181
SG: Zalaegerszeg
  • Hajnalcat
    #101
    Igen, erről én is már hallottam, tűntetést is szerveztek a lakók. No comment... (Majd privátban megírom a véleményem, mert még a végén olyanokat írnék....)
  • Kmarha
    #100
    No kicsiny városunk újra a TV-be került. Urambocsá, megint nem szépségéről és fényességéről regéltek a riporterek. Sokkal inkább az állatként viselkedő, már bocsánat, de cigány családról (kapásból kettőről), kik államilag támogatott lakásba élvezhették szomszédjaikat megkeserítő mindennapjukat. A szük, 15-20 főből álló családi látogatások álltalában elhajigált sörözdobozokkal, cigi csikekkel, emberi ürülékekkel díszített házelötti utcát és parkot hagyott maga mögött. Aztán meg csodálkoznak hogy az utcára akarják tenni őket. Baahhh.

    Az említett hely valahol a Galaktiko és a Kisspar között, mellett, ott a parknál található tizemeletesek egyike. Ohh, és ez nem rasszista szöveg, ez csak tény.
  • Hajnalcat
    #99
    Mert azt hittem, hogy haragszik rám, de örülök, hogy nem. :)
  • Hajnalcat
    #98
    Végülis maga a hely nagyon tetszett, mert olyan romantikus volt, kastély, hosszú folyosók, eldugott zugok, és kinnt dörgött, villámlott. Akkor volt az a hatalmas vihar. Én jól éreztem magam. Csak hát nem ennék ott többet az biztos. :D
  • carmen25
    #97
    Csak kiváncsiságból hadd kérdezzem meg, a zenei topicban miért kértél bocsánatot Esrohnoiltól? Kérdeztem, de ő nem tudja
  • carmen25
    #96
    Ez undorító!!!!!!!!!Többet oda se mennék kajálni...
  • Hajnalcat
    #95
    Ja, a kép, ha előjön, akkor az alsó kis nyilakkal ki kell nagyítani, hogy el lehessen olvasni.
  • Hajnalcat
    #94
    Ha a mai Zalai Hírlapot olvassa valaki, akkor ezt a cikket látja majd a legutolsó oldalon:

    Kép (396.5 KB)

    Ehhez hozzáfűznék néhány dolgot.
    Én is ott voltam azon a bulin, mivel a barátom legjobb haverja nősült meg, jó fej srác, mindig együtt szoktunk inni. :D
    A bulin én csak sajttal töltött pulykamellet ettem. Nekem nem lett semmi bajom. A barátom még a sajttal töltött pulykamell mellett csirkecombot is evett. Őt utána otthon kellett ápolnom a láz miatt, (meg még a lába miatt, de ez nem tartozik ide). A többiek, akik rosszul lettek utánna, szintén csirkecombot ettek. Magyarul nagy valószínűséggel a csirkétől betegedett meg az a sok ember.
    És még egy fontos dolog! A konyhai üzemeltető azt nyilatkozta, hogy csak 17 ember betegedett meg. Ez hazugság! Legalább 50 ember betegedett meg, ugyanis körbekérdeztünk mindenkit. Csak 17-en fordultak orvoshoz, a többi otthon próbálta átvészelni a magas lázat és a hányás, hasmenést.
    Ennyit az őszinteségről...


  • Hajnalcat
    #93
    Köszi, most már tudom, merre van. :) Egyébként ma is este arrafele mászkáltam, mentem meccsre. :D
    Nyertünk!!! :)
  • Kmarha
    #92
    hja.. és ha jól tudom egy napra egy ezres. a napi 300amból nem fogok rá elmenni, pedig a stilust szeretem. Marad a nem koncert napok. :)

    Egyébbként ott van a Dózsa pálya mellett.. a régi Mega helyén. A (khmm.. elnézést de igaz) cigánynegyed végén.
    Most utca nevet nem tudok mondani, de szerintem ez alapján be lehet lőni. Vagy még jobb: Maestro sörözőből is el lehet juttni. E kocsma éjjel-nappal nyitva van, a tüzoltóság és az Aranybárány között, majdnem félúton. Biztos tudod melyik az. No annak az ajtajából kilépve csak menni kell egyenesen azon a kis utcán (tényleg pont szemben a kocsmával a túloldalon), és megtalálod :)
  • Hajnalcat
    #91
    Club Grabowsky?

