210
Mit érdemes - mihez? :)
  • kusti
    #170
    Ez is egy megoldás.
  • zazenke
    #169
    akkor áthidalom a problémát belteszem a 8x56 fomei tokjába ha a hordozó táskára gondolsz abba biztosan elfér
  • kusti
    #168
    "miért kell azt tekergetni az egyszer be van állítva hogy nekem jó legyen és kész vagy nem is értem a szemkagyló tekergetés fogalmat"

    Kihajtva nem fér bele a tokba.
  • kusti
    #167
    Kihajtható a szemkagyló, máshogy nem nagyon lehet használni. Csak az a baj hogy fém helyett műanyagmenetes.
    Csak idő kérdése volt mikor adja meg magát.
  • kusti
    #166
    A Nikon Action VII 10x50, Olympus 10x50 DPS és a Scopium Nature binokulároknál optikai és mechanikai minőségben egy fokkal jobb az Olympus EXPS széria, de tatom magam az előző hozzászóláshoz: ennyi pénzért inkább használtat érdemes venni.
  • zazenke
    #165
    mi az hogy lejött a szemkagyló ez is olyasmi mint a nikon csak drágább ?
    miért kell azt tekergetni az egyszer be van állítva hogy nekem jó legyen és kész vagy nem is értem a szemkagyló tekergetés fogalmat
  • zazenke
    #164
    ha jól láttam kustinak volt egy olymus expsi szériájú távcsöve .Én most 12x50 es ilyen távcsőben is gondolkozom .Mi volt a tapasztalat 43 ért lehet ilyet már venni. Megéri az árát ? Jobb felépítésű mint a nikon action széria ? Az alap olympusnál biztos jobb .
  • kusti
    #163
    "Amúgy használtan hol vehetnék jobb távcsövet ezeknél?"

    Vadászmester, vadászbazár, vadászapró vagy a vadászinfó honlapokon érdemes megnézni a használt Német vagy Orosz távcsöveket pl: Zeiss Jena, Tento, BPC.
  • nkasi
    #162
    Épp most irt valaki az indexen:

    Volt nekem a Scopium Nature 10x50-hez kísértetiesen hasonló TS 10×50 LE binokulárom.
    Optikai minőségről annyit hogy csak a látómező közepén adott teljesen éles képet, és a széle felé már erősen jelentkezik az életlenség, méretesen nagy a párnatorzítása, nem ad színhelyes képet (barnás/sárgás árnyalatú a kép).

    Az központi élleség állító tárcsája túl könnyen mozog, tehát nyomás könnyen el is állítódik az élleség.
    Továbbá túl sok benne a műanyag alkatrészt, és abban sem vagyok biztos hogy az optikai rendszerben nincs műanyag lencsetag.
    Egy év használat után eladtam.

    Ha hosszú távra gondolkodsz, akkor érdemes még rakosgatni a pénzt.

