869
Az augusztus 20-dikai tűzíjátéknak halálos balesete is lett

A POLITIZÁLÓ EMBEREKET BANNOLJUK!
  • Balumann
    #669
    Apukám elhagyta a kis horgász székét :(
  • Balumann
    #668
    mellettünk levő utcába kb. 2 vagy 3 db 5 emelet magasságu jegenyefát tépett ki gyökerestül, úgy hogy a beton-kerékpárut alatt volt a gyökerének nagy része (fel is jött). A fák ezen az uton teljesen szép zöldek voltak szinte, jó állapotuak. Mégis kitépte gyökerestül, a mi utcánkban is párat. Semmi bajuk nem volt a fáknak.
    Az biztos hogy a nem élet képes ágakat azokat levitte az állva maradt fákról, mindenhonnan, azokat tényleg karban kellett volna tartani.
    De ahol egész fa kidőlt, az nem azért volt mert gyenge volt a fa és már rossz volt az állapota, hanem mert a szél kitépte teljesen (asszem legalábbis)
  • Balumann
    #667
    Mivel senki se direkt csinálta ezt hogy így jöjjön ki hogy pont ekkor jöjjön a vihar, ezért senkit sem lehet okolni, a halál okát a természet okozta. Vihar már 7-kor biztos volt hogy jön, de az hogy ilyen katasztrofális erős vihar, az csak fél 9-re volt biztos. És ha fél 9-kor lefújják a tüzijátékot? Mire a kinnlevőkkel tudatják hogy elmarad fél 9-kor, addigra már rég ott van a vihar, és ugyan ez a helyzet!
    Rálehet fogni a politikusokra meg Gyurcsányra, meg mindenkire, bár szerintem semmi értelme. Nem hibást meg felelőst kéne keresni, hanem tanulni a hibából, és legközelebb megpróbálni megakadályozni a "katasztrofát", jobban felkészülni, és odafigyelni (bár ezt már nem csak én írtam, csak ez a véleményem nekem is!)
  • Anticionista
    #666
    Most poénkodsz ezzel, de tényleg itt van a kutya elásva.

    Elgondolkodott már azon bárki is, hogy kinek lett volna a felelőssége rendszeresen ellenőrizni azoknak a fáknak az állapotát, amelyek kidőltek?

    Vajon a helyzet magaslatán áll-e a közterületfenntartó vállalatnak az a felügyeleti szerve, ha a margit-hídi kidőlt oszlop után kiderült, hogy a fővárosi fák is ilyen siralmas állapotban vanak?
    Augusztus 20-a valóban állami ünnepség, ahogy elhangzott, de a környezet, ahol ünneplik, helyi kompetencia, és egyszerű karbantartási kérdés.

    Az a szerencse, hogy a mentőszolgálat olyan tökéletesen végezte a munkáját, de felvetődik a kérdés, hogy ha a tervek szerint megkurtítják, akkor a jövőben is képes lesz ilyen profin végezni a feladatát.

