389


POLITIKA MENTES TOPIK. KIZÁRÓLAG ÁLLAMHÁZTARTÁSRÓL LEHET BESZÉLGETNI, PÁRTFÜGGETLENÜL.

AKI USZíT, FIKÁZ, POLITIZÁL, AZ 1 HÉT PIHENŐRE MEGY EGYBŐL.
  • NFP
    #269
    Ezek az alacsony bérek azok, amelyek minimális szinten versenyképesség teszik kaposvár régióját. Ha EU-s bérek lennének előírva, éhen is halnátok, mert ennyi munka se lenne.
  • homeless
    #268
    Persze, hogy erős túlzás. Nem is komolyan gondoltam. De az biztos, hogy az eddiginél többen fognak külföldön munkát vállalni. De mint mondottam, a legnagyobb akadálya, hogy nem sokan beszélnek jól idegen nyelveket.

    Arról nincs valami adat, hogy hány magyar él külföldön, és abból hányan vándoroltak ki az utóbbi pár évbe?
  • Tusy
    #267
    A kamatadó után is sokan külföldi bankokba fogják tartani a pénzt. Kiürűl magyarország
    - ez igaz is meg nem is. Nekem annyi pénzem sincs, hogy magyar bankban tartsam, nemhogy külföldiben. Ismerőssel beszélgettem (vállalkozása van, és nincs alkalmazottja), ő valóban gondolkodik abban, hogy kiviszi Ausztriába egy bankba a pénzét, ha számára tovább romlik a helyzet akkor eladja mindenét és kiköltözik (50+ életkorral már nem akar kint dolgozni)
    - amikor EU-ba léptünk volt ilyen mizéria, hogy ellepik a magyarok az EU-s tagállamokat majd az 1 éves évforduló alkalmával az angolok készítettek egy felmérést ami szerint ez mégsem így volt, szóval szerintem a "kiürül mo." az erős túlzás
    - amúgy meg tanulmányaim szerint a sok pénzt nem bankban kell tartani hanem forgatni kell
  • homeless
    #266
    Az ismerőseim 80%-a szívesebben dolgoznának külföldön. Páran már ki is mentek, páran nyelvtudás hiányába nem mennek, páran meg egyszerűen félnek bele vágni. De itt azon van a hangsúly, hogyha tehetnék akkor habozás nélkül itthagynák Magyarországot. Szerintetek ez normális??? És ezek csak a munkavállalók. De már egy csomó vállakozás is áttette a székhelyét a környező országokba, mert sokkal jobban megéri nekik. A kamatadó után is sokan külföldi bankokba fogják tartani a pénzt. Kiürűl magyarország. Fasza rendszer.
  • Tusy
    #265
    - én örülök (direkt írtam, h nem panasz) viszont számomra ennél jobb lehetőségről a környéken nem tudok (amiket írtam mind rosszabbak ennél)... azonban a ház törlesztésének 56 éves koromban lesz vége és továbbra sem látom, hogy nekem mikor és mitől lenne jobb (annak is örülök, hogy van saját házunk, viszont kb. ennyi lesz amennyit anyagilag fel tudok mutatni 1 élet munkájával (ami tulajdonképpen a feleségemmel együtt 2 élet munkája lesz), ennek viszont nem örülök, nem voltak fellengzős terveim de ennél kissé többet vártam (tom, menjek Ukrajnába és mindjárt jobban érezném magam - hát sztem meg nem) )
  • TomBond
    #264
    Én nagyon tudlak sajnálni, hogy csak ennyit kerestek! Mi ketten a párommal 100.000 Ft-ból élünk, ebből 34.000 az albérlet, 40-50.000 a rezsi ... Folytassam? Örülj hogy van annyi bevételetek és munkátok!
  • Tusy
    #263
    1. Vagy: Fogja magát, és amit eddig a kezébe adott a munkásnak a minimálbéren felül...
    - hol élsz te? Bp?
    - Kaposváron a helyzet az, hogy alkalmazott be van jelentve (jó esetben) minimálbérre, és dolgozhat érte 8-10-12 órát. Vagy be van jelentve 4 órára (esetleg 6-ra) és dolgozhat érte 8-10 órát, és nem kap minimálbért se
    - akiknek több alkalmazottjuk van azok nagy részét 3 havonta lecserélik, ugyanis munkalehetőség nincs, munkanélküli viszont igen
    - könyvelőnél voltam egy darabig, az ügyfeleinek egy része (10%) kényszervállalkozás akiknek mér rég meg kellett volna szűnniük de apeh még mindig hagyja őket mert ezt tartja kevésbé rossznak. Ettől függetlenül a könyvelő szerint ügyfeleinek harmada idén meg fog szűnni (konkrétan az alkalmazottak után fizetendő összegek miatt)
    - feleségem és én közalkalmazottak vagyunk, amikor a minisztériumban létszámleépítés van akkor is tőlünk küldenek el embert (most meg kapjuk majd a bérszámstoppot is) ketten (családi pótlékkal) kapunk kb. 180e Ft-ot ebből eddig 70e volt rezsi a többiből meg éljünk meg a 2 gyerekünkkel (ez nem panasz, hanem egyszerű tény akart lenni). Viszont idén talán nem kell kölcsön kérnünk, hogy gyerekeink elkezdhessék az általános iskolát (könyv + füzet + ruha)

