2479
WAREZ TÉMÁKKAL FÁRADJON MINDENKI ODA, AHONNAN A WAREZ VERZIÓT LETÖLTÖTTE...ITT A JÁTÉKKAL FOGLALKOZZUNK!!!

ALTERNATÍV BEFEJEZÉS KRITÉRIUMAI: SZÖVEGGEL, SZÖVEGGEL BŐVEBBEN (angolul) | VIDEÓVAL 1.rész - VIDEÓVAL 2. rész (németül)
  • #2319
    Köszi a választ, várom a többiek tapasztalatát is.
    Főleg a cuccokról, remélem nem feleslegesen dobtam ki a pénzt az ablakon
  • Optimus Prime
    #2318
    Hát...
    1. A Polis, ahol az a szép tárgyaló terem is van, ugye? Az kb. a 60%-a. Utána lesz még bőven, de már nem leszel egyedül.
    2. A hubok bejárhatók és lehet venni, keresni ezt-azt, de ez lineáris FPS, ez NEM a STALKER.
    3. Nos, én ennyire nem mentem bele és tuti sokat kihagytam. Ennek ellenére én azt hiszem a jó finálét kaptam. A végén van egy szimpla döntés, nem lövöm el.
    4. A szörnyes részeken, pl a könyvtárban gyakorta csak úgy lehet. Felesleges a könyvtárosra pazarolni a kevés ammót. Csak fuss és fuss, meg lehet csinálni.
    5. A cuccokról sokat nem tudok. Annyira nem néztem és váltóm se volt rájuk. Én azt hiszem alap cuccal mentem és túléltem.
  • #2317
    Sziasztok! Nem vagyok túl nagy metro-s, most kezdtem el vele játszani, tegnap értem el Polis-t. Lenne pár kérdésem, amit nem nagyon találtam itt válaszként meg.
    1. Hol járok most a játékba kb? A felénél?
    2. Mondták hogy a játék pályái szabadon bejárhatók, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez is csak egy sima lineáris játékmódú fps. Jól észleltem?
    3. Ahogy néztem most az alternatív befejezéseket, ezek csak annyiban függnek, hogy a játék elejétől kezdve megcsinálom-e a jótetteket és azokat a bizonyos mozzanatokat, amik a videókban is benne vannak. Ha valamit kihagytam, akkor már csak a rossz befejezés jöhet? Vagy %-osan figyeli a játék hogy mennyire voltam szemfüles és életrevaló?
    4. Lehet a "szörnyes pályákon" sunyiba végigmenni, ahogy az "emberes pályákon"? Mert eddig azt vettem észre, hogy a dobókés alkalmazható a legjobban a játékban és a hangtompítós fegyverek, igen csak felhívják a figyelmét a többi ellenségnek, mert akkora halálsikolyai vannak az áldozatoknak, hogy mindenki ugrik rájuk. Viszont a szörnyes pályákon semmit nem lehet taktikázni, legegyszerűbb, ha tudod az útvonalat, akkor végigszaladsz, közben shootgunnal ijesztgeted a vadakat, hogy szétszaladjanak. Meg a youtube videókon is ez látszik, hogy a szörnyes pályákon, nem kell lőszert pazarolni, csak szaladgálni.
    5. Felszerelésből, lehet venni lopakodósat és páncélozott cuccot. Azt tapasztaltam, hogy a lopakodóshoz jár Night vision, ami igen hasznos és jó, de a páncélozottnak, annyit vettem észre, hogy mikor a felszerelések között válogatok, a kép oldalán már nem símaszkban vagyok hanem valami páncélos sisakban. De ez nem jön át a gázmaszk felvételkor se, mert csak egy sima gagyi gázmaszkot veszek fel illetve nem tapasztaltam semmi hasznát, csak hogy kidobtam 100 lőszernyi pénzt... Van annak valami értelme? Mármint a páncél ruha megvételének?
    Hát most hirtelen ennyi jutott eszembe, részletes válaszokat előre is köszönöm, ha lesz még valami, akkor azt úgy is beírom, egyébként elég hangulatos a játék, elég jóra sikeredett.
  • marcellalex
    #2316
    azon a pályán mikor el kell futni a kommunisták elől engem mindig elkapnak 20 probálkoásra is elkapnak normál szintről átállítottm könnyűre de mindig elkapnak és mikor egyszer végigvittem a játékot akkor áttudtam vinni azt a pályát és nem futot olyan lassan mint most nem értem ezt az egészet valaki segítsen
  • marcellalex
    #2315
    kösz sikerült de amikor feltelepítettem és elindítottam akkor nem szagatot most mikor megint elíndítom hát megint szaggat pedig nem állítottam át semmit ugyan olyan minden és erre szagatt de miért !?
  • marcellalex
    #2314
    köszi a választ de most nincs fent a gépemen tehát ha nem a cd-ről telepítem hanem a steamon letöltöm akkor így a legfrissebb verzió lesz
  • koschwarz
    #2313
    ha tényleg steam-es, akkor a lehető legfrissebb változatod van meg elvileg...mellesleg nekem az eredeti játékommal soha nem volt ilyen probléma.
  • marcellalex
    #2312
    ha lehet valaki küldjön egy patch-et ami legalább kijavítja a játékmenet akadályozó BUG-okat előre is kösz
  • marcellalex
    #2311
    nálam a market szinten mikor venni kell sok szűrőt megveszem oda megyek Buorbonhoz és elkezd beszélni és meg áll Buorbon az ember megáll pedig kéne mennie és eredeti a játék és steamos aki tud megoldást az kérem mondja meg
  • lammaer
    #2310
    Ha ez kell ahhoz hogy a managementet megvakítsák és igy az áldását adja a folytatásra, az csak jó.
  • grebber
    #2309
    Arra mérget veszek hogy ehhez az 1,5 millióhoz nagyban hozzájárul hogy már jó ideje 2,5euróért van mindig akcióban a game!
  • lammaer
    #2308
    "Az adatok azért elképesztőek, mert egy friss cím esetében nagyon ritka, ha sikerül millió fölé emelkedniük a fogyási mutatóknak"

