15
  • noss
    #15
    "lejátszható audiofájlokká alakít át"
    és miért nem lejátszhatatlan audiofájlokká alakítja át? úgy nagyobb poén lenne :E
  • Morden23
    #14
    Ha ez igaz lenne

    "Vészhelyzetben meg mindegy , mert abban a pillanatban megszűnik a világ , és csak a helyzetmegoldás van a figyelmed középpontjában."

    akkor nem történnének balesetek sem a te, sem a többiek oldaláról. A statisztikák sokkal inkább azt mutatják, hogy a figyelemeltereléssel nem az a probléma, hogy csak 30-40%-osan tudsz koncentrálni a vészhelyzetre, hanem lassabb lesz a reakcióidőd és a helyzetfelismerő képességed. Magyarán, mire reagálnál a vészhelyzetre, az már bekövetkezett, átértél a "point of no return"-ön, és már mindegy, mit csinálsz. PAFF.
  • axxe72
    #13
    Hát ha nem is szándékosan, az alkalmat keresve, de rengetegszer veszekedtem autóban az elmúlt 14 év alatt, pedig nem vagyok 1 veszekedős típus.
    Meg nagyon jó vicceket is hallottam-mondtam ugyanott, sőt annyi más fontos dolog történt a 4 kerék fölött, hogy akár egy film témája is lehetne. Gondolom mindenki aki sokat vezet elmondhatja ezt. Mindig is voltak lesznek "zavaró tényezők" az autóban. Vészhelyzetben meg mindegy , mert abban a pillanatban megszűnik a világ , és csak a helyzetmegoldás van a figyelmed középpontjában.

    **off** Tényleg lehetne egy jó filmet készíteni erről "Az autóm és én" (Lovasi beleegyezne biztos!) címmel. **off**
  • Morden23
    #12
    Megjegyzem, utasként sem hiszem, hogy éppen a kocsiban ülve közlöd a sofőrrel, hogy meghalt a rokona, nem ott szakítasz vele, és nem is akkor mondod meg neki, hogy éppen jön a végrehajtó, és veszi el a lakását/házát.
  • Thrawn
    #11
    Ez egészen addig igaz, amíg nem kerülsz vészhelyzetbe. Mert akkor nem 20-30, hanem 100%-ra van szükség. Illetve annyira lenne, ha a cikkben említett és más egyéb hülyeségek nem kötnék le a figyelmet.
  • Morden23
    #10
    A dohányzást azért nem lehet betiltani, mert nem rakhatsz minden kocsiba rendőrt/kamerát/füstjezőt, magyarán az gyújt rá, aki tud. Egy ilyen eszköz BEÉPÍTÉSÉT azonban be lehet tiltatni, azaz nem engedélyezik.

    És tényleg, most minden technikabuzitól őszinte elnézést kérek, de kevesebb értelme van, mint a hűtőszekrénybe épített tévének, pedig az is a "useless gadget" top10-ben van.
  • axxe72
    #9
    Ilyen alapon az utasokat is ki kelene tiltani az autóból..
    Mondhat rossz hírt, viccet, vagy összevesztek, és kész a baleset.. Ez túlzott óvatosság..
    Tavaly volt szó róla Svájcban, hogy megtiltják a dohányzást az autóban, mert baleset veszélyes..
    Szerintetek betiltották?? Finoman szólva is hülyeség. Ha tudsz vezetni (TUDSZ nem = van jogsim) akkor ezek nem befolyásolnak a vezetési teljesítményedben, max 20-30% ban köti le a kapacitásodat maga a vezetés. (van amikor nem is emlékszem hogy értem haza, mert elgondolkoztam az úton).
    Szal nem értek egyet.
  • Morden23
    #8
    Ez olyannyira így van, hogy régebben volt egy érdekes tervezet, amely "mozgó" reklámplakátokból állt volna. Olyasmit kell elképzelni, mint a hologram-matricák, amiket ha mozgatsz, akkor változnak.

    Na ez is ilyen lett volna, ahogyan elhúzol mellette a verdával, "mozgott" volna a kép. Ellenben a megfelelő sebesség miatt (hogy ne képregény legyen a dugóban) sztrádalejáratokhoz, autóutakhoz ...blabla... akarták őket pakolni. Úgy betiltották, mint a sicc. Asszem amúgy a Sony volt ez a kis kreatív-innovatív cégecske, de rég volt, nem emlékszem pontosan.

