131
kerteszkedes_fejlec.jpg
  • Gabesz amd64
    #91
    gondolom ez olyan h elszoroda fűvön aztaz eső beleáztatja :) ahogy Te is írtad :)

    ezt egy évben szerintem 2x kell
    tavasszal meg ősszel
  • Gerzson
    #90
    fehér bogyó, ammónium-nitrát: 34%
  • Gabesz amd64
    #89
    és hogy néz ki?
    kis szürke bogyószerü?
  • Gerzson
    #88
    Kite pázsit műtrágya, fűnyírás után szórjuk szét, utána bő víz
    nem írja hogy évben hányszor
  • Gabesz amd64
    #87
    miféle mütrágyát?
  • Gerzson
    #86
    Elszórtam akciós műtrágyát a fűre, Dekó tvn azt mondták, egy szezonban többször is lehet, de nem fog kiégni tőle?
  • Gabesz amd64
    #85
    el kezd komposztálodni,sok víz megteszi hatását,majd kiszárad akkkor jó lesz
  • Gerzson
    #84
    nyáron leszórtunk fakérget, ami pár hete amikor nagy esőzés volt megpenészedett, fehér gomba jelent meg rajta
    gondoltam hogy majd elmúlik, de még most is olyan
    próbáltam egy kicsit forgatni, az se segít
    mitől lehet ez? igen gusztustalan látvány

    megjegyzések:
    Starkl és Sieberz megküldte az őszi katalógust

    Gyöngyöző cső jól szuperál, de bizonyos nyomás fölött már nem tud annyit kiengedni, normál szivattyúval használva érdemes elágaztatni
  • Gerzson
    #83
    szép lett
    rakok én is egy képet, bár nem a legelőnyösebb (még májusban fotóztam)


    most azon gondolkodok, hogy a tujasor alját fakéreggel leszórnám és gyöngyöző csövet fektetnék le

    csak nekem állandó a víznyomás mert kútból szívja a szivattyú és nem tudom hogy használható-e szivattyúval a gyöngyöző cső? erról mit tudtok?

    az utcán van kb 1 méteres füves csík annak a vízellátását is meg szeretném oldani
    köröntözők nem jók, kisebbre nem tudom venni a víznyomást, max ha elágaztatom a csövet (ezt is tervezem)
    ha csak úgy folyik a fűre, akkor meg túl sok jön és nem szívja el a föld hanem lepereg róla (kemény föld mint a kő)
    esetleg ha egy gyöngyöző csövet raknék az utcára időnként, az megoldaná a dolgot? lassan, szépen beáztatná és végre szép lenne
  • kozon
    #82
    Sziasztok!

    Segitsetek beazonosítani ezt a növényt, mert nem találtam sehol és nem tudom hogy milyen körülmények közt tartsam!!!
    Nem szeretném ha tönkremenne!!![IMG]http://[/IMG]
  • Gabesz amd64
    #81
    nem photoshop :D
    nem tudok ilyen profin photosoppolni :)
  • jefferson83
    #80
    Reméljük nem Photoshoppal :D

    Grat tényleg szép lett!
  • Gabesz amd64
    #79
    Legyen egy-két kép is már :)
    szóval ez a mostani kertünk...én tartom karban
    ilyen volt:



    ilyen lett:



    másik oldaról
    volt:



    ilyen lett:



    majd az indát kell leszednem még a kert végében lévő bokorról,na meg annak a tetejét megnyirni :D
  • Gerzson
    #78
    áu, tegnap lusta voltam levágni a füvet, ma pedig esik az eső :) pedig jó lett volna

    tapasztalat a fűtrágyáról: eltűnt a legtöbb gaz, egészen szép a fű, de többszöröse a pitypang is
    vettünk gyomkiszedős fűszellőztetőt, majd meglátom mire jut, mondjuk mohára van leginkább ráálva

    Leánderek dézsájába beszúrtam több guanós táprudat, kicsit satnyák és ahogy olvastam sok tápanyagot igényelnek, ezeknek is várom a hatását...
  • Gabesz amd64
    #77
    azért sárga a töve,mert gondolom nagy volt a fű sokáig...vagynemtom...de az eső jót tesz neki :)
  • Gerzson
    #76
    hála Istennek amióta elvetettem, rendszeresen esik
    kéthetente vágom, a trágyától valahogy selymesebbek lettek a fűszálak
    a töve néhol sárgás, lehet hogy túl alacsonyan van a fűnyíró, de így legalább golfozni is lehetne rajta
    most majd a gazokat akarom kiszedni legalább az előkertnél és akkor tényleg szép lesz az összkép
  • Gerzson
    #75
    Már több éve vettünk fű trágyát (gyep-tápanyagot), végre rászántam magam és szétszórtam
    Obi áruházlánc terméke volt, dobozon a hóddal, remélem beválik
    enyhén satnya a füvünk, remélem megerősödik, majd sokat locsolom
    mondjuk egy talajcsere kéne, de az jelenleg nem fér bele pénzbe és időbe

