724
The Hobbit
  • szabii98
    #364
    nem tudtam hogy ilyen is van :)
  • yesname #363
    Közben megtaláltam. Csak a EuroCenterben és valószínű Tatabányán megy 4K 3D HFR-el. Sehol máshol.
  • yesname #362
    Egy nehéz kérdésem lenne: IMAX-ben tudja-e vlaki, hogy 4K felbontással játszák vagy csak 2K-val???
  • Csaba007
    #361
    Miért nem az új megjelenést linkeled már be? :/
    Befejezetlen regék Númenorból és Középföldéről
    Nagyon jó könyv!
  • Grove4
    #360
    Köszönöm, szerintem beszerzem valamikor.
  • szabii98
    #359
    '95ben A Gyűrű keresése címen jelent meg. A fia szerkesztette meg és Középföldével kapcsolatos.
    Alexandra.hu
  • Grove4
    #358
    Akkor az úgy más (bár alapvetően semmi gondom azzal, ha a rendező a jó ízlés határain belül hozzá tesz a fantáziájából a történethez), azokat nem olvastam. Majd ha lesz időm a Szilmarilokat akarom elolvasni. Meg találtam a neten Tolkientől "Unfinished Tales" címmel is egy könyvet, azt lehet kapni magyarul?
  • Prof William
    #357
    Én is. 15.40-kor lesz a feliratos változat Debrecenben.
  • Kheled
    #356
    +30 perc biztosan fog jönni mindegyik részhez. Ah..én holnap után megyek. már alig várom!:)
  • Prof William
    #355
    Elméletileg úgy duzzasztották fel 3 filmre hogy rengeteg dolgot belevettek a függelékekből. A Barna mágus abban van meg Sarumán is.
  • szabii98
    #354
  • Grove4
    #353
    Most néztem meg a filmet, háááááááááááááááááát KURVA JÓ, engem nagyon beszippantott, főleg úgy hogy előtte olvastam a könyvet és bár az sem volt rossz de a film bőven rátett egy lapáttal.

    SPOILER
    A könyveben ha jól emlékszem a Szarumán szál például meg sincs említve, mint ahogy ez az állatvédő barna mágus sem.

    10ből 20as számomra.
  • Prof William
    #352
    Vajon majd mostani és az ezt követő filmnek hány bővített változata lesz. Már most alig várom. :)
  • Palinko
    #351
    legelső dvd mikor jön ki?
  • gombabácsi
    #350
    megnéztem, jó volt
    de itt is az a baj ami a GYU mozis verziójával: látszik hogy egy hosszabb verzió van megvágva

    azaz ebből is az extended lesz az igazi, mint a GYU-nál
  • Kheled
    #349
    Valóban bővítettbe lesz bent, pedig azt szívesen megnéztem volna, sőt szerintem kár volt kihagyni.
  • MagyaR
    #348
    Az biztos egy kibővített jelenet, mert nekem sem rémlik :D.
  • BoneDragon
    #347
    Most néztem meg a film előzetesét amibe benne van, hogy bilbo odamegyek a kettétört kardhoz. Az benne volt a filmbe, vagy erősen pislogtam?
  • b-type
    #346
    De annak adta ki magát...a mágusok (Istar) (Szarumán-Gandalf-Radagast..és volt még), eljövetele tudott dolog volt a tündék közt, és Sauron mágusnak álcázta magát
  • Fehercsoki
    #345
    Eléggé félrevezető akkor mert Sauron nem volt mágus...
  • Kheled
    #344
    Necromanta lett volna, ami ugye egyértelműen Sauron, de magyarul sötét mágusnak fordították le
  • BoneDragon
    #343
    Amit mutattak tőrt, nem azzal szúrták meg frodót?
  • b-type
    #342
    Sauron
  • Bladzs
    #341
    Szerepelni nem szerepel benne, de megemlítik, mikor a Bakacsin erdőben előtt vendégül látják őket.
  • Csaba007
    #340
    A könyvben nincs semmiféle fekete mágus, de ha láttad a Gyűrűk Urát nem kicsit egyértelmű,hogy ki az... :/
  • Fehercsoki
    #339
    Talán ő az. Nem tudom kire gondolsz.
  • MagyaR
    #338
    Egyedül a 3. rész bővítettje, ami szntem kicsit gáz.
    Na ott teljesen érthető miért vágták ki azokat a jeleneteket, amiket.... (pl. Szarumán halálát).