    Szerintem a vihar áldozatai nem voltak hiábavalóak, mert rámutattak egyrészt, hogy egyrészt problémák vannak a fővárosi felügyeleti szervekkel (ezen ősszel lehet korrigálni), másrészt rámmutattak arra, hogy a kórház -és mentőhálózatot értintetlenül kell hagyni. (Ősszel erre vonatkozóan is üzeneértékűek lehetnek a történések.)
  • Balumann
    #665
    Tudom már! Az volt a hibás aki a fát ültette, meg a házépítők akik nem rögzítették megfelelően a csepeket meg mittudom én. Na meg a hajó készítője!
  • ProGabe #663
    a nyugatiakat is ugyan úgy veri a jégeső,hidd el és ők is bepánikoltak volna fél pillanat alatt,ez tényleg nem ettől függ szvsz
  • Balo
    #662
    Meg az emberek. Le merném fogadni, hogy egy "nyugatibb" kultúrában ilyen nem fordulhatott volna elő...
  • Balo
    #661
    Én mint amatőr, 19-kor mondtam volna meg, nagyon egyszerűen: Sopronban iszonyat vihar volt (msn mondták), aztán Jánossomorján is az lett. Ha húzunk egy vonalat, akkor pont jött Győrbe Budapest felé. Ehhez aztán nagyon nagy tudás kell...
  • ProGabe #660
    most olyat fogok leírni amit gondolom már sokan,nem olvasok vissza ennyit,meg arra való a fórum hogy a saját véleményünket megosszuk ugyebár,szal:
    szerintem az a nevetséges,hogy egyáltalán felelősöket akarnak keresni(főleg a tv-k,ill. a politizálók),megmondom én hogy ki,pontosabban mi volt a felelős:az időjárás,kész,ennyi,ezen nincs mit vitatkozni,sok ilyen és ehhez hasonló eset történt már mindenhol a világon,a katasztrófa azért katasztrófa mert nem lehet igazán előre jelezni az eseményeket,a meteorológusok sem jósok,és tényleg nem gondolták/tudták hogy pont ott fog egy u.n. szupercella kialakulni,annyi volt a figyelmeztetés hogy ESETLEG 90 km/h-s szél és jég lesz,és nem az ami történt...
  • Szeszmester
    #655
    Nem rájuk gondolok, nehéz felfogni, ami történt velük, őszintén sajnálom őket és a hozzátartozóikat!
  • DJ Skyline
    #653
    hát itt Óbudán lett a vihar után pár kidőlt fa! meg itt sem volt rózsás a helyzet! de leírtam a #24-es kommentben!
  • Krinyo
    #652
    akire rádölt egy fa biztos máshogy gondolta
  • Goth
    #651
    túl sok katasztrófafilmet néznek az emberek, ennyi az egész.
  • Punker
    #650
    itt mindenki a tömegpszihózis szakembere? a pánik ilyen nagy tömegben terjed mint a futótűz ennyire egyszerű, 1 embert eltalál valami a mögötte lévő elkezd ordítani és már nem lehet megállítani. :(
  • Szeszmester
    #649
    Én is hasonlóan gondolom, én is megkaptam a magamét.

    Egy kerülettel arréb tényleg nem volt para (Óbuda), senki sem tudhatta órákkal előre, hogy hol fog lecsapni a vihar.

    Az emberek pedig megőrültek, többen írták, hogy érthetetlen a hisztéria, ami ott volt. De mik ezek a szövegek, hogy ha ott lettél volna, kb: maga volt az apokalipszis meg a pokol kapuja. Nem lehet, hogy te is bepánikoltál?

    Indexen írta valaki, hogy egy mögötte lévő kislány megkérdezte anyukájától: "Most meg fogunk halni?". Oké, hogy elég durva vihar volt, de akkor is, annak nem kéne ilyen gondolatokat előhoznia.
  • mod
    #648
    Ezt egy barátom írta, aki ott van a szakmában:


    "19:00-kor már várható volt, hogy halottak lesznek. (amatőr meteorológus vagyok,
    és 16 órától figyeltem az eseményeket folyamatosan az amatőr megfigyelői társasággal
    együtt). Mindannyian vártuk, hogy fújják le az eseményt... Az OMSZ kiadta a legmagasabb
    szintű viharjelzést (3. fokozat, azaz iszonyat felhőszakadás és jégesős zivataros várható
    90km/h-t MEGHALADÓ széllel...). A telefonos szolgáltatók előfizetős SMS szolgáltatása is
    jelezte időben a katasztrófát. 17-18 óra magasságában már volt annyi adat, hogy a tüzijáték
    nyugodtan lefújható."
  • Fido4life
    #647
    Nah én is kint voltam.. Csak ismételném az alattam irókat, ezért csak annyit mondok, hogy tényleg tiszta Apokalipszis hangulat volt.. Még szerencse hogy betudtam futni egy kocsmába...
  • joebacsi
    #646
    hát inkább az a kérdés, hogy mit nem :)
    most hétvégén éppen jókis szekuritis meló volt a soron (alsórakpart biztosítás), mert kellett gyorsan egykis kp, meg végső soron nemlett volna rossz elsőrangú helyről nézni a tüzijátékot nyomorgás nélkül, úgy, hogy még fizetnek is érte :)
    elég lesz ennyire kifejtve életem története, vagy többre vagy kíváncsi? :D
  • joebacsi
    #645
    öö drága, erre nemakarok nagyon csúnyát mondani, de ez olyan...izé...téglatestfajtásan hangzott :P
  • Swy
    #644
    joebacsi te mi vagy mit dolgozol?
  • mod
    #643
  • mod
    #641
    Igen, azt tudom. :-\
  • CattiBrie
    #640
    lehetett volna online tüzijáték.. de nem real, hanem monnyuk számítógépes grafikával készült.. :)
  • Ron Ragm
    #639
    a tömeg ugyanúgy megvolt, csak nem a Dunaparton, hanem a metró felé.
  • zmeor
    #638
    fasznak kellett kimenni! mondták hogy eső lesz..
    beszopták. ez van