    Ti hogyan ápoljátok a gyepet? Mitől lehet zöldebb mint a "szomszéd füve"?
  • Gerzson
    #74
    nyárra tervezem, július körül, addig még sokat alszok a kivágás mikéntjével kapcsolatban
  • Gabesz amd64
    #73
    amugy sikerült kivágni?
  • Gerzson
    #72
    :) köszi a felajánlkodást

    most kerti tó mellé keresek valami jópofa vízköpőt
    ilyesmire gondolok

    külföldi oldalakat néztem de nem-igen találok olyat ami tetszik
    itthon nem is tudom hogye lehet-e kapni, csak pisilő törpét meg társait látom
  • Gabesz amd64
    #71
    hát én kivágtam itt már pár fát...

    neki lehet állni egyedül is csak óvatosan

    végülis mássz fel a fára és szép apránként kezd lebontani az ágakat,hagyjál támasztókat az erősebb ágakból magadnak h könnyebben tudj lépkedni a fán.

    először mindig kicsiket vágjál le az ágakból vagy a felét és így tovább.
    nemtom pontosan mire vagy még kiváncsi

    én szívesen kivágnám neked :)
  • Gerzson
    #70
    fakivágással kapcsolatban kinek milyen tapasztalata van?

    adott egy hatalmas diófa amit elvileg csak alpinista módszerrel tudnak kivágni, de az irreálisan sokba kerül
    kidönteni nem lehet mert körbe házak, szomszéd
    hidraulikus emelős utánfutó se fér be, létra pedig csak az alsó ágakig ér

    arra gondoltam hogy lassan megpróbálnám egyedül "szétszedni" a fát
    csak nincs kedvem ajtóstul nekiesni, kellene pár tanács, ötlet, nem érne meg egy esetleges leesést és gerinctörést
  • Gabesz amd64
    #69
    jó de ezt ha 5 éve egyszer kell csinálni,akkor sokat mondtam :)

    mi általában csak akkor csi ezt amikor mohás a lap vagy bármilyen...

    de tény h nagyon letakarítja és nagy a különbség :)
  • Gerzson
    #68
    vettünk nagynyomású mosót, a járdát tisztítottam vele, hatalmas a különbség
    balra a még nem tisztított, jobbra a már lemosott
    aki vacilál ilyen vételén annak csak ajánlani tudom, én se hittem a szememnek, hosszú évek koszát, moháját eltávolítja
  • ajtkatma
    #67
    www.tanoda.click.hu
  • Random work
    #66
    Valami virágnak látszó növény tűnt fel a kerünkben és nem igazán tudjuk a nevét. Jellegzetesen egy csoportban nőnek, de előző évről nem emlékszünk semmire, hogy ott lett volna. Tegnap készítettem róla képet ha valaki tud akkor segítsen megmondani mi lehet ez.

  • Gerzson
    #65
    már megérkezett a Starkl és a Sieberz tavaszi/nyári katalógusa, nézem mit hova kéne ültetni...
  • Punker
    #64
    az biztos hogy nekem csak örökzöldek lesznek, elegem van a falevél gereblyézésből :(
  • Killgore
    #63
    Én is csak cégek oldalait találtam meg.:S
  • 12346
    #62
    :D
    Kösz:))
  • Killgore
    #61
    Hát így elsőre passz, majd utánanézek. Csak azért írok, hogy lásd, hogy valaki még él ebben a topicban:)
  • 12346
    #60
    Písz!

    Tudnátok ajánlani olyan oldalakat - magyart, külföldit, ahonnan ötleteket lehetne meríteni kertépítéssel kapcsolatban? Mivel kezdő vagyok, és a józan paraszti eszemre hallgatva próbáltam meg keresgélni, de leginkább vagy kertépítő cégek oldalait találtam, vagy csak olyan tippeket, miket dobálhatnék be a kertbe, hogy nekik anyagilag jobban megérje^^
    Ötletekre, képekre, írásokra lennék kíváncsi:)
  • Gerzson
    #59
    épp a héten érkezett meg a katalógusuk, de még nem tudtam dönteni
  • Killgore
    #58
    A starkl-ból már rendeltem, és szépen meg is érkezett, nagyon szép, és hibátlan növények.
  • Gerzson
    #57
    Sieberz tegnap megküldte a katalógust, van pár különlegesebb dolog is benne, pl. télálló banán, illetve pálma, lehet nézelődni
  • Gerzson
    #56
    köszi szépen, kipróbálom
  • Killgore
    #55
    Persze. Van egy nagyon jó parazitairtó szer, Insecticide 2000 -nek hívják. Bármilyen hidegvérű állatot (beleértve rovarok, bogarak) megöl. A melegvérűekre viszont teljesen ártalmatlan. Díszállat szaküzletekben keresd, nálunk a boltban 1500 Ft. környékén van.
  • jefferson83
    #54
    Én csak annyit mondok, hogy a hangyaboly védett!!!
  • Gerzson
    #53
    adott egy fa aminek az oldalát teljesen kiették a hangyák, több maréknyi fűrészpor és egy nagy lyuk az aljátol kb 30-40 cm magasságig
    attól félek hogy tönkremegy miattuk a fa, mit lehetne tenni? mivel lehetne elijeszteni a hangyákat? van erre valami módszer, esetleg vegyszer?
  • Gabesz amd64
    #52
    az ember nem is gondolna milyen sok melo akad a kertben :O

    van egy olyan haz ahova hetente jarunk vissza melozni...funyiras az mindig :D