327
  • Cat 02 #207
    jókor xD
  • Kokler69
    #206
    ehe! nekem megvan az uj rhapsody cd végre, es eszmeletlen kiraly:D mindenkinek ajanlom, foleg a Silent Dream cimu szamot!:D
  • Cat 02 #205
    sztetek Velencei karneválon van Rhapsody ? :D
  • Dzsiti999
    #204
    A hivatalos oldalon (a kép alatt nyomjatok az enter the site-ra) van egy inderjú... nem láttam még XD még nem néztem végig, de nagyon érezhető benne az olasz akcentus :D
  • Cat 02 #203
    már én is kezdek leszokni xD de még mindig jó azért
  • Shiwo
    #202
    nem kevesen hallgatják, csak kevesen járnak ide, akik hallgatják :)
  • Lee732
    #201
    Igen, azt én sem tudom, hogy miért hallgatják ilyen kevesen. Pedig egy-két szám simán lehetne sláger. Mindesetre én büszke vagyok, hogy ilyen közösségnek tagja vagyok:)
  • Lee732
    #200
    Ez tényleg érdekes. Annyit sikerült kideríteni, hogy ezen van két bónusz szám, ami nem az album szerves része.
  • Dying Soul
    #199
    Több hónapja kint van egy norvég lemez, de még az adatbázisban sincs, ne csodálkozz. :)
  • Cat 02 #198
    bonus a legocslobb ? :D
  • ttp145
    #197
    Nem az a gáz hogy olasz és lassan hanem az hogy jó és lassan. :(
    sajnos. És nem is halgatják túl sokan ismét sajnos
  • Lee732
    #196
    Most hívtam a cdpince-t, csak jövő héten lesz.
    Azért elég gáz, hogy egy olasz együttes ilyen késve érkezik Magyarországra...
  • Lee732
    #195
    Az LP ugye bakelit lemezt jelent?
    Egyelőre nem találtam infót, hogy miben térnek el a cd-s verziók
  • Lee732
    #194
    Köszi, a cdpince-nek már benne van az adatbázisában.
    Itt van a választék:
    RHAPSODY OF FIRE
    TRIUMPH OF AGONY
    2006-09-29
    Formátum: LP
    Ár: 7190 Ft.

    RHAPSODY OF FIRE
    TRIUMPH OR AGONY
    2006-09-21
    Formátum: CD
    Ár: 5290 Ft.


    RHAPSODY OF FIRE
    TRIUMPH OR AGONY -LTD.ED.
    2006-09-21
    Formátum: CD
    Ár: 6290 Ft.

    RHAPSODY OF FIRE
    TRIUMPH OF AGONY + 3
    2006-10-25
    Formátum: CD
    Ár: 7890 Ft.


    Rhapsody of Fire
    Triumph Or Agony (Bonus Tracks) (Spec)
    2006-09-26
    Formátum: CD
    Ár: 4590 Ft.

  • Dying Soul
    #193
    Cdpince, Headbanger?
  • Cat 02 #192
    vhonnan rendelni ?
  • Lee732
    #191
    Spanok, szép dolog, hogy már torrent link is van az új albumhoz (Triumph or Agony), de mint igazi rajongó eredetiben szeretném megvenni. Tud már valaki lelőhelyet Budapesten? (Tegnap a MOM parkban nem volt).
  • Cat 02 #190
    Dark Secret ben csak Unholy Warcry van ?
  • Dying Soul
    #189
    Egyetértek, de talán csak a kezdeti götenburgi színtéren találsz hasonló vokálokat.
  • Dzsiti999
    #188
    Cannibal Corpse meg jó banda :D egyik kedvencem XD de térjünk vissza a témához...

