869
Az augusztus 20-dikai tűzíjátéknak halálos balesete is lett

A POLITIZÁLÓ EMBEREKET BANNOLJUK!
  • Caravan
    #709
    Az origó hasonló fórumába beírtam, h demcki, meg a katasztrófavédelem főnöke a felelős, és a többi sz..rágás. Ez egy vélemény volt a sok között. Kimoderálták..hmmm.........vajon miért. Mert demcki kijelentette, h ő biza nem érzi magát felelősnek. A fejétől bűzlik a hal....bölcs magyar népmondás, és igaz.
  • Grenzjager
    #708
    19.30-kor Veszprémben
    20.00-kor Székesfehérváron volt a vihar

    mindenki tudta hogy 21h kor brutkóü vihar lesz Pesten, a Védelmi Bizottságnak meg kutya kötelessége lett volna lefújni a tűzijátékot, mintahogy lefújta a programokat Sz'Fehérvár és Kaposvár -i vésdelmi bizottság. Ennyi szerintem ez tök egyszerű
  • bppity
    #707
    az a fél 9 az fél8. És így az egész érvelésed mehet a kukába. Mert ugye te írtad, hogy ha 8-ra körbeér a hír, akkor meg lehetett volna oldani a fontos dolgokat.
  • Takezó
    #706
    személyes tragédia:o
  • Balumann
    #705
    Ja meg valaki még írta az esernyőt asszem itt forumba!
    Itt az esernyő addig ér valamit, amíg nincs kinyitva (nehezíti a táskát és nehezebben fúj el a szél)
    Bár lehet hogy egyszerűbben átjutottam volna a korláton meg a tömegen esernyővel :D
  • Bandee1987
    #704
    "3.ménem lehet ottmaradni ahol van, úgyis szarráázik a megy ha marad, inkább vonul a csordával, tolkaszik, hátha eltapossák"

    Ha a tömeg egyszercsak elkezd magával sodorni téged, akkor nem tudsz mit csinálni, max sodródni a tömeggel meg imádkozni, hogy el ne ess, és meg ne tapossanak...
  • Balumann
    #703
    ja fél 8-kor ment az e-mail
  • Balumann
    #702
    Na mostmár annyi az ellentét ezzel a meteorologia jelentéssel hogy nemigaz :D
    A meteorologusok mit figyelnek és hogyan? Műholdas képeket figyelnek, és ez alapján próbálják megfigyelni hogy milyen front van és merre megy nem?
    Egy ilyen műholdas képből kiderül egyáltalán hogy ekkora vihar lesz? Bemondták 6-7 fele (elvileg) hogy jeges esőre lehet számítani, széllel (ugye?)
    De a meteorologusok azt mondták hogy az hogy éri budapestet, és hogy ilyen nagy, ez fél 9-re lett biztos. Küldtek is e-mail-t a szervezőknek, akik nem olvasták el az e-mail-t. De hát fél órával előtte már mind1 lett volna, mert akkor is tömeget éri. A mentősök meg tüzoltók viszont már készültek, szerencse. :/

    Ha fél 9-re tudták az időjósok ezt a vihart, akkor hogyha nem e-mailen tájékoztatják a szervezőket. Akkor is az legalább egy 10 perc mire mindenhova eljut a hír. Aztán utána már fél óra nem lett volna elég arra, hogy lebontsanak mindent ami veszélyes a szélbe. Sőt ha megbontják akkor még könynebben elfújja a szél :J

    Bár végülis a logikus az lett volna mindenképp, hogy mikor elérte a front az ország területét, akkor figyelik pontosan hogy mekkora, és az alapján mérik össze. Akkor viszont fél 8 körülre már tényleg intézkedniük kellett volna. Ha legalább 8-ig körbe jut a hír, hogy vihar várható, akkor legalább tényleg letudták volna bontani meg elszállítani ezeket a veszélyes dolgokat, és nagy része a tömegnek el is tudott volna valahogy bujni messzebbre. Főleg azok akik gyermekekkel voltak.