    amugy nem lett volna baj ha 21-ére átrakják
  • asfa
    #637
    ez igy van jah!
    sztem ha AKARJÁK meg tudják oldani ennyi!
  • mod
    #636
    Valamelyik rendőrfőkapitány, vagy nemtudomki nyilatkozta, hogy nekik minimum 2-2ésfél óra kellett volna, hogy eloszlassák a tömeget...

    Namost én ezt azzal cáfolom, hogy amint eleredt az eső, az emberek nagy része már sehol sem volt, feloszlottak.

    Szerintem fél óra alatt is meg lehet csinálni...
  • gordon 24
    #635
    Egyébként mindenkit nagyon saqjnálok... Hála istennek én nem mentem ki mert BRNO-ba voltam a MotoGp-n. De tavaly elött voltunk belegondolni is rosz ebbe a szituba.
  • gordon 24
    #634
    Ezt nem tudom miért kell.. Figyu én pl szintén Pesten lakom a Lágymányosi hidtól kb 10 perc alatt otthon vagyok kocsival. BKV-val ugyanez kb 1-1:10 perc tehát akkor ,iért is megyek kocsival?
  • pinnacle
    #633
    Nah akkor.
    hogy halt meg a három ember? 2 a fa alatt. Ez egy dolog, fa alá villámlásnál nem állunk. 2 éves gyerek is tudja. A másik ember pedig szívrohamot kapott. Igaz, sajnálom a hozzátartozókat. Részvétem.

    A másik dolog:
    Bszólta volna a hangosbemondón, hogy 120 km/h-s szél lesz. nem látnak majd semmit az esőtől. induljanak haza. Mekkora tömeghisztéria lett volna? Nagyobb mint amekkora volt. SOHA nem volt ilyen, hogy le kellet állítani vmilyen ünnepséget.
    A mentősök pedig tökéletesen látták el a dolgukat.
    Felelős? szvsz nincs.
  • Ron Ragm
    #632
    Amúgy erről a topicról az az epizód jut eszembe a South Parkból, amikor átszakadt a hódgát.
  • Pheaper
    #627
    az szép 2 nap alatt 627 üzenet :))
  • magus
    #626
    ha leallitja mikor nem jon ilyen oriasi vihar kirugjak
    ha nem allitja le es jon ilyen vihar kirugjak
    annak az eselye h tenyleg jon vihar es megeri neki leallitani keves, neki mindegy...

    termeszetesen reszvetem:(
  • Gerygrey
    #625
    Beszállunk a kocsiba tiszta egyadta vizesen, és álltunk sorban a dugóban...
    az alapból 10 perces hazaútból nem túlzok, több mint 3 órás út lett a dugó, kitört fák, kidőlt oszlopok és lezárt utak miatt....


