493
Last Chaos - MMORPG -
  • fejbefejsze
    #412

    Aha. Végulis egy healernek kb akkora a csípöátméröje mint egy barbárnak.
    Ja. szerény közelítéssel.

    Láttad a phinix klub ot?
    Nem kicsit durva mi.?!
  • Roger6
    #411
    Nem hiszem, hogy olyan nehéz elképzelni. Egy példa: találsz egy lvl 31-es Goddess Skirt-öt (Healer miniszoknya, csak a kedvedért :D), ezt át tudod alakítani egy Berserk Knee Guard-ra (ez egy ugyanúgy lvl 31-es, csak Titán alsó ruházat). Ennyi az annyi! :)
  • fejbefejsze
    #410

    Nade egy healer miniszoknya miféle barbár cuccá tud átalakulni?

    A tanga-madzag max fogselyemnek jó neki.
  • Roger6
    #409
    Átalakítható ruha is, de akkor 29-es Titán ruhává alakul, nem marad meg az eredeti kasztja! :)
  • fejbefejsze
    #408

    Csak fegyver alakítható át vagy ruházat is?

    Igazán megnézném a barbáromat egy breeze skirt ben.
  • fejbefejsze
    #407
    Szia tarrosi.

    Ebben a játékban nagyon sok ,hogy úgy nevezzem alapanyag van.
    A külömböző szörnyetegekből különböző ilyen alap cuccok hullanak ki.
    Na ha jól akarsz járni akkor mint a jó szaki szorgossan gyüjtögessed őket.

    A caracked spear aszthiszem a csontharcosokból hullik.

    Azért érdemes ezeket gyüjtögetni mert ha később kitanulsz egy mesterséget,
    kitudja mit,valamelyik karaktereddel és mondjuk akarsz készíteni példának okáért mondjuk egy páncélkesztyűt és a hozzávalók listáján az van ,hogy kell hozzá caracked spear 3 na akkor csak bele kell nyúlni a tatyódba és ott van.
    S nem kell azon agyalnod ,hogy vajon melyik helyszínen kiből hullott ki.

    De valamelyik emberke is kérheti aki küldetést ad ,hogy hozzál nekem 10 C S-t.
    S akkor csak odaadod neki és már szaladhatsz is tovább...

  • tarrosi
    #406
    MIre jó a caracked spear??
  • Roger6
    #405
    Igen, ez egy fegyver +3-as. A legtöbb fegyver/páncél Extreme Stone kompatibilis (az Extreme Stone 100% hogy fejleszt, csak egyszer használható egy tárgyon). Igen, lehet tovább tuningolni, te is tudod, hogy +15 a max, bár nekem még nincs olyan ismerősöm, akinek lenne ilyen fegyvere. :) Na. Ha lvl 29-es, akkor azt már át tudod alakíttatni a saját osztályod számára (ha nem Titan vagy) pénzért.
  • fejbefejsze
    #404
    Ho hoo.

    Moonstone akción most nyertem egy Titán fegyót.

    Az a neve hogy "Draconic Blade +3" Ha jól értelmezem ez egy fegyver amin 3 as fejlesztés van??

    Extrem Stone kompatibilis. LvL29 es. Az attackja az 104+19 a 319 es sebzés a feljavítástól van? Alapból csak 104 es lenne.
    Ezt is lehet tovább tuningolni szerinted?

  • fejbefejsze
    #403

    Ja és majd elfelejtettem.
    A forgotten talisman tekercsecske az mi a szöszre jó?
  • fejbefejsze
    #402

    Na jó de akkor előtte miért írja ,hogy LSS have a 100% chance of success for that use only.

    Lehet nekiállok kaviccsal dobálni a kardomat.
    Úgy is van már egy pár Haven Stone om. Eddig csak húúzta a zsákom.

    Én is úgy olvasom +15 a teteje a feljavítósdi dolognak.

    Azért van eszük. Létezik Runes of Protection ami megakadályozza ,hogy törjön az eszközöd. De csak Item Mall ban lehet beszerezni.

    Van már reputation points od? Azt mire lehet kapni?



  • Roger6
    #401
    "ha Te próbálod használni" - ezt a kőre érti. Ha használod a követ, akkor törik a fegyver, és nem akkor, amikor orkokat nyirkálsz vele! :)

    +15 a maximum szint, +4-nél fehér ragyogás a fegyvered körül, +6-nál a kasztodnak megfelelő, és így tovább. Páncél: ha MINDEN armour-od legalább +4-es, akkor jelenik meg a kis tünde a fejed körül.

    Neked még nincs egy +4-es cuccod sem? Az hogy lehet? Áljál neki gyártani azonnal, hidd el, megéri! :)
  • fejbefejsze
    #400

    does not guarantee that your item will not break if you try using!!!!

    nem garantált az eszközöd nem akar eltörni ha Te próbálod használni!!

    JA a kérdés csak az mit nem kezdek el használni? Azt a szar fos_zöld követ vagy az eszközt nem kezdem el használni. Szerintem az eszközt. Mert azt írja előtte +6 szint alatt 100% sikeres.