    Kérdés, hogy mi igaz amit a tv-be mondanak, meg jelentenek. nem tudom ki írta; "azt mondanak, amit akarnak hogy mások tudjanak"

    Nem tudjuk pontosan ki mit tudott. Ha a meteorologia csak fél 9-re tudta adni az infot a szervezőknek hogy ekkora a vihar, akkor hiába okoljuk az információ közlés hibájának. Akkor a meteorologusok voltak figyelmetlenek (vagy ha tényleg nem tudták megjósolni akkor végülis nincs hibás)

    Egyébként képes egyáltalán egy 120 km-es szél gyökerestül kitépni hogy 4-5 vag több emelet magasságű teljesen élő jegenyefát (nem is 1-et)?

    Lehet hogy hülyeségeket írok, nem vok meteorologus. Csak az írottak+hallottakból próbálok valamit írni.

    Egyébként kéne valami tv műsor vagy film, vagy tanítani kéne, hogy hogy lehet komolyabb baleseteket kivédeni.
    Például hogyha ilyen szél van, akkor kézzel védeni a fejet hogyha valami eltalál ne a fej sérüljön meg. Ha eszüknél vannak ott is, kéztöréssel lennének korházba az ilyen sérültek, nem súlyos koponyatöréssel.
    Meg hát fa alá menekülni... Mi az elején a jégeső nagy részét egy alacsony auto mögött élveztük át. Az jobban megvédett mint egy fa ami ráadásul nem olyan széles...
  • Shaman
    #701
    hát mikor megjött a vihar fel is oszlott annyi.

    Ne a számokat nézd,hanem,hogy hány helyszínen voltak szétszórva az emberek. Ha 1 tömbben lett volna a másfél millió,s egyesével engedik ki őket,mondjuk egy kiskapun,nyílvan napokig is eltartott volna szétoszlatni,de itt legalább 50 helyről 100 felé mehettek,szal hamar szétszóródtak...
  • Mr Csé
    #700
    ezt gondolom énis :O
  • Swy
    #699
    ráadásul ki az a hülye aki 2 hónapos csecsemővel kimegy este 9kor tüzijátékra??!!!
  • Swy
    #698
    Jövőre én is vállalnék ilyen szekjuritis munkát!!
    Te honnan szerezted ezt?
    Tényleg mi a korhatár?
  • juzosch
    #697
    Naigen, előbb a szervezőket már lehordtam, hogy senki nem figyelt a viharra.
  • mrzed001
    #696
    3 napról ne beszéljünk, se egyről, mert akkor cask azt tudták, hogy jön a hidegfront, szóval annak a hírértéke ebből a szempontból kb 0.
    Egy héttel előtte az előrejelzésben már szerepelt (TV), hogy vasárnapra vihar várható. Ilyen messzi előrejelzés ugyebár elég pontatlan, de figyelmeztetőnek mindenképp jó kellett volna hogy legyen, hogy akkor legyetekszivesek erre is figyelni ...
  • Grenzjager
    #695
    És ismétlem Romániában már egy csomó óvintézkedést hoztak.... Ők honnan tudják előre hogy lesz vihar meg h mikor ???
  • Grenzjager
    #694
    Több órával a tüzijáték előtt a Tatabányai turul már majdnem Mohácsnál volt, de nem lesz vihar mi????? Győrben már repkedtek fák is, de Pesten nem lesz semmi mi, majd a Duna leviszi délre a vihart???

    mindendik tudta már több órával 21H előtt h itt min. 80km/h, max 120km/h szél lesz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • mrzed001
    #693
    akkor ÉN HÍVOM A METÓSOKAT és nem fordítva!!
    Ez is igaz, de ők is lehettek volna egy kissssssséééé aktívabbak, és pölö amit a katasztrófavédelemnek küldtek hivatalból, az egy RÖHELY.
  • mrzed001
    #692
    Ezt a totál amatőrök írták 20:30-kor (csak azért ezt idéztem, mert régebbre sajna nem tudok visszanézni a hozzászólásokba)
    Egy profinak már 19:00-kor egyértelmű kellett volna, hogy legyen ...
  • juzosch
    #691
    3 napról ne beszéljünk, se egyről, mert akkor cask azt tudták, hogy jön a hidegfront, szóval annak a hírértéke ebből a szempontból kb 0. Konkrétan az az 1-0,5 óra lett volna az intézkedére. Az túl sok mindenre nem elegendő, de ők meg se próbálták.

