36
  • spk202
    #36
    "Technikai adatok:
    cpu: 500Mhz
    mem: 128Mb
    ssd: 500Mb
    i/o: usb, audio, wifi
    video: dual mode 640x480 color / 1920x960 bw"

    nekem cak játékra (quake 4,HL2?stb.) kell a gép szal engem nem érdekel ez; pláne hogy kurblis
  • maestro85
    #35
    Nem értem, van még ilyen naiv ember? A kormány majd akkor rendel ilyet mindnekinek ha mindenki kifizeti és egy kicsit többet, azért hogy a kormány vezetői is jól járjanak ... ENNYI .... Emellett tényleg jó ötletnek halatszódik tanulásra.
  • birge
    #34
    "100 dolcsi, az kb 22.000 Ft
    Általános iskola 4. osztálytól többe kerül a tankönyv.
    Rendszeresiteni kellene az általános iskolákban. A gyerekeknek rámehetne a teljes iskolai anyag. Tesztekkel, gyakorlatokkal együtt. A tanár mindig csak feltöltené az aktuális leckét."

    És a gyereknek nem 20, hanem 16 éves korára megy tönkre teljesen a szeme, meg a háta.
    A számítógép nem a legjobb megoldás mindenre.
  • dez
    #33
    Hm, úgy tűnik, itt a fejlődő országról mindenkinek az etióp csont-és-bőr csecsemők jutnak az eszébe. Pedig nem is olyan rég még mi is fejlődő ország voltunk (igazából még ma is az vagyunk szerintem). Nem éheztünk, nagy érvágás volt akár csak egy normálisabb home-computer megvétele is.
  • Omega
    #32
    Ez az OLPC jópofa
  • Caro
    #31
    OO-t én se raknék 128 mega ram mellé, a proci még elmenne, de a ram kevés.
    Egy Abiword viszont tökéletes.
  • GulaSoft
    #30
    Nem értem miért nem rendel a magyar kormány ilyet!
    Adja csak 1000Ft-al drágábban az is 1 milliárd forint + bevétel, ráadásul tényleg tök jól használható bárhol, és a kutya nem lopná ha tömegcikk lenne.
    A kurbli a legjobb megoldás az egészben.
    Touchpad-es egér.
    Komolyan fejlesztenék rá bármit.
  • BiroAndras
    #29
    "szal van open office"

    Azért az OO elég lassú még egy erős gépen is. És a memóriába se nagyon fér be.
  • Zenty
    #28
    Persze ,hogy ez nem gamelésre van kifejeztetten iskolai.
    Egyébként van ebben a cucban több lehetöség mint hogy csak olcsó.
    PL 20kg táska cipelése helyett ezt lehetne használni.
    Minden könyv anyagot fel lehettne rá tölteni.
    Linux lesz rajta szal van open office,meg lehett netezni is vele ,szal minden adodt iskolai ,irodai munkára.
  • nenad
    #27
    en is tamogatom, veszek is egyet ha kijon.
    valoszinunek tartom, hogy sokkal strapabirobb konstrukcio lesz.
  • csomi
    #26
    Es mi az, hogy nincs ra program? Hany ezer programot soroljak linux disztribuciokra amely boven elfer 100Megan es gyakorlatilag mindent lefed amit egy ismerkedo gepesnek erdemes tanulnia?! Raadasul teljesen ingyen.
  • csomi
    #25
    Korlatolt vagy oreg. Pontosan azoknak az intezmenyeknek, szegeny orszagon belul ajanljak akik nagyobb tetelben akarnak szamitogephez jutni raadasul nagyon olcson. Ma mar muszaj minden orszag minden iskolajaba eljutni a szamitastechnika oktatasnak. Ezek a gepek tokeletesek arra. Az alapoktol a magasabb szintu felhasznalasig mindenre jo, az meg, hogy jatszani nem tudnak rajta inkabb elony mint hatrany mert legalabb arra hasznalja amire kell. Az meg hogy linux fut rajta es abban a kornyezetben tanuljak meg a nebulok kulon elony. Nagyon jo otlet.
  • Morden23
    #24
    A "szegény orságokat" nem úgy kell értelmezni, hogy adjunk laptopot 100 dollárért a földönfutónak.

    Maguk a "szegény országok" azok, akik vásárolnak ilyet. Fejlesztés céljából. Adminisztrációs, dokumentációs, oktatásügyi célzattal.

