210
Mit érdemes - mihez? :)
  • Pistike 007
    #130
    Kíváncsi vagyok KAF bajonettet hogyan esztergál:D
  • ZilogR
    #129
    egy kis barkácsolással bármit bárhová rá lehet dugni. Mindenhol vannak menetes elemek - de ha használni akarod a cuccosodat, elviszed egy szakihoz, szétkapjátok és frankó közdarabot fog neked esztergálni, vág egy menetet az okulár tövébe, ha nincs felületkezelve tán az még jobb, de a legjobb, ha eleve van menet az okuláron, pl. kifordíthatós gumi szemkagylónak vagy színszűrőnek.
  • Pistike 007
    #128
    Geologic távcsövekről mi a véleményetek?
    Nagyszerű lenne ha írna valaki.
  • Pistike 007
    #127
    Üdv! Ugye van az a megoldás, hogy spektívre lehet kompakt/tükörreflexes gépet tenni. Ez mindegyik spektívnél megoldható, vagy csak bizonyos típusoknál?
  • Alex6510
    #126
    Hát gondoltam rá, de nem olyan jó sűrű mint az eredeti.Talán pl.szilikon zsír ami hasonló állagú.
  • ivjoe
    #125
    Gépzsír, igen. :C
  • Alex6510
    #124
    Sziasztok!

    Tudna valaki segíteni, hogy milyen tömítőanyagot használjak egy 8x30 régi távcső tisztítása után, az eredeti ruszki zsír pótlására?
    Valami sűrű zsírszerű anyag kéne..

    Alex
  • kusti
    #123
    Az Olympus EXPS sorozatot az illető nem tesztelte, mások viszont dicsérték a jó ár/érték aránya miatt.Ez, és az a bizonyos lengyel tesztoldal alapján döntöttem az Olympus 12×50-es mellett.
    A Nikon EX, és a Action távcsövekről sok jót nem olvastam az Indexes fórumon, ennek ellenére azt mondom hogy ha valaki vásárlás előtt áll, akkor lehetőség szerint nézzen bele a kiszemelt távcsőbe, és ha tetszik akkor vegye meg.
  • ZilogR
    #122
    nem akarok kekeckedni, de az Olympusokat is ő tesztelte, ugye?! (Mert ha nekem vki azt mondja, h a Nikon nem jó, mert belenéztem és láttam, nem fogok Olympust venni, csak akkor, ha nem mondják azt is, h a Nikonnál jobb az Olympus, mert mindkettőbe belenézett, aki ezt mondta. Lehet azt mondta volna, h "jahhh, az Olympusnál a Nikon MÉGISCSAK jobb... nameg olcsóbb is... nameg mire kell neked, lehet észre sem vennéd azt a hangyányi kis torzítást meg színi hibát...")
  • Pistike 007
    #121
    Üdv! Silva távcsövekről mi a véleményetek?
  • kusti
    #120
    Néztem én a Nikon Action EX 12×50 binokulárt, de az Indexes távcsöves fórumon egy optikus lebeszélt róla.
    Mikor a Nikon távcsövek Magyarországra érkeztek, őt bízták meg a szakvélemények készítésével, és a következő hibák voltam az EX sorozattal: nappali torzítás, képszéleken homályosság, megfelelő képélesség és dioptriaszabályozás, valamint a pupillatávolság nem megfelelően állítható.

    Az Olympus EXPS 12×50 binokulárt az interneten rendeltem, a FotoMarket-nél.Az ára 40990Ft volt ( ugyanott a Nikon 12×50 Action VIII 29990 Ft, a Nikon 12×50 Action EX pedig 53990 Ft lett volna ) , és mivel 25000Ft felett volt a vásárlás, a szállításért nem kellett fizetni.
  • hykao #119
    De ő 12x50-eset vett, ezek meg 7x50 ill. 8x40-esek.
  • ZilogR
    #118
    ... rohadék ékezetek - na, még1x:



  • ZilogR
    #117
    Háát én még mindíg a Nikon-ra szavaztam volna - biztosan akadt volna valaki, aki elviszi neked...!