    - nem vagyok közgazdász, nem ismerem pontosan a helyzetet sem így esélyem sincs megfelelő megoldást javasolni, viszont szvsz ennek nem is az én dolgomnak kellene lenni hanem a vezetőknek (meg a segítőiknek akik között remélem vannak közgaszdászok is)

    mégis mi kellene?
    - munkalehetőség biztosítása (sztem nem lehet mindenki vállalkozó meg 'manager')
    - az önkormányzatoknak nem csak a költségvetés meghatározása hanem a pénz biztosítása se lenne rossz

    - Mo. tudtommal mezőgazdaságban lenne otthon, esetleg hagyni kellene abban érvényesülni
    -- ez helyett kivágják (vagy csak hagyják veszni) a gyümölcsösöket (almát nem tudják eladni vagy csak nincs pénz vegyszerre permetezéshez)
    -- nem művelik a földet (mert nincs 40ha földje, hogy érdemes legyen nekiállni) vagy csak egyszerűen nem tudja eladni a terményt
    -- állatokat sem feltétlen érdemes 'termelni'
    -- stb.
    (most lehet jönni azzal, hogy GDP nagyját azt Bp. 'termeli', de ezzel talán lehetne néhány munkahelyet is biztosítani)

    EU-nak persze piac kell, nem termelő...

    (ezert.hu-t még nem néztem, de a Bokros csomagnál még elhittem, hogy majd jobb lesz nekünk de ezt sem akkor sem azóta nem érzem, mivel márol holnapra élünk így a nehezen mozdulok más helyre, valamint kissé harapós vagyok az "akinek nem tetszik elmehet" dumára is - család, ház rokonok szevasztok, irány egy szép új világ... és tessék mondani ott mitől lesz jobb? Azt sem látom, hogy gyermekeimnek magyarországon mitől lesz majd jobb, majd ha tanultak eleget mehetnek külföldre :( )
  • homeless
    #262
    1. Hidd el, hogy több helyen kapnak minimálbért az alkalmazottak, mint 120.000 forintot. A másik dologba meg ne csak a nagy sikeres vállakozókra gondolj. Rengeteg embernek van pl kis közértje, ahol van 1-2 alkalmazott. És annyit keres vele, hogy meg tud élni belőle, de meggazdagodni biztos nem fog. Na most gondolod, hogy az ilyen vállakozók ki fognak fizetni egy alkalmazott után 120.000 forintnyi járulékot???

    2. "Míg a TB alól kibújnak az emberek, addig az ágydíj alól aligha, ha már egyszer bekerültek." Már megint csak azt a pár %-ot nézed. Én pl nem ismerek senkit aki kibújik a tb alól. Az emberek 90%-a fizeti a tb-t és még van pofájuk pénzt kérni az ellátásért.

