869
Az augusztus 20-dikai tűzíjátéknak halálos balesete is lett

A POLITIZÁLÓ EMBEREKET BANNOLJUK!
  • Gerygrey
    #495
    MEgázni nem nagy gond nem abból van a pánik

    Azért ami ott a Margithíd közepén, nulla szélvédelem mellett volt, az több egy egyszerű megázásnál. Megfordult a fejemben mi történne ha az óriási szél letépné a híd korlátját, és a bele kétségbeesetten kapaszkodó többszáz ember a dunába esne, vagy rosszabb esetben az alsó rakpart aszfaltjára. Láttam már nagy esőt meg vihart, de olyan erős szelet ami a híd közepén küldte az arcunkba a jégdarabkákat, nem nagyon tapasztaltam még sehol.
  • Balumann
    #494
    ja hogy azért nem lehetett látni semmit, mert nem volt sehol se világítás, nem az eső miatt nem láttam mi van 5 méterre kb.? :J csak homályban sikítozó és rohangászó embereket.
  • Mr Csé
    #493
    :D mittomén nekem tetszik
  • kisviku
    #492
    Azért ez borzalmas,ami tegnap történt.
    Nekem mákom volt, mert kábé fél órával a vihar előtt hazaértem,a Jászkóhoz (Jászai tér), de este megdöbbenve néztem a híreket.
    Végig kint voltam a repülőnapon, iszonyatosan meleg volt,de árnyékban el lehetett viselni.
    Aztán egyszer csak elszálltak a tévécsatornák, erős szélzajt hallottam az ablakon keresztül és látom hogy esik is.De ezt nem gondoltam volna...
    Azért ver minket a Jóisten,de rendesen...
    Lehet hogy lenézett föntről és azt mondta: "Adok én nektek Augusztus 20-át!"
  • VRSDM
    #491
    ja és énis tudok holvasni hogy alvertfalvai ...:)
  • VRSDM
    #490
    /nekem nem széles 1600*1200 cask lehet másoknak már gond, na mind1
  • Mr Csé
    #489
    csak széles

    egyébként nem pesti kép
  • VRSDM
    #488
    "szép" shot /bár mivel nagy linkelhetted volna
  • VRSDM
    #487
    mivel nemis lehet látni :D csak hallgathatom ...
  • Mr Csé
    #486
  • Mr Csé
    #485
    de durva bazz :O
  • Aspyrin
    #484
    Innen nézd meg a 3-ik videót, de elég ha csak hallgatod az utolsó pár másodpercet.
  • Cat #483
    fogalmam sincs, de biztos hogy jelentős tényező volt a dologban, NAGYON SOKAT segített volna!

    Áram egyébként biztos volt, mert fél tizkor simán égtek a lámpák.
  • Inquisitor
    #482
    "- sötétség (tűzijáték miatt lekapcsolták a lámpákat)"
    Kérdés azért nem kapcsolták vissza, mert "nem volt még vége" vagy mert már nem volt áram?
  • 42nd Intruder
    #481
    Jó mondtam, hogy a peremén voltam, ott mindenki normálisan viselkedett.
  • Cat #480
    én a közepén voltam, erzsébet híd mellett, egy kapualjban álltam, és elborzadtam a tömeg viselkedésén. Hülye picsa elkezd kiabálni mert vizes lesz, erre egy kisgyerek sirni kezd, erre az apuka bepánikol, elkezdenek rohanni esőben, szélben, nulla látotávolság mellett... tócsák az utcán, papucsban orditozó birkák... Én meg közben azthittem nem hiszek a szememnek, ugy taposták egymást.
  • Aspyrin
    #479
    Pánikról nem tudok, bár kinek mi az
    Sokmindenről le vagy még maradva..
  • 42nd Intruder
    #478
    Tűzijáték a már említett jégképződésnél játszott fő szerepet. Pánikról nem tudok, bár kinek mi az, igaz én a perem részen voltam, ott mindenki nyugodtan vette tudomásúl, hogy aznapra nem élvez tűzijátékot. A gond amit már olyan sokszor említettük, a majdnem 120 km/h-s szél volt. MEgázni nem nagy gond nem abból van a pánik és a menekülés, hanem attól, hpogy a több száz kilós hangrendszert kb 10m magasan lengeti a szél és nem tudod mi csap el a szél által.
  • Pyotr
    #477
    hir tv