    A felét meg is spóroltad volna...!
  • kusti
    #116
    Köszönöm mindenkinek a távcső vásárlással kapcsolatos tanácsokat, végül az Olympus EXPS 12×50 binokulár vásárlása mellett döntöttem.
    Közel két hónapja használom, és engedjétek meg, hogy röviden összefoglalva, megosszam veletek a tapasztalataimat.

    Ami tetszett:
    képélesség jó, ami a látómező nagy részén megmarad
    magas kontraszt
    pontos és élénk színvisszaadás
    színi hiba nagyon kicsi
    párnatorzítás egészen minimális
    masszív, szép kivitel
    behajtható szemkagylók (szemüvegeseknek előnyös)

    Ami nem tetszett:
    kategóriához mérten viszonylag szűkös látómező
    prizmák a fénykúpból levágnak
    központi élesség állító tárcsa a kelleténél nehezebben forog
    hordtáskához nincs hordszíj

    Összességében nagyon jó ár-érték arányú a binokulár, ajánlom mindeninek aki az átlagosnál igényesebb, de nem akar távcsővel státusz szimbólumot is vásárolni.
  • kusti
    #115
    Köszi, ha úgy alakul hogy vásárlás elött kipróbálom a távcsöveket, akkor a DigiFénykép és az Extreme Digital-t is meg fogom nézni, de lehet hogy még elötte a FotoMarket másik két boltját, hátha azok tartanak raktáron Olympus binokulárokat.
  • hykao #114
    Hát, én voltam a Lurdy Házban lévő FotoMarketben, de ne számíts semmi jóra! Kirakva egy távcső sem volt, kérdésemre pedig 3 db-ot tudtak előhozni: egy Hama (vagy valami hasonló kategória) 10x50-est, valami kisebb kompaktot, meg egy színházit... :)

    Yukonba ITT tudsz belenézni inkább, az Erzsébet körúti vagy a Visegrád utcai boltjukban.
    Nikon és Olympus binoklik pedig ITT vannak nagy választékban a boltban, helyszínen, nem csak online. :)
    A Nikonokra egyébként 10 év garancia van, ami ebben az árkategóriában elég sok szerintem.
  • kusti
    #113
    A Yukon-re eddíg nem is gondoltam, de ha lesz raktáron a FotoMarket-nél, akkor feltétlenül is meg fogom nézni. A fix objektív és okulárvédők nekem is nagyon szimpatikusak, és nekem is jó véleményem van az orosz távcsövekről, ha a Tentó minőségét eléri a Yukon, akkor nem fog csalódást okozni.
  • hykao #112
    Értem. Azért szerintem nézz még körül. Nagy a választék. Engem pl. eléggé idegesít, hogy a Nikonnak egyesével kell leszedni a takarólapkáit, aztán ügyelni, hogy le ne essenek, el ne vesszenek... :)
    Ilyen szempontból a Yukon megoldása sokkal praktikusabb:


    Ja! ...és távcsövet is még mindig érdemes a ruszkiktól venni! :)
    Pl: náluk kb. annyiba kerül a Pro verzió, mint nálunk a sima! :)
    Юкон 16x50 Pro б/ф (Yukon Futurus Pro 16x50 - kb. 22000 forint)
    Yukon Futurus 16x50 (NEM PRO) - kb. 20000 forint
  • kusti
    #111
    Azért a 12×50-est néztem ki, mert ez az a nagyítás amit még kézből viszonylag jól meg lehet tartani, és azért gondoltam az Olympus-ra mert egy lengyel tesztoldalon a hasonló csak kisebb Olympus 10×42 EXPS jó eredményt ért el: http://www.optyczne.pl/136-Olympus_10x42_EXPS_I-specyfikacja_lornetki.html
  • hykao #110
    Egyébként miért pont a 12x50-est szúrtad ki?