    Mindegy nem fogom használni. Amúgyis csak venni lehet ezt a követ na jó vagy kapni mástól. 8)

    Te mi a max feljavítás amit tárgyakon el lehet követni?
    Vagy nincs limitje? Gondolom azért egy LvL8 as up ra remegő kézzel húznék én is rá egy HS-t. 8)
    Az igaz hogy bizonyos szint feletti upnál más színű lesz a fegyó?
    Ha meg páncélt up olsz akkor egy idő után egy muslinca döngicsél a fejed körül?

  • Roger6
    #399
    Szóval. Lvl 29-es fegyvernek (így fejből nem tudom pontosan) kb. 83 az Attack-ja. Ha +7-es szintű, akkor az még hozzádob kb. +50-et, így nagyobb sebzése is lesz, mint egy felsőbb szintű kardnak (azért nem lvl 110-es). Jó drágán el is lehet adni, mert SP framra tökéletes a fegyver, ráadásul a lvl 29-es fegyvereket pénzért már át lehet alakítani a kasztodnak megfelelőre, így nem számít, hogy Knight a fegyver.

    LSS: nem, rosszul értelmezed (vagy én). Szóval ha LSS-t használsz egy +3-as fegyveren, az eltörhet upgrade közben. Szóval ha +4, vagy felette használod (+6-ig fejleszt ugye biztosan), akkor 100% a siker, de +3-nál van esély arra, hogy töri a tárgyat.
  • fejbefejsze
    #398
    Azt már olvastam. Az angol helpivel elvagyok csak nem tudtam mit ért +3alatt.

    Szóval a fegyód marad LvL29 es csak +7 es feljavítás van rajta?
    Az pontossan miben nyilvánul meg? LvL29 es fegyver és akkora a sebzése mint egy LvL110 nek?

    Most olvasok a Lucky Smelting Stone ról:
    On any item below +6, LSS have a 100% chance of success for that use only. Using an LSS to get from +3 to +4 does not guarantee that your item will not break if you try using!!!!

    Szóval ha egy fegyver feljavításához 1x is használok LSS-t akkor az bármikor eltörhet használat közben?


  • Roger6
    #397
    A Tool Aid-eket SP farm közben szedtem össze, két hétig farmoltam, csak most meguntam, ezért trainelem a Pet-em. Simán fél óránként dobálnak egy-egy Tool Aid-et, nincs hiány belőlük.

    Igen, upgradeltem már fegyvert, az enyém lvl 29-es, és +7-es upgrade van rajta. Szóval Smelting Stone: a lényeg, hogy a Smelting Stone legalább akkora szintű legyen, mint a fegyver, vagy páncél, amire rá akarod rakni. Tehát ha lvl 10-es a fegyvered (most csak mondtam valamit), akkor legalább lvl 10-es Smelting Stone kell az upgrade-hez. Ha nagyobb szintű a kő, nem baj, de nincs nagyobb esélyed a sikerre. Szóval a lényeg az, hogy +3-ig a fegyvert/páncélt nyugodtan upgradelheted, mert ha nem sikerül, akkor nem lesz semmi gond. A gond akkor van, ha +3-ról akarod +4-re upgradelni, mert akkor ha nem sikerül, egyből töri a tárgyat, vehetsz újat helyette. +3-as tárgy fejlesztésénél az úgynevezett Heaven Stone-t szokták már alkalmazni, mert nagyobb eséllyel lesz sikeres a dolog (50% a sikerre). A piacon 1.000.000 arany körül mozog az ára, de szerencsés esetben már tudtam venni 850.000-ért is. Itt egy link az UPGRADE tudományáról, olvasd el (ja, magyar nyelvű): UPGRADE
  • fejbefejsze
    #396
    Ha csak 1 karaktered van akkor tuti elég lessz.
    Hogy tarháltál össze ennyit? Vetted?

    Te upgrade-ltél már fegyvert olvaszókővel?
    Én még nem. A helpet olvasom és ezt írja a normál olvasztókőről:

    Smelts have a 33% chance of success and a 67% chance of failure. If the item you are trying to upgrade is below +3, a Smelt failure will result in "no change." If the item is +3 or above, a Smelt failure will result in a ruin. When an item ruins, you lose it permanently.

    Na most az érdekelne,hogy a +3 alatt mit ért?

    +3 as ra upgradelt fegyvert? Vagy hogy az olvasztókő +3 szintel magasabb szintű mint a feljavítandó tárgy?

    Ha a tárgy aminek a szintjét növelni akarom alacsonyabb upgrade szintel rendelkezik mint 3 akkor a sikertelenség nem okoz változást.
    Ha a tárgy 3 as up al rendelkezik és azt akarom tovább tovább javítani akkor már ha nem sikerül a feljavítás akkor eltörhet az eszköz?

    Melyik a kettő közül?
  • Roger6
    #395
    Van 60 Tool Aid-em, talán elég lesz.
  • fejbefejsze
    #394

    Azért arra ügyelj , ha a lovad min2LvL el magasabb szintű mint Te akkor sokkal sokkal többet zabál.

