724
The Hobbit
  • zoliii
    #324
    Jó a gyűrűk ura. Látványos, de bazi hosszú! :D
  • Prof William
    #323
    Körülbelül azért amiért anno a gyűrűvel sem repültek el Mordorig, hogy aztán beledobhassák a hegybe. :)
  • zoliii
    #322
    Most akkor rossz a 48kép/s, vagy nem? Mindenki mást mond! Én majd megnézem, ha kijön! Nem szeretem a 3 órás filmeket! Ahhoz már bazi sok kukorica, üdítő kell! XDDDDD
  • Kheled
    #321
    *kamera, lol sry..:D
  • Kheled
    #320
    És nem volt zavaró a HFR? Gyors makera stb
  • MagyaR
    #319
    Lehet meglesem imaxba is, most mondja ismim, hogy nagyon faxa volt úgy.
  • BoneDragon
    #318
    Én t-mobile változaton voltam, nyertem oda jegyeket és ők a 48képkocka/mp vetítést nyomatták. Szerintem fasza volt, sokszor úgy éreztem hogy tényleg ott vagyok. Végre nem konvertált szart kellett nézni. :)
  • MagyaR
    #317
    Az utóbbit én se értettem, de jó látványosra sikeredett az fix :D.
    Én csak 2d-be láttam, de így is olyan érzésem volt, mintha 3d lett volna, ennél a résznél legalábbis biztos.
  • BoneDragon
    #316
    Ja igen elfelejtettem
    SPOILER VESZÉLY!

    Orkokkal nem volt gond, max a dagival... Trollok voltak gázak, meg igazából a kőóriások harcát se értettem, semmi magyarázat rá. Lehet a könyvben volt.
  • MagyaR
    #315
    Izé, nem trollok, hanem orkok hangját.
  • MagyaR
    #314
    Szntem a trollok, csak a szinkron miatt voltak gázosak.

    Az eredeti gyűrűk urába is, ha összehasonlítod a trollok hangját szinkronosan, illetve magyarul, hát.... szavakkal leírhatatlan a különbség :D.

    Majd ha ki jön hd-ba, megnézem biztos feliratosan, tuti dobni fog a feelingen.
  • BoneDragon
    #313
    Amikor a trollok beszéltek az wtf kategória volt, kicsit illuzió romboló, ráadásul még viccesek?! is voltak...
    Hangulat nekem is átjött, főleg hogy visszaköszöntek a "régi" szereplők. Tényleg csak a vontatottsággal van a probléma meg valami hiányzott belőle... Viszont gollam zseniális volt. Azért a pár percért megérte beülni :)
  • MagyaR
    #312
    A vontatottsággal egyébként egyetértek, de ettől a középfölde hangulat nekem átjött, magába szippantott.

    2 alapvető gond van szntem:

    1. Nem valami jó a storyja eleve a hobbitnak. A könyv 5x vontatottabb, mint a film egyébként. De ez a gyűrűk ura könyvekre is vonatkozik. Pl. a 2. részben, amikor Aragornék találkoznak a film eleje fele a lovasokkal, az a filmben pár mondatos párbeszédet foglal magába, a könyvben meg legalább 10 oldalon keresztül pofáznak.

    2. Ahogy már említettem, felesleges 2 filmben feldolgozni a hobbit könyv cselekményét. Meg kellett volna maradni az eredeti 1+1 felállásban. Sajnos manapság nagy divat kettészelni egy-egy könyvadaptációt (pl. harry potter, twilight).

    Megjegyzés: szerintem egyébként felesleges volt belevinni azt a plusz szálat a történetbe, ami annak a trollszerűségnek a bosszújáról szól.
  • Kheled
    #311
    Ez az eredeti sztoriba is ígyvolt, szóval nehéz kihagyni.
  • BoneDragon
    #310
    Sok mindennel lehet magyarázni, de szerintem simán kihagyhatták volna...
  • Narxis
    #309
    Mert nem viszik őket végig, a sasok nem taxik.
  • MagyaR
    #308
    Biztos szeretnek mozogni :D. Egészséges életmód.
  • BoneDragon
    #307
    Na most értem haza moziból. Hááát, nekem csalódás volt.... iszonyat vontatottra sikerült és megint bejátszották a sasokat... Kérdem én mi a francért nem mennek azzal végig? Jááj
  • MagyaR
    #306
    Én is meglestem, szerintem se volt rossz. Ahhoz képest, hogy ez a hobbit könyv nem a legjobb, a filmből kihozta a maximumot Jackson.

