724
The Hobbit
  • MrAndree
    #524
    Ez volt spolier nélkül?
  • Kheled
    #523
    Arkenkő? Lesz még igen, Smaugnál visszaszerzi Bilbo és majd a legvégén, Thorinnak adják.
  • genndy
    #522
    Spoiler nélkül: a Hegy Szívének lesz még valami komolyabb szerepe?
    Régen olvastam a könyvet, már nem emlékszem.
  • Kheled
    #521
    Szavazzatok a Hobbitra!
    Vote for The Hobbit
  • genndy
    #520
    Ez így van. Csak az 1. résznél jóval kevesebb idejük volt az utómunkára, mint van/lesz a 2. és 3. résznél. Ezért is remélem hogy azokban már egyáltalán nem marad elnagyolt CGI.
  • NovaTerra
    #519
    Azért ez nem úgy megy, hogy felveszik és kész is van a film. Elég rendesen meg kell az vágni, hogy jó legyen. Ha van, amit még utólag fel kell venni, akkor azt fel kell. Ezután még vizuális effektekkel elég sokat foglalkozni. Időben ez legalább annyi, mint maga a forgatás.
  • ProGabe #518
    A GyU-nál és ennél is voltak még plusz forgatási napok (http://www.stuff.co.nz/dominion-post/culture/7379676/More-Wellington-filming-for-The-Hobbit). Biztos rengeteg anyagot vettek fel, de ha 3 filmnyit hoznak össze, amikor csak kettő van betervezve, akkor ott gondok vannak :)

    Egyébként a Király Visszatér rendezői változatához még 1-2 nagyon apró shotot felvettek miután már megkapta az Oscart, poénkodott is Jackson (extrák között megtalálható), hogy "így kell Oscar-díjas filmet forgatni" :D
  • Kheled
    #517
    Nemrég jelentették be, hogy a 3. rész, ami 2014 Júliusába lett volna, elcsúsztatták 2014 Decemberére.