    Olvasni kéne....
    Ne a diablo 3-al meg a Halo 4-el állítsd egy sorba :)
  • Optimus Prime
    #2307
    Nem vagyok nagy szakértő játék eladásban, de ez a blockbuster címek első napi eladási rekordjaitól kicsit messze van, sajnos. :(
  • grebber
    #2306
    Elérték a 1,5 milliót a Metro 2033 eladásai

  • Solt
    #2305
    Nem, nem merül fel bennem, hogy valaki olyan szól hozzá, aki nincs képben. Én, ha valamihez nem értek, akkor lapítok, és nem lebaszom a másikat, hogy miért nem úgy kérdez, hogy én is értsem! :D

    Legközelebb, ha válaszolsz valamire, akkor tedd, ha átment a kérdés... ;)
  • totya4
    #2304
    Az fel sem merül benned hogy a válaszadónak fenn sincs a játék, vagy már nem emlékszik mi volt az eredeti beállítás? :) Legközelebb ha kérdezel, kicsit figyelj jobban oda.
  • Solt
    #2303
    Szerintem teljesen egyértelmű amit írtam,

    "Átírtam a user.cfg-ben a vsync sort, de nem akarja az igazságot."

    Na most abban a sorban két opció van. On, vagy off. Alapon off az érték, ezt én átírtam, ergo lett belőle on. A nem akarja az igazságot is magyarázatra szorul, vagy az menni fog nélkülem is? :D

    De ne ragozzuk, a lényeg, hogy már működik mint ahogy azt lejjebb is jeleztem... ;)
  • totya4
    #2302
    Mondjuk pont a lényeg hiányzott abból amit előadtál, hogy neked pont az kéne, hogy legyen vsync. Ez nem derült ki abból amit írtál. Viszont erre a válasz ugyanaz, CCC-ből kipróbálni, ha megy akkor profilba berakni az exe-re.