    ez is meggondolandó!
  • zazenke
    #161
    kiváncsi lennék egy yukon 16x50 es futurus pro távcsőre is . állítolag orosz távcső
  • zazenke
    #160
    hogy használtan hol most sehol se találok én sem,a vaterán szoktam nézegetni de most nincs . a scopium hogy milyen sajna nincs tapasztalatom beszéltem emailban azzal aki behozza őket kinábol ő ha nem is isteniti de azt állítja korrekt minöségüek és azt is bátran felajánlotta próbáljam ki a boltjukba . Eyébbként végig olvastam a hozzászólásait a forumokon és látszik hogy ért a távcsövekhez de hogy pontosan ő mit ért a minőség alatt azt csak próbával lehet eldönteni biztosan .a 12x60 as méret jó választás mert ha még gyengébb is a lencse minőség 60 as lencsével akkor is jó fényerösség érhető el de az is biztos hogy tiszta müanyag felépítmény ez is de üveg lencsékkel. Sajnos én vidéki lévén nem birom kipróbálni csak úgy .az ára kedvezö nagyon . Én még mindig azon a véleményen vagyok hogy legalább vízálló szériát kellene választani, drágább de kisebb a sírás esélye ha bepárásodik
  • nkasi
    #159
    Szia!
    Kösz a választ!
    Találtam még egyet ami talán ér annyit mint az előbb leírt kettő. Scopium Nature 12x60 binokulár 21300 Ft-ért.Szerinted?Amúgy használtan hol vehetnék jobb távcsövet ezeknél? Üdv
  • zazenke
    #158
    Én azt veszem észre hogy a nagy gyártók is egy kicsit bovlisodnak az alsó kategóriába azért hogy lépést tudjanak tartani az olcsó dömping árúval. Lemerem fogadni ha magyar oldalról megrendeled olcsobban a btc , vagy scopium kinai távcsöveket az is lesz ilyen minőségü .Nem lehet mást tenni vagy használt vagy fejebb kell menni árba .Kiváncsi lennék pl a nikonnak a ex szériájára vagy az olympos professional xpsi szériájára de hogy láttatlanba nem rendelem meg most már egyiket se az biztos
  • zazenke
    #157
    ma elmentem és megnéztem a nikont és az olympust (az indexes kérdésedre ha te kérdezted ezt ). Eddig csak azt hittem a sznobok kinaiznak meg tiszta ocska müanyagoznak most be kell ltnom igazuk van . Nagyot csalódtam a nikonba és azolyban is ocska felépítés az egész könyen hajló majdnem hogy lötyögös hatást keltőműanyag hidak elölrőla (ami a szemlencsét tartja ). Ez nem ér 35 000 ft-t. Nekem van egy 8x56 os fomei távcsöm régebbi tipus (mert már azt is kinaizzák )de százszor külömb felépítmény .Én is 35 öt szántam volna rá de most már látom inkább várni kellene még több pénzért venni. Szerintem a nikon és azolympus felsőbb kategóriája majd csak normálisabb lehet . Még a pentaxot nem sikerült megnéznem ö a 3. versenyző .Ha mindenképpen választani kellene a kettö közül amit mondtál akkor a nikon jobb képünek tünt rövid nézelődésem során de azt hiszem drágább is volt
  • nkasi
    #156
    Sziasztok:Egy kis segítség kéne aki tud légyszi írjon.
    Szeretnék egy távcsövet vásárolni.Két típust néztem ki:Nikon aktion VII 10x50 cf és Olympus 10x50 dps-i.Melyiket ajánljátok?Érdemes valamelyiket megvennem?Elsősorban természetjáráshoz, távoli dolgok megfigyeléséhez szeretném.Max 35 ezres áron!Várom a válaszokat.Előre is kösz.Üdv
  • kusti
    #155
  • kusti
    #154
    Tisztelt optikai eszközöket (távcsöveket) forgalmazó cégek, magánszemélyek.

    Szeretném a figyelmüket felhívni az időszakosan megrendezésre kerülő binokuláris távcső találkozóra, tesztelésre, kötetlen beszélgetésre.
    Forgalmazókat, vadászokat, csillagászokat, madarászokat, "hobbistákat" és minden érdeklődő személyt szeretettel várunk.
    Nem szakmai bemutató lesz, csak ismételten összehasonlítjuk az optikai eszközöket használhatósági szempontok alapján, és azokat értékeljük.


    Tisztelettel: Tóth Attila László (TAL)
    Fegyver-optika és infra műszerész
    Szaktanácsadó
    Tel: 20/9894-570
    [email protected]

    u. i: rossz idő esetén egy héttel elhalasztva a találkozó.

  • ZilogR
    #153
    ha valakit érdekel: Celestron UpClose 7x35 a Media Markt-ban 3990Ft!
  • kusti
    #152
    Nekem Canon van, de távcsőben a Pentax jobbnak tűnik.
  • Pistike 007
    #151
    [pentax fényképezőgépem is van]
  • kusti
    #150
    Köszönöm a megerősítést!
  • Pistike 007
    #149
    Én már találkoztam vele, egész jó minőséget ad az árához képest.
    Nem olcsók, de jók.
    Szerintem:)
  • kusti
    #148
    10×43 DCF ED-t akartam írni.
  • kusti
    #147
    Sziasztok!