    Oh igen, azt bírtam mikor mutatta az árnyékát és szinte az egész erdőt felkapta a sebességével. Van benne erő az biztos:)
  • genndy
    #516
    Igen, a sietség sajnos meglátszott néha, de gondolom örültek hogy egyáltalán elkészültek. Remélem azért a 2 és 3-ban pont a több idő miatt nem lesz semmilyen összecsapott rész. Illetve reménykedek egy legalább olyan színvonalas, bővített rendezői változatban, mint amilyet a GyUnak is csináltak, és abban azért ezeket is javítják.
    Smaug jöhet! Tetszett is, hogy eddig csak keveset mutattak belőle, inkább csak érzékeltették a méretét és az erejét.
  • Kheled
    #515
    Ez végülis igaz, de a 2. és 3. részre jóval több idejük van. Első részben azért látni lehetett pár hibás animációt vagy félkész munkát,de nemvolt nagyon zavaró, de aki direkt figyeli ezeket a jeleneteket akkor nagyon sokat észrevesz, ez a sietség miatt volt. Most még van idejük, és remélem minden jól megy. Smaug-ra vagyok nagyon kíváncsi már, hogy megtudják e szerezni az "eddigi legélethűbb és legjobban animált sárkány" címet.
  • genndy
    #514
    Ezt nem tudom miért kéne tudnom :)
    De tessék: Xpress.hu szerint 2013. április 8.
  • Prof William
    #513
    A BR mikor jön ki? Már nem lehet messze...
  • genndy
    #512
    Én úgy tudom, az egészet egybe leforgatták, mint a GyU-t.
    'Kisebb csiszolások' = az a komplett utómunka volt :)
    Az első résznek éppen elkészültek a bemutatójára, és akkor a 2, 3-ba bele se kezdtek. Úgyhogy volt/van tennivaló rendesen.
  • CroftManor
    #511
    Aha, akkor kb mint a Gyűrűk ura trilógia idejében, ott is tudtommal leforgatták egyszerre a 3 részt.
    Amúgy sztem a Hobbit felűlmúlja az eddigi részeket, legalábbis látványban biztosan :)
  • Kheled
    #510
    2. és 3. részt leforgatták teljes egészében még tavaly. Most csak a vágások, meg kisebb csiszolások vannak hátra, de lényegében már ezek is megvannak. Csak ugye várni kell míg az első rész "ki nem hűl", tehát míg kijönnek a DvD-s változatok, a mozikban megszűnnek a vetítések (sok helyen még most is játszák) aztán, ha vége ennek az időszaknak, akkor jön az újabb robbanás, ami nagyobb lesz, mint az előző rész :)
  • CroftManor
    #509
    Már készül a második rész?
  • bcrics
    #508
    Jó képek, kösz hogy megosztottad.
  • Narxis
    #507
    uhh ez rohadt jó!!! Nagyon jó lesz a többi film is én már merem előre borítékolni!
  • Kheled
    #506
    Upsz, bocsánat... Szóval újra:P
    Smaug Pusztasága képek
  • Kheled
    #505
    Smaug Pusztasága képek
  • szabii98
    #504
  • genndy
    #503
    Aule vala volt. Sauron maia volt.
    Itt vannak a híresebbek.
  • robi3
    #502
    4. maia valami aule
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Sauron
    az első kor első mondatában találod
  • Kheled
    #501
    Teljes mértékbe ingyenes a LOTRO, persze bizonyos korlátok mellett. Ha havidijat fizetsz akkor szinte minden megnyilik (elég 1x is), de ha nem fizetsz akkor is 4 terület ingyenes, és játékon belül lehet gyüjteni pontokat amiket belehet váltani a további területekre,vagy bármire. Igazából ha sokat időzöl a játékból akkor eléred ugyanazt, amit egy fizető játékos is megkap, mind ezt ingyen. De továbbiakba a lotro topicba, vagy írj pm-et és segítek bármibe,ha érdekel.
  • Hunor88
    #500
    Megadatik nekik az a megtiszteltetés, hogy Amanba (Valinorba) menjenek. Ez azért van, mert ugye a 3 Tünde-király, aki kapott gyűrűt, az egy gyűrűhöz is volt kötve, így amikor megsemmisült az, a másik 3 is kezdte veszíteni az erejét. El kellett menniük. De Bilbó is és Frodó is hordozta a gyűrűt. (Gandalf (amikor harcol a Balroggal mondja, hogy ő őrzi Anor lángját), Galadriel és ha jól emlékszem Círdan is).
    Hogy miért választotta Frodó ezt? Ez tőled függ, hogy hogyan értelmezed. Én úgy gondolom, hogy ha az ember elvégezte a feladatát a földön, akkor már igazából nincs mit tennie itt. Illetve annyi megpróbáltatás és szenvedés után bárki elmenne oda. :)
  • Hunor88
    #499
    Kheled már leírta a nagy részét, én csak annyival egészíteném ki, hogy elvileg 5 "varázsló"(Maia) érkezett Középföldére, ebből ugye Sarumant, Gandalfot és Radagastot ismerjük, a másik kettőről nincs információ.