    Már évek óta itt vannak a legdúrvább adók. Csak azt nem értem, hogy akkor hova megy az a sok pénz? 5 éves voltam a rendszerváltásnál(szóval nemigazán emlékszek), és anyámék mondták, hogy akkoriban a csehek sokkal szarabbúl álltak mint mi. Most meg ég és föld a két ország. Tavaly meg tavalyelőtt is voltam Prágába, és sokkal fejlettebb, mint pl Budapest. És ott nemhiszem, hogy ilyen adók lennének, mert pl az árak kb 10%-al olcsóbbak. Ha nekik sikerűlt, akkor mi miért állunk a szarba már több mint 10 éve???
  • Taranov
    #261
    Na-na, azért ha már moderátorként nem vagy objektív, hagyd megszólalni az ellenoldalt is.
  • Trade
    #260
    Szolasszabadsag ilyenkor hol marad?
    Megintcsak kussoltatni akarjak az embereket
  • NFP
    #259
    Karrierlehetőség a kistarcsai jegyzőnek
    Úgy irigylem, hogy még az költségvetés helyzetének is jót tesz azzal, hogy nem terheli tovább feleslegesen, és közben ilyen eszméletlenül jó utak nyílnak meg előtte a gazdagsághoz vezető úton. :)
  • Bandee1987
    #258
    mind1, semmi :)
  • Borg
    #257
    Vitatkozni? Miről, hol?
  • Bandee1987
    #256
    na jó, inkább hagyjuk, nem vitatkozom veled...
  • Borg
    #255
    Őőő... valami értelmeset?
  • Bandee1987
    #254
    mit vársz, mit mondjak még?
  • Borg
    #253
    Még mindig nem mondtál semmit.
  • Bandee1987
    #252
    azt, hogy a magyar dolgozó embernek mindaddig igaza van, amig ez az ország olyan, amilyen.
  • Borg
    #251
    Tehát mit is szeretnél mondani?
  • Bandee1987
    #250
    Bezzeg amikor támogatott lakáshitelt, autópályát, panelprogramot, meg a gáz árának felét az állambácsitól kapta, akkor egy kurva szót nem szólt, hogy "állambácsi minek költesz ennyi pénzt ránk, ha nincs?"

    Már ne is haragudj, de erről úgy beszélsz, mintha az egyszerű mezeijóska beleszólhatna ezekbe a dolgokba, hogy mire menjen a pénz és mire nem. Ja, és autópályát meg nagyszerű, hogy építenek, csak éppen használni nem lehet ingyen.(jó, tudom...de akkoris)

  • katalány
    #249
    Hű most látom a piros feliratot....hú...
  • katalány
    #248
    Tökéletesen egyetértek veled, ezeket a terheket a semmiből nem tudják kifizetni a cégek. Márpedig a vállalkozók zöme tisztességes és pont ezt a réteget célozta meg Gyurcsány. megfélellitik az embereket, hogy aki járulékkedvezményt mer kérni, azt ellenőrzés alá vonják. Már pedig meg kell kérni a kedvezményt, nem szabad megfizetni a dupla járulékot!!!
  • katalány
    #247
    Én nem igazán értek veled egyet, mert vállakozói szférában mozgok és látom, hogyan mennek tönkre anyám vállalkozói. Kicsiben nem működik kereskedelem. Viszont amit Te csinálsz, az igen, de ezt sem csinálhatja mindenki. a kapcsolatok nagyon számitanak és főleg, hogy pesti vagy, mert vidéken lehet, hogy nem volnál ennyire sikeres.
  • NFP
    #246
    Most mondom. Hülye leszek ilyen kedvező feltételek mellett csalni, és kockáztatni a büntetést. Olyan vicces, hogy nincsenek járulékaim, hogy hülye lennék ügyeskedni.
    Könnyű lenne vállalkozni főállás (a nappali tagozatos egyetemen a tanulás főállás) mellett? Nem hiszem.

