98
  • davos80
    #1
    Ojee.
  • Lame
    #2
    Azert ez durva.
    Nem gondoltam volna, hogy az Ati-t ilyen siman meg tudja venni az AMD.
    Kivancsi vagyok mi lesz ebbol.

    Addig is rohanok X2-ot venni :)
  • Mp3Pintyo
    #3
    Nocsak! Mégis? :)
    Még jó, hogy nem vettem procit a hónapban. Várok egy kicsit mire ide is elér az új ár :)
  • azirafael
    #4
    B+ 5.4 milliárd dollár a világon nicsen... Ebből mi lesz vajon...
  • Inquisitor
    #5
    "Nem gondoltam volna, hogy az Ati-t ilyen siman meg tudja venni az AMD."

    5.4 milliárd dollárt, 2.5 milliárd hitellel, nem neveznék "simának" :)
  • azirafael
    #6
    Háááát nagy áresés? megnéztem az új árlistát egy 3500+ Athlon 64 (socket 939)225 HUF/Dollár árfolyamon számolva 20.475.- HUF. Most a depon 20.247 HUF+áfa... hol it az áresés?
  • Inquisitor
    #7
    Na jó, de ezután próbálják meg a magyar boltosok 80e-ért eladni az AM2-es X2 3800+ procit :P
  • NEXUS6
    #8
    Sajnos meg fogják próbálni;(
  • Deffyant
    #9
    jólvan, akkor eztán minden xar 1 helyen lesz
  • asysoft
    #10
    A két cég, amellyel szimpatizálok egyesül:) Remélem ez nem fog egyik hátrányára sem válni... Amúgy kíváncsi leszek az nVidia válaszára, megszűnik-e a chipsetgyártás, bár ezt nem tartom valószínűnek, elég sok bevétele lehet belőle... Ha mégis, akkor sem fogom bánni:)
    Az árcsökkentés jelenleg az AMD egyetlen fegyvere a Conroe ellen, remélem hatásosan tudja alkalmazni (magyarul iszonyat olcsón jó procik:))
  • Inquisitor
    #11
    És NVidia mit csinál eztán?
  • nemtudomanevem
    #12
    "És NVidia mit csinál eztán?"
    Az nVidia megveszi az AMD-t és az ATI-t egybe.
  • sokadikgab
    #13
    Ott a pont.

    Ez a hozzaszolas volt a nap poenja!!!
  • Inquisitor
    #14
    Ne hülyéskedj már. Arra gondoltam, hogy chipset téren a két szék közé (Intel/AMD) esett, és az új Intel chipsetek meg Crossfire-t támogatnak, nem SLI-t. Viszont az NForce rohadtúl nem erős még az Intel platformnál eladásokban, ellenben most már lehet AMD-nél se lesz az.
  • Windforce
    #15
    Kis pontositas:
    AMD veszi meg az ATI-t...
  • Marlosh
    #16
    De hisz o is azt irta
  • Rosco
    #17
    Utána meg az Intel megvesz mindent és jönnek az AMD-Intel duálprocis Nvidia chipsetes ATi integrált videóvezérlős alaplapok
  • mikloss
    #18
  • Windforce
    #19
    Elnezest, felreolvastam
  • mikloss
    #20
    Király! milyen olcsók lesznek, eddig egy 3500+-os Athlon-t akartam 23e-ért, most már 20-ért is megkapom majd Amúgy megéri X2-est venni, sokkal jobb a sima Athlon-nál???
  • qtpman
    #21
    fasza ÉS ITTHON MIKOR LESZ ILYEN ÓCSÓÓÓÓ??
    SOHA..
  • metaljesus
    #22
    még a felvásárlásról szóló hír is ma (vagy tegnap) hangzott el egy sajtótájékoztatón. nem gondolod komolyan hogy a beígért áresés a világ minden pontján 24 órán belül bekövetkezik, ugye? ennek több hét, vagy talán 1-2 hónap múlva lesz csak érezhető hatása
  • Derapo
    #23
    És jön Bill Gates és mevvesz mindenkit és jön az új oprencer Winvidiati Amdsta és csak intel chipsettel fog menni
  • Akuma
    #24
    Ezzel a húzással az ATI az Nvidia alatt vágja a fát... Azthiszem nem lesznek többé nforce-os alaplapok, legalábbis olyan, ami meg is érné...
  • Akuma
    #25
    Félreírtam, nem "ATI"-t akartam írni, hanem AMD-t
  • nemtudomanevem
    #26
    "Ne hülyéskedj már. Arra gondoltam, hogy chipset téren a két szék közé (Intel/AMD) esett, és az új Intel chipsetek meg Crossfire-t támogatnak, nem SLI-t. Viszont az NForce rohadtúl nem erős még az Intel platformnál eladásokban, ellenben most már lehet AMD-nél se lesz az."
    Attól hogy ATI-t megveszi az AMD attól még nVidia-nak fejleszteni kell AMD-re chipsettet mivel nincs saját mint Intelnél, és abba még belegondolni is rossz milenne ha SLI megszünne emiatt AMD platformon.
  • [NST]Cifu
    #27
    Erről van szó. Azzal végképpen kivágná maga alól az nVidia a fát, ha nem lenne AMD-hez SLI képes alaplap...

