131
kerteszkedes_fejlec.jpg
  • Kepek
    #131
    Nekem nem vált be, izzadni izzad, de nem tudom mennyi víz kerül ki, szivattyú ki-be kapcsol tőle, de vezetékes vízhez lehet jó. Cellfast Spring-em is van, ott lyukak vannak rajta, az se vált be igazán
  • Neocortex
    #130
    Üdv!
    80m babérmeggy sor öntözését akarom megoldani lehetőleg beásás nélkül, alkalmas lenne rá egy ilyen? Vagy milyen csövet szokás erre használni?
  • ximix #129
    Csak agyalok
    Mikor volt utoljára föld csere? ha nem olyan rég akkor lehet, hogy a virág földel került oda, mint báb és ott kelt ki.

    A virág földeket több összetevőből keverik és ha jól tudom hővel sterilizálják, na már most egy kitin báb akár túl is élhet egy ilyen hőhatást, főleg ha gyártástechnológiai hiba is besegít, Pl rövid a ideig tart a hőkezelés, vagy a gépeket nem takarítják és a zugokba befészkelnek ..passz

    Vérmérséklet és kíváncsiság függvénye, ha megfogod és beazonosítod, lehet nem is szereti a fikuszt, de persze az ellentéte is lehet miszerint szereti, pont ezért kéne elcsípni és megpróbálni beazonosítani.

    Persze simán beazonosítás nélkül is lehet irtani, valami dísznövényes embert el kellene csípni és megkérdezni milyen szert ajánl.
    Vannak kontakt/felületi szerek is vannak felszívódók is, ezek akkor kellenek ha eszi valami, ha csak a földet túrja akkor talajfertőtlenítő kell elvileg.

    Meg kellene kérdezni egy dísznövényes szakembert, milyen szereket ajánl, beltérre (nem tudom ott e van) fikuszra.
    A belteret azért írtam, mert ha jól tudom van olyan talajfertőtlenítő ami gázosodik a jobb ölőhatás elérése érdekében, de nem tudom emberre veszélyes e.


    Amúgy meg fikuszról rögtön eszembe jutott a Szeleburdi család
    -link

  • qetuol
    #128
    remélem, jó helyre írok..

    van egy cserepes fikusz ginszengem, a virágföld tetején akadama van elterítve. egyik nap azt veszem észre, hogy a növénytörzshöz közel az akadama szét van hordva egy pontban. szépen visszasimítom. aztán másik nap ugyanez, valami széthordja az akadamát a földről. gyanús lesz, figyelemmel tartom. egyszercsak látom, hogy a föld alól valamilyen bogár ássa elő magát, az dobálja le a földről az akadama szemcséit. próbálom elkapni, de gyorsan visszaássa magát a gyökérhez. fogpiszkálóval próbálom előcsalogatni, nem sikerül, viszont érzem, hogy üregeket vájott a gyökerekhez....

    milyen bogár ez? hogy irthatom ki (átültetés nélkül)?
  • Kepek
    #127
    Budapest virágai - Kisfilm a fővárosi kertészek mindennapjaiból
  • majonur
    #126
    Udv! kaptam ajandekba nehany tulipan hagymat Hollandiabol. azt olvastam, hogy osszel kell elultetni.
    az lenne a kerdesem, hogy mi ilyenkor a teendo tavasszal? hagyjam a papirzacskoba oket amiben erkeztek, megmaradnak oszig?
    vagy ultesem ki oket most?
  • tigeroo
    #125
    Sziasztok

    A Stanley szilvám amit ősszel ültettem most tavasszal így hajtott ki... Kezdjek aggódni? Az összes levelének a széle sárga, száradt... Tápanyag hiány?

  • zotya10002
    #124
    Nagyobb kép kellene ! Így nem látni :-)
  • kerla
    #123


    bocsánat, egy jobb kép
  • kerla
    #122
    Sziasztok!