    Egyébként, akik olvasták a hobbit könyvet: (kis spoiler) - ki az a fekete mágus?
  • MagyaR
    #337
    A bővített sokkal jobb szntem, mint a sima. A plusz jelenetek valahogy teljesebbé teszik az egészet.
  • Fehercsoki
    #336
    Én kb. 5x néztem meg a bővített változatot és 1 percig sem unatkoztam.
  • MagyaR
    #335
    Egyébként a gyűrűk ura 1. része is kicsit vontatottra sikeredett, első megnézésre annyira nem is jött be.

    Szntem itt is jobban beindulnak majd a dolgok a másik két részben. Ez alatt nem is az akciókra gondolok, mert az volt ebben az első hobbit filmben is bőven, hanem a történet jobban előre fog haladni remélem.
  • b-type
    #334
    A gyűrű hatalma még egy hobbitot is kikezdett, valszeg minden más, erősebb teremtmény a hatalma alá került...így mivel a gyűrű érezte hogy egy blfsz (a gyűrű szempontjából) a gazdája, így csapdába került, és egy lehetősége volt, elkerülni valaki máshoz. Ezt tudta Gandalf is, azért volt jó választás gyűrűhordózónak egy hobbit, de jó kíséret kellett mellé, mert egyfelől tényleg elég gyík, másfelől mert a gyűrű vonzza a gonoszokat és a labilis figurákat.
    Sajnos nem lett elég hangsúlyos ez a filmben, pedig szinte mindennek megvan a jól felépített miértje.
  • zoliii
    #333
    Amúgy tényleg nem lehet rossz, mert egy csomó filmben, mikor akció jelenet van, alig lehet a mozgást követni! Kellett volna egy próba vetítés, ahol a nép szokhatja a 48kép/s-t! :D
  • BoneDragon
    #332
    Az kamu amiket lehet nézni neten. Mondom nézd meg, nem fogsz csalódni. Aki meg lehúzza az vagy szemüveges, vagy valami más baja van... Én meg is lepődtem igazából, hogy nem kapkodják a kamerát, ez lehet tényleg a 48fps-nek köszönhető, ezért láttam minden egyes részletet... Nem szabad másra hallgatni, tapasztald meg és döntsd el saját magad.
  • zoliii
    #331
    Szerintem inkább ez csak az agynak fura, mert a legtöbb film: 25, vagy 30kép/s-ben van! Ez meg 48kép/s, és 3 órás! :D
  • Kheled
    #330
    Akkor lehet én is megnézem úgy, igazából ugye tényleg az zavart, hogy valaki szerint ultra gáz (ugye legtöbben a HFR miatt húzták le a filmet). Anno láttam ilyen kisebb trailereket fanok készítették amik 48fps-be mozogtak, kicsit gyors volt számomra, de akkor gondolom élőbe nem, illetve teljesen más
  • BoneDragon
    #329
    Egyáltalán nem. Én legalábbis nem vettem észre, hogy kapkodták volna a kamerát. Mondom minden egyes mozgásnál tisztán kivehető minden, még a háttérben a dolgok is.
  • Kheled
    #328
    És nem volt túl gyors a kamera mozgása?
  • zoliii
    #327
    Ilyesmire voltam kíváncsi! Köszi! :D Nem mindenkinek bírja a szeme a 3D-t, vagy lusta az agya hogy feldolgozza az animáció orgazmust! XDDDD
  • BoneDragon
    #326
    Szerintem sokkal jobb ez a HFR. Nem volt elmosódott a kép, kameramozgásnál is minden apró részlet kivehető volt. Tényleg tű éles volt minden, szerintem sokkal jobb mint a sima 3D. Nem tudom miért hisztizik mindenki. Sokkal élethűbb az egész... Aki meg mást mond szerintem annak komoly baj van a szemével és menjen szemészethez. Ja és nem fájdult meg a fejem, se a szemem... Én imádtam!
  • Fehercsoki
    #325
    Szerintem Szarumán varjúi hamar észrevették volna őket plusz a nagy szem is kiszúrta volna, valamint a nazgulok is könnyen elkapták volna őket.