    Milyen könyvek vannak?:) Szörnyek és Ítészek (csak ha nagyon belemerülsz), Befejezetlen regék Numenorról és Középföldéről (szintén), Elveszett mesék könyve. De még vannak sokan, mint például, ami szintén említve volt, a Tom Bombadil kalandjai, de ez tényleg csak gyerekeknek, az eleje jó volt, de aztán nekem nem nagyon tetszett.
    Ha tisztában akarsz lenni mindennel, akkor kezd a Szilamrilokkal, de ehhez türelem kell, mert nehéz megérteni. Már akinek :)
  • robi3
    #498
    köszönöm a választ most már csak 1 kérdés a LOTR végén bilbo frodó meg gandalf ugye elutaznak a tündékkel de hova? és miért?
    néztem én is azt a játékot de az ha ingyen játszok az csak trialt ad nem? meg sok helyre nem is mehet illetve sok dolgot nem is kaphatok meg ingyenes acc-al
  • Kheled
    #497
    Nos jópár dolgot azért raktak be a Hobbitba, mert a Gyűrűk Urából kimaradt. Ha, minden igaz, például Bombadil Toma is bekerül a Hobbit 2. részébe, ami szintén a Gyűrűk Urába volt. Azt akarják, hogy több dolgot láthassunk a világból és még több szereplőt ismerhessünk meg. Régi szereplőket azért hozták vissza, hogy legyenek ismerős arcok is, akik anno nagy benyomást keltettek az emberekben. (én szerintem ez nem nagy bűn, sőt inkább csak plussz. A Hobbit sok CGI-t használ, ezért is lehet azt mondani, hogy kicsit másképpen néztek ki és máshogy is mozogtak, mint a Gyűrűk urában lévők,ahol tudjuk maszkos emberkék játszották őket. De ezt úgy is fellehet fogni - ami igaz is- hogy más fajta ork vagy épp kobold volt, hisz nem csak 1 típus létezik az adott fajból. Hivatalosan a hegyben Kobold város van koboloddak és kobold királlyal, nem pedig Orc város, orcokkal. Vannak egyéb művek is amik a Világ teremtését mutatja be, vagy épp egyéb történeteket mesél. Például a Szilmarilok, Húrin gyermekei, A Gyűrű keresése és számtalan történet. Múltkor olyat is láttam, hogy Bombadol Toma kalandjai gyerekeknek :). Érdekes világ, hatalmas és ha jobban belemerülsz, meg fogod szeretni, mert hihetetlen amit Tolkien alkotott.
    Oh és ha kicsit vizuális alkat vagy és szeretsz játszani, akkor ajánlom a Lord of the Rings Online-t, ahol bebarangolhatod Középfölde nagyrészét és sok érdekes dolgot találhatsz és ismerhetsz meg.
  • robi3
    #496
    Sziasztok!
    pár kérdésem lenne: most olvasom a hobbitot és láttam filmbe ( a többit még nem olvastam) a könyvvel ott tartok hogy megtalálták a bejáratot a hegybe következő a kérdés: mivel már nincs sok vissza és nem hiszem hogy itt már szerepelni fognak megkérdezem hogy szarumán hogy került bele a filmbe illetve a sötét mágus és az őt felfedező mágus az akinek a nyulas szánja van. a másik az hogy a tündék és a tavi emberek hordókat küldözgetnek egymásnak azt még értem hogy folyásirányban lemegy a hordó de hogyan megy föl vagy az másik folyón van mert se nem olvastam olyanról és a térképen sem találtam, és az a nagy ork akivel thorin birkózik az szerepel valamelyik könyvbe (a koboldok a hegyben azok most ha jól értettem ugyanazok mint a gyűrűk urában az orkok csak fordítás miatt mivel nincs az angolban ork szó ezért lettek koboldok DE akkor miért néznek ki máshogy mert filmben különböznek az orkok meg a koboldok de a könyvben csak koboldok vannak).
    És egy utolsó kérdés: Tolkien-nek a hobbiton és LOTR trilógián kívül milyen könyvei vannak amik még erről a fantázia világról szólnak + kérhetnék ezekhez ha több van pár szavas jellemzést hogy mégis miről szólnak.
    A válaszotokat előre is köszönöm!
  • Narxis
    #495
    Megnéztem felirattal. Szerintem kurva jó lett, igen van néhány lazább jelenet és az elején a szokásosnál nagyobb bevezetést kapott a film de szvsz nagyon is kellett, segít térben és időben elhelyezni az egészet, főleg azoknak akik nem olvasták a könyveket és kihangsúlyozza, hogy előzmény. Talán ezekbe bele lehet kötni de szerintem 10/10-es film és nagyon várom a folytatást. Martin Freeman pedig rohadt jól játssza a szerepét.
  • szabii98
    #494
    na ma elvileg újra nézem :P és most felirattal
  • skinnyman
    #493
    HFR-rol erdekes iras
  • szabii98
    #492
    A Galadrieles nagyon jó :D
  • Kheled
    #491
    Pár viccet még anno mi is összedobtunk, bár a legtöbb szöveg a filmből van idézve, de párat kiemelnék amin sokat nevettünk:

    Gollam: Kedveszkém, tudtad, hogy a gól a legfontoszabb eleme egy focimeccnek?
    Szméagol: Sz mé’ a gól, drágaszág?

    Jósda és webdoki, válogatott:
    Bözsi néni: Jó napot, Elrond úr! A nevem bözsi és 80 éves vagyok. Érdeklődni szeretnék, hogy számíthatok-e valami jóra még az életben.
    Elrond: Rád itt nem vár más, csak halál.

    Valaki: Üdv, Galadriel! Egy igen kínos dolog miatt fordulok hozzád. Nos… gond van a férfiasságommal. Szerinted ettől függetlenül lhet még párkapcsolatom?
    Galadriel: A legapróbbak is képesek változtatni a világ alakulásán.

    Ismeretlen: Gandalf, valami rohad a lakásban, de nem tudom, mi és hogy szabaduljak meg tőle. Valami tipp?
    Gandalf: Ha kétségeid vannak, barátom, mindig hallgass a szimatodra!

    Ismeretlen: Gandalf, ég a házunk, mit tegyünk most?
    Gandalf: Fussatok, bolondok!

    Beteg: Kedves Szarumán Úr! A múltkor vettem Öntől egy pirulát a migrénemre, de csak rosszabb lett. Valami mást tudna ajánlani?
    Szarumán: Megadtam neked az esélyt, hogy csatlakozz önszántadból, de te inkább választottad A KÍNT!

    Étteremben:
    Pincér: Jó napot, uram! Mit hozhatok?
    Gollam: Halackát!
    Pincér: Értem. Hogy szeretné fogyasztani?
    Gollam: Nyerszen és capkodószan.
    Pincér: Világos. Óhajt valami köretet hozzá?
    Gollam: A burgonyát meg tardszd meg!

    Gollam show:
    Pasi: Szivem, be kell vallanom valamit. Megcsaltalak.
    Nő: Menj el ész ne gyere többé vissza!
    Nő: Hogy mertél megcsalni, te szemét?
    Férfi: Nem mi voltunk, nem mi voltunk, a drágaszág volt, a drágaszág kényszerített rá, hogy megtegyük!

    Gimli és Galadriel az ágyban.
    Galadriel: Törp uram, olyan vagy, mint egy állat…
    Gimli: Nem tehetek róla. Szemem mint a sasé és fülem mint a rókáé. Mit tegyek, hogy jobb legyen neked?
    Galadriel: Ha nem tudod, hogyan teljesítsd, nem tudja senki.

    Gyűrűk ura Gollam-intro:
    Váltoszik a világocka… Érszem a drágaszágban, érszem a halackában, érszem a szeleckében. Szok minden mi valaha volt, elpusztult, ész mosztmár cak kolompér van, aki emlékeszhetne rá..



  • Hunor88
    #490

    Gyűrűk ura színvonala? Tehát akkor ez a világ legjobb filmje, ami nem lehet, mert legjobb csak egy van, az pedig még néhány évezredig a Gyűrűk ura lesz. Átlagos? :D xD Na jól van...
    Egy vicc, tegnap hallottam én tíz percig nevettem rajta, de az osztálytársaimat nem "hatotta" meg:
    - Miért nem unatkozik Gandalf?
    -???
    -Mert talált egy hobbit.
    xD
  • ml85ml
    #489
    nem bírtam kivárni, megnéztem angollal, annyira nem nyűgőzött le, hozta a gyűrűk ura színvonalat.számomra átlagos.
  • Kheled
    #488
    Én nem nagyon találtam, csak a régi rajzfilm változatához.
  • ml85ml
    #487
    felirat hogy áll nem tudjátok?
  • Hunor88
    #486
    Egy sorozatot lehetne belőle csinálni, de ha jót akarnak akkor az tényleg sokba kerülne. Viszont a legjobban a Szilmarilok tetszik. Ja és most olvasom a Befejezetlen regéket, nagy jó.
  • Isthy
    #485
    Valóban, a Szilmarilok sztem is leginkább az igazi rajongóknak való, nem könnyű olvasmány. Én már vagy 5x elolvastam azt is, így számomra szinte minden részletben kerek a Tolkien univerzum Mondjuk abból az időfolyamból nem semmi filme(ke)t lehetne csinálni látványvilágban és egyebekben is. Gyanítom, hogy nem lesz belőle film, mert nem érné meg. Egyrészt nagyon durva kihívás lenne jól nézhetővé tenni és valszeg brutális költségvetéssel lehetne jól megcsinálni, másrészt csak egyfajta rétegközönségnek volna igazán érthető, ami nem hozná meg a megfelelő bevételt.