    Más: én közben megvettem a [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1157049134&no=28]#28[/URL]-as hozzászólásban említett Nikon 10-22x50-es zoom binoklit.
  • Pistike 007
    #109
    Inkább a Nikon:)
  • ZilogR
    #108
    err... ebből 2-3db 10x50-es Nikon-t lehet venni a Media Markt-ban
  • kusti
    #107
    40990Ft lenne a FotoMarket-nél.
  • Pistike 007
    #106
    Mennyiért nézted?
  • Rumcájsz61
    #105
    Hello
    Egy jó középkategóriás binkoli. Nem fogsz csalódni benne.
  • kusti
    #104
    Sziasztok!

    Olympus 12x50 EXPS binokulár vásárlását tervezem, de sajnos mivel nem vagyok budapesti, csak az internetes áruházaknál tudom futárszolgálattal megrendelni.
    Mi a véleményetek erről a típusról, vagy úgy általában az Olympus távcsövekről?
  • Pistike 007
    #103
    Hát ölég régen vettem...:) Megnézem amit mondtál, köszönöm a segítséget!
  • eke
    #102
    Valószínűleg valami miatt nem egytengelyű a "kukker"....
    De, az is lehet, hogy helytelenül használod....
    Próbáld ki, hogy a szemedtől messzebre eltartva a kilépő pupillák egymás mellett láthatóak vagy elcsúsztak e egymáshoz képest...ha, igen még kijavítható, de ha garis vidd vissza és üsd a pultot, hogy adjanak normálisat...
  • Pistike 007
    #101
  • Aquir
    #100
    kancsal vagy :D
  • Pistike 007
    #99
    Áh, csak egy Hama Spectrum 10x50-es... x) A szemtávolságot akárhogy állítom mindig olyan. Talán amikor egy kicsit összeszűkítem akkor jobb, de lehet hogy annyira össze van nyomva olyankor, hogy csak az egyik szememmel látok benne... :D
  • hykao #98
    Milyen binokulár amúgy? Nem lehet, hogy túl széles vagy túl közeli a szemtávolság beállítás?
  • Pistike 007
    #97
    Igen.
  • hykao #96
    Ha külön-külön nézel bele a két részbe, akkor éles a kép?
  • Pistike 007
    #95
    Üdv! Akkor mint lehet csinálni ha egy binokulárban "kettőslátás" van? Tehát nem egy szabályos kört látok, hanem kettő kicsi összemosódik, de rendesen. Kuka?
  • kovbot
    #94
    Sziasztok.
    Volna egy kérdésem,tudnae valaki segíteni?Vásároltam egy orosz (karonai)éjjellátót a márkája:NPOMIHb(oroszul így írja).Infra vetője is van,1993 as gyártású.Az a gond,hogy szerintem ez a készülék már fell kellene erősítse a csillagfényt is,de csak az infravetővel lehet vele látni.Úgy gondolom ezért szereltek rá kapcsolót külön az infrának is.Halvány fény látszik a magasfeszültség indukálónál,és halkan zúg is.Talán áthúz,vagy zárlatos lehet?Arra is gondoltam nem indukál elég áramot.
    Megtörténhet az is,hogy ez csak ennyire képes,amit azért kétlek.
    Elvittem egy tv szervizbe,de hozzáse szagolnak.Eggyáltalán nem értenek hozzá,és nem haladok semmire.
    Ha valaki többet tud rólla mondani megköszönném.Talán van aki már látott is ilyent közelebről.
    Elöre is kössz a segítséget.
  • hykao #93
    Itt van angolul:

    "Twilight Factor (Dämmerungszahl)

    The twilight factor has the most significant impact on resolution or image details. It is a measurement to distinguish efficient viewing in low light conditions. The Twilight Factor is calculated by taking the square root of the product of the magnification and the aperture. The higher the twilight factor the better the resolution e.g. when viewing under low light conditions."
  • ZilogR
    #92
    na, majdnem... :P (dawn of man - az ember(iség) hajnala ... kitalálhattam volna minden német tudás nélkül)

    De akkor ez most fényerő (ami fókusz/objektív átmérő), vagy valami egyedi mérőszám?!
  • hykao #91
    Megvan a megoldás: KATT (a problémát két fránya pont okozta :DDD - helyesen így lett volna: Dämmerung)