389


POLITIKA MENTES TOPIK. KIZÁRÓLAG ÁLLAMHÁZTARTÁSRÓL LEHET BESZÉLGETNI, PÁRTFÜGGETLENÜL.

AKI USZíT, FIKÁZ, POLITIZÁL, AZ 1 HÉT PIHENŐRE MEGY EGYBŐL.
  • Gerbill
    #309
    Egy autópálya mentén könnyen előfordulhat hogy jól átvágnak, mint ahogy pl Magyarországon is több helyen is van 10-20 Forintnyi eltérés kutak között.
    Benzin árak
  • homeless
    #308
    Benzinárak

  • Borg
    #307
    Eh... mikor jártál utoljára Horvátországban? 8 (falusi noname kút) és 9 (autópálya) kuna között van a benzin. A kuna pedig 40Ft. Szorozzál már egyet plz...
    Alsó hangon is 320Ft, szemben az itthoni 305-el...
  • homeless
    #306
    Az északi országokba elég drága a benzin, de a környező országokba kb ugyanannyi vagy olcsóbb. Horvátországba is ennyi. De Görögországba, Spanyolországba, meg még nagyonsok országba olcsóbb. A különbség csak az hogy ott kicsit többet is keresnek.
  • Borg
    #305
    Hol mindenhol, ember?
    Ausztriában saccra 5-10ft-al drágább, horvátországban is vagy 30-al, meg még ennél is többel a nyugatibb országokban. Ott szarul élnek?
  • NFP
    #304
    Borg harap a PR-ra.
    Ez különben nem is csoda, mert a Szeretett Vezérünk még úgy is képes hatással lenni az emberre, hogy különben utálja. Profi kommunikátor.

    Erről írta egy 80-as évek beli ellenzéki, hogy "Miközben azt látjuk, hogy ezek az ifjak mosolyognak, tisztelettudóak, és mérhetetlenül udvariasak, nehéz folyamatosan emlékeztetnünk rá magunkat, hogy aki velünk szemben ül, valójában suüntelenül hazudik." (nem szó szerinti idézet)
  • homeless
    #303
    hehe lol. kb mindenhol olcsóbb a benzin mint nálunk. És ne te mond már meg, hogy hova költözzek. Te meg örülj a megszorításoknak. Csak sajnálni tudlak ha elhiszed, hogy pár év múlva kánaán lesz.

    NFP: nemtudom hogy te hol laksz, de itt Nyíregyházán egyáltalán nem piti dolog. Csak az szív magyar cigit aki tele van pénzzel, vagy nem tud kitől ukrán cigit venni. Az összes volt osztálytársam ukrán cigit szív. Amúgy camel szívok szóval nem látszik hogy ukrán lenne.
  • NFP
    #302
    Nem azt mondom, hogy rosszul teszed, csak azt, hogy piti, apró dolog ;D
  • NFP
    #301
    minden
  • NFP
    #300
    Ma nem a római korban élünk ha feltűnt volna

    Minen az ókori dolgokon alapszik.
    Ami akkor jó volt, és azóta folyamatosan jó, az jó lesz még néhány száz évig.
    Nem kell jogásznak lenni, de a római jog alapszinten az alapműveltség része.
  • Borg
    #299
    Mer mondjadmár ki nem fizet ennyit a benzinért? Ukrajna? Akkor miért nem ott laksz? Költözzél szia. Olcsó benzin, olcsó cigi, mi kell neked még?
  • NFP
    #298
    Hátiorvosi gyógyszerkeret! TV2

    Ha háziorvosnál kimeríti a többi beteg a keretet, neked már nem jár a támogatott gyógyszer, hiába fizeted a TB-t! JAJ DE JÓ! :D
  • homeless
    #297
    Sehova nem kell menni érte. Akkor minek vegyem meg az 500 forintos cigit. Te úgy mulatsz ahogy akarsz, de én nem fogok ennyi pénzt adni a cigiért meg a benzinért. A benzinen 200+ Ft adó van. Fizessed ha jól esik.

    #294: Megint csak a hülyeséget próbálod megmagyarázni. Ma nem a római korban élünk ha feltűnt volna. Meg megintcsak a kissebbik %-ot hozod fel példának. Mert az emberek töbsége nem otthon ül és mereszti a picsáját,miközbe dől a lé, hanem becsületesen megdolgozik a pénzéért és adózik is utánna.
  • NFP
    #296
    És még örülök is neki, hogy legalább ez a kis pénz se a kormánynak megy

    Így mulat a magyar ember.
    A többiek meg offshore cégeket alapítanak, és röhögnek azon, aki ukrán cigivel pitizik :D
  • NFP
    #295
    mi a retkes fasznak nekünk vadászgép

    A NATO-vállalások miatt.
    Azt még a nemzeti radikálisok is elismerik, hogy ha már bent vagyunk, minimális szinten teljesíteni kell, amit vállaltunk.
  • NFP
    #294
    örökösödési adó

    Ez a legősibb adó.
    Már a RÓMAIAL KORÁBAN is létezett.
    A legigazságosabb adó.
    Mert pont arra hozták létre, hogy ha egy római polgár élete során hatalmas vagyont halmozott fel, akkor halála után részesüljön valamilyen módon belőle a nép is.
    A római jog máig minden rend alapja.
  • homeless
    #293
    Légyszíves ne töröld ki a hozzászólásaimat.

