100
  • Fidolorous
    #100
    Dig a Pony
  • Desiderata #99
    rájöttem :) Free As A Bird
  • Desiderata #98
    van az a klipjük amikor a kamera úgy repül, ki az ablakon is, sajnos nem emlékszem a szám címére, tudnátok segíteni?
  • SgtDavid
    #97
    valaki nem akar beszélgetni velem msnen beatlesről? kivagyok éhezve egy jó beatles beszélgetésre!! 19 fiú vagyok. mindent megakarok beszélni csak itt nincs kivel mert itt a környezetemben senki se szereti
  • Fidolorous
    #96
    up
    Glass Onion
  • sambauer
    #95
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=xCraFWXQkSU]Helter Skelter[/URL]
  • sambauer
    #94
    Revolution 9ről mi a véleményetek ? Érdekes egy szám :D
  • C7
    #93
    Már vagy öt honlapon láttam a hirdetésed, jók a számaid, csatlakoznék, de még fiatal vagyok hozzá.
  • georgea
    #92
    ZENEKARTAG KERESTETIK!
    http://www.goodday.hu/
  • C7
    #91
    Tudom mikor futottak be, de '56-tól zenéltek. Semmi jót nem mondasz róla, ezért hiszem, hogy utálod. Nem modntam, hogy a feldolgozások a színvonal nálam. De akkoriban divat volt, hogy egy zenekar ízléséhez megfelelően feldolgozásokat készített. Nem azt mondtam, hogy azért rossz a zenekar. Úgy értettem, nálad talán azért jó koncertzenekar, mert tönkrevágja a felszerelést. Egyébként 14 vagyok.
  • B0B0
    #90
    Aha. Sok feldolgozást. Akkor ezek szerint nálad ez a színvonal.

    A Beatles pedig '62-ben futott be, addig egy voltak a sok ismeretlen beatbandából, akik próbálkoztak.
  • B0B0
    #89
    Honnan? Mindenhonnan. Szerinted akkor rossz egy zenekar, ha elszakítja a húrokat, úristen. Hány éves vagy te?
  • B0B0
    #88
    Nem tudom, miért hiszed, hogy utálom.
  • C7
    #87
    Tudok az ötvenes évek rock and roll zenekarairól, de megsúgnám, hogy amit te koppintásnak nevezel, az akkor divat volt. Mindig sok feldolgozást csináltak a zenekarok. Az ötvenes évek közepén azért már voltak valahol, Liverpoolban már aktívan zenéltek, majd Németországban.
  • C7
    #86
    Mi a francnak nyitsz topikot valamiről, amit utálsz?
  • C7
    #85
    Honnan veszed, hogy rossz koncertzenekar volt? Nem szakították el a húrokat, nem verték szét a dobokat, vagy egy koncerten egy gitárt használtak? Vagy mi okból mondod ezt?
  • B0B0
    #84
    Ezzel minősítetted is önmagad.
  • B0B0
    #83
    Találd már ki, hogy a Beatlesből fakad az egész könnyűzene. Elárulom, hogy ők bizony koppintásokkal kezdtek, és bizony nem ők voltak az első sikeres beat együttes. A könnyűzene kialakulásáért egyértelműen az 50-es évek közepén kialakuló rock & roll zenészek felelősek, amikor a Beatles még sehol nem volt.
    Ha kicsit utánaolvasol a könnyűzenei kronológiáknak láthatod, hogy a beatzenéből elsősorban a pop-manufaktúrák nőttek ki.
    Egyértelmű, hogy az egyik legnagyobb hatású együttesről van szó, de azért nem ők a Biblia.

    A Queen tagjainak saját bevallása szerint nagyon szerették a Beatles-t, de elsősorban a Led Zeppelin, The Who és Free voltak rájuk leginkább hatással, ami az első albumaikon jól hallható is.

    Arról meg ne vitatkozzunk, hogy a Beatles milyen szinten bánt a hangszerekkel, mert közismerten az egyik legrosszabb koncertzenekarról van szó.