    Vagy alternatívaként esetleg leül az AMD és az nVidia, és megbeszélik, hogy lehetne összeolvasztani az SLI-t és a Crossfire-t egy szabványba...
  • Sadist
    #28
    Na az informatikában a szabványok azok, amikre előszeretettel tesznek nagy ívben.
  • waterman
    #29
    csak nagyon nagyon remélni tudom, hogy igazatok van és tényleg megmarad az nforce AMD mellé. nem mindegyik széria volt tökéletes, de nagyon erős alapot ad egy nforce-os alaplap egy AMD-s konfignak.
  • Inquisitor
    #30
    Úgy látszik mások is így gondolják:

    AMD divorced NVIDIA and married ATi
    With AMD's announcement of its $5.4B acquisition of ATi, it came as no surprise that this has brought a change in old partnerships between the companies.

    As we know, NVIDIA's SLI has been one of the driving force for the AMD platform. Although NVIDIA has an Intel edition, it seems that NVIDIA has put too much eggs into a single AMD basket.

    The NVIDIA for Intel edition did not appeal to much manufacturers. Out of a 100 reviews of mainboards based on NF4 or NF5 chipsets, you could hardly see any NV Intel edition reviews out there. In fact, I spoke to one of the top tier manufacturers before and they told me that NV Intel edition is of lower priority and they do not intend to send samples out to review sites worldwide. In fact, consumers will always prefer to pair up Intel chipset with Intel CPUs.

    The same thing applies when it comes to AMD. Although AMD hasn't been in chipset business for some time. They still have the technical knowledge to make good chipsets. If you remember the ALI/ULi M1687 that can be found on the defunt SOYO K8USA mainboard, you will notice that CPU-Z shows you that it is a AMD-8111 Northbridge. AMD's expertise in chipsets will enhance the performance of ATi's chipset for AMD platform. With AMD's marriage with ATi, we would foresee that AMD will push CrossFire as the defacto dual graphics card solution for its processors. AMD CPU buyers will also tend to go for the AMD/ATI chipset.

    Considering the new chipsets NF570/590 SLI versus ATi RD580, the RD580 runs way cooler and performs on par when paired up with a NVIDIA graphics card. ATi RD580 is also the first single chipset that supports Dual 16x PCIe lanes while NVIDIA still has to rely on two seperate chips running through Hypertranport to achieve that.

    Although AMD sells lots of CPUs pairing it up with nF4/nF5, OEM goes to VIA and SiS too. Although these two companies aren't in the limelight, they will still be able to do well with a AMD/ATi blessing probably by licensing and enabling CrossFire on all chipsets other than NVidia and Intel. Will NV continue to lock out all chipsets in running SLI except Intel's and their own ? That remains to be seen.
  • Inquisitor
    #31
    "nem mindegyik széria volt tökéletes"
    Fentartom, hogy NF1-től NF4-ig nem volt normális IDE vezérlő, a botrányosan az*r és hibás tűzfalat meg ne is említsük, ráadásul olybá tünik, hogy az NF5-ös is forróra sikerült.
  • M0RN1NGST4R
    #32
    ja, amd-intel dualprocis rendszerek. conroe x2 néven. egyik mag intel, másik amd.
    komolyra forditva a szót: nem vagyok amd rajongó, igaz az x2-es procik nagyon nagyon tetszenek, de csak remélni tudom, hogy az amd ebbe az üzletbe nem fog belebukni. ez nem kevés pénz. szar lenne, ha az intel konkurencia nélkül maradna
  • pentium419
    #33
    valaki aki JÁRTAS A TÉMÁBAN magyarázza meg nekem miért nem lenne jó az Intelnek ha becsődölne az AMD, vagy ha megvenné pár ezer mrd HUF-ért? mert meg tudná, csípőből...
  • Inquisitor
    #34
    ATI hivatalos bejelentése az ügyről ...
  • Inquisitor
    #35
    Fórumon már azt találgatják, hogy NVidia most majd jól megveszi a VIA-t, elvégre annak is van GPU (S3), Chipset (VIA) és Processzor (C sorozat) fejlesztő részlege is :)
  • Shodan
    #36
    És akkor most a név változni fog?
  • pentium419
    #37
    ez mind szép és jó, de ebben hol a válasz a kérdésemre?
  • waterman
    #38
    nem vagyok jártas a témában, de elég gyagya a kérdésed.
    legelőször is intel ha megvenné AMD-t akkor elsőként egy veszettnagy trösztellenes perrel találná szembe magát, mert személyi számítógépbe való CPU-ból csak ez a kettő gyárt érdemlegeset. via eden? haha. transmeta? höhö. ibm risc? mibe rakjam?
    másodszor nem az intelnek nem lenne jó az üzlet, hanem neked, mert ha egyeduralkodó valaki a piacon, akkor annyiért adja amennyiért nem szégyenli(plusz a fejlődés is belassul eléggé). olyan gazdasági hatásai lennének, hogy az elemzők inkább nem is gondolnak bele:) de annak, hogy az AMD-t felvásárolja az Intel, az esélye tök 0, szvsz. pl, mi az a K betű az AMD chipek generáció jelzésére? a kriptonitra utal, mert az az egyetlen ami legyőzi superman-t:) és ezzel az Intelre utaltak...:)
  • pentium419
    #39
    hát a te válaszod gyagya, én csak kombináltam egy kicsit, bár ami lényeges azt kihámoztam a mondókádból: trösztellenes perek jönnének intelékre.
    amúgy nem azt kérdeztem h nekem mért lenne rossz, hanem intelnek mér ne lenne jó.
    köszönöm a segítőkész, jószándékú választ.
  • asysoft
    #40
    Nem az Intelnek nem jó, hanem neked. Vagy talán azt hiszed, Core2-t amúgy is kihozta volna, ha nem lett volna konkurencia? Árakról nem is beszélve, 50 felett lenne egy épkézláb proci...