    amúgy van benne valami, abban, amit mondasz... :D
  • armageddon666
    #187
    dehogyneeeem, ugyanugy hangzanak :D:D:D:D amugy Dying ez a csatateres kiáltozásos elképzelés nem is rossz :D bár nemtom hogy ennyire eltorzított hanggal kiáltoznál :D szerintem ez a picit death metalos éneklésmod az a démoni hangulatot hivatott egteremteni.
    (CC-t meg poénból hoztam fel :D)
  • Dying Soul
    #186
    Ez brutal death metal, kultzenekar amúgy. :)
  • Dzsiti999
    #185
    na azért pont Cannibal Corpse-ra nem kellett volna hasonlítani azt a számot... ennyire azért nem (őőő) "vad" a When Demons Awake :D
  • Dying Soul
    #184
    Inkább olyan, mintha kiáltozna össze-vissza a csatatér közepéről. :D
  • armageddon666
    #183
    muhaha
    asszem ez is death metal :D vagy doom... vagy black... de tökre ugyanolyan nem ? XD de a When Demons Awake tényleg olyan (az ének miatt) mint a death metál egy picit. olyan aggresszivan énekel, meg... szal érted :D:D:D én egyetértek GTvel
  • Dzsiti999
    #182
    jólvanna... :D azért tényleg van (egy "kis") különbség :D de ettől függetlenűl sokkal agresszívabban énekel, mint a többi rhapsody számban :D
  • armageddon666
    #181
    most hallgatom (meglepett mi? :P) és tényleg tökre úgy énekel :D:D sztem nem áll ez jol neki :D ettől függetlenül teccik :D
  • Dying Soul
    #180
    [URL=http://youtube.com/watch?v=-NQI3BSVOKM]Nem vonnék párhuzamot.[/URL]
  • Dzsiti999
    #179
    ...nem azt mondtam, hogy death metal... azt mondtam, hogy death metal hangulatú. ez alatt azt értettem, hogy eléggé agresszívan énekel benne :D
  • Dying Soul
    #178
    "In 1997 Rhapsody released their debut album, Legendary Tales. Co-founders Luca Turilli and Alex Staropoli created an epic sound with this first album. Rhapsody incorporated classical music, baroque and heavy metal styles in a new sub-genre known as "Hollywood metal" or "film score metal" because of its resemblance to movie soundtracks."

    Dzsiti, nem tudom honnan veszed, hogy abban a számban death metal van, mert sehol nincs benne. Semmi.
  • Dzsiti999
    #177
    nekem a kedvenc albumom a Power of The Dragonflame, aztán a Symphony II (rövidítek :D)... hát ezeket hallgatom folyamatosan, épp ezért nem tudok a többiről véleményt mondani mert nem nagyon emléxem rájuk (sry...).
    na akkor már kedvenc számokat is írok:
    - Legendary Tales (nem jön be az énekes hangja, ezt az albumot kihagytam... de a Land of Immortals már tetszik Fabio hangjával (azt remake-elték egy kislemezen))
    - Symphony I-ről az Emerald Sword (többi nem ugrik be)
    - Dawn of Victory-ről a Dawn of Victory és a Holy Thunderforce
    - Rain of a Thousand Flames-ről a Rain of... és a Wizard's Last Rhymes.
    - Power of The Dragonflame-ről az ÖSSZES(!) szám tetszik... főleg a When Demons Awake (death metal hangulat miatt :D), és a Gargoyles, Angels of Darkness
    - Symphony II-ről is szinte az összes tetszik... de a fő kedvenc az Unholy Warcry, The Magic of The Wizard's Dream, Shadows of Death, Nightfall on the Grey Mountains.
    - Az új albumról a Silent Dream a kedvencem... többi szám nem nagyon ugrik be, mert nem nagyon hallgattam még...

    nah ennyi lenne... kicsit hosszú lett sztem... :D
  • armageddon666
    #176
    Nekem a Power of the Dragonflame a kedvencem, utána a Rain of a Thousand Flames és a Symphony of Enchanted Lands II, de az nagyon más sztem mint a többi ugyhogy azt körül sorolom. azt csak akkor hallgatom mikor tudom hogy nincs más dolgom és van időm végighallgatni az albumot. és akkor közben nem nagyon csinálok semmit csak hallgatom :)
  • Cat 02 #175
    Gamma Ray -t rakd be xD
    haver azt mondta hallgassak azt Rhpasody helyett mert végülis ua csak abbna nincs ilyen "szolid" rész :)
  • Cat 02 #174
    nekem Old Age Of Wonders :D
  • Dzsiti999
    #173
    hát azért ténylég más a fílingje... de azért nagyjából tetszenek a számok rajta... főleg a Silent Dream :P
    remélem majd a következő album egy kicsit "erősebb" lesz :D
  • ttp145
    #172
    hát tényleg inkább power. de az új albumná megvagyok lőve. elveszett a dawn of victory-s feeling sajnos
  • armageddon666
    #171
    hidd el jobban power mint szimfonikus :P
  • ttp145
    #170
    valami oldalon néézegettem még régen a műfaját. Többnyire power metal volt de asszem a dawn of victory-ra azt irta ho neoclassic metal. de tökmindeggy me ha valami jó nemérdekel mi az
  • Cat 02 #169
    inkébb szimfónikus :) xD
  • Dzsiti999
    #168
    majd lesz :) még nem volt idő mindent betenni... amúgy a Rhapsody az szimfónikus power metal (de inkább power) :D