    Véletlenül sem a "szegény embereknek", hanem a "szegény országoknak" szól.
  • Cruzifix
    #23
    100$ -ért a szegények (pl India, Banglades, Afrikában 1000helyen stb) kb 1-2 hóanpig tuti tudnának kajálni. Ez a szegény országok duma egy vicc!
    Menjél fijjam, kerkesd el azt a randa páviánt,aztán majd játccó a laptoppal. Ha lemerült, majd ráülsz a kerékpár-dinamós-töltőre, azt feltöltöd...
  • kvp
    #22
    Technikai adatok:
    cpu: 500Mhz
    mem: 128Mb
    ssd: 500Mb
    i/o: usb, audio, wifi
    video: dual mode 640x480 color / 1920x960 bw

    A gyarto a Quanta Computer a video iPod gyartoja lenne.
  • smv
    #21
    Szerintem ez egy igen jó kis gép ahhoz, hogy mondjuk php-zni lehessen rajta,ebookot olvasni, stb, ráadásul nem kell félni tőle, hogy ellopják. :D
  • Athlon64
    #20
    Na közbe megnéztem a gyártó oldalát és az ott található képeket is!
    Ha még érintő képernyő is lenne akkor diákoknak tökéletes lenne!
    Ráadásúl ahogy látom 500Mb Flash látja el a háttértár szerepét. Ez akkor jó ha bővíthető...

    Szóval szerintem nem rossz!
  • HappyBoy
    #19
    Rózsaszínben nincs véletlenül? Kakaóbiztos?
  • Athlon64
    #18
    Technikai paraméterei milyenek ennek a csodának?
  • HUmanEmber41st
    #17
    Ha a Magyar kormány jelentkezne 1 millió darabért, 1 héten belül egy szálig elfogyna akár 50 ezerért is darabja..Láttátok-e a képeket arról, amikor 1 Ami egyetemen használt laptopokat árusítottak?
    Mekkora tömegverekedés volt, h bejussanak? Még egy babakocsit is összetiport a megvadult tömeg.. itt is kb hasonló lenne a helyzet..
  • Dömsödi
    #16
    100 dolcsi, az kb 22.000 Ft
    Általános iskola 4. osztálytól többe kerül a tankönyv.
    Rendszeresiteni kellene az általános iskolákban. A gyerekeknek rámehetne a teljes iskolai anyag. Tesztekkel, gyakorlatokkal együtt. A tanár mindig csak feltöltené az aktuális leckét.
  • Zsoldos
    #15
    miert lenne szar?
    ha nem lenne semmivel tobb, mint egy e-book olvaso mar akkor is mennek a boltba megvenni. Emellett netezhetsz, programozhatsz, szoveget szerkeszthetsz, stb stb. Emellett vegre egy cucc amivel nem all le az elet, ha lemerul az aksi.
  • tomo
    #14
    ha nincs progija majd ir.
  • Caro
    #13
    Több helyen is építenek ki Wi-Fi-s netet.
    És ezek a gépek is tudnak speckó ad-hoc hálót alkotni.
    (azért speckó mert bridge-elni is tudnak egymásnak)
  • roliika
    #12
    De éérteeed! Nincs netje szomszéd csávónak nincsenek progijai mire használja ??? Szöveget szerkeszt mert akkor ara figyel és nem az éhségre? Vagy kajáért HTML-t kódol?
  • Vorpal
    #11
    2 éve, hogy szapolom ezt a szar koncepciót, de azt hiszem ez nélkülem is felfordul...
  • qtpman
    #10
    jaja ez van :D
    faszt kellet az amcsiknak meg a világnak annyit sikkasztania afrikában :D
  • bokonon
    #9
    Linuxot futtat, mit warezolnának rá? Oracle Enterprise Editiont?
  • szacsi
    #8
    alapvető feladatok ellátására készítették, nem játékra. erre a feladatra pedig jó vmelyik linux disztribúció.
  • roliika
    #7
    A szegények nem tudják mire használni. Netre nincs pénzük, szoftwert meg még warezt sem tudnak beszerezni.
  • BandiG
    #6
    Az lesz ebből, hogy a szegény országoknak nem kell majd, a kicsit gazdagabbaknak meg igen, utána meg már a szegények is ott fognak pampogni, hogy nekik mégis rohadtul kell ilyen. :D

    Komolyra fordítva a szót sztem ez nem annyira a szegényeknek van kitalálva, mert olyan, mint az umpc, hogy elsődleges pc-nek nem annyira jó, viszont kiegészítőnek elmegy.
  • Zsocee
    #5
    ez a gép mit tud?valami infó róla?
  • mikloss
    #4
    Jóez basszameg másnem letöltésre én is elfogadnék egyet feketébe! :D
  • Praetor
    #3
    Feketében nekem is kellene...
  • roliika
    #2
    Nekem azért kéne ez a samponos doboz még 40-50 ért is. Mondjuk kék vagy zöld színben.
  • Shadow_THH
    #1
    lol olyan mintha legóbol csináltak volna egy samponos dobozt elkényeztetett kölköknek