724
The Hobbit
  • grizzly21
    #244
    Jol latom, hogy itthon nem lesz lehetoseg 3d + hfr + eredeti szinkronnal nezni a filmet sehol?
    Esetleg Becs-ben van olyan mozi ahol lehet igy?
  • szabii98
    #243
    azthiszem, itt az idő egy Gyűrűk ura maratonra, még a Hobbit előtt. :D
    hihetetlen, nem bírom máááár
  • Kheled
    #242
    Én baromi nehezen bírom.. még csak péntek van..áááá bezzeg ilyenkor lelassul az idő
  • Narxis
    #241
    13 percnyi gyönyör.
  • bcrics
    #240
  • berczely
    #239
    13 pernyi Hobbit
  • gulyasandras
    #238
    Most meg már le is szedték.

    De minek? Több ezren letöltötték (velem együtt), valaki úgyis elérhetővé teszi.
  • gulyasandras
    #237
    Ez a 13 perces rész ÜTÖTT!

    Négyszer néztem meg egymás után...
  • Kheled
    #236
    Találtam kis összefoglalót: Hobbit kritikák
  • berczely
    #235
    FAIL!
  • Tatyla
    #234
    ez a cikk de gáz asszongya 14 képkocka,jó az 48-nak is
  • Kheled
    #233
    hááát már csak 1 hét és kiderül minden. Én nem félek, nah jó egy picit, de csak mert hülye külföldiek ilyeneket közölnek velünk, ami lehet hogy pl 100 emberből csal 1 érzi így
  • bcrics
    #232
    Hát, eddig csak ezt láttam:
    http://www.blikk.hu/blikk_filmklikk/rosszul-lettek-a-hobbit-nezoi-2123045

    és némi szösszenetet az aeonról és a geekről
  • Kheled
    #231
    Én egyenlőre csak ezt a "rosszul lettem a HFR-en" lévő cikkeket láttam magyarul, de sztem magával a filmel nincs gond, sztem csak furcsa volt egyeseknek az új technológia. Meghát ha a gyűrűk ura tetszett akkor ez is fog, sőt. Cameron is dícsérte a Hobbitot meg a HFR-t is, nemvéletlen hogy ő is ezt akarja alkalmazni majd. Szóval sztem nincs gond ezzel valahol 10/10, de pl láttam 5/10es is ami kicsit furcsa:S
  • bcrics
    #230
    Hello, nincs vmi magyar oldal ahol össze vannak foglalva a kinti kritikák a filmről?
    Én sem értem ezt a lagymatag érdeklődést a film iránt, pedig az első HRF film, a legújabb Babó film.
    De gondolom az Avatar 2-nél meg fognak őrülni az emberek megint.
  • Kheled
    #229
    tényleg eléggé lehúzták a filmet, de sztem azért mert vagy nem ismerik a sztorit, vagy vmihez hasonlítják. Azért a fanatikusok mind mondják hogy elképesztően szép és jó. Kíváncsian várom. Viszont ami negatívum, persze csak parányilag, hogy azért rendesen lehet látni a cgi-t, van is egy goblinos jelenet, ott végig látni hogy nem illenek a környezetbe,de persze ez kitérdekel, ha egyszer Középföldéről csinálnak filmeket. Bármilyen is lesz nálam 10/10
  • sandor8206
    #228
    erősen meglepődnék, ha nem hozna 1,5 milliárdot világszinten
    kb. ennyit sztem a várásról
  • berczely
    #227
    Én tudom mi fán terem a HFR meg IMAX 3D, de őszintén lesz*rom.
    Sima 2D-ben fasza szinkronnal nézem nem kell a sok agyzsibbasztó, bekancsulós 3D-s szarözön. Megyek is 14-én vagy utána a moziba a haverokkal.
  • Béka Benő
    #226
    Még egy hét a film bemutatójáig, de sok embert már most nem érdekel a film, így ( az Avatar-ral ellentétben ) el fog maradni az őrület.
    Sok magyar azt se tudja, hogy mi fán terem a Full HD, ezeket a HFR 3D-s vagy a IMAX 3D-s Hobbit se fogja lázba hozni.
  • sirdond
    #225
    köszi a választ
  • gulyasandras
    #224
    Gyerekek, hogy hogy nem tombolunk?

    Még a leginkább lehúzó kritikák is jónak minősítik a filmet (oké, legalábbis 90 percet a 160-ból :) )!