    Szóval a lényeg az, hogy sokkal kevésbé figyelemelterelő/megosztó dolgokat sem hagynak sem utak mellé, sem az autóba telepíteni. Akkor egy potenciális veszélyforrást miért hagynának? Arról nem is beszélve, hogy ennek az e-mail dolognak van pszichológiai vonatkozása is: felbaszod az agyadat valamilyen levélen, sírsz, esetleg kitörő örömmel fogadsz egy üzleti sikert, akármit. Gondolom, nem szükséges mondani, hogy ez nem a legjobb 50-130 km/h-s tempónál.
  • janyikzs
    #7
    A ragozásokat kicsit elírtam, de remélem érthető voltam
  • janyikzs
    #6
    Korábbi felmérésekben már volt róla szó, hogy a vezetésben nem csak az gátol, hogyha máshová nézek, hanem az is, ha a figyelmem nem a vezetésre öszpontosul. Nem lennék meglepve, ha nem engednének a kocsikba ilyen eszközt beszerelni, mivel életveszélyes lehet a hatása. Megtud az ember egy fontos hírt, ami (senkinek nem kívánom) lehet akár haláleset is, vagy valami nagyon fontos személyes ügy, és már neki is szaladtam a szembejövő teherautónak ("jobb" esetben). Ilyenekkel nem kellene az utakot játszadozni.

    Valamelyik TV csatornán (nem reklámozom) volt egy műsor, ami tesztelte a vezetési képességeket normál esetben, és telefonálás közben is. Nem kell mondanom, hogy drasztikusan leesett a teljesítőképesség az utóbbi esetben. De kipróbálták azt is, hogy menet közben, ha nem is kell egyik kezemet sem használnom, de lefoglalnak kérdésekkel, információkkal, szintén jelentősen alábbhagy a teljesítőképessége az embereknek. Szóval ezek után be is kellene tiltani ez ilyen készülékek gyártását, még a megjelenés előtt.

    Bocs, hogy ennyit írok, de még egy dolog! Erre persze kitalálják a "nagyokosok", hogy nem a vezető fogja használni, hanem az autó utasai kényelmét növeli ez a "herkenytyű", mire lépnek a rend őrei is, és kifejlesztenek egy kis "mütyürt", ami veszi a mellette elhaladó kocsiból a jelet, hogy bekapcsolt állapotban van-e, és ha a "delikvens" egyedül utazott, akkor már készülhet a fénykép és mehet a feljelentését.

    Lehet, hogy kicsit előreszaladtam?...
  • roliika
    #5
    Meg milyen mail? Az olyan mint a jövő lakása. Legyen MINDENHOL olcsó legalább 90%-os lefedettségű szélessávú net, aztán lehet lyenekkel bohóckodni.
  • gyuri12
    #4
    az én apám az headsetet használ... legalábbis használna,de nem mert felesleges,nem is veszi fel sohase a telefonját vezetés közben...
  • Morden23
    #3
    Aki annyira fontos személyiség, hogy minden másodpercben kaphat olyan levelet, amire az azt követő pár percben azonnal válaszolni kell, akkor fizessen elő egy titkárnőre. Nem olyan veszélyesen drága a havi bérlet, ellenben az is hangvezérelt, és nagyon is multifunkcionális.

    Ha meg utazó ügynök vagyok, akkor ide nekem egy PDA, vagy egy laptop egy PCMCIA Wireless-el.

    Na, szóval a lényeg az, hogy ez felesleges. Amúgy is, már mobilon meg lehet nézni az e-maileket, és a mobil sokkal többször van nálam, mint az autó. Pl. előbbit még akár wc-re, vagy egy étterembe is el tudom vinni.
  • Thrawn
    #2
    Vezetés közben nem telefonálgati kell, főleg nem mailt intézni, hanem csakis és kizárólag a vezetésre figyelni.
  • djukel
    #1
    Ennyira faszkalap nem lehet valaki, hogy vezetés közben kelljen a mailjet rendezni.