    De ez tényleg OFF, csak arra akartam rámutatni, hogy ezzel az adóemeléssel adóelkerülésre, és az emberek kirugására ösztönzik a cégeket. Ha pedig ez nem történne, sokan lennének, akik hozzám hasonlóan nem mernének csalni, mert nem lenne miért.
  • NFP
    #245
    Ha nem egyetemista vállalkozó vagyok, van időm pénzt keresni, nem kell gyakorlatokon ülni. Kereskedni meg lehet a nagy semmivel is. Az adatbázis-szolgáltatók pont ezt teszik. :) De viccen kívül élelmiszerre, építőanyagra, autószervízre mindig szükség lesz. Még ott is, ahol kevés a munkalehetőség.
  • katalány
    #244
    Azért kiváncsi lennék mennyiről is adsz számlát. Igy könnyű vállalkozni, duzzad az ország, nincs igazság..
  • katalány
    #243
    kereskedelem...röhögnem kell, meg a reklámmal, nem kell belőlük sok, elég, Te most ezt komolyan mondod, erre az országnak, pont erre van szüksége és mit kereskedsz, ha nincs termelés. A TomBondnak igaza van, próbáld ki, menj le vidékre, diplomával nem kapsz munkát. Majd megtudod, ha már nem egyetemista vállalkozó leszel, hogy 100 ft-ból 20 ft-ot. viszel haza. Penge élen táncolsz, mert inged gatyád leszedik..
  • NFP
    #242
    PHP-t programozgatok. De grafikus haverom, aki hülye a géphez, otthonról dolgozik egy grafikai stúdiónak. Egyik egyetemi csoporttársnőm kultúrális cikkeket irogat egy magazinnak otthonról. Megint mások fordítgatnak.
    Én nem értek a grafikához, a kultúrához, vagy a nyelvekhez, de ebből is látszik, hogy tök mindegy, hogy az ember mihez ért, csak legyen valami.
  • NFP
    #241
    Személyesen szinte csak akkor találkozom bármelyikükkel, ha pénzért megyek :)
  • NFP
    #240
    Én nem értek ehhez, de ha rákeresel, te vele a net.
    Távmunka nem megoldás ilyen helyzetben? Nekem ugyan Budán van a lakásom, de ez a munkámban nem segít túl sokat, ugyanis személyesen szinte soha nem találkozom azokkal, akiknek dolgozok. E-mailben megkapom a nyersanyagot, és az alapján dolgozok. Itthon csinálok mindent.
  • TomBond
    #239
    Nem ide akartam írni de látom többen felkapták a fejüket a témára, ezért ide írom. Reggel az újságárúsnál kezdek megveszem a helyi lapokat, ezenkívül regisztrálva vagyok a munkaügyi központba, 2 helyi fejvadászcégnél, az interneten 5 álláskereső portálon. Bármennyire is akarok dolgozni nem kellek sehova!!! Nem abból áll a munkakeresésem hogy szétküldtem az önéletrajzaimat és várom a csodát, minden nap újra és újra nekifutok már több hhónapja. Az egyen pályázatról pedig annyit hogy nem mindenhova ugyanazt küldöm, mivel nem is lehet két cégnek ugyanazt küldeni. De ha ennyire tudsz gyere le ide hozzánk, és keress munkát ha sikerül meghajlok előtted és követőd leszek bárhová is mész és bármit is csinálsz. A motivációs levélre pedig nyugodtan küldj mintát had lássam mit tudsz.
    Sajnálom de havi 25.000-ből nem sokra futja és a szüleim se tolják a seggemet mert nekik sincs.
  • NFP
    #238
    Személyes hasonlat: (Sok helyen írom le, de muszáj, mert így érthető)
    Mivel nappali tagozatos hallgató vagyok, plusz alanyi adómentességet, és átalányadózást választottam, így 100 forint árbevételből tisztán 9 forint 60 fillér az adóm. (100*0,6*0,16) A Gyurcsány-csomag szolidaritási adójával együtt is csak 12 forint (100*0,6*(0,16+0,04)). Vagyis minden kézbe vett 100 forintból 88 nálam marad a csomag után is. És még könyvelőre se kell költenem.

    Így nekem eszem ágában sincs adót csalni.