    itt meg néhány kép a figyelőnet-ről:képek
  • Cat #476
    Ha dokumentumilm lenne kiemelnék, hogy - szokás szerint, mint a légikatasztrófáknál - rengeteg körülmény kellett hozzá, hogy ilyen helyzet alakuljon ki:
    - hatalmas tömeg
    - felhőszakadás
    - sötétség (tűzijáték miatt lekapcsolták a lámpákat)
    - tűzijáték (robbanások az égen, amit nem állítottak le)
    - az eső miatt csúszós járda
    - az erős szél miatt szálló pernye, meg mindenféle mozdítható az utcán
    - bepánikolt emberek elkezdenek sikitozni, rohangálni

    Ezek külön-külön nem gázosak, de együtt...
  • H0ri
    #475
    tolták volna el egy héttel mint pár éve... :S
  • Tarajos Sül
    #474
    szeretek mindig ilyen nagy eseményekhez készülödni de inkább fujták le volna,minthogy ilyen történjen
  • VRSDM
    #473
    a national geographic telibeszarja ezt, hány hurrikán, meg robbantás meg minden van, ez cask kishazánknak ilyen parádés...
  • Tarajos Sül
    #472
    lehet,ez csak egy gondolat,de sztem erről az esetről készülni fog egy rész a Katasztrofák nyomában cimű müsornak a National Geographic Channel-en...
  • Chrystopher
    #471

    Fatal storm hits Hungary festival
    Budapest
    The streets around the parliament were flooded
    At least two people were killed and 100 injured when a sudden storm hit Hungary's capital, Budapest, as tens of thousands watched a firework display.

    The two people killed were hit by a falling tree, officials said.

    Hundreds panicked when the rainstorm broke and several people had to be rescued after being thrown overboard when two ships collided on the Danube.

    People had gathered on the banks of the river to watch a fireworks display to mark Hungary's national day.

    Families separated

    Torrential rain and winds of up to 100km/h (62mph) tore down trees, smashed cars and windows and ripped tiles off rooftops.

    "Two people died between Margaret Bridge and the Chain Bridge as a tree fell on them," an emergency official said.


    I was scared to death because of the huge winds and I also feared that I would be trampled on by the crowd. People were screaming everywhere
    Nora Kvasz

    Of those also injured by the falling tree, two were taken to hospital with life-threatening injuries and two suffered serious injuries, Budapest Fire Brigade spokesman Peter Molnar said on state television.

    Tens of thousands of people were watching the fireworks and a preceding air show from both sides of the Danube, which divides the capital into Buda and Pest.

    Water surged through the city streets close to the river, including the area near the parliament which is on the river's banks.

    "I was scared to death because of the huge winds and I also feared that I would be trampled on by the crowd. People were screaming everywhere," Nora Kvasz, who was in front of the parliament building, told AFP news agency.

    Witnesses spoke of panic on the bridges spanning the river.

    "We were in water up to the knees," Reuters correspondent Sandor Peto, who had been standing on the Elisabeth Bridge when the storm hit, said.

    Police said they are trying to reunite many children and parents who were separated in the mayhem.

