43
  • Chappy
    #43
    Angolban ballpoint pen, de akivel eddig angolul beszéltem (akinek ez az anyanyelve) mindig biro-nak hívta. És a tanárunk és ezt szerette
  • Chappy
    #42
    Szerintem itt nagon le lesz szarva a google. Mert teljesen elterjedt. Felénk többen használjuk a megyek guglizni meg ilyesmi kifejezéseket. Szedjék ki a szütárból, baszhatják, ha elterjed...
  • noss
    #41
    mindig is azok voltak, nem?
  • randomly
    #40
    Hali!

    Kuka, Freon, hmmm több nem jut eszembe.

    rand
  • mad mind
    #39
    A golyóstollat sok országban biro-ként ismerik a feltalálója neve után, akit Bíró László Józsefnek hívtak. Szerintetek ellene volt? A Google vezetői tényleg pénzemberré váltak, ha ez nekik problémát okoz.
  • Picivizipaci
    #38
    Csak 1 gyors OFF.
    1, a világ első működő képes fénymásolóját a II. vh előtt Németo-ban csinálták és gyártották DEVELOP márkanév alatt, (ma már a cég csak Minolta klónokat gyárt)
    2, A XEROX a fénymásolást mint xerorafikus eljárást az usa-ban a háború után szabadalmaztatta.
    Mindenki vonja le a következtetés ha akarja.
  • Kaadi
    #37
    a Google boldog lehet a hogy a markaja egyenlo lesz a szolgaltatas fogalmaval. a minap fordult elo hogy egy kollegank feldobott egy kerdest, es habar mind a negyen tudtuk a valaszt, egyszerre mondtuk neki hogy keresse meg a Google-al. kozhellye valt a teny, hogy gyakran nehahy billentyuvel tobb es jobb infot kapsz mint akar 5-6 ismeros megkerdezesevel... es sokkal gyorsabban. ez a Google!
  • Tlaloc
    #36
    Valaki írta hogy az Amiga játékgép ismerete sokkal inkább alap, mint a Xeroxé. Szerintem nem, már csak azért is, mert egy nagyon fontos találmányuk volt, a fénymásoló. Ami azért százszor fontosabb, mint egy játékkonzol. Akármilyen legendás játékkonzol is legyen.

    A márkanévtől pedig én is félnék, akármelyik marketinges meglássa, hogy ha egy márkanévből, akármilyen speciális is, ha elköznapiasodik nem csak magára a márkára fog utalni. Például évekkel ezelőtt egy ismerősöm ha letöltött bárhonnan bármit, ő azt "lenapszterezi".
  • Gerygrey
    #35
    Nem csoda, hogy a Xerox-ot sem ismered, hisz alapfogalmakkal sem vagy tisztában

    Nem azt mondtam hogy nem ismerem, csak nem tartom olyan kaliberű cégnek az irodatechnika terén mint mondjuk a HP vagy az Epson. Ettől még lehet hogy sokkal jelentősebb, ez szigorúan saját vélemény. Amúgy milyen alapfogalmakkal nem vagyok tisztában?
  • Gerygrey
    #34
    ha egy "kezdő" leül az internet elé, és keresni akar vmit, tuti, hogy rögtön a google.com-ot fogja beírni...

    Nem, ha egy kezdő leül az internet elé, akkor teleszpemmel egy fórumot vagy felmegy egy DC hubra vagy chatszobába nyavajogni, és akkor a többiek jönnek a google a te barátod típusú segítséggel :)
  • fourgee
    #33
    Amiga játékgép? Hm... Jó poén :) Azért mert sok játék készült rá, attól még nem az. Ennyi erővel a PC az, ami a "legjátékgépebb", hiszen erre jelent meg a legtöbb játék. Az Amiga CD32 az tényleg játékgép, arról meg baromi kevesen tudják, hogy a legelső 32 bites konzol volt.
    A legelső grafikus felhasználói felület meg tényleg a Xeroxhoz fűződik, néhány unatkozó fiatal a cégnél a 70-es években csinált egy számítógépet, aminek nem fekvő, hanem álló volt a monitora, és igazi GUI volt rajta. De a cég vezetése nem látott benne fantáziát, és ezért asszem az Apple-nek eladták. Ez volt az évezred legrosszabb üzlete :) Az első IBM PC-t meg azért csinálták olyanra, amilyen, mert a cégvezetés csak arra adott pént szintén néhány fiatal fejlesztőnek. A vezetés nem látott benne fantáziát, ezért csak olyan gépet csinálhattak, amit boltban kapható alkatrészekből össze tudnak állítani. Ezt az egyik fejlesztő nyilatkozta 20 évvel később.
  • Vamp17
    #32
    nekunk meg van itthon olyan Sony walkmanunk ami walkman. mar ha ertitek :) nagyon popec gep. fater szerint jobban szol mint a cd...ebbe azert vitatkoznek :)
  • szacsi
    #31
    ne általánosíts, htx...
  • irkab1rka
    #30
    Korán kelni bűncselekmény.
    VIP ide vagy oda, kitiltalak egy hétre :)
  • zoli_x
    #29
    hát igen a mai húsz éven alluliaknak a walkman szó nem a sonyhoz passzol egyből, de a gugli csak örülhetne a dolognak, igaz lehet az a trükk, hogy ennek kapcsán legalább megint róluk beszélnek
  • ProGabe #28
    nem kell,viszont az kéne hogy normálisan elolvassam a hsz-t,igazatok van
    hiába na fáradt vagyok,rohadt korán keltem,én kérek elénézést stb,stb
  • Le Kurde
    #27
    jo poen volt, Kossuth nevet hosszu u-val irni pedig aztan tenyleg nem semmi
  • roliika
    #26
    Önök a "mikor tegyünk és mikor ne tegyünk smiley-t" című műsorunkat hallották.
    Kossúth Rádió.
    Híreket mondunk.
  • petko000
    #25
    szomorú, ha neked ehhez smiley kell.
  • SymbioC
    #24
    Smiley nélkül is egyértelmü, szerintem
  • Morden23
    #23
    A szarkazmust meg az iróniát érezni kell, nem szmájlikkal kiplakátolni.
  • ProGabe #22
    hol látsz te smiley-t abban a kommentben?
  • cateran
    #21
    Jatekgep?Gondolom az 500-asra gondolsz,a 3000-es mar kicsit komolyabb szeria volt:)
  • Lenny
    #20
    Pont ezt akartam mondani!

