476
Fighterops Repülőgép szimulátor
  • Boconadi
    #276
    ha ez "jobb" lesz mint a falcon, akkor Te biztos vagy abban, hogy a Falconnal fogsz játszani?
  • Molnibalage
    #275
    Bizony, EZÉRT megéri fejleszteni. Csak attól félek, hogy emelett lehet, hogy a Falcon kicsit visszaesik.
  • L Viper #274
    Ha ez nem csak ilyen szép lesz, hanem szimuláció terén is ilyen kiemelkedő és rendesen lesz benne hadjárat, akkor miatta fogok gépet fejleszteni, addig nem.
    Nagyon remélem, hogy rendesen befejezik és nem egy bughalmot dobnak piacra, mint újabban volt rá példa több összecsapott programmal, ahol csak a kinézetre mentek rá.
    Inkább csússzon a kiadás, de jó legyen.
  • Boconadi
    #273
    ok
  • Bucser
    #272
    A textúra az a "ruha" amit egy 3d-s objectre ráhúzol. Ez állhat egyetlen egy textúrából, de lehet több kicsi textúrából összetéve.

    Amire te gondolsz az a scenery aminek semmi köze nincs a mostani terrain engine-hez, lévén amit itt látsz az egyetlen ground geometry modell egy google earthös nagyfelbontású műholdas képpel "felruházva". ezen nincs még speedtree nincsennek még ground objectek (épületek és egyebek) Nincs még a napszakváltás megcsinálva.

    Azt tekintették meg, hogy hogyan képes magassági adatokból létrehozni és renderelni a groundengine egy talajt. Aint látjuk jól. hisz az általad linkelt távolban lévő hegyeket hasonlítsd össze az általam berakott képeken lévő hegyekkel....

    De még a textúrával kapcsolatos kifogásodat sem értem lévén, a Lock On föld textúrája eléggé ótvar nagyfelbontású valami (vetekszik az il-2 ronda talajával). Míg a képen látható igencsak rendben van. (szerintem).
  • Boconadi
    #271
    jó de én a #269-et komolyan írtam
  • Bucser
    #270
    Mert számomra a lentebbi commentjeidből nem jön le, hogy mit értessz textúra alatt....
  • Boconadi
    #269
    Nem, hülye vagyok.

    Magyarázd el pls!
  • Bucser
    #268
    MOst kételyek léptek fel bennem...

    tudod te egyáltalán mi az a textúra?
  • Boconadi
    #267
    Ez egy most készülő textúra az anapai (azt hiszem) reptérhez. Elméletileg ezen a héten kellett volna hogy kiadják, de én még nem találtam a letöltését. Amúgy sem menne, túl sok a modell a reptéren, marhára szaggatna, nagyon csicsásra csinálták. Meg eleve be sem tudnám rakni az mx440 miatt :D

    De azért szép nem? :P
  • Molnibalage
    #266
    Harverkulcsos védelem? Azt a durva! Pen-Drive?
  • Bucser
    #265
    Őszintén gőzöm sincs.

    A készítőknek nem célja a casual rétegeket vonzani. Hard Core szimeseket akarnak megfogni akik hajlandóak kifizetni a modulok árát. Ha a Grafika sokakat meg is fog, szerintem rengeteg embert el fog rettenteni a manual mérete és a hardverkulcsos védelem, amit mellé terveznek mint copy protectiont (azaz no warez) és az alapvetően multiplayer kampány mód.