    És ne a meteorológusok kergesség a rendezőt, hanem fordítva.
  • Grenzjager
    #690
    2 nem egy kupacban voltak az emberek, nem foci meccs volt, ha láttad
  • Grenzjager
    #689
    Na itt van LOLKA BOLKA


    Mi ez fél óra alatt oszlatni egy millió embert??????????


    Nem értitek hogy a tűzijáték előtt órákkal le lehetett volna fújni!!!!!!!!!!!!!
  • Grenzjager
    #688
    De azért ha egy másfélmilliós rendezvényt szervezek akkor ÉN HÍVOM A METÓSOKAT és nem fordítva!!
  • Csirke4
    #687
    1millió embert fél óra alatt föloszlatni? hm... talán a katonaságban...
    azt jelenti kb percenként el kell tüntetni 33ezer embert
  • mrzed001
    #686
    Már 3 napra előre szóltak a profik, hogy vihar lesz. Ez a viharzóna 16-18 körül lépte át a határt, 19:00-ra már egyértelmű volt az iránya, 20:00-ra már egyértelmű volt a sebessége (közel 100 kmh !!!), szóval bőven lett volna idő a lefújásra, felkészültésre (1-1,4 óra)
    Ja hogy ehhez folyamatos kapcsolatban kellett volna lenni felelős meteorológusokkal, azoknak meg nem bizonytalan veszélyre felhívó email-t kellett volna küldeniük, hanem ordítani, hogy vazzeg itt 100 kmh-s széllel kisért k-rvanagy vihar lesz
  • Grenzjager
    #685
    De marha, mert inkább legyen kétszer "kamu"riadó, minthogy semmi amikor kéne...
    És ez jó bizonyíték arra, hogy tud ő is informálódni és figyelmzetetni ha akar, vagy ha éppen nem Budakeszin van...
  • Krinyo
    #684
    [nem politizál, csak válaszol]

    azért nem mert egyszer már megszivta Demszky a tornádóval, ha most is hibázott volna akkor nem szerepelne túl fényesen a választásokon.
  • Krinyo
    #683
    mit kell ezen annyit agyalni? lekellett volna fújni ahogyan máshol is tették, aztán eltolni akár 1-2 órával vagy nappal.
  • Grenzjager
    #682
    2 éve a Budapesti Védelmi Bizottság elnökének, azaz a főpolgármesternek volt TORNÁDÓ veszélyre való felhívása. Ami ugye akkor ismeretlen okokból elmaradt, de ha akkor tudtak figyelmeztetni, akkor idén miért nem ??? s mit szolgál a védelmi bizottság??? újabb bizottsági tagsággal járó zsét a bizottsági tagoknak, üléseken egész napos orrtúrás és fikaevés...