    És ne mond azt, hogy te nem tennéd át másik országba a vállakozást, ha ott fele annyit se kell fizetni. A nagy magyar inkább ittmarad, és saját magát megszopatja. NINCS ilyen ember! Te se vagy ilyen csak valamibe bele kell kötni. És mond már el, hogy milyen szolgáltatásokat veszek igénybe, méghozzá ingyen!
    1. Mindenért fizetni kell
    2. Minden szarért kell adózni pofátlan módon. A legpofátlanab dolog(nem most vezették be) az örökösödési adó. wtf??? Ilyen parasztságot, hogy lehet már kitalálni??? Egyszer adózol életed során elég keményen, de ez nem elég, mert a halálod után a gyászoló családodnak is kell adót fizetni az összekuporgatott vagyonod után. És ez csak 1 pofátlan adó. Van még pár.

    Ezek után ne mondd nekem, hogy bármiféle szolgáltatás igénybe veszek ingyen.

    Ja meg én ukrán benzint tankolok, ukrán cigit szívok. És még örülök is neki, hogy legalább ez a kis pénz se a kormánynak megy, hogy a miniszterek elmenjenek belőle kúrvázni thai-földre.

    Ja meg azt hallottátok, hogy havonta több millió $-ért bérelünk 5!!!! db vadászgépet? Az első kérdésem, hogy mi a retkes fasznak nekünk vadászgép? A második kérdésem, hogy mit érünk 5-el? :DDDDD Ezen akkorát röhögtem amikor meghallotam, hogy hihetetlen.

    Ne töröld ki pls, mert ez nem off.
  • NFP
    #292
    De MO-iakat igen? Méghozzá ingyen, ugye...

    Azt mondta a Szerett Vezérünk, hogy a közszolgáltatásoknak értékük van, tehát evidens, hogy fizetni kell értük.
    Ha úgy is fizetni kell érte, minek fizessek adót?
  • NFP
    #291
    inkább fizetek annak az országnak, aki nem zsigerel ki

    Szlovákiában baloldali fordulat van.
    Jön megint a zsigerelés.
  • NFP
    #290
    ha hagyja magát
  • Borg
    #289
    De MO-iakat igen? Méghozzá ingyen, ugye...
  • Taranov
    #288
    Nem veszem igénybe a szolgáltatásaikat, ez természetes.
  • Borg
    #287
    És mit kapsz te attól a másik országtól, hogy nekik akarod fizetni az adódat?
  • Taranov
    #286
    Hát nekem a pénztárcám fontosabb, mint a büszkeségem. De hát felajánlották, hogy el lehet menni, a megfelelő ügyvédi irodák rendelkezésre állnak, inkább fizetek annak az országnak, aki nem zsigerel ki.
  • Borg
    #285
    Lenne okom, csak arcom nem.
  • Taranov
    #284
    Pont neked lenne okod elmenni, hisz a te adódból tartják el és gyógyítják azokat, akiknek eszük ágába sincsen elmenni innen.
    Ugyanilyen alapon nekem is sokkal több maradna a zsebemben, ha nem itt, hanem Szlovákiában vagy Csehországban vállalkoznék.
  • Borg
    #283
    Mindettől függtetlenül, én is ezt mondom.

    Akinek csak addig volt jó MO, amíg kapott az államtól, az tényleg menjen el inkább. Én nem szeretném őt is az én adómból eltartani, gyógyítani.
  • bppity
    #282
    Akinek meg nem tetszik, el is lehet menni. Először a kormánypárt mondta ezt.
    Tegnap már az SZDSZ is (Budapestről).
    Szóval aki nem ért egyet, az le van sz*rva.
  • Borg
    #281
    Már akit.
  • Tusy
    #280
    A rugalmasság teljes mértékű hiánya. Na ezért vesznek fel a cégek is inkább fiatal munkaerőt.
    - a cégek azért is vesznek fel fiatalokat mert azokat könnyebben átvághatják a palánkon (legalábbis tapasztalatom szerint)
  • Tusy
    #279
    Amit Te tapasztalsz, az nem leépülés, hanem egyszerű struktúraváltás
    - voltak itt (Kaposvár) multik de elmentek, húskombinát folyamatosan csődközelben van, esetenként több hét (fizetés nélküli) kényszerszabadságra küldik az embereket, regionális központ miatt fognak megszűnni munkahelyek (Pécs lesz a kp.) vagyis egyre több a munkanélküli munkalehetőségek nélkül. Fizetőképes kereslet nélkül milyen munkát vállaljon be az ember? Nem látom, milyen struktúrára váltunk
    - fenti problémára lenne 2 elvi megoldás
    -- új munkahelyek teremtése (ennek nem látom semmi nyomát)
    -- a munkanélküliek elvándorolnak olyan helyre, ahol igény van a munkájukra - ennek utána kellene járni mert nem vagyok képben, de nem látom rózsásnak ezt a helyzetet sem. Olyan sok munkásszállásról nem tudok (ha van még egyáltalán) akkor pedig marad az albérlet, heti étkezés, esetleg hétvégenként hazautazás. Ez kerüljön kb. 50e Ft-ba ami annyit jelent, hogy legalább ennyivel többet kell keresnie ahhoz, hogy értelme legyen elmenni máshova dolgoznia

