130


The Nanny (1993)
  • Harly18
    #1
    Minden hétköznap a CoolTV-n a Rém rendes család előtt 19:00-kor, s minden délelőtt 12:30-kor. A Rém rendes családot nem übereli, de ez is elég jó vigjáték sorozat. Szoktátok nézni? Véleményetek?
  • bazs1
    #2
    12:30 az nem délelőtt
  • Harly18
    #3
    Jó, akkor délután. Ha ez változtat valamit a lényegen
  • lord nihilus
    #4
    ja, ez elég lol sorozat
  • Shadow_THH
    #5
    ja elég jó de angolul jobban kijön a dadus 'afektáló aberrált orrhangú visitása' :)
  • artschiatwork
    #6
    Nekem bejön, zsír nagyon :)

    Főleg az inas, neki vannak odaba**ós beszólásai :DD
  • Harly18
    #7
    Az egész szerintem nagyon kész, főleg a Jetta nagyi, az aztán kész, mikor őt mutatják az már alapból behalás. Na meg a beszólások is ott vannak. Nagyon jól ráhangol a Rém rendes családra. Mondjuk réggebben is néztem, anno még az rtl-en vagy tv2-n kb 4 éve....
  • gnar killer
    #8
    jah, nagyon jó ahogy Sziszit szapulja :DD
    néha megnézem, jó rajta nevetni :D
  • artschiatwork
    #9
    Vmelyik részben volt az, amikor asszem Maxwell beszólt vkinek és utána az inas (Niles) azt mondta:

    - Nem éhes? Egy kis rosszmájat?

    Na, ezen borultam :DDD
  • Shadow_THH
    #10
    ja az inas hogy szivatják egymást mindig a nővel :D
  • Monoton
    #11
    misz fájn?
  • lord nihilus
    #12
    miszter seffíld...
  • Tomalak
    #13
    jaja Niles a legütősebb amikor beszól C. C. nek az vinné a hátán az egész sorozatot és akkor még ottvan a többi :D
  • Harly18
    #14
    Ez az Elizabeth Taylor-os rész hatalmas. Ahogy a mamszik elbújtak a szekrényben ,meg ahogy az inast kicselezte az nagyon vicces volt. A taxis jelenet is marha jó volt.....Ezen nevettem a legtöbbet
  • The Nanny
    #15
    Ja, meg amikor abban a részben a dadus bemászott a kádba fürdeni Mr. Sheffield mellé, aztán nekiálltak fröcskölni egymást és Niles benyitott, hogy C.C. van a vonalban...
  • Seten
    #16

    Ki ez a színésznő? (a főszereplő)
    Isszonyat jó nő!