    Source: Forrás
  • Looooser
    #470
    Hát nem tudom én azt hallottam hogy az OMSZ mondta a szervezőknek hogy vihar lesz de azok basztak bele...
    Viszont van tüzijátékokkal foglalkozó ismerősöm velen éztük a mostanit is. És ő mondta mivel ezek a tüzijátékok töbmenetben vannak sorba kötve és gomb nyomásra indulnak. De amelyik sorozatot már elindították nem lehet leáálítani sem szal annak a sorozatnak leell még mennie. viszont most egy para van ebből, ho rengeteg bomba ki is repült, de mire arra került volna sor hogy robbanjon eláztak azaz a gyujtás megszünt és nem robbant fel aminek a következménye hogy rengeteg bomba a gellért hegyen landolt. Aiket a gyerekek meg metalálnak és haza visznek ami nagyon veszélyes mert senki nem tudfhatja pontosan hogy mennyi kell egy besült bombának a robbanás hoz. ezáltal mégszámolhatunk akár további tragédiákkal.
  • VRSDM
    #469
    nem neked ment a válasz cask buta az sg. ... :S
  • VRSDM
    #468
    látszik magyarok " nem egy, hanem több hajó is összeütközött " egy hajó hogy tud összeütközni??? :S
  • Braveheart
    #467
    Azért milyen ironikus, nem? Egész nyáron forróság van, aug. 20-án, az ünnepen meg...
  • Aspyrin
    #466
    Egy kis népszabi cikk többek között a fel nem robbant rakétákról is..
  • VRSDM
    #465
    ez hogy még Ő sem tudta baromság, figy tv-ben azt mondanak mutatnak amit akarnak azzal etetnek (mint látom jól) amit Ők akarnak hogy tudj... mint már tegnap este ezt kibeszéltünk baszomrészletesen, apám reptéren dolgozik, és ott müholdfelvétel frissül a plazmán kb. 10másodpercenként, najó lehet félperc, de akkoris, nemhiszem hogy nincs valami hasonló az OMSZ-nél hogyne lenne hisz egyhelyről kapják az info-t... lényeg a lényeg hogy tudtak róla a kérdés hogy ki nem akarta továbbadni vagy tudatni a szervezőkkel, (már olvastam olyatis hogy a szervezők az első OMSZ-es közlés utána, visszavonták a kérést a további jelzésekre)
  • 42nd Intruder
    #464
    M1 hiradóba mondták, hogy jogszabály van arra, ha vihar várható akkor a tüzijátékot nem szabad megtartani, ha meg közbe jön abba kell hagyni... NC...
  • Shaman
    #463
    hát igen elég hányingert keltő módon fényezték magukat...

    csak szerencséjük volt,hogy jobb helyen volt a közvetítő részlegük,mint az M1,TV2-nek akiket elsodort s szél...
  • Inquisitor
    #462
    Most nézem a HirTV-t, azt írják, hogy még a pirotechnikusok se tudtak viharról, annyit mondtak nekik, hogy lehet esni fog. :(
    Gondolom a pirotechnikusok se egy száraz meleg szobában szűrcsölték a forró teát a vihar közben ... csórikáim.
  • joebacsi
    #461
    huhh hát nem oda voltam beosztva, csak ilyen fityegő sátordarabokat láttunk, mikor odaértünk (kb 10perc futás után, mert szóltak hogy oda kell erősítés), ami alá beszaladtak az emberek a parlament előtt...de asszem azvolt az
  • Gerygrey
    #460
    A TV2 esti rendkívüli híradójában jobban sikerült felvételek voltak mint az RTL-nél ahol ugyanazokat ismételgették végig, és nem nagyon látszott rajtuk hogy ott bármiféle csapadék volt...
  • Inquisitor
    #459
    "Csak az volt itt a gáz,hogy hirtelen jött a vihar,és még Wéber Isti sem tudta megmondani az Rtl időjárás müsorvezetője,..."

    Ez tényleg furi, de a műholdfelvételek alapján, meg a Székesfehérvár/Tatabánya környékén tomboló vihar után órákkal azért még neki is illet volna tudnia.
  • joebacsi
    #458
    nah kilengő hangszóróval nekem is volt halálközeli élményem, azvolt az első durva dolog azon a területen ahol voltam (kb 100 méterre északra a lánchídtól, ott volt a bázisa a szekuriti csapatnak), akkor kezdtek el visítozva rohanni az emberek...
  • Inquisitor
    #457
    Köszi, átkapcsolok.
  • Gerygrey
    #456
    Felénk nem volt nagy birkulás, mondjuk szépen fokozatosan kezdett kiürülni a híd. Valaki az első széllökések és a pár csepp eső után azonnal elindult, voltak akik akkor kezdtek menekülni amikor már valamennyire esett és nem lehetett látni a várat. Meg voltak az olyan idióták, mint mi is, akik megvárták míg félcentis jégdarabokkal nyomja tele az arcunkat az orkánerejű szél, na akkor már a maradék embersereglet is rájött hogy ez nem tréfa :)

    Szerencse hogy a nagykörutat lezárták, meg sokan bemenekültek ide-oda a híd alá, meg az ott levő boltokba, mekibe, meg a Jászai Mari téren "felejtett" üres 6-os villamosra, így viszonylag nyugodtan el tudtunk jutni a Nyugatiig, nem volt nagy tömeg csak a keresztutcákból érkező iszonyatos széllökések nem tettek túl jót az ember hőérzetének...