    Romániában már napok óta készülnek és készültek a viharokra... Az egy kultúrország Magyarországhoz képest....
  • mod
    #681
    Igen, azért mondja ő is, hogy amatőr meteorológus.
  • juzosch
    #680
    Fél órával a vihar előtt túl sokat már nem ért volna, ugyanúgy a tömeget éri a vihar. De annyira elég lett volna, hogy a sátrakat biztosítják/lebontsák, és kitakarodjanak a korhadó fák alól.
    Ahogy én látom, szerintem a hiba az erre a rendezvényre feláló szervezetben van. A meteorológusok tudták mi lesz már a tüzijáték előtt, a vezetők meg nem tudták, hogy le kéne fújni, mert nem tudták, hogy ekkora vihar lesz. A baj az információáramlásban volt. Egy ekkora rendezvénynél, ahol ugye az időjárás alapvető kérdés a rendezvény sikeressége szempontjából, mindenképp kéne lennnie egy olyan embernek, aki folyamatosan figyeli az időjárást, és tájékoztatja a megfelelő vezetőt. Nem a meteorológus dolga, hogy addig üldözze őket, amíg meg nem hallgatják.
    Tehát szerintem a hibás a szervezet felállítója. Azaz a rendezvény főszervezője, illetve az ezért felelős beosztottja.
  • mrzed001
    #679
    Forrás http://index.hu/politika/bulvar/emailfelel/ :
    "Szilvásy meteorológiai vis majornak nevezte a vasárnap esti budapesti vihart, és azt állította, nem elég fejlett a meteorológiai szolgálat ahhoz, hogy megfelelő módon előre jelezzen egy a mostanihoz hasonló időjárási helyzetet "

    A anigif radarkép 18:00-22:00-ig (csapadékmennyiség, forrás: http://www.metnet.hu/?q=radar) alapján ki nem tudta volna megjósolni, hogy mi is vár Bp-re ???
    (a képen látható idő UTC szerinti, -2 órát mutat, tehát 19:00-as kép mutatja a 21:00-ás állapotot)

    Az amatőr meteorológusok meg tudták jósolni:
    kvant (2006-08-20 20:35:50): Látszik valami érkező felhő, de az égképből innen az első emeletről egyelőre nemigen lehet következtetni a rövid időn belül várható zivatarra... Mikor az előbb javasoltam szomszédéknak, hogy a 85 éves dédit hagyják itthon a tűzijátéknézésről, megmosolyogtak ... ugyan honnan veszem, hogy itt egy óra múlva vihar lesz? Hm, majd meglátjuk... a radar szerint telibetalálja Bp-t és pont a tűzijáték ideje alatt vagy kicsivel utána...

    Szael (2006-08-20 20:37:05): Pesten nem is sejtik, hogy igazi tűzijáték is lesz egy órán belül! 100 km-rel van közelebb minden órában, nagyszerű!


