724
The Hobbit
  • Fehercsoki
    #284
    Újságírók/kritikusok már rég megnézhették.
  • Béka Benő
    #283
    Miért lennének fent több hete kritikák a Hobbitról ?
    Még csak most lett vége az embargónak, így majd csak a hét középén lesznek igazi értékelések a filmről.
  • berczely
    #282
    Jól látom a Cinema City honlapján, hogy Miskolcon nem vetítik 14.én? Ha nem vetítik a héten én fel is akasztom magam!
  • Fehercsoki
    #281
    Vasárnap 11:45.(akkor olcsó,sima 2D 790 ft / jegy)
  • gulyasandras
    #280
    Benőkém,

    ha megtanulnál legalább angolul, akkor már több hete olvashatnád a kritikátat (rengeteg van belőlük + végig is kell olvasni, hogy megtudd mit is írtak valójában).
  • berczely
    #279
    Jó lesz az!
    Most valahogy olyan idők járnak mikor divat fikázni olyan dolgokat amiket pont nem kéne és mindenben a hibát kell keresni.
    Én pl várom, "hogy több időt töltsünk" a megyében és jobban megismerhessük Bilbót és a hobbitokat.

    "De hát nem mi döntjük el, hogy mikor éljünk. Mi csak abban dönthetünk, mi a teendő, ha már itt vagyunk."
  • Kheled
    #278
    Ti mikor nézitek meg amúgy? Mindenképp írjatok majd róla, részletesen;)
  • skinnyman
    #277
    Szerintem aki a 48 fps-t szidja az vak es/vagy hulye es/vagy direkt baromsagot ir hogy ezzel vitat kavarjon. De majd en is megnezem ugy mindenkeppen aztan majd meglatjuk.
  • Kheled
    #276
    Háát nagyjából mindegyik írja hogy mennyire borzasztó volt,de dícsér is valamit, hát nemtudom.. ha tényleg unalmas volt nekik az eleje, akkor nemhiszem hogy a tolkien rajongóknak is az lenne, minél több annál jobb. Most konkrétan egy akció filmet vártak vagy mi. Gyűrűk urába is sokszor vannak olyan részek, mikor megy az idő és nemsok minden történik, ott érdekes mód nem zavarta őket. Szerintem nem kell aggódni, az újságírók csak ilyenek.
    Másik oldalon olvastam fan-ok általi beszámolókat, nekik tetszett és gyönyörűnek találták, valaki pl Gollumnál is sírt, csaj létére:)
  • Fehercsoki
    #275
    Mi az hogy lassan indul be? Ez nem egy akciófilm, nem csak az akció jó, hanem az is, ahogy szépen lassan bemutatják Középfölde újabb részleteit...
  • Béka Benő
    #274
    Na, a nyugati sajtó már javában ekézi a Hobbitot :
    Az amerikai és a brit újságírók szerint a Hobbit nem tűnik Tolkien-feldolgozásnak inkább egy fárasztó, internetes rajongói változatnak, mivel "rettenetesen lassan indul (be)."
    A HFR 3D/ 48 fps meg "jobb minőségű házi videofelvétel" és "kellemetlenül tévészerű"
    Olyan mintha nem magát a filmet néznénk, hanem a forgatáson készült werkfilmet mivel eléggé "videószerű a kép".

    A teljes cikk itt található.
  • Kheled
    #273
    Holnaptól lehet online foglalni jegyeket is a filmre.
  • Fehercsoki
    #272
    Pontosan, gyűrűk ura trilógiában sem volt semmi extra de mégis a legepikusabb film amit valaha láttam:)
  • Kheled
    #271
    Egy Vice nevű srác hardwired-ről. Azóta már csomó filmnek megcsinálta poénból:) Valami oldalról letöltötte a HD trailereket és átkonvertálta erre. Mondtuk neki, csinálja meg a gyűrűk urát,de az egész filmet:D
  • skinnyman
    #270
    Ki csinalta es megis hogyan? :)
    Mert full jonak tunik. Interpolalassal valahogy egy 48 (vagy akar 24) fps-esbol?
  • berczely
    #269

    Sima 2D meg szinkron azt csumi. Élvez.
    Felőlem lehet 6D-s meg 8K felbontású meg 5 féle felirattal és 10 nyelven. Megnézem én a kistévén is ha jó a film. A többi meg le van kakilva.

    only nexus...
  • Grove4
    #268
    Jajj de sok bajod van neked bazzeg...
  • Kheled
    #267
    Egy srác csinálta unalmába, szóval nemtudom:)
    Am. szerintem előbb utobb csak lesz eredeti nyelven is meg 2D-be is több helyen, csak lehet az első hetekbe még nem. Mondjuk ezt énse értem hogy feliratos miért csak 1 moziba van. Sok helyen persze 2D-s sincs,csak 3D
  • skinnyman
    #266
    Egyedul valszeg sokat ernek, max valami peticio segithetne. Vagy persze lehet mondani hogy az emberek ugyis szavaznak majd a penztarcajukkal de kb nincs is mire szavazni, mert egyik valtozat sem lesz jo: vagy a fos szinkront vagy a fos kepet valasztja az ember, nincs mas.
    Nem ertem a dolgot egyebkent tenyleg. Avengers-t is meg tudtam nezni itthon eredeti hanggal 3D-ben (raadasul felirat nelkul), Toy Story 3-at is anno, es ez is van hasonlo kaliberu film, szoval nem ertem ezt miert nem tudom.