    Viszont ha jönne a könyvelő munkadíja, minimálbér után a TB, az EKHO, az SZJA, meg minden hasonló baromság, akkor nem lennék ilyen vidám, hanem én is megpróbálnék a túlélési ösztön mentén cselekedni.
  • NFP
    #237
    A termelés mellett létezik még reklámozás, és kereskedelem is.
  • NFP
    #236
    A veszteséges cég is növeli az ország GDP-jét.
    Társasági adót nem fizet, TB-t is keveset, de az kreatívan adóoptimalizáló cég még mindig jobb az államnak, mint a meg sem alapított cég.
    A "tulaj degeszre keresi magát"-féle mondatokról nekem mindig a kulák-lista jut eszembe. A kollektív bűnösség elvére építő adótörvények ezt is igazolják.
    Ha tényleg degeszre keresi magát, akkor citálják bíróság elé, és kapja meg a méltó büntetését. De akkor is konkrét eseteket kell vizsgálni.
    Az alacsony adó mellette vérszigorú ellenőrzés a legjobb út, ami az USA-ban is van, de nem úgy tűnik, mintha afelé haladnánk.
  • katalány
    #235
    Tényleg nincs munka, minden termelő cége szérvertek, már nem gyártunk semmit, mindenki hitelből és hitelből él, majd megint hitelből. Igenis kilátástalan a helyzet.
  • Borg
    #234
    Mert ez igy is van. Mindenkinek az van, és az lesz, amit magának megteremt. Mert az államnak nem az a feladaata, hogy eltartson téged, vagy a rossz vezetés miatt csődbe jutó céget megsegítse.

    Olyan cégek meg PONT nem kellenek MO-nak, akik ilyen hozzáállással dolgoznak, hogy vagy itt dolgozol éhbérért, netán feketén is, vagy mehetsz máshova. Rengeteg ilyen cég van sajnos, jó ha minimálbérre bejelentik az alkalmazottat, de közben a tulaj degeszre keresi magát az üzleten. És persze ő maga is minimálbérre van bejelentve, és a cég meg veszteségesre könyvelve. Az ILYEN tényleg távozhat MO-ról, ha nem tetszik neki a megszorítás.
  • NFP
    #233
    Az álláskereséssel vastag menedzser-könyvek foglalkoznak. Ez külön kis tudomány. Csak ennyit mondtam.
  • NFP
    #232
    Nem "nincs munka", csak "kevés munka van" (lehet hogy nagyon kevés), más szóval "verseny vam a helyi munkaerőpiacon". A versenyből az kerül ki győztesen, aki erősebben akarja azt az állást, mint az átlag.
  • NFP
    #231
    Nem muszáj ám nálam dolgozni. :) Ha szívesebben áll sorba segélyért a delikvens, sok szerencsét hozzá.
    A rendes TB-befizetésről pedig majd beszélhetünk akkor, amikor megvalósul a többiztosítók rendszer, és az ember tényleg biztos lehet benne, hogy a több pénzért jobb szolgáltatást kap.

    Csak egy hasonlat: a milliárdoshoz hamarabb megy ki a mentő, ha rosszul lesz, mint a gettóba? NEM.
    A milliárdoshoz hamarabb mennek ki a tűzoltól, mint a gettóba? NEM.

    Akkor minek is az a "rendes" TB, meg miegymás?
    Kockázatközösség? Szolidaritás? Nemzeti felelősség? Szép szavak, csak éppen most nyirbálják meg. Nem lehet tudod, egyszerre két félét kommunikálni, mert akkor az szavazó a kettőből a számára kedvezőbbet jegyzi meg, a másik felét meg se hallja. Nem lehet büntetlenül játszani a néppel.

    ha te rosszul vezted a céged, akkor állambácsinak mért lenne kötelessége figyelmet fordítani a te bajodra

    Nem is figyel oda. Most mondta a Fővezér a 6 percében, hogy az állam csak illúzió, helyette a nyertes emberek nyertes Magyarországa jön. Vagyis mindenki kaparjon magának, és akkor mindenkinek jobb lesz, mintha nem kaparna. :)
    A másik, hogy az adócsalásból elköltött pénzből is beszedik például az áfát. Az áfát még a bankrabló is befizeti :)
  • Szeszmester
    #230
    Ne haragudj, de te kinek képzeled magad, hogy egy ismeretlen emberről ilyet le mersz írni?! Nem véletlen nem adod a saját neved NFP szövegéhez. Annyira elképzelhetetlennek tartod, hogy tényleg nincs munka?