    Szóval valakik itt hatalmasat hibáztak ...
  • Grenzjager
    #678
    "A Miniszterelnöki Hivatalban megvolt az a felelős, aki leállíthatta volna a vasárnap esti tűzijátékot - közölte a kancelláriaminiszter. Szilvásy György elmondta: az illetékes főosztályvezető, a szakállamtitkár, valamint Gál J. Zoltán államtitkár is leállíthatta volna a tűzijátékot. Hozzátette: megfelelő információk birtokában saját maga is jogosult lett volna ezt megtenni, csakúgy, mint Demszky Gábor főpolgármester, aki a Fővárosi Védelmi Bizottság elnöke is egyben. "
  • Grenzjager
    #677
    nem vihar előtt kell szólni egy perccel....
    juujjjj.....
  • Apus
    #676
    Hú gyerekek kinnvoltam én is a párommal, ott voltunk a Margit híd budai oldalán. A fényparádé elött elkezdett erősen borulni az ég, a villámok mint a stroboszkóp. Namondom csak megússzuk, álltunk, elkezdődött a tüzijáték. Jött egy baromi erős széllökés, majdnem fellökött pedig nem vagyok éppen kis termet. Szemerkélt az eső, az emberek megindultak szépen fel a rakpartról a híd alá. Aztán beütött a zuhi. Olyan erővel esett, hogy 1 méterre nem láttunk. Sok pánikkeltő fasz nekiállt sikongatni, mi inkább kiröhögtük őket. Elindultunk a hídra, de ott már ment a tömegmuri, lökdösték egymást a népek mintha ingyen osztanának valamit. a Batyi felé indultunk, a kapualjak tele emberekkel, a kocsmák behúzták a rácsot, nehogymá a sok paraj bemenjen a vihar elől. Gyalogoltunk vagy negyedórát és egy parkolóház aljába vártunk ki a vihar végét. A mobilom valami csoda folytán be se ázott. A Moszkván dekkoltunk 1 csomót, a 4-6 vili kivételével semmi nem ment. Aztán az 56-os busszal majd egy óra volt mire lementünk 2 megállót. Iszonyatos volt, ahogy hömpölygött a víz az úttesten. A Kelemen László útnál megállt a forgalom, baszomnagy fa az úttesten, közlekedési lámpa a földön, vezetékek ott feküdtek. Gyalog fel a hegyre, az utcák tiszta káosz, fák kiszakadva, kitépve a járdát, felsővezetékek az úton fetrengve. Szarrá fagytunk mire hazaértünk, de ez volt minden. Lehetett volna sokkal rosszabb is, mákunk volt.
  • juzosch
    #675
    Te aztán profi meteorológus vagy. Arról hallottál már, hogy a viharok nem az autópályán járnak? Sőt kanyarodnak, feloszlanak, elmúlnak sokszor megjósolhatatlanul. Én is sokszor húztam már ilyen vonalakat, és vártam a vihart ami soha nem érkezett meg. Max fél órával a vihar előtt lehetett biztosan megjósolni, hogy ez a keskeny viharsáv (keskeny volt, mert mint írták, pár100 méterrel arrébb már alig volt valami) pont a tömegbe fog csapni.
    Tehát 20.00 előtt nem tudták pontosan, hogy hol fog becsapni. 20.59kor is lefújhatták volna, amikor már eléggé biztos volt, mert ott toporgott a szomszédban a vihar, csak fel kellett nézni, és ez nem történt meg.
    A legnagyobb hiba, hogy még akkor sem szóltak a hangosbemondóba egy mukkot sem, amikor már elkezdődött. Palikék hazamentek, más ezekszerint nem rendelkezik a mikrofonbabeszélés képességével.
  • Son Ice
    #674
    megmondom én hogy ki,pontosabban mi volt a felelős:az időjárás,kész,ennyi,ezen nincs mit vitatkozni,sok ilyen és ehhez hasonló eset történt már mindenhol a világon,a katasztrófa azért katasztrófa mert nem lehet igazán előre jelezni az eseményeket,a meteorológusok sem jósok

    Akkor ezek szerint, legközelebb a repülőket se fordítsák vissza, ha az útvonalukban előre láthatóan hatalmas vihar van. Hiszen vagy sikerül átrepülniük, vagy nem. Majd a halottak hozzátartozóinak azt mondjuk, hogy bár előre meg lehetett jósolni, nem akartuk, hogy az utasok lekéssék a nyaralást és ezzel elrontsuk az örömüket. A természet volt a hibás.
    Igenis a repülőket visszafordítják, vagy el sem indítják. Ott tisztázva van, hogy kinek van JOGA és kinek KÖTELESSÉGE figyelni az időjárást és annak függvényében IDŐBEN mérlegelni és cselekedni. És igenis van(nak) felelős(ök).
  • Bankrupt #673
    hűha
  • Anticionista
    #672
    Na mindegy, a lényeg, hogy megvan az egyetlen bűnös. Az email olvasó csávó.
    Nagyon jól szervezett rendszer az, ahol, ha valaki nem olvas el egy emailt, megszabad a kommunikációs lánc, és jöhet itt a harmadik világháború, akkor sincs döntés :D
  • CattiBrie
    #671
    Ez? :) Pojén kategória volt..
    Gondoltam a sok kocka értékeli. :P
  • Anticionista
    #670
    Lehet, hogy igazad van, de a magyar közéletben már mindenki kitalálta, hogy mit kellett volna tenni, a tévében látom, hoy utólag mindenki olyan nagyon okos, ezért gondoltam, akkor már én is megnevezek valaki újat. :)