49
  • dez
    #49
    (Bár gondolom lesz majd "fedele". :P)
  • dez
    #48
    Kitaláljátok-e, mi ez:

    Állítólag jövő ilyenkor már az üzletekben lesz...
  • dez
    #47
    Na majd mindjárt írja valaki, hogy ha közben még tömörítesz is, stb. ... :)
    De egyébként legalábbis az Nvidia grafikus drivere már támogatja a dual-core-t, ezáltal pár %-ot gyorsulhatnak a mai játékok is.
  • dez
    #46
    Volt egy ilyen téves hír, hogy egyfajta anti-ht-t valósított meg az AMD. De aztán kiderült, hogy azt a szinkronizálást értette félre a cikkíró. (Túl bonyi volt neki. :))
  • Ragnaar
    #45
    Köszi. Tehát akkor egyenlőre nem érdemes még X2-t veni , amíg nem kezdik el a játékokat eleve multi CPU - ra fejleszteni. Effektíve a játékteljesítményt még az órajel határozza meg , A64 @2500MHz = A64X2 @2500MHz.
  • mezeimodell
    #44
    a windows nem tehet rola, hogy nem ertesz hozza.
  • BiroAndras
    #43
    Nem zavar, hogy ez nem windows cikk? Van abból is épp elég, ott tessék fikázni, ha már mindenképp muszály.
  • asysoft
    #42
    Hm, akkor nálad valami más lehet a gond, mondjuk rossz hardver/driver, esetleg hozzá nem értés. Amúgy Win99 nincs, a BSD meg nem Linux, hanem egy másik Unix-like rendszer.
  • BiroAndras
    #41
    "Állítólag az AMD adott ki vmi patchet , ami növeli a kétmagosok teljesítményét játékok alatt."

    Nem teljesítményt növel, hanem szinkronizálja a két mag órajel számlálóját. Ez azért kell, mert azt szokták használni különféle időzítésekre (mert nanosec pontosságú, és gyors a kiolvasás). És amikor a játék a két mag közt ide-oda ugrál, hol ezt, hol azt az értéket olvassa, ami nagyon nem tesz jót neki.

    "Próbálta már valaki ?"

    Én igen. A GTA:SA-nál teljesen megszüntette az időzítési problémákat, ami miatt játszhatatlan volt X2-n.
  • kiscsula
    #40
    Sziasztok. Szerintem ez a vista dolog 1 nagy röhely. Meg a MS az operációs rendszereivel. Még annó mikor a 95 bemutatása történt akkor az op. rendszer a bemutatáskor lefagyott. Megbízhatatlan volt. 98 szintén. ME szintén. 99 szintén. 2000 szintén. stb... XP-re azt írták több fórumban, hogy lefagyhatatlan. Nekem pár másodperc elég volt. MEg hogy nincs XP-nek olyan, hogy kékhalál (tudjátok kék háttér és huba üzenet) a nagy fenét nem. A Windows eléggé instabil egy rendszer volt és 1 jó darabig az is lessz. Én ettől a vistától nem várok sokat. De azért kíváncsi leszek rá. Tudom azt gondoljátok, hogy én itt durrogok, de én is windows-t használok. Igen azt is és linuxot is. Linuxból 3 fajtát. FreeBSD, UHU, SUSE. Szerintem ezek a legmegbízhatóbb rendszerek a világon. Én csak ennyit akartam sziasztok
  • Ragnaar
    #39
    Állítólag az AMD adott ki vmi patchet , ami növeli a kétmagosok teljesítményét játékok alatt. Próbálta már valaki ? Mivel az előző tesztek szerint nem igazán számít a két mag , inkább a valós órajel számít játékoknál. Most már mondjuk az x2-sek ára legalább lejjebb ment kissé. A X2 3800 olyan 65k körül van , de nem akarok addig váltani 3500+ @3900+ ről, amíg tényleg nem gyorsabb jelentősebben az X2.
  • fade2black
    #38
    egy renderelés legyen mondjuk inkább 7-8hra.
    hamondjuk ez lemegy 30percre gépet cserélek.