  • The Nanny
    #17
    Fran Drescher a neve.
  • The Nanny
    #18
    A dadus forgatásának hat évében csúcsformában volt. Amikor befejezték a sorozatot 1999-ben, már betöltötte a negyvenet, de simán letagadhatta a korát. 1998-ban különféle tünetekkel betegeskedni kezdett, de csak két év után, 2000-ben derítették ki az orvosok, hogy rákja van. Megműtötték, szerencsére azóta egészséges, a kórházi kálváriájáról írt egy frappáns humorú, "nanny" stílusú könyvet, ami magyarul is megjelent, címe: Vissza az életbe (angolul Cancer schmancer, kb. Rákom-bákom lehetne szó szerint). Rajongóknak szerintem "kötelező olvasmány" :-). A műtét óta kissé kerekebb a színésznő, de a fő az egészség. Tavaly belekezdett egy saját sorozatba Living with Fran címmel.
  • Harly18
    #19
    Ezen kivül nem sok filmben szerepelt sajnos, legalábbis nem sokban láttam. És azt sem tudtam, hogy a sorozat ennyi évig ment. Nem sok infót találtam erről......
  • Harly18
    #20
    "Képzeljük el Hollywood ünnepelt csillagát, amint pályája csúcsára érve rákos lesz. És persze mindenki azonnal lemond róla. Addigi világa és önmagáról alkotott képe kártyavárként omlik össze.. Igen, a címlapon látható ragyogó és életvidám nő két éve még rákos volt, ám a betegség elleni küzdelme több mint sikeres: mára már gyermeke is született. Fran Drescher volt az Emmy-díjas tévésorozat, a The Nanny sztárja, írója, gyártásvezetője és rendezője, s olyan filmekben játszott, mint a Szépség és a szörnyeteg vagy a Doctor Detroit. Története amilyen egyszerű, olyan megrázó. Stílusa egészen elképesztő: e tragédiát fanyar humorral, vidáman és szellemesen adja elő, szomorú, fájdalmas részeket öniróniával írja le, egyszóval lenyűgöző és szeretnivaló. Története egyben szerelmi történet is: elmeséli, hogyan ismerkedtek meg és szerettek egymásba a Férfival. Drescher könyve provokatív, hiszen ki beszélne így a rákról manapság? Gyúnyolódik az orvosokon, a betegeken - de mivel ez a szegény, rákos nő ő maga, stílusa nemhogy bántó, de nagyon is lelkesítő s reménykeltő. A kulcsszó: életöröm! Talán furcsán hangzik egy rákos történettel kapcsolatban, de higgyék el, jól fognak szórakozni!" (Vissza az életbe!)
  • The Nanny
    #21
    Igen, ez a könyv fülszövege. Egyetlen mondat van, ami nem igaz belőle, hogy mára már gyermeke is született. Ezt nem tudom, honnan vették, és a fordító is miért írta bele. Mert ebben a könyvben Fran megmagyarázza, hogy korábban miért nem akart gyereket, és a műtét során meg eltávolították a méhét, és bár egyszer egy újságnak nyilatkozott olyat, hogy lefagyasztatta a petesejtjeit, semmi szó nincs gyerekről. A férjétől (Peter Marc Jacobsontól, akivel együtt csinálták A Dadust és akivel a gimi óta együtt élt) még 1998-ban elvált, gyerekük nem, de egy édes kutyájuk volt, Chester, aki a sorozat néhány részében szerepelt, párszor Mogyifagyinak fordítva a nevét. Ez az a kutya, amelyiket C.C. kapta Maxwelltől. Ha nézitek azokat a részeket, ahol ott a kutyus, és ott van a jelenetben Fran is, lehet látni, hogy kutya csak a gazdijára figyel, annyira szereti. Édes jószág volt, közel húsz évet élt, ami nem semmi. Most egy ugyanolyan fajtájú, de barna színű kutyája van Frannek, Esther a neve.

    Ebben a könyvben tényleg leírja, hogy ismerkedett meg élete második szerelmével, egy nála jóval fiatalabb férfival, ő volt mellette betegsége idején. (Ezen a szálon alapszik a Living with Fran című sorozat, ahol Frannek van egy 24 éves fia és egy 25(!) éves barátja.) Azóta ez a férfi otthagyta, és olvastam pár cikket, melyek szerint Fran újra találkozgat volt férjével.
  • The Nanny
    #22
    Rengeteg infót lehet találni a neten a sorozatról. Én öt évvel ezelőtt szerettem bele, akkor kezdte el adni a "tévékettő". Aztán ismételgette, de csak a 3. szezon végéig jutott el és abba is maradt egy "Folytatjuk" jelenettel. Aztán a német Voxon megnéztem vagy négyszer a maradék 4., 5. és 6. szezont. A "kúltévé" most azzal kecsegtet, hogy leadják ezeket a hiányzó, eddig nem sugárzott részeket. A port.hu részismertetőin jövő héttől a 4. szezon részeinek tartalma olvasható, szóval reménykedek. És reménykednék abban is, hogy Vándor Éva marad Fran hangja, Maxwellé Mihályi Győző, Niles-nak Schnell Ádám, C.C.-nek Spilák Klára, Fran anyjának Moór Marianna.

    Külföldön már megjelent az 1. és 2. évad dvd-n, angolul.
  • The Nanny
    #23
    A www.fran-drescher.com-on (ügyelni a név közti kötőjelre, különben nem ez az oldal jön be :-)) csomó infó található. Sőt vannak letölthető videó- meg interjúrészletek.
  • The Nanny
    #24
    A számtalan kedvenc jelenetből nekem az a "legkedvencebb", amikor C.C. bűnrossz kajájától Maxwellnek vakbélműtétje lesz és Maggie-t Fran helyettesíti a kórházban, és az orvos megkéri, hogy borotválja meg a beteget, azaz Maxwellt. Erre nekiáll arcot borotválni, de kiderül, hogy inkább hol kéne, és nagy "kínok közepette" befújja habbal, majd elegyengeti, és a katarzis, amikor benyit Niles, és - meglátva ezt a műveletet - benyögi: "Fizetésemelésre hajt?" Ez kész!
  • Harly18
    #25
    Erre emlékszem én is. Különben magyarul nem nagyon találni infót se a sorozatról se róla, bár eddig nem kerestem annyira, de úgy látszik te nagy rajongó lehetsz :) Arról nem tudsz infót, hogy ez a másik sorozat hogy szerepel kint és mióta megy? Talán egyszer nálunk is adják.....
  • Harly18
    #26
    A képeket elnézve tényleg meghizott, pedig bomba alakja volt még a sorozatban, bár tényleg az egészség fontosabb...
  • The Nanny
    #27
    Van itt a sorozatról egy kritika, a sorozatjunkie.freeblog.hu című oldalról:

    "Living with Fran - a WB drog

    írta: Human Insect

    mikor: 2006. április 7. 0:52

    Fogalmam sincs hogy csinálták, de egyhuzamban végignéztem az első évad 7 leadott részét. Azért gondolok már itt végső elkeserédesemben arra, hogy valami drogot kevertek a képbe, mert ránézésre ezt a sorozatot csak utálni lehet.
    1. Alapkonfliktus hogy az elvált Fran nagyfiát kirakták az orvosiról, és hazatér amíg ki nem találja mi lesz, de Fran (40 körül) egy 26 éves, nagyon magas jóképű sráccal jár. juj.
    2. Nem elég, hogy házon belül is kényelmetlen a helyzet a srácnak, de a külvilágban is sok poén épül arra az iszonyatos korkülönbségre ami a két szerelmes között van
    3. Igen, gyerekvállalás poén is
    4. Fran hangja borzasztó. Úgyértem katasztrófa. Az életben menekülnék előle
    Egyértelműen a guilty pleasure helyzet amúgy, de 4/10, és sosem fogom fel, miért néztem végig, most meg próbálom kiradírozni a fejemből. Kerülendő, ti még megmenekülhettek."


    Nos, ez is egy vélemény. Én nem értek vele egyet, ez meg az én véleményem. Nem tudom, hogy az illető ismeri-e az előzményeket, A dadust, annak sikerét, azt, hogy az is élettapasztalaton alapult, ismeri-e a színésznő életében bekövetkezett változásokat, hogy miken kellett átmennie, tudja-e, hogy a színésznő pont ama bizonyos jellegzetes orrhangjáról ismert.

    A történet szerint Fran elvált, van egy 24 éves fia meg egy tini lánya. Fia orvosira jár, de kicsapják, és amikor hazaér, akkor tudja meg, hogy anyukája új barátja egy vele majdnem egykorú srác. Ez a srác jóképű, magas, és szereti Frant, a nő két gyerekével pedig barátságos. A gyerekek kicsit nehezen dolgozzák fel a helyzetet, különösen a fiú. Erre épülnek a poénok. Egyébként Fran elvált férjét A dadusban Maxwellt alakító Charles Shaughnessy játssza, egy pár részben szerepel is, a volt férjével egyébként jóban vannak, nem "kígyót-békát kiabálok rád" viszonyban. (Ez is így volt és van a való életben is, Fran le is írta a könyvében.)

    A sorozatból eddig két évad ment le, 7-7 résszel évadonként. Én megnéztem a részeket, nekem tetszett. Jó, nem a dadust kell várni tőle, mert az megismételhetetlen - mármint a hatása, mert ha A dadus részeit ismétlik, és mivel annyiszor láttam, már előre tudom, mi a következő jelenet, mégis mindig úgy tudok nevetni a poénokon, mintha akkor látnám először. Más szemmel kell nézni, és igenis nézhető a sorozat. Azt, persze, hozzáteszem, hogy voltak tervezett részek, amik végül nem kerültek adásba, mert egy-egy évad nem 7 részesre volt tervezve. Egyelőre még függőben van, hogy lesz-e folytatás. Talán A dadus sikerét várták tőle a tengerentúlon, és rájöttek, hogy ez nem az. Ez már egy másik Fran, aki érettebb, nem szexi cuccokban parádézik, és a sorozatban azt is eljátsszák, hogy nőgyógyászati műtéten esik át, ami, ugye, a valóságban is megtörtént vele.

    Lehet, hogy úgy tűnik, mentegetni akarom a menthetetlent, de ízlések és pofonok, nekem tetszettek az eddigi részek.