    Majd látjuk. A lényeg a lényeg, hogy a készítőknek van állása és dolgoznak a project szintentartása mellett. szóval ha eladnak 2000 darabot már meg is térült amit belefprgattak vagy legalábbis nem buknak rajta. (szerintem) és ennél azért sokkal több hard core immer van a világon. (lásd vatsim vagy Il-2 community)
  • Molnibalage
    #264
    Bucser, szerinted ez a játék fog híveket vonzani a grafikájával? Mert a realizmusa meg majd elrettent sokakat az tuti.
  • repvez
    #263
    Nekem is azért tetszik a FO-s táj mert még nem igen láttam más szimulátorban hogy a táj önárnyékot vessen, mert már az is nagy szo némelyikben ha a gép körül dinamikusan változik.
    Tényleg a falconba tervezik uj fény-árnyék rendszer berakását?
  • Molnibalage
    #262
    Kicsit rosszul foglamaztam meg a kérdést. Árnyék és árnyék között is van különbség. Pl. lehetne kapcsolni, hogy csak a domborzatét számolja, de az épületekék és sok egyéb kis dolognak nem. Az árnyék "minősége" is eltérő lehet. A Gothic3-ban is magsabb felbontáson nem pengeéles az árnyékok átmenete. Érhető, hogy mire gondolok?
  • Bucser
    #261
    az sajnos. A Dinamikus árnyékok számítása eléggé számításigényes. de ma már nem hiszem, hogy problémát jelent a mai gPU-knak.
  • Molnibalage
    #260
    Nem. Egyébként milyen verzió ez és milyen extrákat tettél fel. Az 1.02 nekem még high grafon sem néz ki így.

    Bucser, az árnyék az nagyon számításigényes? Attól nagyon brutál, hogy a fényviszonyok nagyon jól látszanak. Mikor az először ránéztem, egy pillanatra azt hittem, hogy a Crysis topcikban vagyok.
  • Boconadi
    #259
    nem :(
  • Bucser
    #258
    és ez mitől szebb mint a lentebb lévő TALAJMESH???

    Ez a Lock_on talaj olyan szinten LOWPOLY hogy röhelyes... Egy domb vagy hegy áll mondj7uk 14 pontból és a közé húzott voinalakból... a görbéket meg valszeg csak a repülők ismerik...

    A Lock-ON-ból vedd le a fákat az objecteket és azután hasonlítsd már össze a lenti talajjal, te nagyon te...

    ez már megint csak a "kötekedni akarok de nem is tudom miről dumálok" stílusú hsz-eid közé sorolható dolog volt.... A Szöveget elolvastad ami a Dev diary-ban van?
  • Boconadi
    #257
    1. vagy 2., 3. 4.

    nyertem?
  • Boconadi
    #256
    Okés :)
  • Bucser
    #255
    A textúra azért szar a falconban mert a mesh(a talaj fizikai objectje) kisfelbontású. akárcsak a lockonban. Szerinted a lenti talajmesh kisfelbontású?

    Kisfelbontású textúrával és nagyfelbontású meshel sokkal többet érsz mint fordítva. persze a számítási igény is fordítottan arányos:) azaz nagyobb.

    De majd látjuk. Nekem egyenlőre baromira tetszik ha ez a talaj így fog kinézni mindenhol. De ha nekem a lock-onból mutatsz ehhez hasonló minőségű részt akkor fejet hajtok előtted.

  • Boconadi
    #254
    Hogyne láttam volna. De ez is messziről van fotózva. Ha közelebbről nézzük tuti biztos, hogy ugyanolyan pixeles lesz, mint a többi játék textúrája... Ha márcsak a lock onból indulunk ki, messziről a textúrák abban is szépek, sőtt a falcon 4.0 red viperé is.

    De hát nem tudom... Legyen olyan szép közelről mint messziről.

    Persze most jöhettek azzal, hogy a "szumulátoroknál kit érdekel milyen a grafika?!" , de akkor feleslegesen "vitázunk"
  • Bucser
    #253
    Az alsó képeket láttad? Ez a terrain modul. így fog kinézni játékban kb (persze megfelelő gép mellett). Erre teszik majd rá a tereptárgyakat.
  • Boconadi
    #252
    Emelett még a lonci is egy gyenge tréfa

    Nem tudom hogy Te miről beszélsz?!

    Ez csak egy szimpla textúra... Tereptárgy = 0. Azért a lonciban igencsak van abból. Nem kell ezt szerintem annyira dícsérni még...

    vagy énvagyokahülye
  • Molnibalage
    #251
    HEj, haladnak a srácok. A grafika meg atombrutál. Emelett még a lonci is egy gyenge tréfa. Már most elkezdek spóolni a konfigra.
  • Borisz80
    #250
    hmmm. nem rossz :D Bár jól esne egy pilótafülkés kép is :D
  • repvez
    #249
    Azta a táj az nekem már most megfelelö, milyen jot lehetne kergetözni a hegyek között.