    A Pentax távcsövekről mi a véleményetek? A 10×42 DCF ED-t néztem ki magamnak, de a Digitalmix-nél csak rendelésre lehet kapni, így sajnos nincs lehetőségem hogy kipróbáljam előtte.
  • hykao #146
    A célnak mindkettő megfelelőnek tűnik.
    Ajánlom még figyelmedbe ebben a kategóriában a Yukon Futurus 10x50 WA modelljét, aminek nagy előnye a 4 rögzített lencsefedő: KATT
  • fordc
    #145
    Sziasztok!

    Új binokulár vásárlás elött állok, és volna két kinézett tipusom is. Az elsö
    a Scopium nature 10x50 ,a másik pedig az olympus dps-l 10x50. Arra
    lennék kiváncsi ,hogy melyiket érdemes választani föleg földi megfigyelés
    hez használnám.
    Válaszokat elöre is köszönöm.
  • hykao #144
    Tudom-tudom. Van már egy Nikon 10-22x50-es zoom binoklim. :) Úgy értettem ZOOM kategórián belül mi a vélemény!
  • ZilogR
    #143
    zoom = több lencsetag = lencsénként +2 fényt visszaverő felület = több színi hiba, elkentebb kép, ellenfényben zavaró tükröződések, nameg nagyobb tömeg.

    "csak úgy" nézegetni jobb, persze, mert olyan, mintha több távcsöved lenne egyben
  • hykao #142
    Nos újabb ZOOM távcsövek kerültek a látómezőmbe! :)

    BRESSER Spezial-Zoomar 7-35x50


    YUKON Futurus 8-24x50


    Előbbi a széles nagyítási skála (7x-től 35x-ös nagyítás), utóbbi pedig a kialakítása miatt (elálló ZOOM-kar helyett élesség-állítóhoz hasonló tekerő, valamint a Yukon távcsövekre jellemző integrált lencse fedő).

    Vélemények, esetleg tapasztalatok? (bár utóbbit még sehol sem láttam a hivatalos oldalon kívül)
  • Random work
    #141
    Felvettem vele a kapcsolatot. :)
  • kusti
    #140
    Szia!

    Ha Budapesten, vagy annak környékén élsz, akkor binokulár tisztításához Rózsa Ferencet ajánlom. rozsika kukac mcse.hu
  • ivjoe
    #139
    Próbáld meg felvenni a kapcsolatot az mcse-vel (magyar csillagász egyesület), hátha tudnak valakit ajánlani.
  • Random work
    #138
    Egy szaki azt mondta másik fórumon:
    A hibajelenség javítható.
    Teljes optikai tisztítást, távcsőház tömítését és beszabályozást igényel.
    Házilag azért nem javaslom a próbát, mert csak rosszabb lesz !!!

    Csak emberünk szombathelyi ami nekem nem esik útba. :(
  • ivjoe
    #137
    Kancsal a távcső?
  • Random work
    #136
    Van egy Zeiss optikás távcsövem amit faterom vett még anno és most próbálnám használni. A következő bajom van vele. Beállítom szépen a távcsövet, hogy egy képet lássak rajta, de a kép nem teljesen tiszta. A két lencse által fedett rész fehéres elmosódott.

    Lehet hogy ki kellene takarítani a lencséket? Külön-külön szép a képük, de együtt nem tökéletes.

    Tud valaki egy távcsövekhez értő embert akinek megmutathatnám esetleg tippet adni, hogy mit kezdhetnék vele? Mivel szabad a lencséket takarítani?
  • Pistike 007
    #135
    Na, sikerült kipróbálnom.
    Hát... Egy kalap szar.
    Illesztések sorjásak, optika egyszerűen ratyi, ha belenézel lehet látni ahogy be vannak ragasztva a vázba...
    Áhh...
    Vettem inkább egy Nikon 7x50 CF-et:)
    21000 Ft volt, 3000-el drágább mint a Geologic. Nagyságrendekkel jobb.
  • ZilogR
    #134
    :P igen - azaz nem ismerem a kukkert
  • Pistike 007
    #133
    Akkor nem. Értem:)
  • Pistike 007
    #132
    Értem:)
    Geologic távcsőről hallottál már valamit?
  • ZilogR
    #131
    gondolom úgy, h veszek a bótban egy M42/KAF bajonett átalakítót és megkérem, h esztergáljon M42-s menetet...