    Valaki meg tudja mondani, hogy ez milyen bokor? Egy van és akarok mellé még egyet, de fogalmam sincs pontosan ki is ő...
  • tiborpapp
    #121
    Szeretnem megkerdezni, hogy tavaszi mütrágyázast szeretnenk elkezdeni, a Scott Full Season-ra gondoltunk, de megmaradt tavajrol a telepiteskor hasznalt Scott gyepindito (Start) mutragya.
    Kiszorhatom azt most a gyepre es csak utanna a Full SEASONost?
  • Desiderata #120
    Óriás kertek a Balaton környékén
  • ZilogR
    #119
    Hali!
    Most van a bokrok ültetésének ideje. Tud vki Budapest környékén tőzegáfonyát eladót vagy csak úgy elvihetőt? Kellene vagy 2-3 darab, lehetőleg már nagyobb (80-100cm magas)?!

    Előre is köszi!
  • Desiderata #118
    vasárnap éjjel jön az első fagy?
  • Desiderata #117
  • zotya10002
    #116
    Háát nekem csak ilyen pici van!40W

    Kis tó kis szivattyú:-)



  • Desiderata #115
    gondolom egy ilyen patak zabálja az áramot, hacsak nem természetes :) van valakinek?
  • CowPot
    #114
    Sziasztok!

    Egy barátommal most kezdünk komposztált tehéntrágyából készült nevelőedények magyarországi forgalmazásába:
    http://www.facebook.com/CowPotsEasternEurope
    Hosszú távon mi magunk szeretnénk gyártani helyi (hajdúböszörmény környéki) tehéntrágya felhasználásával.

    Akinek tetszik az ötlet, és szeretne értesülni róla, hogy hol juthat hozzá ilyenhez, az nyomjon egy "tetszik"-et, illetve ossza meg másokkal is az oldalunkat.

    Köszönjük!

    Konyári Imre
    Hajdúböszörmény
  • zotya10002
    #113
    Sziasztok!Gondoltam meg osztom veletek!:-)Első tavirózsám!:-)





    További szép napot!
  • tenkenorman
    #112
    Hali.
    Honnan tudom hogy egy növény megtermékenyített-e? Valamint hogy milyen nemű?
  • Desiderata #111
    hát ezeknél sose lesz áru, inkább ebay-ről fogok rendelni pár hét múlva
  • Desiderata #110
    valaki rendelt már idén a Bakker-től? milyen digitális ajándékot küldenek?
  • Desiderata #109
    Starkl is
  • Desiderata #108
    Sieberz megküldte a tavaszi katalógust
  • Desiderata #107
    szeretnék fenyőmagot rendelni innen, valakinek van tapasztalata? mennyi eredt meg? mikor lehet kiültetni a csemetéket?
  • kelenhegyi
    #106
    Hello!

    Mi tavaly vettünk egy ilyen rendszert a telekre. Nagyon jó, mert be lehet programozni előre és nyáron nem kell kétnaponta kirohangálni öntözni akkor is, ha épp nincs rá időnk. (Költséghatékonyabb megkérni a szomszédokat, de ők se voltak mindig lent a telken, úgyhogy ennek a fű újra telepítése lett a következménye.)
    Szóval nálunk nagyon jól és megbízhatóan működik.
    A beszerzendő alkatrészekhez, a rendszer kialakításához szerintem kérj tanácsot a cégtől, mert minden locsolási feladat egyedi - ezért nem akartam pl. barkácsáruházban kapható, "instant" öntözőrendszert venni. (Persze az egyszerűbb igények esetén az is jó lehet.)
    Nekünk eddig bevált!
  • Esplanade
    #105
    víztakarékosság ne legyen szempont, próbálj kutat fúratni és arról locsolj
    az öntözőrendszer időt spórol leginkább
    látom te is budapesti vagy, akkor feltételezem hogy falatnyi a kert
    én kértem árajánlatot profi céggel öntözőrendszerre, horribilis összeg jött ki és még munkadíj se volt benne

    a Gardena-nak van egy okos programozható öntözője, Aquacontour a neve
    ezt kirakod amikor locsolsz, két programot tud megjegyezni, vagy van fixen beépíthető verziója is
    nyáron a Bricostore-ban volt a legolcsóbb 40 ezer forint
    nagyon meg vagyok elégedve vele, örülök hogy nem túrtam fel az egész kertet és nem fizettem ki százezreket, szóval csak ajánlani tudom

