12300
10528995171446015691.jpg
  • MrSpock
    #10133
    Ami azt illeti ez amximum terv!:-(:-)Bár úgy 20 évvel ezelőtt gondoltam,hogy úgy 100évig simán de azóta eltelt egy bizonyos idő,és így kompenzáltam hogy lekell faragnom pár évtizedet,főleg a jelenlegi helyzetemet nézve.Néha aztmondom,hogy talán nemkellene megvárnom a holnapot sem.:-( Ebben a világban ami itt zajlik..de aztán úgyérzem kivárom míg jóisten magához szólít.
  • ACE
    #10132
    Rosszul mondtam, a teljes napfogyatkozást lehetett látni Balaton környékéről, Budapestről 95%-ban tűnt el a nap.
  • ACE
    #10131
    link
  • ACE
    #10130
    Ha jól rémlik csak Balaton környékéről lehetett látni, akár részlegesen is, a teljes fogyatkozást meg csak olyan 50 km-es sávban, én is ott voltam, Tapolcán, és tényleg nagyon tuti volt.
  • ACE
    #10129
    30-40 évig? Elég optimista vagy :D
  • precision
    #10128
    hát akkor csessze meg, én Pestről próbáltam nézni, de annyi felhő volt... még az eső is elkezdett szemetelni
  • wesker24
    #10127
    A következő 2081-es napfogyatkozásról meg annyit hogy azt már szinte én se érem meg mert akkor lennék kerek 100.
  • wesker24
    #10126
    Amugy nálunk is tökéletes idő volt és én is láttam szinte mindent !

    Egyszer csak hirtelen elsötétült minden és mikor a nap teljesen eltünt akkor megjelent a nap külsö légköre ! Nagyon frankó volt !

    Egyből be is ülte az összes baromfi az ólban. A kakas meg kukorékolt ezerrel !
  • MrSpock
    #10125
    Azért az ember libabőrös lett,mikor figyelte a napfogyatkozást. Különös érzés volt,és ahogy a denevérek is kiröppentek..szóval érdekes dolog.A sötétedés,és ahogy pillanataok alatt lehűlt a levegő. Tökéletesen lehetett látni,szerencsére az erkélyünkről pont fennt szemben,szemüvegben:-) én is szeretnék még egyszer látni,bár magyarországon valszeg nemjön össze,mert jó hamég 30-40évig élek.
  • precision
    #10124
    fuh bazzeg, gyorsan repül az idő, az akkor már 9 éve volt...:)
    és te láttál is valamit, mármint, a napot magát láttad rendesen?
  • wesker24
    #10123
    Nem 2001-ben volt ! Hanem 1999 augusztus 31-én volt a teljes napfogyatkozás ! Én végig néztem az elejétől a végéig ! Védőszemüveg is volt meg minden !
  • ba32107
    #10122
    2001-ben volt ha jól emlékszem. Basszus én sajnos nem voltam a sávban, jól kihagytam ezt az élményt. Mondjuk még viszonylag fiatal is voltam. A 2081-eset tuti nem érem meg, úgyhogy el kéne menni valahova addig, ahol lesz :)
  • precision
    #10121
    na azt még megvárom :DD a multkoriból (ami mikor is volt? pár éve) nem sokat lehetett látni az időjárás miatt... csak annyit hogy sötét lett, pár perc múlva meg "jött vissza a fény" :D pedig vettem ilyen védőszemüveget is hogy majd jól megnézem ahogy "eltűnik a nap", a végén meg ott marad a gyűrű... de semmit nem lehetett látni
  • DjDano
    #10120
    Na ha már az adatoknál tartunk a következő teljes napfogyatkozás 2081-ben lesz Magyarországon :)
  • LasDen #10119
    mindenki elfelejtette.... :D (vajon köze van hozzá?? :D)
  • Shiwo
    #10118
    tényleg..ez igaz
  • Micsu
    #10117
    helyes mert ez egy sorozat ne várj tőle komoly relációkat
  • Fresh Duke
    #10116
    A Haiti képes törölni mások emlékezetét is.
  • Magiszter
    #10115
    Napfogyatkozás kiterjedése
    És még egy kis érdekesség: 1900 és 1999 között 40 fogyatkozás volt, ebből 15 teljes (tehát mint a Heroes-ban). Náluk meg 3 év alatt ez a második teljes (bár volt már példa rá hogy 3 év alatt 2 teljes volt csak a Föld egymástól távol eső részein.)