    azaz semmi értelmét nemlátom továbbra sem... :D
  • JiBBeRiSH
    #37
    Én nem rólad beszéltem, hanem a userek nagy többségéről. Mert nem hiszem, hogy itt mindenki 3d grafikus.
  • concrete
    #36
    pl. 2 magnál egyiken renderelsz, másikon meg már utómunka mehet pshoppal. Kurvára idegesítő emiatt 2 gép elött szaladgálni, még akkor is ha csak odafordulsz az egyikhez. 2 mag egyébként ehhez is kevés egy kicsit.
  • concrete
    #35
    Komolyan dolgozok a cuccon, és olyan renderprogramokat használok(a nagyrészük ilyen), melyek a puszta számítási teljesítményt igénylik, így tök jó hozzá egy sima 6600 is. Ellenben min 3ghz és lehetőleg 2Gb ram kell.
    Nemtudom hány FireGL, vagy QuadroFX csücsül itthon a gépekben, de szerintem elhanyagolható számuk.
  • JiBBeRiSH
    #34
    Inkább ti gondoljátok át, hogy miről van szó. Állítom az itteni userek 90%-a (lehet, hogy több) játékon kívül max arra használja a gépét, amire egy 30 ezer forintos gép is jó lenne. Aki pedig komolyabban dolgozik a cuccon, az nem Geforce-t és Radeont fog venni.
  • Inquisitor
    #33
    Hát pedig aki hozzáfér Béta2 utáni verziókhoz, azok szerint nagyon sokat gyorsult a Vista. Szerintem azért nem szeretnék, mert nem végleges.
    (Ilyenkor még az is előfordulhat, hogy a végleges lasabb lesz, lásd W98)
  • ttt ttt
    #32
    Na most ebből azt lehet megtudni, hogy a Vista még annyira gyenge, hogy az MS nem szeretne még kérkedni vele. Azt meg nem értem, hogy akkor miért nem demózták más oprendszerrel. AMD párti vagyok, de ez így egy nagy nulla, nem teszt.
  • silentb
    #31
    És ott a pont.....
  • juzosch
    #30
    Meddig tart egy renderelés? 1-2 óra? Nem jobb lenne, ha 10 perc alatt végezne? Persze NEKED lehet, hogy elég ez a proci, a titkárnőnek meg egy P2 is elég. De amíg a procik nem tudnak mindent 1 szemvillanás alatt megcsinálni, addig soha nem lesznek elegek.
  • Inquisitor
    #29
    Egy másik oldalon olyasmit írtak, hogy a "sima" gépen elöbb indították el sokkal a 3D Markot, és mégis a bemutató gépen sokkal hamarabb lefutott.
    Ez nem mérési adat, ennyi erővel lehet beraktak rendszervinyónak egy Raptor raidet vagy egy SAS Raidet :)
  • waterman
    #28
    tömörítsd le 7-zippel ultra módban a flight simulatort, hogy ne kelljen mindig telepíteni, csak kibontani.. akkor megtudod mire nem elég egy mai akármilyen proci.. :):) de ez csak szarkasztikus poén volt:)
  • Inquisitor
    #27
    Mondjuk amit leírtam az igaz, csak semmi köze a témához. Bocs csak agyilag lefáradt és melegtől kiütött állapotban írtam :D
  • fade2black
    #26
    amikor megvetem a 2magos procim nagyon örültem.

    munka közben akármi futhatott a háttérben "semmit" se vettem észre belőle.

    De igazából lövésem sincs mi lehet az a munka amire nekem kevés lehet egy x23800+@5200+(2800mhz) + 2*1gb ram.
    Pedig renderelni is szoktam...(néha)
  • dez
    #25
    Cikkben: "Maga a név egyébként - minő meglepetés - a hardveres összetételre utal. Az első négyes a processzormagok számára (ami valójában 2x2), míg a második bármilyen egyéb, szintén négy darabot felsorakoztató komponensre utal, legyen az merevlemez, négy grafikus vezérlő, vagy akár 4 GB memória."