    Ha az, akkor pontosan hol található az a hely? Mert most hallok róla elöszőr.
    A mai újságban olvastam, hogy péntek, szombat Rude To Hell fesztivál lesz ott, melyen ska-,reggae- és rockabilly-zenét játszó együttesek lépnek fel.

    Pénteken (ma):
    - Copasetic
    - Yellow Spots
    - Testi Egyenleg
    - Nemérdekes
    - Mystery Gang

    Szombaton:
    - Dub General (horvát)
    - Skambulance
    - The Last Minute
    - Ska2tonics (szlovák)
  • Kmarha
    #90
    No, szerintem megtaláltam a városban a helyet ahol elvagyok. Grabo. A barna sörükhöz nem nyúlok többet, de a hosszú lépés itt is csak 50 mint álltalában máshol.
    Néha még jó zene is megy, bár a punk music kicsit túlsúlyba szokott kerülni.
    No de legalább ott az esti filmnézés mely néha megy, néha nem. :D Tegnap végignéztük a Stop Shopot és a Ford Farlainet. Kényelmes fotelban, cigivel, néha-néha becsuszó csócsó meccsel.
    Lehet oda kéne költöznöm.
  • Hajnalcat
    #89
    Abból mi nem kaptunk. :(
  • Lyan Kyj
    #88
    az ingyensör ott volt az esti Dísz-téri ünneplésnél^^^^ Majd legközelebb:)
  • Hajnalcat
    #87
    Ingyensör? :O Arról lemaradtam. :( Mikor volt?
    Mikor a ZTE megnyerte a bajnokságot, ejj, az de szép nap volt! Egész városban mindenki örült, az emberek a fociról beszéltek, ahova bementünk, kocsmába, ott a ZTE himnusza szólt. :) Este meg ünneplés a Dísz-térnél. :) Amúgy egy értelmes program van, a bajnokság. :D Mindig kimegyek ZTE meccsre, ott legalább jól érzem magam.
    Moziba már nem járok, főleg a Cinema Citybe. Ha jól tudom, az a Plázában található. Na, én arra a helyre be nem teszem a lábam. Szánalmas, ami ott van...Maradok a régi, hangulatos Ady mozinál, ha esetleg mégis elmennék mozizni.
  • Lyan Kyj
    #86
    a legutóbbi érdemleges program, ami zegen volt, az a tüzijáték volt meg az ingyensör, mikor a zete megnyerte a bajnokságot. Én már nem sokat várok a várostól,gáz ez a hely. Kedvencem a "Cinema City". Minden más városban teljesen kultúrált körülmények közt, mozihoz méltóan viselkedik mindenki, itt meg bemegy a zegi "városi", aztán csámcsog, cuppog, mobilozik, meg beszélget. Szánalmas...
    slusszpoén, h legutóbb, a Karib-tenger Kalózai 2-t nem engedték stáblistát végignézni, mert a köcsög nyanya sietett haza (uccsó vetítés volt). Tesóm bent hagyta telóját (kikapcsolva, ugye), kiesett zsebéből, nő meg mondta, h majd holnap érdeklődjön. Ő meg lenyúlta. Tesóm bement rendőrségre, oszt lenyomozták a teló helyét. Jah, és NEM rúgták ki...LOL...
  • Hajnalcat
    #85
    Átadom neki! :)

    Köszönöm, DJ Skyline volt segítségemre. Sajnos a cicust én nem tudom, hogy kell lekicsinyíteni, hogy úgy is mozogjon utánna. Ezért kértem meg az egyik szakértőt.
  • Esrohnoil
    #84
    Oh, köszönöm szépen! :)
    Bár nem ismerem..., de a barátnődnek is boldog születésnapot!
    Jó lett az új logód.
  • Esrohnoil
    #83
    Ez igaz Cicmic! :)
    Nah, akkor ezzel a tudattal válasszunk szépen Októberben ÚJ!!! polgármestert!
  • Hajnalcat
    #82
    OFF
    Boldog szülinapot Esrohnoil! :)

    (A barátnőmnek meg holnap lesz. :D)
    ON

  • carmen25
    #81
    Egerszeg: nulla munkahely, semmi lehetőség, kevés szórakozás. És egyre rosszabb lesz a dolog...Vajon miért??
  • Hajnalcat
    #80
    Megnéztem.
    Extrém sporthétvége lesz a Gébárti-tónál:
    Extrém hétvége