    Esetleg az ilyen belsös anyagoknak kéne csinálni valami külön emil cimet vagy olyan helyet ahova csak a te általad engedélyezett személyek juthatnak be.Nehogy valami ilyen miatt bannoljanak téged vagy a projectbe valami gondot okozzon.Esetleg amolyan hirlevél szerüen zsétküldenéd azoknak az emailcimére akik jelzik neked hogy érdekli a beszámolo és te ugy itéled meg hogy nem adja tovább.
  • repvez
    #247
    Igen, Frakk nevezetü.Ő készitette a repszim.extra.hu oldalon lévö f-16-os szimet is.
  • Bucser
    #246
    Ki írta? Magyar fejlesztő is van az FO teamben?
  • repvez
    #245
    sikerült egy kis infot kapnom egy fejlesztötöl:
    "elkészült a harmadik pre-Alpha verzió, ami engem annyiban érint, hogy már láttam screenshotokat belőle. Aminek nagyon örültem, hogy abban már felfedezhetem a saját munkámat, mivel az utak kirajzolásához én írtam a kódot. Egyébként ez még nem annyira grafika orientált verzió, szóval sok mostani szim jobban néz ki. Ez persze idővel változni fog, meg ugye egy szimulátor nem csak a grafikáról szól. Jelenleg egy ingyen felhasználható fizika könyvtár segítségével (Tokamak) járművek mozgásának a fizikáján dolgozom"
  • Molnibalage
    #244
    Most jut csak eszembe, hogy a sugárhajtóműves gépek és légcsavaros gépek tolóereje és precessziója külön-külön lesz lemdoellezve?
  • Molnibalage
    #243
    Kamikazeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
  • Papirzacsi
    #242
    A microsoft redmondi székházának kapujában a fejlesztőkre.
  • Bucser
    #241
    És ezzel hol célzol és lősz?
  • Papirzacsi
    #240
    Hamarosan lesz olyan szimulátor, amiben lesznek belső árnyékok.
    Igaz nem fighteropsnak hívják.
  • Bucser
    #239
    Hát ahogy eddig látom maximális beleélhetőségre és realizmusra törekednek az XSI-nél. Nem tudom, hogy a cockpit hanyadrangú dolog lesz. Majd látjuk.
  • Borisz80
    #238
    Helló helló!

    Arról tudtok e valamit mondani hogy lesz e végre egy olyan repszimünk (speciel erre a FighterOps-ra gondolok :) ) ahol végre lesz real time shadow a kabinban/műszerfalon? Már minden kis nyomi játék használja ezt, de repszim terén még mindig "elsötétedő és kivilágosodó" pilótakabint tudnak csak felmutatni...
    Mikor lesz már olyan hogy a kapcsolók, a kabinkeret és a műszerfal kitüremkedések real time árnyékot vetnek? Nagyon ideje lenne már tuningolni a kabinok realisztikusabb vizuális megjelenítését.
    De e helyett mindenki a többmillió poligonú épületekkel meg repülőkkel van elfoglalva... annyira felesleges. Ki látja ezeket repülés közben olyan közelről hogy számítson a nagy felbontásuk...
    Huhh... na most kiadtam magamból :D
  • Boconadi
    #237
    tudom hogy vannak, kb ennyit :]

    De majd elolvas hogyha már így megemlítetted. Azokat nem néztem meg :$
  • Molnibalage
    #236
    Az X-Foli az egy prgogram volt tudtommal ami arra helyezte a hangsúlyt, hogy az áramlásba helyezett szárnyprofilokra ható erőket hogyan lehet számolni. Angolul a módszer neve e "blade element theory". Ez egyfajta megközelítése problémának. A pontos módszert én sem ismerem, csak érintőlegesen foglalkoztam vele.


    Boci, mennyit tudsz az alapvető aerodinamikai jelenségekről? Elolvastad azokat a cikkeket amiket a Falcon honlapra raktam fel? Ott azért van egy minimális aerodinamika. A gomd az, hogy a szárnyakon az áramlási erőket NAGYON nem egyszerű feladat számolni. Gondolom ez a program sem az áramlásból számol erőket, hanem jelleggörbékből kiolvasott adatotkkal.

    Bucser az AI kapcsán mondtak már bármit is a fejlesztők?