  • C7
    #82
    Mert valamiből ki kellett indulni. A Beatles Elvis és a többi amerikai rock and roll zenésztől tanult. Ha a Queens is amiatt kezdte volna, nem ilyen lenne. Tehát Beatles nélkül megnézhetnéd magad.
  • C7
    #81
    Nem az, hogy milyen hangszer, ilyet nem mondtam. Az a lényeg, hogy hogyan játszik rajta. És ezt elég profin csinálták. És Beatles nélkül megnézném, mi lett volna a Queensből.
  • C7
    #80
    Bocs, de mire jó az, ha három hallgatás után se érti meg az ember, miről virnyítozik az énekes?
  • B0B0
    #79
    Brian May, Ian Anderson. És biztos vannak még, nem lepődnék meg, ha pl. Jimmy Paige-en vagy Mike Oldfielden.
    A zene pedig nem attól komolyodik, hogy mennyi hangszer van benne, hanem, hogy a szöveg mennyire van tele mondanivalóval és a zene mennyire harmonizál vele. A Queen szövegei valóságos költemények, míg a Beatles dalai, Lennon különc szövegei ellenére is egyszerűbbek, első olvasatra érthetőek. Arról nem is beszélve, hogy az egy dalon belüli hangulatváltássokkal sem nagyon opertált a Beatles.
  • C7
    #78
    Azért nem teljesen... Még a lazább számok között is vannak riffek, amit más híres zenészek is eljátszogatnak, pl.: And Your Bird Can Sing. Jó, McCartneynak nyálas poposabb számaik voltak, de mutass még egy könnyűzenészt a nyugati féltekén, aki szitáron játszott, nem is akárhogy. Ott vannak Lennon pszichedelikus dalain azért elgondolkodik az ember, ha olyan hangulatában van. Azért csak voltak valakik, ha ilyet tudtak alkotni.
  • B0B0
    #77
    Épp az a helyzet, hogy ismerem. Csak tudod, az "mindössze" Beatles mércével komoly. Bármennyire is erőlködsz, egy valóban komoly munkássághoz mérve az bizony játékzene.
  • C7
    #76
    Igen, három évig azt csinálták. Figyelj, szerintem inkább ne írd le. Amikor Beatlesről beszélsz, neked csak az első 4 és az utolsó 2 album jár a fejedben. Már a Help! is komolyabb volt, a Rubber Soulon pedig már nagyon szép számok voltak. (Michelle, In My Life) Lehet, hogy az egyszerá pop miatt lettek sikeresek, híresek. De az utána következő időszak miatt nevezik a múlt század legnagyobb együttesének. Az, hogy neked az kimaradt, vagy nem érdekel, nem az én bajom. De ha nem ismered, ne írd le.
  • B0B0
    #75
    A Beatles ízig vérig popegyüttes, és bizony pont ők voltak azok, akik a leginkább reprezentálták az egyszerű pop-rigmusok sikerességét. Lehet magyarázkodni, hogy így pop, meg úgy, de pont a Beatles az, aki az egy ritmusra épülő rendkívül fülbemászó dallamú szerkezeteket igazán sikeressé tette - elsőként!
  • C7
    #74
    Akkor egy kis szómagyarázat: a pop nem az a pop, ami ma a pop. A popular angol szó azt jelenti: népszerű. Szóval ha új, ha szeretik, akkor a heavy metal is pop. A Beatles korában a pop a Beatles volt és a népszerű zenekarok, az új irányzatok, nem pedig az, amit ma popnak neveznek.
  • B0B0
    #73
    "a popzene egyik csodája"

    Hát pont ez az. Ne a pop műfajban keresgélj komoly, bonyolult és elmélyült alkotásokat...