    Kheled: ez 60 fps-es video, ezt hogy csinaltak 48-bol? Amugy a gepem a lejatszoval amit hasznalni szoktam nem is viszi rendesen, de egy masikkal jonak tunik, eleg durva :)
  • Kheled
    #265
    Kb ilyen lesz a HFR csak ugye hozzá jön még a 3D + ez még nemteljesen pontos. Eleinte kicsit furcsa lesz,de ha többször nézed annál jobb és részletesebb.
    Hobbit HFR trailer
  • Narxis
    #264
    Mondom, felhívod a hozzád legközelebbi mozit és elmondod ezt nekik. Logikusan gondolkodva az történhetett, hogy nem költöttek erre a mozik mert a magyar paraszt úgyis megnézi és persze, hogy megnézi ha nincs más. Viszont ha sokan panaszkodnak akkor már elgondolkodnak rajta, ha viszont senki vagy kevesen akkor biztos hogy nem.

    Persze most már késő, de ugye lesz még 2 film...
  • ProGabe #263
    "igy sokkal valosagosabb lesz"

    Ezért nem tetszik sokaknak. Hozzászoktunk az agyonszínezett, szűrőzött látványvilághoz. Lsd. Transformers, köze nincs a valósághoz a színvilág, mégis inkább arra mondja a nép, hogy hálivúdi. Ott van a Collateral: sokan szidják a filmet, mondván olyan, mintha ők vették volna fel kézikamerával. Azon a filmen szinte nincs is szűrő és digikamerával vették fel, így az éjszakai felvételek is nagyon élethűek lettek, mégis sokan legagyizzák.
  • skinnyman
    #262
    Lehet, de az eredeti nyilvan valoan mas kategoria.
  • szabii98
    #261
    szerintem a gyűrűk ura szinkronja sem volt olyan gagyi, mint sok más filmé.
  • skinnyman
    #260
    3D fontos mert
    -nem kamu mint sok filmnel, hanem tenyleg abban vettek fel
    -2 szemem van ami miatt 3D-ben latok

    HFR fontos:
    -mert emberi szemem van ami a tevhitekkel ellentetben nem 24 fps-t erzekel, hanem annak a tobbszoroset link, ergo duplajara emelve a framerate-et dupla olyan folyamatosnak erzekeli a szem igy sokkal valosagosabb lesz, sokkal tobb informaciotartalommal, sokkal kevesebb kimaradt reszlettel.

    De abban egyetertek hogy az eredeti szinkron talan mind2nel fontosabb, mert nem vagyok suket sem. De mindenkeppen meg akarom nezni HFR-ben is.
  • MrSpock
    #259
    Épp minap néztem tv-ben,japcsik hanyagolják a 3D-t,ez nem igen jött be semmilyen téren.Inkább 4K,és majd a 8K felé mennek. Utóbbi tv is elkészült speciálisan felvett demóval,és sokkal jobb,mint a 3D. Hatalmas megjelenítő,és tűéles kép,mintha ott lennél te is.
  • bcrics
    #258
    inkább úgy fogalmaznék, ha 2-nél többször látott már ilyet, nem feltétlenül kellett hogy ő játszon, akkor már érezné hogy hülyeséget beszél.
  • szabii98
    #257
    ha sokat játszanál fpssel, éreznéd a különbséget a 24 fps meg mondjuk a 100 között.
  • Fehercsoki
    #256
    FPSel nem játszok mert az összes gagyi, legutóbb CS-vel játszottam de ott mindig több volt mint 24 fps, de nem nagyon hiszem hogy valaki a 24 fpse miatt fog veszteni mindig, ez is inkább csak olyan kifogás mint hogy épp a fülem vakartam és ezért haltam meg...
  • Fehercsoki
    #255
    Az eredeti szinkront elvenni viszont tényleg óriási pofátlanság...Itt nálunk a kecskeméti malom moziban csak 3D lesz és csak magyar szinkron, szóval szar az egész már ott tartok hogy megvárom amíg megjelenik DVD-n, és jól lewarezolom amiért nem engedték hogy moziban megnézzem.
  • szabii98
    #254
    marhára nemmindegy egy játéknál hogy 24 vagy 48 fpsed van. fpsben pl mérföldekkel jobban játszik az, akinek 20szal több fpse van
  • Fehercsoki
    #253
    3D nagyon fontos? Miért is? Népbutítás az egész, 10 éve is volt 3D és senkit nem érdekelt. HFR miért fontos? Jobb, de ha nézed a filmet nem fogod annyira észrevenni, nekem például mind1 hogy 24 vagy 48 fpsel játszok egy játékot. Felbontás kérdése meg hát úgyis szép a moziban a kép, nem kell ahhoz IMAX.(átbaszás mint a HD TV-k)
  • skinnyman
    #252
    Ez tenyleg elkepeszto hogy nem lehet itthon rendesen megnezni.
    Amit en elvarnek:
    -eredeti szinkron (mindenkepp)
    -3D (nagyon fontos)
    -HFR (eleg fontos)
    -4K vagy legalabb 2K IMAX (viszonylag fontos)