    Jól hangzik, nagyon jól, imádom az extrém sportokat. :) Kár, hogy nincs részletes leírás.
  • Hajnalcat
    #79
    Motoros fesztiválon már voltam régebben, már akkor is nagyon drága volt a belépő. :/
    Imádom a motorokat, ha lenne, akkor biztos elmennék.
    Pont a héten akartam elmenni a Gébárti-tóhoz a barátommal, már terveztük, de sajnos közbejött az a dolog, amit írtam neked... Ejj, nekem semmi sem jön össze. :/
  • Kmarha
    #78
    mint irtam az elején, lehet hogy volt. Viszont rendör kint nem volt. Kordon nem volt. A felvonulásokra, zsonglörködésekre majd 1 órát vártam aztán elmentem, addig nem volt. A tüzparádéra 40 percet vártam, nem volt. Még csk be sem mondták, hogy késnek vagy valami.

    Lehet hogy aztán 1 órás csuszással megcsinálták nem tudom. Én ennyit tudok amit leírtam. :))

    Egyébbként mintha most lenne kint valami A Gébárti tónál is? Legalábbis rebesgetik. De oda én msot ki nem megyek :))

    Valami motoros fesztivál nem lesz itt mostanság? :S (mondjuk oda is csak belógni tudnék, mert 3000 forintom nincs belépőre :D)
  • Hajnalcat
    #77
    Tetszett a beszámolód. :D Mármint szövegileg. Viszont ha ennyire gyér a program és nem volt tűzzsonglőrködés sem, hát akkor inkább nem megyek ki. :/
    Komolyan, ebben a városban semmi normális dolog sincs. Már unom.
    Hol vannak a jó rockkoncertek, vagy bármi más értelmes program?

    Kmarha!
    Köszönöm a leírást! :)
  • Kmarha
    #76
    No, hát a tudosítás. Remélem valaki rám tudd cáfolni. Elöször is, a beigért parádéból, felvonulásból, és főleg a hatalmas fiesztából én semmit nem kaptam, láttam, tapasztaltam. Lehet hogy volt valami odakint, de ha igen, akkor több mint 1 órás csuszással. Tehát programokról nem tudok beszélni, pedig elég sokat kint voltam. A Kossuth útca forgalma sem volt lezárva szóval bármifajta felvonulást ott szerintem eleve ki lehet zárni.

    Viszont ami volt:
    4-5 sátorocska, néhány pad. Az egyik sátorban a Vöröskék zenéltek. Nem sértésképpen mondom a következőket, előre jelzem! Szóval nyomorékok, törpék, születet rendelleneséggel élők zenélgettek tolószékben vagy anélkül. Gitárféle, dobféle, szintetizátor. El lehetett hallgatni, de rájuk nézni inkább volt szivfacsaró, mint vidám.

    Aztán volt két leányka, egy asztalra helyezett ősi magyar húros zenevacakkal, amit pengettek és népdalokat énekeltek. Kb 1-2 ember volt elöttük. Engem negyed percig sem tudott lekötni a dolog.

    Voltak 6-8-11 (?) éves kisgyermekek harmonikával, kik a tüző napon ültek és néha megmozgatták a cuccost.

    Jha, és az indiánok. Beöltözve tollakba és énekeltek, zenéltek. Program hijján őket nézegettem. Hja meg lehetett volna a Mogyis céget képviselőkkel beszélgetni meg rajzolgatni nekik képeket. Hurrá.

    Hogy épp ésszel birjam, gondoltam megnézem, milyen csemegét és innivalót lehet szerezni. A parázson sült kürtös kalács árára nem emlékszem, de tudom hogy a pénztárcámat a keblemre ölelve menekültem el onnan. El a sörsátorig. Mikor megláttam a 200-240 (?) Forint kiirást megörültem. Aztán kiderült hogy annyi egy pohár. A korsó 350 vagy 400 forint volt. Borsodi. Csapolt. Müanyagpohárba.

    Hát mit ne mondjak, a látottak és tapasztaltak alapján az eddigi legszánalmasabb fesztivál amin voltam.