    - távmunkában láttam (látok) lehetőséget (most már otthon is van net) de valahogy mo.-n ez sem az igazi (ismerős próbálkozott vele komolyabban, havi 10e-30e Ft jött össze neki, inkább elment külföldre dolgozni)
  • NFP
    #278
    Komolyan, ez olyan elkeserítő, hogy ezen már igazán poénkodni sincs már kedvem.
    Ez siralmas.

    Röviden a véleményem: itt saját magadnak kell kaparni a rendszerrel szemben, ha nem vagy hazaáruló, hogy elmenj.
  • NFP
    #277
    Azért tök jó, hogy akár már 2016-ban euróval fizethetünk.
    (2014-re 60% alatti GDP-arányos adósság).

    Ezért igazán megéri szenvedni.
    Azt a 10 évet fél lábon is kibírjuk.
  • NFP
    #276
    Ezért 2.0?
    Tök izgi, már készítik.
    Vajon mikor jön ki? :D
  • Borg
    #275
    A rugalmasság teljes mértékű hiánya. Na ezért vesznek fel a cégek is inkább fiatal munkaerőt.
  • NFP
    #274
    Francba, valahol nem zártam le az I tag-et :D
  • NFP
    #273
    Amit Te tapasztalsz, az nem leépülés, hanem egyszerű struktúraváltás. A rossz minőségű munkaerőre épülő (nem felkapni a vízet, ezt a fogalmat Bokros Lajos szokta hazsnálni) ipar helyébe lassan XXI-ik századi, modern, nyugati megoldások költöznek.
    Az átmeneti időszakot egyesek egyéni szinten ettől még természetesen személyes tragédiaként élhetik meg, de ettől még ez szolgálja a térség hosszútávú felemelkedését.

    Anyám egyik barátnője köztisztviselő. Kirúgják januártól. Sírt a szája nagyon, mondom neki. (46 éves nő)
    Én[/b] - Állítólag ezernyi lehetőség van. El tetszik tudni helyezkedni például a Suzukinál.
    [i]Ő
    - Néhány száz embert vesznek fel, közben tízezreket rúgnak ki.
    Én - Jó, akinek nincs lehetősége átmenni máshova, azok számára most indul egy külön a köztisztviselőkre szabott hitelprogram.
    Ő - És mégis miből fizessem vissza a hitelt?
    Én - Hogyhogy miből? Ez egy vállalkozásindítási hitel. Nyilván a vállalkozás nyereségéből.
    Ő - És ha veszteséges a vállalkozás? Meg mégis mivel tudnék én vállalkozni?
    Én - Hát valami adminisztratív dologgal. Adótanácsadás, mit tudom én.
    Ő - Jaj, ez nem olyan munkakör volt.
    Én - Úgy hallottam, Önöknek most indul egy ingyenes tanácsadói hálózat, akik segítenek elindulni, és személyre szabottan megtalálni a helyes utat. Más ilyenért súlyos tízezreket fizet havonta.

    Na, itt jött a non plusz ulta érsz, hogy én fiatal vagyok (fele annyi idős, mint ő), nincs élettapasztalatom, nem tudom, hogy mennek a dolgok.

    Ha megfigyeled a beszélgetésünket, egy valami feltűnhet.
    Kifogást mindenre talált, de szemernyi szikrája nem volt a konstruktívizmusnak.
    A magyar ember ilyen.
    Ezért jutunk olyan lassan előre.
  • Tusy
    #272
    - ezért szűnnek meg sorban a munkahelyek mert versenyképes Kaposvár... értem... de többet nem reagálok a hozzászólásaidra mert sztem nem vagy képben de legalább provokálsz
  • NFP
    #271
    Az ismerőseim 80%-a szívesebben dolgoznának külföldön.

    Ugyan már! Mindenki ezt mondja, aztán nem megy ki senki.
    A hivatalos helyeken Magyarországon sokkal többen érdeklődtek, mint a többi csatlakozó országban, viszont 100 emberből innen ment ki dolgozni kiugróan a legkevesebb ember.
  • NFP
    #270
    Magyarországon rengeteg embernek van sokmilliós adóssága.
    Ti szerencsések vagytok, hogy nektek nincs.