    Hogy nálunk egyszer adják-e? Minden lehetséges, de erről nincs infóm.
  • Harly18
    #28
    Persze mindenkinek más a véleménye. Én általában azokat a filmeket is meg szoktam nézni, amit lehúznak, s többségben teteszenek is. Szerintem akármilyen pocsék is lenne ez a sorozat biztos megnézném és tetszene is szerintem. Sajnos mindig az van, ha egy szereplő egy sorozattal befut, akkor utána csinálhat bármit, azt csak lehúzzák, mert mindenki az előző sikereket várja el. Ez van a Jóbarátokkal és a Joey-val is. Mindenki egy Jóbarátok folytatást várt, de nem az lett, s igy rövid idő alatt megbukott, holott nem volt rossz. Itt is ez lehet a helyzet....
  • Harly18
    #29
    Te hol nézted a sorozatot? Adják esetleg valamelyik külföldi csatornán?
  • The Nanny
    #30
    Neten néztem, egyébként a WB adta, aminek az új neve CW. Azt nem tudom, hogy adják-e más csatornán.
  • The Nanny
    #31
    Na, igen, én is gondoltam erre a Jóbarátok-Joey párhuzamra. És nekem tetszik a Joey is.
  • Seten
    #32

    Megnéztem a video-it.
    Háát, amilyen gyönyörű a nő olyan szörnyű a hangja.
    És az a nevetés: nagyon kiábrándító. :)

  • The Nanny
    #33
    Oké. Van, akinek tetszik a hangja, van, akinek nem tetszik. Ő ilyen.
  • The Nanny
    #34
    Egyébként a sorozat nagyban épül az ő jellegzetes, Donald kacsa-szerű orrhangjára (ezt a poént el is sütötték az egyik részben), a nevetésre ösztönző nevetésére, Queens-i szófordulataira, zsidó poénjaira. Eleve érdes hangjára - hogy is mondjam - "rásegített" az, hogy majdnem harminc éven át erősen dohányzott, csak akkor szokott le, amikor rákos lett.
  • Harly18
    #35
    Én is megnéztem egy interjút, hát..........Nem tudom, hogy lehet valakinek ilyen hangja.........Szerintem a jellegzetes hangja nélkül fele ennyire sem lenne ilyen ismert, nem azért mert tehetségtelen vagy ilyesmi, hanem kell manapság valami egyedi tulajdonság......Mondjuk eleve megmosolyogtató a hangja :)
  • The Nanny
    #36
    Én nem tudtam, hogy még nem ismerted a hangját, azt hittem, már hallottad eredetiben.
    Mondjuk a magyar színésznők között is akad olyan, akinek a hangjához képest a repedt fazék üde harangjátéknak tűnik...
  • Seten
    #37

    Nekem az is elég egyedi ahogyan kinéz. (Ezért is tetszik)
    A hangjára viszont ugyanez nem áll. :)

  • Harly18
    #38
    Csak most hallottam, amikor a youtube-on kerestem róla videót. Végignéztem többször is, de egyszerűen hihetetlen, hogy egy "törékeny" nőnek, hogy lehet ilyen hihetetlen hangja. Mondjuk van amikor érezni, hogy rájátszik, s hogy a nevetése is eltúlzott, de a magyar hangja szerintem nagyon illik hozzá....Összességébe jó nő, meg mintha fogyott is volna a műtéte után, bár nem tudom a videó, amit láttam az mikori, de olyan sok "ducibb" képet sem találtam róla...
  • The Nanny
    #39
    Én a youtube-on nem kerestem még róla videót, de azt tudom, hogy a külföldi Nanny-s honlapokon csomó videó van, többnyire részletek a sorozatból, angolul.

    Nem annyira "duci", kb. 65 kg körül van, ellentétben A dadus forgatási éveivel, amikor 54-55 kg körül volt. Ezért is fogalmaztam a múltkor is úgy, hogy "kicsit kerekebb" a színésznő. A Living with Fran-ben sem duci, és elég sok ő korabeli nő örülne, ha ennyi idősen így nézne ki, főleg azok után, amin átment.
  • Harly18
    #40
    Igazából egy-két képen láttam "kerekebbnek" :) úgyhogy nem tudtam, most milyen. Sajnos nem sok videó van róla youtube-on, de azért van egy-két érdekes. A sorozatban szerintem nem beszél olyan durván, viszont abban amit én láttam, abban a talk show-ban ott nagyon rájátszott........:)