389


POLITIKA MENTES TOPIK. KIZÁRÓLAG ÁLLAMHÁZTARTÁSRÓL LEHET BESZÉLGETNI, PÁRTFÜGGETLENÜL.

AKI USZíT, FIKÁZ, POLITIZÁL, AZ 1 HÉT PIHENŐRE MEGY EGYBŐL.
  • TomBond
    #188
    A mai politikai helyzetben még a politikusok sem mernek hosszú távra tervezni, mert tudják hogy bármit is csinálnak (ha nem ők nyernek legközelebb) a következő kormány első lépése hogy eltörli az előd intézkedéseit és elkezdi a saját dolgait!
    Tudom ne személyeskedjünk de Te el tudod képzelni úgy az életed hogy tudod 4 év mulva teljes fordulatot kell venned (és megint 4 év múlva újra és újra, és ...). Nem hiszem.
  • TomBond
    #186
    Ez a hozzászólás válasz volt egy olyan hozzászólásra amit közben töröltek! DE attól függetlenül ez lenne a "munkája" az ellenzéknek nem az amit most csinál!
  • bppity
    #185
    "Lehet hogy nekem nem lesz jobb de attól még a gyermekeimnek, unokáimnak lehet és legyen is jobb mint nekem (nekünk)."

    Na itt van a kutya elásva. Az biztos, hogy neked, nekem nem lesz jobb. És miből gondolod, hogy a gyerekeidnek jobb lesz? Hallottál bármilyen konkrét elképzelést, hogy ilyen és ilyen reformok, átalakítások után x, vagy y évvel jobb lesz nekünk, mert ez és ez fog következni. Nem ez lenne a jó út ahhoz, hogy elfogadtassunk egy programot? Ami most van, az kísértetiesen hasonlít a kádári jelszavakra: "húzzuk meg a nadrágszíjat, de milyen jó lesz néhány év múlva". Na ebből én nem kérek. És mondhatja ezt a Gyurcsány, az Orbán, vagy a halhatatlan Demszky is.
  • bppity
    #183
    Attól nem lesz jobb az egészségügy, hogy több pénzt nyomunk bele. Az csak egyre jó: arra, hogy ideig-óráig betömjük a lukakat, de új lukak keletkeznek, amit csak újabb sarccal lehet betömni: és akkor nincs megállás. A rendszert át kell alakítani. Hogy mi ennek a módja? Nagyon jó kérdés. Biztos, hogy elbocsátásokkal, átcsoportosításokkal, ne adj isten képzéssel jár a dolog, és NEM LEHET 2-3 ÉV ALATT MEGOLDANI. De talán azért tartjuk a "szakpolitikusokat", hogy ezen gondolkozzanak, és ne azon, hogy honnan tudnának még több pénzt sarcolni, és ezzel látszatmegoldásokat előkészíteni.
    De mindezt elő kell készíteni. Nem úgy, hogy bejelentem: holnaptól kirúgom a mentősök 10%-át mindenféle hatástanulmány nélkül. Másnap pedig: nem is úgy gondoltam, és nem is az én ötletem volt. Egy ilyen "politikusnak" viszlát.
    Mellesleg a magyar egészségügy ahhoz képest, hogy mennyi pénzből gazdálkodik, még csoda hogy ilyen színvonalon meg tudja oldani kisebb-nagyobb zökkenőkkel a feladatait.
  • Borg
    #182
    És ez kin múlik szerinted? Illetve milyen intézkedéseken?
  • grizzly21
    #181
    hát, megint eltérünk kicsit a témától, de sztem itt még az ellenzék soha nem segítette az aktuális kormánypártot.
  • TomBond
    #180
    Miért van az hogy ellene kell szavazni? Ez baromság! Az eelnzék feladata nem az hogy mindenben az ellenkezőjét fújja mint a kormánypárt, hanem hogy észérvekkel más szemszögből SEGÍTSE a kormány munkáját!
  • Mr Csé
    #179
    megmondom mikor lessz magyar euro

    SOHA
  • TomBond
    #178
    Én álláskeresési segélyen vagyok, a párom 26 évesen rokkant nyugdíjjas (autóbaleset), albérletben élünk, és mégis azt mondom hogy igenis szükség van a megszorításokra. Lehet hogy nekem nem lesz jobb de attól még a gyermekeimnek, unokáimnak lehet és legyen is jobb mint nekem (nekünk).

    Államháztartás: miért van az hogy az ellenzéki párt nem szavazta meg az országház létszámának csökkentését? Az is a mi pénzünkből fizetődik ki. Miért nem lehet ezt is úgy csinálni mint sok helyen külföldön, hogy csak tiszteletdíjjat kapnának a képviselők (mondjuk max. minimálbér) és mellette éljen meg amiből tud.