    Én a 3. részre leszek kíváncsi, mert maga a hobbit könyv elvileg a következő résszel lezárul, aztán a 3. rész csak egy összekötő rész lesz.

    Szerintem elég lett volna, csak két rész, ahogy eredetileg tervezték. 1 a hobbitból és 1 összekötő rész. Így kicsit, azért lehet érezni, hogy el van nyújtva a történet. Mindenesetre még 1 óráig legalább elnéztem volna a filmet.

    A legjobban az a rész tetszett, amikor (ez talán nem akkora spoiler) a kő óriások harcoltak, az marha látványos volt.

    Szarumán szereplése meg kissé felesleges volt ebben a részben. Mindenesetre már érezhető, hogy valami nem stimm vele, remélem mutatják majd később, ahogy átáll a sötét oldalra.
  • Kheled
    #305
    A MIsty-s dal magyar verziójára emlékeztek? Kiváncsi lennék a szövegére, hogyan is jött ki a dallam
  • BlackWolf
    #304
    Én már láttam. Nem volt rossz:) Az a szar érzés inkább milyen kölyök voltam a Lotr trilógiánál már öregszek és még ide is kell 2év , hogy vége legyen!:D
    Azonnal nézném meg a többit is!Szinkron annyira nem gáz ( a dalok mondjuk magyarul szerintem szarul hangzanak )
    Sima 3d be néztem nem jön át sajna csak itt ott , meg nálunk nem is tű éles évek óta a kép (Nyíregyháza) Majd otthon FullHd ba felirattal :)
    Annyit leszögeznék , ha beszippant a középfölde feeling minden pillanatát élvezni fogod ugyanúgy mint 10 éve.
  • Prof William
    #303
    És ami még külön jó, hogy úgy tűnik arra nem tülekednek az emberek, szóval míg az ugyanaznapi szinkronosok tömve voltak, addig a feliratosból lazán le tudtam foglalni a legjobb helyeket.
  • szabii98
    #302
    na szombaton megnézem.
    Amúgy Fehérváron is lesz feliratos, szóval fehercsoki veletek kib*sztak :D
    Alig várom már amúgy :D:D
  • Fehercsoki
    #301
    Itt Kecskeméten pedig nem lesz...
  • Prof William
    #300
    Meglepő hogy milyen sok helyen adják majd felirattal a filmet. Pl Debrecenben is szinte minden nap lesz feliratos verzió.
  • Kheled
    #299
    Egyik ismerősöm látta, ő szerinte nagyon jó lett a film, gyönyörű helyszinekkel és remek karakterekkel, viszont HFR-re kitért hogy furcsa nagyon és 1-2 helyen vagy begyorsul a kamera vagy épp belassul ,szóval ezt még csiszolniuk kéne és IMAX_ot mondta hogy inkább ott nézzük meg. HFR se rossz,de inkább IMAX, Aztán ha később lesz nálunk is IMAX HFR akkor egyértelműek azt
  • Narxis
    #298
    Ha tényleg ilyen sok lett benne a CGI akkor tényleg felesleges a 48fps. Én reméltem, hogy csak az lesz digitális ami megoldhatatlan máshogy...
  • Prof William
    #297
    Látta már valaki? Kedd (vagyis szerda) éjféltől már meg volt az első vetítés.
  • gulyasandras
    #296
    Azért nem túl szívderítő, mikor ilyeneket mondanak:

    CS: I spoke to Andy Serkis earlier and I asked him about the goblin cavern scene specifically because I thought that might be hundreds of extras running around, but a lot of it was constructed based on what they did on set.