    Erre most ahogy latom itthon akarhogy kombinal az ember, ebbol a 4 igenybol nem hogy mindet, de alig 1-et-1-et tud egy megnezesnel megkapni. Ha eredeti szinkronnal nezne az ember (ahogy egyszeruen kotelezo) mar lemondhat minden masrol - magyarul a kepi vilag toredekere degradalodik.

    De ha az ember beadja a derekat a fos szinkronnak, meg akkor sem kapja meg az IMAX felbontasat es a HFR-t, egyszerre csak az egyiket a kettobol. De ez meg elviselheto lenne, boven orulnek egy sima HFR-nek vagy 4K-nak, megha a ketto egyutt is lenne az igazi. De a fos szinkron nem az elviselheto kategoria.

    Szoval hogy a 4 (nem hiszem hogy irrealis) igeny teljesuljon gyakorlatilag 3-szor kell beulni a moziba, vegigszivni vagy a fos szinkront vagy a fos kepminoseget. Talan ugy lehetne a legturhetobben megcsinalni ha az ember beul az eredeti szinkronosra, felveszi a hangjat, aztan beul vagy az IMAX 3D-re vagy a HFR-re es az eredeti hangot visszajatsza, es akkor talan a fule sem fog verezni a vegere es a szeme sem - noha a hang minosithetetlenul szar minoseg is lesz, es persze kb lehetetlen osszeszinkronizalni...

    Egyszeruen botrany. Es utolag BluRay-en sem lesz se 4K felbontas, se HFR, ezeket csak moziban lehetne megtapasztalni, de a tobbi dolog miatt gyakorlatilag ott sem lehet. Elmehetnek a picsaba. Egyszeruen nem hiszem el hogy tenyleg ennyire igenytelen mindenki hogy nem is eri meg rendesen vetiteni nekik. Vagy csak szandekosan szopatnak?
  • Fehercsoki
    #251
    Hát gondolom IMAX 3D-vel már volt dolgod, szóval próbáld ki a HFR-t.
  • vixo
    #250
    Sziasztok!

    Nagy dilemmában vagyok 3D HFR avagy IMAX 3D??? :DD
    Tehát 24fps nagyobb vásznon(talán 4k felbontásban?) az IMAX esetében avagy 48fps kisebb vásznon (kisebb felbontásban,mint az IMAX-nél?)??? Ki melyiket ajánlja és miért? Segítsetek pls! :D Előre is Köszi a válaszokat! :)
  • Kheled
    #249
    Ígyvan, nagy nehezen megszereztünk Bács Feri-t Gandalfnak (aki volt a GYU-ban) annyit megérdemel hogy 1x megnézzük:). Amugy azt mondták a bővített DVD változaton +30perc jelent is lesz.
  • Kheled
    #248
    Hát nemtom,az a furcsa hogy feliratos is csak Pesten van, 2D-s meg valószinű nem is lesz ott ahol van 3D-re is lehetőség
  • Narxis
    #247
    Mert ha van is rá igény, nem jelzitek a moziknak. Nekem bőven jó a szinkron úgyis megveszem majd DVD-n azon meg rajta lesz minden. Jelezni kell a moziknak és ha elegen jelzik akkor lesznek olyan termek vagy időpontok amikor úgy vetítik ha most nem akkor jövőre.
  • grizzly21
    #246
    Eredeti szinkronnal vajon miert nem adjak? Rengeteg ismerosom igy nezne, nem hiszem hogy nem lenne ra igeny..eleve semmi ertelme leforditani a jo eredeti szinkront szerintem..
  • Kheled
    #245
    Magyaországon nem lesz sajnos. Csak külön HFR 3D és IMAX 3D. Mondjuk az is szerencse hogy HFR-be is lehet nézni, mert úgy volt, hogy az se lesz. Szerintem jövőre már biztos lesz IMAX is HFR-be.