    Egyébként teljesen (nagyon sok mindenben) egyetértek Borg-al. Sajnos kevés ember van aki ezeket a dolgokat így átlátja.
  • Borg
    #177
    Akkor feldobom a témát:

    Miért kell emelni a munkavállalók egészségbiztosítási járulékait?
    Miért kell privatizálni bizonyos EÜ szolgáltatásokat?

    Avagy hogyan lehetne úgy talpraállíani az egészségügyet, hogy nincs pénz rá, soha nem is volt, tehát a semmiből kellene valami jól működőt csinálni?
  • Borg
    #176
    Még egyszer és utoljára elmondom, a topik nem arról szól, hogy ki hazudott nagyobbat a nép pofájába, választási taktikaként, vagy ki beszéli most a legnagyobb ökörségeket pusztán az önk. választásokhoz szerzendő popularitás érdekében. ERRŐL nincs értelme, és nem is megengedett ezen a fórumon vitatkozni.

    Aki nem tud érdemben megszólalni az államháztartás RENDEZÉSÉRE szóló törekvések ellen, vagy mellett, az inkább szálljon is ki innen. A következő olyan hsz amiben pártellentét, valamelyik fikázása, lejáratása, vagy értelmetlen szítás szerepel, bant von maga után.

    Akinek eddig sem terjed az értelmi szinvonala, annak majd meg lehet köszönni utána a topik bezárását is.
  • Gerbill
    #175
    És akkor mi értelme van a topiknak ha arról beszélünk hogy mit kéne csinálni? Semmi. Szerintem be kellene zárni ha nem lehet politizálni, mert itt úgyis mindenki csak azt fog.
  • Borg
    #174
    Még mindig ott vagytok leragadva, hogy ki kerül nagyobb hazugsággal kormányra a MÚLTBAN + pártkérdések.
    Ha ezt folytatjáok, be fogom zárni a topikot.
    Arról is igen sokat tudtok beszélni itt, hogy mit hogyan nem kéne, de hogy mit hogyan igen, arról egy szót nem látni... igy nincs értelme a topiknak.
  • Vlala #173
    ...és még mindig nem a politikáról van szó, ugye?
    Az államháztartásra utoljára a 159-esben utalt a postoló...

    Nem arról van szó, elég kultúrált a diskurzus, meg nem is az én dolgom, csak akkor változtassuk meg a piros (télleg, az miért pont piros? :) ) alcímet, így elég fura...
  • Taranov
    #172
    Hát igen. Ez nem az a kormány, aki 2 évig hatalmon volt, csak az arcok kísértetiesen hasonlítanak :)
  • NFP
    #171
    Jaja. Az embernek erről a mentalitásról a horrorfilmek egyik kedvelt mondata jut eszébe, miszerint "Miért csinálja ezt?" "Mert megtehetem." :)
  • Gerbill
    #170
    A legnagyobb gond nem csak az hogy hazudtak, hanem az amit csináltak például elfogadtatták az 5 éves adócsökkentés programot, megválasztásuk után hatályon kívül helyezték. Na ez azért már több mint hazugság.
  • jefferson83
    #169
    Államháztartásról pártfüggetlenül beszélni? LOL

  • ffxi
    #168
    Hát igen. Ez naív volt:)
  • NFP
    #167
    Milyen a való világ, Neo? :)
  • ffxi
    #166
    Szerintem nem létezik ellenzéki párt. Mert biztos zárt üléseken megegyeznek egymással és az ellenzéki pártnak az a dolga, hogy 1x-2x cáfoljon a médiának és kész. Többet nem tesznek.
  • NFP
    #165
    De itt csak maradjunk pártfüggetlenek, és ne nevezzük nevén, hogy ki hazudott, és kik ezek az "ugyanazon emberek"
  • NFP
    #164
    De különben igazad van.
    Hazudni az elmúlt 16 évben nem hazudott senki, már amennyiben az ígérettel ellentétes cselekedetet nevezzük hazugságnak.

    Azt kell látni, hogy ugyanaz történik, mint a 80-as években.
    Eltitkolják a valós adatokat, irracionális látszattörvényeket fogadnak el, közben pedig a néppel fizettetik meg saját dilettantizmusuk árát.

    Az igazán móka, hogy szinte személy szerint ugyanazok az emberek :)
  • NFP
    #163
    halihó, ez így már túl direkt politika :D
  • Taranov
    #162
    Ahogy '98-ban sem hazudtak. Akkor is volt TB-járulék csökkentés.
    Nem hazudott Medgyessy sem. A rendszerváltás óta egyértelmuen ez a jelenlegi a legnagyobb politikai átverés.
  • ReTeK
    #161
    Csókolom ez most itt a "politika legyen e újra az sg-n teszt topik" ?
  • NFP
    #160
    Te viszont minden egyes hsz-edben újra pártpolitikát, és a múltat hánytorgatod fel

    Bizony, TILOS tanulni a múlt hibáiból. Előre töretlenül, bármi is történjék ;)
  • NFP
    #159
    Bőven elég pénzforrást kaptak eddig a magyarországi cégek és az elkövetkezendő években fognak is kapni az EU-tól.