    leírás itt


  • kmagdus
    #104
    Sehol senki? Sürgős lenne! Köszi!
  • kmagdus
    #103
    Sziasztok!
    A K-Rain rendszereket ismeri valaki?
    Egy ismerősöm ajánlotta, hogy itt is nézzem meg: http://mineralholding.hu/mh/
    K-Rain és Orbit rendszereket forgalmaznak, amikhez van programozható, akár a házba is telepíthető távirányító.
    Mivel nem olcsók a rendszerek örülnék, ha valakinek lenne valamilyen tapasztalata ezekkel kapcsolatban! Megbízhatóan működnek? Mennyi ezeknek az élettartama? Hogy érdemes elhelyezni a fúvókákat?, stb.
  • Katarina 60
    #102
    Árnyék tűrőt.Állítólag most már lehet ilyet is kapni.
    Ősszel viszont a lehullt diófa levelet le kell gereblyézni róla,
    mert kipusztul alatta a fű.
  • kmagdus
    #101
    Sziasztok!
    Úgy látom, kicsit leült a topik :)
    Szükségem lenne egy kis segítségre automata öntözés témakörben. Nemrég költöztünk kertes házba, aminek a kertjében a füves rész sajnos katasztrofális állapotban van: nagy foltokban teljesen ki van száradva.
    Sokat kell locsolni, ezért szeretnék egy automata öntözőrendszert telepíteni. (Úgy tudom, az víztakarékosabb, költséghatékonyabb megoldás, mint slaggal locsolni.)
    Sajnos fogalmam sincs, mire kellene/érdemes figyelni a rendszer kiválasztásakor. Annyiféle létezik :(
    Tudna nekem valaki segíteni?
    Előre is köszi!
  • Desiderata #100
    lehet hogy valami trágyával kellene belocsolnod, de direkt virágzást serkentővel
  • dorcika91
    #99
    Sziasztok!

    Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudnám virágzásra bírni a tubarózsámat. Tavaly nagyon jó éve volt, több száron is nőtt virága. Kérem segítsen valaki. [email protected]
  • Tono34
    #98
    Sziasztok,

    Szeretnék füvesíteni egy kisebb területet (házhoz vezető út, kocsibejáró mellett, ház előtti terület). A területen van van egy diófa. Milyen füvet érdemes ültetni?
  • Gerzson
    #97
    gyeplazító néven is futnak, kívülről olyan mint egy fűnyíró, de keresztben forognak benne vágóélek, amik karcolják a földet
  • fifi
    #96
    "gyomkiszedős fűszellőztető "
    ez mi pontosan?
    nekem is kéne valami, mert tele vagyok csibehúrral, pitypanggal, meg acattal...
  • Gerzson
    #95
    nagy a különbség, ezen a részen az árnyék miatt mindig ritka volt a fű, most szépen sűrűsödik és nő mint a bolondgomba
    a gyomkiszedős fűszellőztető is nagyon hasznos, kiszedte többek között a pitypangot ami elnyomja a fű fejlődését
    nincs két hete hogy vágtam, de már ráférne, csak nem lett volna időm utána locsolni ezért hagytam
    de augusztusban szeretném már tényleg kiépíteni az öntözőrendszert, amit régen tervezek
  • Gabesz amd64
    #94
    majd most is rakok be képeket...csak egy kicsit rendberakom,sok levél hullott le mostanság a bokrokról :)

    esetleg hétvégén,ha jó idő lesz kimegyek azt készitek képeket :)
  • Gabesz amd64
    #93
    nyáron semmiképp ne adjatok mütrágyát a fűnek,mert kiégeti a nap :)
  • fifi
    #92
    van valami haszna a műtrágyának?
    eljött a fűnyírós öntözős idő, ma is locsoltam mint az atom, hála az égnek ki tudtam cserélni a kútfejet, és sikerült felkendácsolni a szivattyút...
    valami kellene nekem is a fűre...