29
  • Wiz4rd
    #29
    Tényleg nem tudom, hogy mire veritek a nyálatokat. Igenis van abban valami, hogy minek fordítsák le a programokat, amikor a fél ország warezolva meg crackelve használja? Te lemosnád más autóját ingyen?
  • Ize
    #28
    Es aki meg azt akrja hogy a Gimp ugy nezzen ki mint a PS annek erdemes megnezni a GimpShop-ot: http://www.gimpshop.net/
  • RangeR
    #27
    Osszuk az észt meg a bölcseletet? Hová is akarsz te elhelyezkedni 30 évesen? Tehát eddig nem kellettél sehová mert alkalmatlan vagy ezek szerint? Akkor tanulgass kis angolkát még és helyezkedj, csak ne a közelembe!
  • Cat #26
    Tessék, vedd meg magyarul:

    Photoshop CS2 könyv
  • Blasta
    #25
    Így van. Mire megyünk a nagymúltú, szinte megtanulhatatlan, mások által beszélhetetlennek titulált naaagy magyar nyelvvel? Semmire.
    Ki lehet törölni vele.
  • Blasta
    #24
    Nem tudom mit kell ezen problémázni.
    Manapság akárhol szeretnél elhelyezkedni, alap az angolnyelv. Aki nem tudja, hátrányba kerül.

    Amúgy meg ez a baj a magyar néppel, ez megy: csinálják meg MÁSOK, fordítsák le MÁSOK, tanuljanak meg magyarul MÁSOK, nehogy már mi tegyünk keresztbe bármit, hogy felzárkózzunk a világ haladó országaihoz... Pénz nincs megvenni az eredeti progikat, de sírunk ha valami nem beszél magyarul... Korrekt.
  • aDannyBoy
    #23
    Van magyar PS, van magyar PS biblia, meg csomó könyv, legtöbb felhasználói progi elkészül magyarul is, még winamphoz is van magyar nyelvi csomag.

    Nem tudom miért várjátok el, hogy egy olyan nyelvre lefordítsanak dolgokat, amit össz. 10-15 millióan beszélnek és ráadásul egy olyan ország hivatalos nyelve, ahol a legtöbben warezolnak, tehát még bevétel sem keletkezik túl sok. Nem hiszem, hogy kétszer kéne mondani a fejlesztőknek/kiadóknak hogy lokalizáljanak ide is, ha mindenki szakkönyvek tömkelegét venné és a programokat, szolgáltatásokat tömegesen venné igénybe. Az angol meg egy jó nyelv, könnyű megtanulni középszinten, ezért sok különböző "ősi" nyelvet beszélőt összeköthet.
  • elbalazs
    #22
    Hegyikecskének igaza van!Nem értitek, hogy mire megy ki a buli?Mindent angolul eröltetnek,nem véletlenül mondta Demján Sándor,hogy itt 30 év múlva már senki sem beszél magyarul!A programokat a világ minden nyelvére lefordítják,kivéve a magyart!Mintha direkt csinálnák!Nem vagyunk bűnösök,mert egy ősi nyelvet használunk,legyünk büszkék rá!Mi nagyjából azt írjuk amit mondunk,de azok a nagyképű nyugatiak még arra sem képesek az innen-onnan, szedett-vedett nyelvükkel!
    Mit gondoltok mi az EU.egyik célja?A népek nemzeti öntudatának eltörlése,és az
    egységes nyelv, az angol kötelezővé tétele!És ha majd valaki más nyelven szólal meg,úgy jár , mint a magyarok Szlovákiában!Hát így nyugodjatok bele,hogy a progik nyelve az angol.
  • saco
    #21
    Visszavonva :)
  • saco
    #20
    Digiretuson nektek megy a ps tippek cikkjei ? Nekem nem jön be semmi :(
  • G_ArchAngel #19
    "A fotós könyveid meg amúgyis nyugodtan kidobhatod."

    ???
    Tudom, hogy a Te nagyságodhoz nem fogok felérni, de azért próbálok felzárkozni, hogy legalább az árnyékodban elvegetálhassak...
  • Attie
    #18
    Hát nem tudom... én ha lehet mindenből az angol nyelvű verziót szerzem be. Ha azzal képben vagy, akkor más helyen sem leszel gondban. Halálom az amikor a hülye magyar menüpontokban kell kitalálnod, hogy ez mi is lehetett eredetileg :-O
    A munkahelyeken nagy százalékában is az angol nyelvű SW-eket nyomják.
    Különben is angolul jelenik meg minden először. Ki az aki várni akar a fordításokra? :) A számtech nyelve az angol.
  • Sadist
    #17
    http://digiretus.hu/
  • Yeltzin
    #16
    írtam valamit, de ennyi a lényeg:


    "EHH..."

    ;)
  • Cat 02 #15
    jó csak rövidd :)
  • Hegyikecske
    #14
    főleg ha magyar... nem csak konkrétan most de sűrűn tapasztalom h az ilyen "útmutatásoknál" csak és kizárólag az angol nyelvű verzióra vonatkoztatva írják le a lépéseket, oké általába van gyorsgomb ami mhol ua, de ha eccer nekem magyar nyelvű verzió van, és szeretem az anyanyelvemet akko miccsinájjak?
  • Aegis
    #13
    jó a cikk! grat!
  • Möci
    #12
    "Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van..."
  • Blasta
    #11
    Csak az érti félre aki mindenáron félreakarja érteni...

    A cikk a MÁR ELKÉSZÍTETT fotók javításáról szól.
    A fotós könyveid meg amúgyis nyugodtan kidobhatod.
  • G_ArchAngel #10
    a cikkel nincs baj, a bevezető félreértelmezhető...
  • Gladiator
    #9
    lol...

    nagyon megrazo volt a cikk?:)
  • G_ArchAngel #8
    "Pedig ha szeretnénk a fotóinkból többet kihozni, akkor bizony utómunkálatokra lesz szükség."

    Megyek, iszom valami keményet és kidobom a fotográfiai könyveimet...
  • Me Ga
    #7
    Azért ne essünk túlzásokba... igaz, hogy nem olcsó, de a PS a király...
  • polarka
    #6
    csak így tovább!
  • polarka
    #5
    jó ez, nem érdeklődök különösebben a fotózás iránt és a többi cikket nem is olvasom, csak az oktatás jellegűeket és le is mentem őket, mert még hasznos lehetnek, ha nekilátok a fényképezgetésnek
  • bnfront
    #4
    GIMP rulez :) Sztem ver minden kereskedelmi szutykot.
  • Gabo
    #3
    Jó cikk!
    Arra azért érdemes autolevels-nél figyelni, hogy a kép színhelyességét ne borítsa fel. Pl.: Ha túl sok a zöld a képen néha hajlamos az amúgy szürke színű felületeket is a zöld irányába eltolni.

    Aki pedig nem akar warezolni vagy kemény összegeket kiadni PS-re, az próbálja ki a Gimpet, ami nyílt forráskódú és bárki számára szabadon használható. A legtöbb funkció ugyan úgy megtalálható benne mint a PS-ben. (Ami pedig nem, arra lehet kerülő megoldást találni egy kis keresgéléssel.)
    http://www.gimp.org/
    http://www.gimp.hu/
  • mikloss
    #2
    Jó kis cikk várom a folytatást! Úgyis meg akartam tanúlni a PS alapjait. :)
  • Amse
    #1