  • C7
    #72
    A Let It Be tényleg nem a legjobb lemezük volt, (nem is dolgoztak rajta, hanem 2 éves felvételeket rakott a kiadó lemezre) de a valódi utolsó album, az Abbey Road jó album. A Yellow Submarine rajzfilmzene, de előtte a White Album (dupla) nagyon ott volt, és előtte a Magical Mystery Tourban is voltak olyan dalok, amelyeket soha nem fog senki sem leutánozni. Jó, lehet hogy LSD hatása alatt írták a felét, és? Nagyon jó lemez. Előtte a Sgt. Pepper's LHCB pedig a popzene egyik csodája, tíz évvel megelőzve bárki mást. Ennyit mondok az utolsó négy albumról adott véleményedről.
  • B0B0
    #71
    Hallottam az összes dalukat?? Jóember! Én magam mögött tudom közel 300 dal műfordítását, nem biztos, hogy nekem kéne elmagyarázod, melyik zene bonyolultabb és elmélyültebb. Ha neked tényleg a Beatles a csúcs zeneileg, akkor jópár dolgot tudnék mutatni, amin igencsak elcsodálkoznál, mert a Beatles utolsó 4 albuma bizony csak zsenge pop-limonádé hozzájuk képest, mint pl.: The Prophet's Song, The March Of The Black Queen, Like A Bat Out Of Hell, A Dark Side Of The Moon, 666, stb....
  • C7
    #70
    Egyébként Mercury Lennon emlékére is írt dalt. És nem mondanám azt,hogy a Queen bonyolultabb és sokrétűbb zenét játszott, amíg a Beatlesről a kislányok sikoltozása jut eszembe. A Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band albumot 1967-ben megcsinálták, olyasmi zenével tíz évvel megelőzve minden más együttest. Majd ha hallottad az összes dalukat, akkor ítélkezz a zenéjük felett. Ez mindenkinek szólt.
  • C7
    #69
    Jó a Beatles. Az eredeti név The Beatles, de magyarban magyar névelő miatt nem használjuk a The-t. Egyébként nem mondanám, hogy a Queen vagy akármi más többet tett le bármilyen tekintetben az asztalra. Nem tudom, hogy lett volna Queen, ha nincs Beatles. A korai időszakban a Rolling Stonesnak is írtak számot egyébként. Tény, hogy sokan nem ismerik, vagy nem szeretik, de forradalmat csinált a zenei világban, és a ma hallgatott Beatles utáni zenék egyike se jött volna létre nélkülük. Szimfonikus zenekart, Hammond orgonát, Harrison szitárt, meg ezernyi más dolgot felhasználtak, és a zene, amit írtak is korszakalkotó. Persze nem a Beatles-lázra gondolok, hanem a koncertezés befejezése utáni albumokra, a Revolverre és az az utániakra, de előtte is voltak nagy dalaik. Nem tudom, hallott-e róla valaki, hogy a világon ők adták el a legtöbb lemezt, és a Revolver sokak szerint (beleértve a Rolling Stone újságot) a világon az egyik legjobb album, érdemes meghallgatni. A mai gépzenét valakiknek keményen vissza kéne forgatni zenévé.
  • Paulie
    #68
    hátigen:D
    utolsó hír beatles-röl amit hallottam az az hogy kilötték az űrbe john számát, az across the universe-t :)
  • B0B0
    #67
    Nem nagyon van téma.
  • Paulie
    #66
    de sajnálom hogy a all time legnagyobb zenekar topikja sg-n nem müködik:(
  • John Cena
    #65
    az ecsém:P
  • B0B0
    #64
  • sz4bolcs
    #63
    Lennonért, és Mercuryért is kár volt.. :(
  • McGrady
    #62
    hát,a Beatles szerintem nem pont igazán zenei téren alkotott maradandót, inkább az akkori mondanivalók, lázadás dominált, mintsem a zenei téren kiforrottság...persze, sok újat nyújtott akkoriban, de pl.a Queen összehasonlíthatatlanul sokrétűbb, bonyolultabb zenét játszott mint a Beatles.
    mindkettő a maga műfajának gyöngyszeme :)
  • sz4bolcs
    #61
    Vnnak olyan dolgok, amiket nem igazán szerencsés összehasonlítani, ilyen pl. a Queen és a Beatles.