    Az "adaptive Vsync" nem olyan nagy találmány, csak arról szól, hogy a moncsi frissítési rátája felé nem megy feleslegesen fűtve a kártyát ha az a frissítés elégséges. De ezt tudja pl. az MSI afterburner is, sőt be lehet állítani pontosan menyi legyen a vágási frekvencia.
  • Optimus Prime
    #2301
    Az nVidiásoknak az új dirver adaptive Vsync funkciója elvileg képes eme blokkot feloldani. Infó
  • Solt
    #2300
    Nem mérek fps-t, viszont azt látom, hogy vsync továbbra sincs! :) De közben a d3doverrider megoldotta...
  • totya4
    #2299
    Ez mit jelent? Továbbra is 40 fps-ed van? :) Ha fixen 60 van (vagy amennyi a moncsid frissítési rátája) akkor próbáld meg a CCC-ben is átállítani fix kikapcsoltra, ha úgy kikapcsolódik akkor csinálhatsz neki profilt a CCC-ben. Persze nem biztos hogy a hulladék CCC-ben a kezdetleges profilozás működni fog.
  • Solt
    #2298
    Üdv Urak!

    Átírtam a user.cfg-ben a vsync sort, de nem akarja az igazságot... :S

    Steam-s, HD6990-n...

    Valakinek valami ötlet?
  • koschwarz
    #2297
    Valahogy úgy. lényegében + időt veszel/találsz.
  • lammaer
    #2296
    Elvben cserélni felesleges, a csákó automatice cserél. Viszont igy az órának sok értelme nincs, főleg ha látszik numerikusan is a bal alsó sarokban a szám :)
  • lammaer
    #2295
    Hoppá... akkor az a 27 nem volt fake, 27 percem volt hátra, később meg már csak 15 maradt... Akkor viszont szarban vagyok filter ügyileg :D

    A filter darabszám az akkor nem is látszik - csak úgymond mindig kapok +15 percet ha veszek/találok egyet?

  • koschwarz
    #2294
    ja igen, az azt az időmennyiséget mutatja percben, amit ÖSSZESEN bírsz a nálad lévő szűrőmennyiséggel!!!
  • Optimus Prime
    #2293
    A filtereim számát én sose tudtam, meg azt se mikor kell cserélni. Az órán én nem vágtam mi-mi. Csak mikor nagyon zihált és párásodott a maszk üvege, akkor cseréltem. Lőszer híján viszont szenvedtem az amőbákkal.
  • lammaer
    #2292
    Jaja, a lopakodós/lámpakilövős/sunnyogós stílus nekem is bejön. Most voltam annál a résznél ahol Burbont elviszik, tetszett ahogy a hangtompítós bastard gunnal egyesével levadásztam az őröket. Emiatt is nem vettem fel a Kalast amiből volt egy rakat - nincs rajta hangtompító :D

    akkor lehet hogy csak benéztem valamit - a filterk száma ott van abal alsó sarokban a gázmaszk mellett amikor megnyomom a T billentyűt (óra), igaz?
  • koschwarz
    #2291
    nem tudok róla hogy lenne bármilyen mod ehhez a játékhoz. én a golyóköpködőt szerettem nagyon, az jó csendes gyilkohoz is, de közelharcban is, persze figyelni kell a töltöttségére is.
    27 filter az eleve nagyon soknak tűnik...venni csak egy vagy két helyen lehet, pár darabot, meg ugye találni, de sokszor ki van számítva, hogy éppen elég legyen.
    én ugyan ezt nem néztem annak idején, de lehet hogy a törött maszkban lévő szűrőt nem "teszi át" a helyébe felvett másik maszkba. tehát ha éppen újabb szűrő van a maszkban és lecseréled, akkor az a szűrő elveszik.

    a játék meg szvsz is nagyon hangulatos, én 3x is végigtoltam, így ranger fokozaton is. na az kemény, még újrajátszáskor is. de nagyon jól működik a lopakodás, a fények kilövése. egy szembetűnő hibája van csak, hgy néha az emberi ellenségek nem tudják eldönteni, hogy melyik fedezéket válasszák, és ez ilyen bennyhill szerű futkosást eredményezhet, de igazából ez sem olyan sűrűn történik meg.
  • lammaer
    #2290
    Hát igazat kell adjak, tényleg fergeteges cucc ez is.