    De utána legalább jó volt a kocsmatúra :) Graboba barna sör, ami után oylan hasfájás jött rám, hogy az csuda (nem mondom hogy az volt az oka, bár ki tudja). Szerencsére haver úgy gondolta ezt égetett szesszel kell gyógyítani, ő majd fedezi gyógyulásom költségeit. Egy gyors kör a Kikötőbe majd a Sárkányba. Nem számolom mennyi pénzt hagyott ott rám, de legalább jó zenét halglattunk (álltalában) és felfaltuk a Sárkány söröző ropikészletét. Ugyanis whiskys pohárkákba raktak ki a vendégeknek fogyasztásra jó sokat. Nem tudom hány zacskónyit tüntettünk el. Ezzel probáltuk egyensúlyba hozni az elköltött forintokat a gyomrunkba kerülendő ételel és itallal :D

    A lényeg viszont az, hogy én erre többet ki nem nézek. Még a végén elfogy a haverom pénze :)) (bár a pultos csajszi meg a táncikáló lányok látványáért a kocsmába, megérte. De a dísztért akkor is kikerülöm)

    No, tényleg remélem hogy a fesztiválról szóló írásomat valaki meg tudja cáfolni, hogy nem, nem is igy van!
  • Hajnalcat
    #75
    Majd tudósíts a fejleményekről, aztán ha mégis lesz valami, akkor holnap kimegyek.
    Most épp esik.
  • Morfi
    #74
    Majd ők is szlalomoznak mint az autósok :)
  • Kmarha
    #73
    én sem. a disztéren kivül nincs hely. Talán csak a kórház felé, de ott meg az utca foglalt az álványok miatt (házfestések stb)

    Mindenesetre 19-re még kinézek... hátha. Maximum bánatomban elköltöm a Graboba mind a kétszáz forintocskámat sörikére :))
  • Hajnalcat
    #72
    Elég szar idő van, az biztos... :/

    Mutatták a térképen, hogy végig lesz a Kossuth utcán, de az meg fel van túrva. Nem értem, hogy akarják így megrendezni. :S
  • Kmarha
    #71
    hát jártam kint de ma vagy nincs semmi vagy sima 1 órás csuszásban vannak. Mindegy, az idő hidegebbre fordult, majd este kinézek megint :)
  • Hajnalcat
    #70
    Ugyanaz lesz minden nap. :D
    Amúgy ez a Zenészek, zsonglőrök, felvonulása érdekel meg a Tűzzsonglőr parádé. Az ilyesmit nagyon birom.


  • Kmarha
    #69
    hát ahogy néztem sok dolog engem nem érdekel belőle. Ha öcsémék fellépnek öket meghallgatom de egyébbként csak ha valami kis koncert lesz, akkor fog érdekelni a dolog. (Beatrice, Reaktor, Zaklatás.. valami :D)

    Na jó, talán a pom-pom és mazsorett lánykákat megnézem még :)

    A "program": Utcafesztivál

    Esetleg pár hideg sörösüveggel a tüzparádé sem lehet rossz :P
  • Morfi
    #68
    majd lehet hogy meglessük
  • Hajnalcat
    #67
    Jövő héten Utcafesztivál lesz augusztus 1-3 között. Délután kezdődnek a programok, és este későig tartanak a belvárosban. Lehet, hogy elmegyek...attól függ, hogy lesz-e valami értelmes dolog.
  • Morfi
    #66
    ahoz hogy valaki neki áljon tüzes ördögbottal játszani ahoz kell kb 2 év gyakorlás... én most 1 évet hagytam ki, de igyekszek behozni, bár ha eleget iszunk akkor bátrak vagyunk és nem számít :)
  • Kmarha
    #65
    :) Hát az én ötletem volt az ördögbotozás? :D Egyébként sem érnék rá máskor csak esténként. Akkor meg csak úgy látok vlaamit is a dologba, ha a botokat gázolajba mártjuk és meggyújtuk ;)
  • Morfi
    #64
    :D és én meg szenvedjek ebben jó kis forrósóágban...a végén kiszáradnék :)
  • Kmarha
    #63
    én tudom nézni az ördögbotozást, és sörömet kortyolva nagyokat kurjongatni ha szép dobást és elkapást látok :D
  • Morfi
    #62
    este 23 óra után? lol :D
    napközben max hivatalos ügyeket intézek ha itthon vagyok mert hát másra ne mvagyok jó :D