    HAHA!
    Tudod, te, mi jön megfelelő önrész nélkül? A befizetési kötelezettség :D
  • NFP
    #158
    Hogy egy cég felfusson, nem feltétlenül kell állami támogatás, különösen nem holmi állami kivételezés.

    Ezt tessék a Hangkok-nak is elmagyarázni, csókolom :D
  • NFP
    #157
    kórházakat senki sem akarta eladni, csak szolgáltatás-privatizációról volt szó

    Aztán ha nálad van a szolgáltatás, kitalálod, hogy te az értintetlen őspark helyett az azbesztégetővel szemben sokkal jobban tudsz szolgáltatni, úgyhogy elköltözteted a szanatóriumot, hogy luxus-lakóparknak hazavigye a telket valamelyik haver.
    Jól ki van ez találva.
  • NFP
    #156
    nem teljesen ertem, hogy fugg ossze az allam helyzetevel az, hogy mindenki fizessen, aki felsooktatasban vesz reszt, ha a love egy az egyben az egyetemen/egyetemistaknal marad

    Nagyon egyszerű.
    Ha fizetni kell érte, nem tanulsz hülyeséget, hanem csak olyat, amivel munkát is kapsz.
    Ha pedig kapsz munkát, növekszik a GDP.
  • Kaszi46
    #155
    Úgy gondolom bármelyik párt került volna kormányra, előbb, vagy utóbb meg kellett volna húzni a gatyaszárat, ezzel nincs is gond.

    engem az egész dologban az zavar a legjobban, hogy mindenkinek a pofájába hazudtak, és hazudnak, egymás lejáratására fecséreltek és fecsérelnek el rengeteg időt és pénzt, és nem akarják azt elismerni, hogy legfőkképpen saját magatartásuknak, és munkájuknak köszönheti ezt az ország.
    mondogatják hogy meg kell tenni meg kell tenni! ok elhiszem csak az a baj hogy azért kell megtenni mert eddig fent próbáltak tartani egy látszatképet, és nem kevés esetben saját zsebüket tömködték!
    remélem véleményemből kitűnik pártatlanságom, én úgy gondolom politikusaink nagy részére igaz ez, függetlenül attól hogy melyik oldalt választották.
  • NFP
    #154
    A sok birka (mert láttuk, látjuk hogy azok) megszavazza az ellenzéki pártot, a "10% TB csökkentés" és hasonló hazugságaikkal.

    Fogalomzavar.
    Hazugság az, ha az ellenkezője igaz annak, amit mondasz.
    Amiről te beszélsz, az túlzás.
    Lehet, hogy a másik oldal is túlzott néhány dologban.
    De az biztos, hogy sokkal kiegyenlítettebb lenne az ő válságkezelésük.
    Elnyújtott, amibe a járulékcsökkentések fokozatos csökkentése is belefért volna.
    Vagyis a narancsosok nem hazudnak, maximum túloznak kicsit.
  • NFP
    #153
    Meg még kimegy az utcára is tüntetni.

    Ki megy ki?
    Hova?
    Látsz az utcán tüntetőket?
    Ez a békés nép. Tűri, ha nyúzzák.
    Ez nem franciaország. Itt éppen hogy bármit meg lehet csinálni.
  • Taranov
    #152
    Valóban igaz, de a média egyolalúsága miatt ezek az infók nem tudódnak ki, mondjuk úgy, nem terjednek el.
  • tehen_m
    #151
    Ez (rokonság útján) alá tudom támaszatni, hogy szar autópályát építenek.
    És ezt a dolgozók/főnökök stb tudják. A legfontosabb cél: LEGOLCSÓBBAN, minőség nem számít!
  • Gerbill
    #150
    Háromszor annyiba került itt az Autópálya mint Horvátországban ahol hegyen völgyön keresztül építették. Te nem nézel semmiféle híradót? Ott mutogatták a repedezett betont.
  • Gerbill
    #149
    Arról hallottál már hogy a kormány az Eunak is ferdített a dolgokon? Meg is lettünk intve nem is egyszer a költségvetés miatt de erről a választások előtt nemnagyon lehetett hallani.
  • Borg
    #148
    Ezt az okosságo kitől hallottad egyébként? Hogy drága, az még csak el udom képzeli, de hogy sokkal rosszabb minőségű lenne mint máshol... ugyanmár.
  • Borg
    #147
    na majd holnap folyt, mert igy sose állok fel innen... nite.