    Tegnap nekiveselkedtem újra, és hajnali egyig (5 óra) le se bírtam tenni. Csak még egy pálya - csak még egy pálya, csak megnézem mi jön most...

    Két kérdésem lenne:

    - nincs valami mod hogy többféle fegyver lehessen az embernél? Rá vagyok kattanva a hangtompítós Bastard gunra, de jó lenne egy AK is. Ott a sok loot a hulláknál, de ugye csak lecserélni lehet a fegyvert. Ráadásul a save ugye nem létezik, tehát még azt se tudom kipróbálni hogy mentek, felveszem a fegyvert, megnézem milyen aztán ha nem jön be visszatöltök.

    - lehetséges az, hogy amikor maszkot cserélek (mondjuk nagyon repedt, és a földről felveszek egy másikat) a szűrőim számát is változtatja? Mert egyszerűen a szűrők száma össze vissza változik... pl egy pálya alatt 27-ről 15re csökkent, és összesen csak egyszer cserélte a karakter a szűrőt (hát ugye 15 perc egy filter élettartama). Vagy csak be lettem volna rúgva és nem is volt 27 filterem?
    Nem értettem mi ez a hirtelen változás...

  • Optimus Prime
    #2289
    A könyvre nincs pénzem, pedig biztos jó. A játék nekem jobban bejön, mint a híres STALKER. Annak eddig 3x estem neki, szinte sehova nem jutottam. :(
    Ellenben a Metro demója után azonnal akartam ezt is, de vártam sale-el, így mázlim volt és 700 Ft-ért megvettem tavaly. :P Egy baja van: nehéz! Pedig én játszottam sok játék nehezebb szinteken is: Dead Space, Alien Breed, Hard Reset, de ez majdnem kifogott rajtam.
  • lammaer
    #2288
    Hát, alapvetően én is a stalker miatt kezdtem annó bele, bár sztem pont a stalker hangulat hiánya (cső FPS vs szabad bóklászás) miatt dobtam.

    De meglássuk, a könyvön végigrágom magam (odaragasztottam a kindle hátuljára a moszkvai metró térképet is :) )
  • koschwarz
    #2287
    szerintem marhára hangulatos játék. cod-szerű játékmenet (cső és jó jelenetek), stalker fílinggel és játékmenettel (felszerelés megválogatása, kereskedeés, stb.). nekem bejött. igaz a könyv is :D
  • lammaer
    #2286
    Most kezdek én is gondolkodni rajta hogy újból elkezdjem - belevágtam a könyvbe (roppant unalmas egyébként egyelőre), gondoltam hátha mind az olvasást/mind a játékot feldobja ha játszom is közben vele :)

    Én is eléggé otthagytam amikor először próbálkoztam vele....
  • Optimus Prime
    #2285
    Ez annyira se "ijesztő", mint a Doom3, FEAR vagy Dead Space játékok. A BioShockot nem is írom, az nem horror. Ha ezeket bírod, ez is elmegy.
    De szörnyek irtó viccesek, nem lövöm és sajna a képem sincs meg róla - de lesz egy ilyen óriás meztelen pocok-szerűség, na ha az megölt a menüben az a kép.... XD
  • Belkar
    #2284
    Szerintem nyugodtan próbáld ki. Van egy két rész ahol kicsit ijedősebb de nem olyan vészes :D És a játék nagyon jó bár az elemlámpa töltögetéstől a mai napig a falra mászok :D
  • Fpocok
    #2283
    Hát azzal nem is játszok. Nem is fogok. Ahogy ilyen szellemes horrorfilmeket sem nézek.
  • totya4
    #2282
    Akkor az Amnesia-val ne játsz :)
  • Fpocok
    #2281
    Ehh. Akkor lehet hagyom a fenébe. Nekem gyenge a szivem :D
  • totya4
    #2280
    Nem rémlik hogy ijesztő lett volna, viszont a nem mai konfigomon is szépen futott, akárhogy is okádja mindig a prohardver hogy rosszul optimalizált a játék, bár más játék is így futott volna ilyen grafika mellett. Lehet ők csak a benchmarkját futtatták, ami tényleg borzalmasan akad :)