    Egyébként én inkább a céggel értek egyet. Persze, örülnék , hogy ennyire beleivódott az emberek agyába a cégem neve, de mérlegelni kell.
  • lollerpop
    #19
    A rotringról se felejtkezzünk el, bár az csak inkább hazai viszonylatokban oszt... :)
  • wanek
    #18
    Ez csak azt jelentheti, hogy nagyon fiatal lehetsz.
  • wanek
    #17
    Egy játékgép ismerete nem az alapműveltség része. Nem csoda, hogy a Xerox-ot sem ismered, hisz alapfogalmakkal sem vagy tisztában.
  • petko000
    #16
    nem gondolod, hogy poénnak szánta? azért mert "vip fórumozó" vagy, még nem kell ennyire komolyan venni a dolgokat.
  • 12346
    #15
    aha ja. csak a gui fűzödik a nevükhöz^^ + haladj be az ofisz depóba, oszt rájössz, hogy nem jelentéktelen.
  • Le Kurde
    #14
    szerintem ezt ironikus kommentnek szanta...
  • ProGabe #13

    tudod te hogy mekkora hülyeséget írtál...
  • kbupdate
    #12
    Hm, Google-nak be kéne perelnie az MS-t, hogy az IE-ben be lehet írni a "www.google.com" címet... Meg az MSN-ben rá lehet keresni a google szóra. hm, én beperelném....
  • Panyi
    #11
    walkmanről én sem tudtam hogy Sony találmány, na mindegy, de hogy a Google az Google
  • kbupdate
    #10
    miféle varázsát???
  • metaljesus
    #9
    szerintem is a google-nek inkább örülni kéne hogy ige lett belőlük, így biztosan tovább marad fent ez a név. a walkman esete meg szerintem teljesen más, mert azt az ember nem köti egyből a sony-hoz, (lehet hogy amikor megjelent így volt), mivel nincs benne semmi ami rá utalna. a google esetében viszont ez nem így van.
  • petko000
    #8
    Mellesleg nem tartom valószínűnek, hogy a Google a Sony "sorsára" jutna. A walkman szóról sokan nem is tudják már, hogy a Sonytól ered, a google szó max egyet fog jelenteni a kereséssel, de ez miért probléma? Ez direkt jó nekik, mert ha egy "kezdő" leül az internet elé, és keresni akar vmit, tuti, hogy rögtön a google.com-ot fogja beírni..
  • Gerygrey
    #7
    Nem, szerintem inkább fordítva... Ha azt mondod Xerox, én bambán nézek (jó, annyit tudok hogy valami nem túl jelentős nyomtató meg fénymásológyártó cég, ennyi) viszont az Amigáról nem tudni hogy mi az, szerintem alapműveltség hiánya.

    A "guglizás" ugyanolyan mint hogy sokan "stihlfűrész"-nek hívják a láncfűrészt, meg "flex"-nek azt a vágógépet.
  • petko000
    #6
    Tényleg érdekes, hogy vannak ilyen elterjedt szavak, amik márkanevekből alakultak ki.. pl. dzsip, limuzin, kóla, meg a walkman is jó példa...
  • Déta
    #5
    Egy ige tovább fennt marad a köznyelvben, mint egy márkanév. Mert ha Én azt mondom, hogy Amiga, akkor a fórumozók fele néz. De ha azt mondom, hogy Xerox, akkor már mindenki vágja, mi a téma.
  • pemga
    #4
    Legalábbis Magyarországon, oroszok mai napig a "xeroxot készíteni" kifejezést használják.