    Ha alapból 10 perc a hazaút, akkor feltehetően a fővárosban laksz. A világért sem akarlak megbántani, de aki augusztus 20-án autóba ül, szerintem nem teljesen normális (ez nem vonatkozik azokra akik vidékről jönnek be)

    Gyerekkoromban sem értettem soha hogy miért kell a metróval negyed órára levő Erzsébet-hídhoz kocsival menni és hazafelé másfelet állni a dugóban... Na mindegy.

    A legszebb viszont, hogy a körúton volt aki az ikszötös bömössel türelmetlenül dudált és zúgatta a motort hogy menjen már arrébb az a szerencsétlen esőben rohanó, mert ő a fűtött száraz autójával arra méltóztatik menni. Egy olyan úton, amit csak úgy mellékesen megemlítva, le volt zárva... Az ilyennek legszívesebben tetőcserepet b***tam volna a szélvédőjébe, úgyse tűnt volna fel hogy merről jött :)
  • Annakin
    #623
    A tüzijáték megtartását elrendelték. 100%, hogy a rendezőket értesítette a meteorológia, és a rendőrség már 9 előtt elkezdett mozogni, felkészülni, a mentők meg tették a dolgukat 9 után gyorsan és jól. A tüzijátékosok is tették a dolgukat, begyújtották a rendszert.
    De 9 előtt biztosan felhívott valaki egy főfejest, az meg egy még főbb fejest, hogy lefújják-e a műsort, mert ezek az emberek a kanóc végén csak iparosok, akik jó munkát akarnak végezni (a pénzlenyúlás föntebb van, és nem biztos, hogy a beszállítónál, illetve biztosan nem a beszállítónál).
    Akkor a főfejes, vagy talán egy még föbb fejes azt mondta 3/4 9-kor: KEZDJÉTEK EL, JÓ LESZ EZ EZEKNEK ÍGY IS!!! És megcsinálták...

    A főfejes, vagy a főfőfejes lehetett: Demszky Gábor főpolgármester, Horn Gábor a Miniszterelnöki hivatalban a tüzijákért felelős államtitkár, vagy pedig Gyurcsány Ferenc maga.

    Ezek között keressétek a felelősöket. Szerintem a dolog azért történt meg, hogy igazi szándékaik és értékeik újra (sulykolni kell ezt sokat, mint a rossz diákoknak) kiderüljenek, és talán egyszer majd az ezredig hasonlóan jó döntés után a "egyszerű" emberek észhez térnek. Persze csak akkor, ha egyáltalán van még eszük, illetve marad még belőlünk egy pár életben.
  • Son Ice
    #622
    Kutya kötelességük lett volna nekik kérdezni az OMSZtől....

    100%, hogy minden információt időben megkaptak! Nem volt egy ember sem, aki átérezte volna a helyzet súlyosságát és döntésre szánta volna el magát. A szervezés hiánya, "menekülési terv" nem léte volt a legnagyobb probléma.
    Az emberek nem voltak felkészülve (nem voltak tájékoztatva), ezért tört ki a pánik sok helyen. Ha felkészülnek (vagyis van információ) egy esetleges viharra, fegyelmezettebben tudnak cselekedni.
  • #621
    Fehérváron azért maradt el mert 20.20 körül volt itt a vihar. Ezután pedíg senki nem ment volna el. Tüzijáték 22.30-kor lett volna.
  • Son Ice
    #619
    1. Az ő dolguk pedig!
    2. Én nem menem volna ki (és gondolom több 1000 ember sem).
    3. Piros jelzést is küldött az OMSZ.
    4. Nem leállítani kellett volna, hanem lefújni a kezdés előtt minimum 2 órával.

    Ha tájékoztatnak mindenkit, hogy elmarad, akkor már az embereken van a felelősség, aki mégis ott marad.
  • Impi
    #618
    Szerintem egyedüli felelős a szervező!!!
    Ls. futballmérkőzés. Ki kéri a rendőrséget a biztosításra?
    Ott sem tudják előre, hogy lesz-e tömegverekedés vagy sem
  • Grenzjager
    #617
    és a Budaepst Védelmi Bizottság is

    és minden tiszteletem a tűzoltóké, zsaruké, mentőké, dokiké,