    Ez nem valami félreértés? Főleg, hogy lesz 4x4-es rendszer is:
    (Zöld négyzet: 4-magos proci)


    Egyébként ha valaki nem látta volna még, így fog kinézni majd az AMD (igazi) 4-magosa:
  • BlueGold
    #24
    " bemutató során elért pontos eredményeket állítólag a Microsoft kérésére nem hozták nyilvánosságra, mivel a tesztek a Windows Vista bétaváltozatán futottak."
    Szerintem meg azért nem hozták nyilvánosságra:
    1. Nem is létezik ez a rendszer.
    2. Ha létezik egy átlagos feladatnál minimálisal tud többet mint 1 db két magos proci.
    3. Egy valódi többszálas feladatnál megelvérzett :-)
  • asysoft
    #23
    Természetesen két foglalatban, ha nem így lenne, ez lenne az első 4 magos X86 proci:)
  • asysoft
    #22
    A marketing, mint a Centrinonál:)
  • Inquisitor
    #21
    Ebben mi az újdonság? Elég régen kapható olyan alaplap, amibe be lehet tenni 2db 2 magos Opteront, meg két darab VGA-t SLI-ben. Igaz pöttyet drága a cucc :D
  • juzosch
    #20
    Valami előre megadott hétköznapi dolog működését kellett modellezni petrihálóval. Aztán ezen kellett tesztelni egyes kritériumokat.
  • Sanyix
    #19
    Hát nem valószínű hogy megveszem, mert lehet hogy lesz már olcsóbbér jobb, újabb mint ez :) amúgy sem volt még soha csúcskategóriás kártyám, az előbbi dolog miatt, + amiatt, hogy 4 évente cserélek videjókártyát, azt is max 25k-ért :)

    "És azt is piacra kell dobni valamikor nem? Vag ysoha többet ne adjanak ki új procit?" És ki állította hogy nem így kell? Mondom megveszik a burzsujok ennyi pénzért, de a legtöbben nem.
  • bertino
    #18
    jauvan öcsém, tegyél magadba egy kis Unicumot, hogy jobban nézzél ki, aztán gondold át ujra, mit írsz :D
  • Mike
    #17
    AMD off-road
  • irkab1rka
    #16
    " és a legtöbb számításigényes, többszálas feladatban a 4x4 bizonyult - jóval - erősebbnek."

    LOL. Az lenne a nagy hír, ha nem így lenne...

    Juzosch, mesélj már erről a háziról kicsit...pls.
  • feketeobeliszk
    #15
    Most ez egy tokban van, vagy két procifoglalatban?
  • reaper4
    #14
    ja :D
  • 3P
    #13
    Jesszusom, ez már az itteni hozzászólásokhoz képest is L.O.L. :)
  • juzosch
    #12
    De egy 1-2 év múlva már te is megveszed nem? És azt is piacra kell dobni valamikor nem? Vag ysoha többet ne adjanak ki új procit?

    Az meg hogy ilyen drága, természetes. El kell adni az előző készleteket, és addigis a hülye teljesítménybuzik tömik a zsebüket.
  • juzosch
    #11
    Idén volt egy kis egyszerű rendszertervezési házim, ahol egy modellt kellett tesztelni. Az 1800+os athlon xp-vel egy nap alatt nem ért a teszt a végére (tudom, nem mai darab, de nagyságrendekkel egyik proci sem gyorsabb). Szóval a processzorból sosem elég, akkor sem, ha azt se tudod, mi az h játék. Ugyanez igaz a memóriára és minden más részegységre is.
  • Csacsi
    #10
    Vagy konzolt vesz.

    Jó, akinek a munkája, hát csinálja.

    De ezeket nem hinném, hogy elsősorban munkára fejlesztik, hanem a sok láma gamernek, akinek fontos még az a plussz 3fps, minden egyes kis téetelű bővítés esetében, aztán megint, mert a legújabb játék már nem megy úgy rajta.

    Inkább veszek konzolt, amivel simán netezek, bluerayes discet lejátszok, rákötöm tv-re divxet nézek vele, és játszok kényelmesen fotelből.

    Munkára meg marad a kis 150.000 Ft-os laptop.

    Ennyi és nem több.