    Mellesleg elképesztő, hogy a kritikusok nagy része nem olvasta a könyvet, aki pedig olvasta, az azt várta, hogy teljesen átírják ...
  • Kheled
    #223
    szinkronos. Feliratos csak és kizárólag 2D-be lesz, ahogy én tudom
  • sirdond
    #222
    lehet,hogy hülye kérdés, de 48 fps 3d-s szinkronizált lesz,vagy feliratos?
  • Kheled
    #221
    Van 2 részlet a filmből, ha esetleg érdekel és még nemláttátok volna:

    Hobbit 1
    Hobbit 2
  • Kheled
    #220
    Én zalai vagyok,de felutazok ez miatt pestre, tudom hülyeség,de ugye mégis csak a Hobbitról van szó, meg kiváncsi vagyok erre a HFR-re meg még az IMAX érdekelne,mert azon se voltam még,de azt jövőre. Tényleg sok filmnél elég gagyi a 3D, valamelyikbe pl összvissz 1-2 látványos elem van bent és szinte semmi más nincs is bent. Nos a Hobbitot direkt HFR 3D-re csinálták és ahogy a sok pozítiv hozzászólásokból is kiderült, hogy lélegzetelálító ahogy a tű éles folyamatos kép párosul a 3D-vel. Mondjuk a legjobb lenne egy 2D-s HFR:) Nah de az majd jövőre.
  • hapi
    #219
    Ha sosem voltál honnan tudod hogy átbaszás?
  • szabii98
    #218
    elvileg Westend T4 és Aréna pláza T15

    hát itt Fehérváron a 3d-s filmnek is örülünk, nemhogy 48 fps.. :D:D:D
  • Fehercsoki
    #217
    Itt nincs aréna...3D-n meg még sosem voltam mivel átbaszás.
  • Kheled
    #216
    lesz 48fps-es az Arenaban. Nos több filmnél is volt korábban hasonló cikk. Tényleg csak gyomor kell hozzá, illetve, ha eddig a sima 3D.nél nemvoltál rosszul akkor valószinű itt se fogsz.
  • Fehercsoki
    #215
    Nem baj itt úgyis csak 24 fps lesz.
  • Béka Benő
    #214
    Szédülést és hányingert kaptak a nézők a HFR 3D-s Hobbittól.
    A Hobbit első nézői közül sokan panaszkodtak hányingerre a film közben, ami minden bizonnyal a 48 fps-nek köszönhető.

    Szeretnél többet tudni ? ---> Hányinger és szédülés az új 3D-s Hobbittól.
  • Kheled
    #213
    Én már alig bírom kívárni, akkor egyértelműen HFR lesz. csak jöjjön már:)
  • Fehercsoki
    #212
    Köszi.
  • Béka Benő
    #211
    A New York Daily News cikk írója szerint a 48 fps-t hamar meg lehet szokni, és utána a film látványvilága valamint a HFR 3D lehengerlő.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Hobbit könnyedebb mint a Gyűrűk Ura-filmek, viszont Barna Radagast néha már annyira idétlen mint anno Jar-Jar Binks.


    Bővebben itt.
  • Béka Benő
    #210
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az első rész a könyv első hat fejezetét foglalja össze, és valahol a hatodik fejezet (Cseberből vederbe) végén lesz vége.


    Szeretnél többet tudni ? ---> Mindenféle infó a Hobbitról !
  • Fehercsoki
    #209
    Első filmben meddig jutnak el a történetben?
  • Béka Benő
    #208
    Az IMAX 3D csak 24 képkocka/másodpercben fut.(fps).
    Csak a HFR 3D fut 48 képkocka/másodpercben (fps).

    Szeretnél többet tudni ? ----> HFR 3D : Az új technika
  • gulyasandras
    #207
    hogyaszongya:

    Jackson said he relied heavily on computer artistry for the Orcs and goblins, in particular.

    “Prosthetic makeup is always frustrating,” Jackson said. “At the end of the day, if you want the character to talk, which a lot of the Orcs and goblins do, you can design the most incredible prosthetics, but you’ve still got eyes where the eyes have to be and the mouth where the mouth has to be. That human triangle, two eyes and a mouth, is very difficult to disguise, no matter what you do with the ears and heads and chins and noses.

    He continued: “One of the things we’re doing on ‘The Hobbit’ — which is definitely technology that we have available now that we didn’t have 10 years ago — we often shoot the Orcs as people in suits but they just have a leotard on their head with motion capture dots on it. A lot of the Orcs even though they’re played by performers, the makeup is going to be CG makeup, which allows me to put their eyes further apart. They can open their mouths and scream in a much more dynamic way than they ever could.”

    Kár, hogy mint az egyik vetástól megtudtuk: csak kb. 10 év múlva tudunk élethű "embereket" csinálni, mert így Freeman fejét nézhetjük Holm "arca" helyett.

    Ezzel a manussal nem bírok megbarátkozni, pedig ő a főszereplő. A fenébe.
  • Kheled
    #206
    Az IMAX3D-n is 48fps-en fog futni?
  • Narxis
    #205
    Szebb.