    Ezt csak mint érdekesség jegyeztem meg.
  • Flamer
    #10114
    igen ez ne mis lenne rossz. teccene (y)
  • szucsy89
    #10113
    jah neki most működik csak igazán:DDD
  • Shiwo
    #10112
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    vicces akkor lenne, ha a napfogyatkozás elmúltával mindenki visszakapná a saját képességét..így Peter, Sylar és Petrelli papa is a képesség-szerzést..csak épp az eddig elorrozott képességeket nem kapnák vissza..kezdhetnék előről a begyüjtést :) és nem lennének annyira überdúrvák... ami viszont érdekes, hogy a haiti honnan tudta, hogy nem működik a képessége..amúgymeg neki totál mind1, hogy nem müxik perpill,képességének "hatása" eléggé "kiterjedt"
  • LasDen #10111
    kiváncsi leszek Hiro a képregényesekkel mennyit fog szerencsétlenkedni.......
  • szucsy89
    #10110
    jóó kis rész volt ez:D Sylar meg Parkman milyen nyomorékok voltak már azokon a részeken felnevettem:D meg Hiron természetesen:DDD
  • Magiszter
    #10109
    Hát ez egy érdekes rész volt... Kiváncsi vagyok mit hoznak ki belőle a következőben...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Vajon hogy ússza meg Syler? Felsugározzák az Enterprise-ra?
  • Szolnokboy1
    #10108
    - 1 ennyi erővel :P
  • Szolnokboy1
    #10107
    nem, mert ennyi erővel, mindenkinek, aki képes regenerálódni, és korábban már megsérült, ennyir erővel meg kellett volna halnia. Kensei azért porladt el, mert 400 éves volt, de Arthur nincs annyi.
  • Cat 02 #10106
    Nem, gondolom ha már 1szer begyógyult belül, nem roncsolódik szét megint a cumó.
  • jax
    #10105
    Meg lesz egy lövésből is...
  • precision
    #10104
    csak egy kérdés...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a képességek eltűnése után, Arthurnak nem kellett volna újra szarul lennie? Hisz Adam képessége adta neki vissza az egészségét. Mikor Adamből kiszívta az erejét, az elporladt. Megszünt a képesség hatása, még hacsak passzív képességről is van szó. Mohinderről is eltűntek a 'pikkelyek', holott az csak a képessége mellékhatása volt. Szal minden arra utal hogy Arthurnak újra betegnek kellett volna lennie. Nem?
  • salieri
    #10103
    Szerintem meg így az évad közepén lehetett volna sokkal jobb ez a rész, de a nézettség legalább nem csökkent.
  • ba32107
    #10102
  • VinylToy #10101
    [spoiler]A napfogyatkozás megfigyelése veszélyeket rejt magában, tilos szabad szemmel megfigyelni vagy olyan távcsövet használni, amelyet megfelelő szűrővel nem láttak el. Az utóbbi eset azonnali teljes vakságot okozhat, az előbbi látásromláshoz, extrém esetben vaksághoz vezethet. A megfigyeléshez használjunk különböző – kereskedelemben kapható – optikai szűrőket, speciálisan napfogyatkozáshoz való szemüvegeket. Sem a kormozott üveg, sem a CD, sem a feketére exponált film nem véd meg a káros sugárzásoktól, sőt a pupilla kitágulása révén még a szabad szemes megfigyelésnél is nagyobb károkat okozhatnak!/spoiler]

    Forrás Wikipedia
  • Flamer
    #10100
    őő izé. ték :?:O4
  • Zomil
    #10099
    ismét jó kis rész volt :)
    amugy Elle karaktere engem egyre jobban idegesit, mintha teljesen bekattant volna, azt hittem, h az elözö rész után már ujra rendbejön hogy lenyugodott de nem :S
  • LasDen #10098
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sztem a napfogyatkozás végén visszatérnek az erők...nem volt rossz rész.....az vicces volt, ahogy Sylar keménykedni próbált az ujjával :D De Parkman koncentrálása sem volt rossz :D
  • ProGabe #10097
    jah, valószínű az lesz. a másik biztos dolog, hogy

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    köv. rész végén szépen visszatér kb. mindenkinek az ereje. ha nem, kénytelenek lesznek átkeresztelni a sorozatot Zeroes-ra :)
  • Flamer
    #10096
    http://www.hosszupuskasub.com/download.php?file=0008491.rar
  • Shiwo
    #10095
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    érdekes, hogy látszólag egyszerü vége lett, mégis az ember allig várja, hogy mi lesz a köv részben..kit puffant le Noah..bár van 1 olyan érzésem, hogy senkit, mert megszólal a mobilja, hogy Claire elég cefetül van...
  • jugen
    #10094
    Szórakoztató rész volt :D