    Letteri: Yeah, we did some small pieces of the set that the guys could run around on and do some of the action especially that bit where they're brought before the Goblin King because a bit of the action happens on that well-lit platform in front of the throne but most of what you see in there is digital. In fact, a lot of what was shot, we wound up replacing, just because of the complexity of the camera moves and the stereo. We shot goblins with partial suits on, but we were going to be adding their heads. A lot of what we were really doing that for was for a couple shots where it was practical. Most of the time it was easier to just replace them with completely digital characters then to try to match heads onto partial bodies. Sometimes we ended up just replacing everything that shot including the actors, because it was just easier to construct the big shots that way. Yeah, we've gotten to the point where we can make characters and digital doubles. As long as you're not talking about nuanced emotional dialogue performances, you're talking about action scenes, sometimes it's just easier to go all digital with it.
  • Kheled
    #295
    Tényleg nem kell aggódni, a lényeg ahogy többször is levolt írva. Ha szereted Tolkien világát akkor több órán át is ellehet nézegetni, ha csak egy úgy tekintesz rá, mint egy sima film, akkor nemfog tetszeni,de ez pl igaz a gyűrűk uránál, nem is olyan rég volt hogy egy kisebb közösségen belül szóba jött a gyűrűk ura és hogy sokan menynire nemszeretik, mert hogy mozgó fák meg ilyen olyan lények, undorító,véres, sok csata van.Szóval ők nem is ismerik mi micsoda és miért ígyvan,nekik persze hogy nemtetszik. Az összes fanatikus és ismerős aki megnézte mindeki dícsérte hogy nagyon szép, vicces és mégjobban eltudsz bent mélyedni (hála a 3D-nek).
  • k0trapali #294
    Hát nekem ez is elég semmitmondó... kb a filmről alig van benne valami inkább csak elszpojlerezni a felét.
  • skinnyman
    #293
    Tipikus polgarpukkaszto agyatlan bullshit, szora sem erdemes.

    Es nem vagyok nagy filmes, de ez:
    "A 24 filmkocka a mozikban igazából 12x2 filmkocka, vagyis a vetítők kétszer villantják meg az izzót egy-egy filmkocka mögött. "

    Kb biztos vagyok benne hogy oriasi bullshit. Valojaban a klasszikus mozinal is a 24 kepkocka az 24 kepkockat jelent, aztan a projektor tenyleg 2-szer vagy 3-szor villant fel egy kepkockat (ezzel 48/72 villantast csinalva masodpercenkent) de ezt azert teszi hogy ne vibraljon a kep. 12 fps-rol pedig soha sehol szo sem volt szerintem amirol a cikk beszel.
  • gulyasandras
    #292
    Érdekes kritika ...
  • Kheled
    #291
    Akkor gondolom nyugodt szívvel beülhetünk egy HFR-re, mondjuk nagyon csábító a gigászi vászon az IMAX-nál, de talán elég lesz az új technológia ami által jobbnak találjuk.
  • bcrics
    #290
    Igen, közben itt is megszületett:
    http://aeonflux.blog.hu/2012/12/11/kritika_a_hobbit_varatlan_utazas_the_hobbit_an_unexpected_journey
  • k0trapali #289
    Hát nem tudom...

    Engem még egyik kritika sem lombozott le igazán! Olyan mintha egyik kritikus sem látta volna magát a filmet csak beszél a technikáról meg a... technikáról. :))))

    2D a moziban csütörtökön és lesz ami lesz. Ott biztos nem azt fogjuk megnézni, hogy mennyi az fps és mennyire barátokköztös és mennyire ugrik ki a kard a képernyőről hanem magát a filmet és csakis a filmet ami remélhetőleg elvarázsol és visszaröpít minket középföldére!

    A Komfortos Mennyország is egy jó filmje volt Jacksonnak csak mindenki hozzászokott kb. a LOTR trilógiához.
  • bcrics
    #288
    Kritika

    http://geekz.blog.hu/2012/12/11/a_hobbit_varatlan_utazas
  • Kheled
    #287
    Szerintem csak átmeneti, biztos frissülni fog még
  • Prof William
    #286
    Kösz az infót. Már meg is rendeltem a jegyeket a 19.00-as előadásra.

    Fura, hogy csak 1 előadás lesz egész nap. Azt hinné az ember, hogy orrba-szájba nyomatják majd.
  • Kheled
    #285
    Lehet ONline is foglalni már!