    De ha van köved sz@rásig akkor ugye ez nem probléma.
  • Roger6
    #393
    Nem, sajnos ez nem így működik. Mint látod, ez az Item Mall-ban van. Tehát ha veszel valamit AP-ért, azt tudod elküldeni másik karakternek. A saját inventory-ból sajnos nem tudsz ilyet.

    A lovas témán rajta leszek, de most kb. 2 hónap SP farm, még pár ezer hiányzik, ráadásul még két Pet-et is fel kell fejlesszek 31-es szintre.
  • fejbefejsze
    #392

    Engem azért érdekel mert úgy olvastam egy saját másik karakterednek is tudsz ajándékot küldeni.
    Namármost ha lehetne küldeni az inventory ból is akkor tudnék dolgokat átküldeni egy másik karakteremnek. Pl pet et esetleg.

    itt a linkje a dologságnak. Kukkold meg hátha látsz benne okosságot.

    http://lastchaos.aeriagames.com/guide/giftgiving

    Te mit hallottál mi a max LvL amit el lehet érni? A toplistán ugyanis nem látok LvL120 nál erősebb karaktereket.

    Ja és hallottál olyasmitről hogy bizonyos idejű inaktivitás esetén törlik a karaktereidet?

    No ha annyira "JÓ" lovag vagy akkor szerezd vissza a lovat
    Pár millát csak megér.
  • Roger6
    #391
    Áhh, dehogy, nem használtam még. Szereztem ingyen 164 AP-t, de nem akarom elkölteni (egy Heaven Stone is 175 AP).

    Nem személyes bosszút forralok , csak gondoltam eljátszom a "JÓ" lovagot, és mivel ez egy RPG, bele is éltem magam kicsit. Ezért a bosszú. Meg hát PVP-zni akarok már, nagyon érdekel a dolog!
  • fejbefejsze
    #390
    Abból gondoltam ,hogy személyes bosszút forraltál.
    Ha másik klánban vagy akkor nem értem miért izgat annyira.?

    De azért köszi az infót!!
    A tanulság attól és éppen ettől tanulság.

    Egyébiránt nem tudom mennyibe kerülhet az a kavics de egy pár lovat vagy eszközt biztos el kell csalni ahhoz hogy megérje használni.

    Item mall ról jut eszembe Te küldtél már valakinek ajándékot item mall on keresztül?


  • Roger6
    #389
    Hát ebben még mindig nem látom, hogy az írtam volna, hogy a Becsület és Hűséghez tartozok. (Egyébként a Démonvadászok guild-ben vagyok)

    "Persze ,hogy nem érdekli. De a nevét csak tudod? A karaktert nem törli." - mivel nem velem esett meg, ezért nem tudom a nevét, de ha megtudnám, egész nap őt/őket üldözném. De azt azért halkan megjegyzem, hogy Item Mall-ban (vagy most már Shop?!) lehet olyan követ kapni, amivel új nevet adhatsz a karakterednek, ezzel a dolog megoldva, hogy ha keresnének.
  • fejbefejsze
    #388

    Végülis akkor téged loptak meg vagy sem?

    Tökmindegy. Első számu Lc tanulság:

    NE ADJ KÖLCSÖN SEMMIT. Mert megszívod.
  • fejbefejsze
    #387
    Ezt akkor ki írta? 8)

    Hallotatok a Menedék nevű Guild-ről? Régen tök híresek voltak, aztán beférkőztek közéjük a csalók, és tolvajok. Akik létrehozták a Menedéket, egy új Guild-et alapítottak, a Becsület és Hűséget, de ott már nagyon figyelnek arra, hogy kiket vesznek fel, tanultak az előző esetből. Mit jelentenek a csalók? Pl. elkérik a lovad, hogy egy küldetéshez kell, te meg odaadod, mivel Guild tag. Bumm, viszlát, mehet újra a 31 szint!

    "Szóval én most speciel első számú ellenségemnek tartom a Menedék guildhez tartozókat" ....

    Persze ,hogy nem érdekli. De a nevét csak tudod? A karaktert nem törli.
    Ha a klánból nem lép ki akkor könnyebb megtalálni. Ha kilép akkor az a Te verziódat erősíti és meg lehet keresni az ürgét.

    Ha nincs klánvezér és a klántagok meg nem segítik egymást az meg nagyon szomorú.
    S ebben az esetben értelmetlen a klán mint szervezet.

    SzVSz 8)
  • Roger6
    #386
    Valamit félreértettél. Én nem vagyok a Hűség és Becsület klánban, és nem is ott történtek a lopások. Te el sem olvasod, amit írok? Értem, amit mondasz, de szerintem ilyen klántanácsos dolog nem létezik, csak egyszerűen kirúgják az embert a klánból. Ha ellopott egy 50 Millás lovat, szerinted érdekli, hogy klán nélkül marad? Nem hinném, és azt sem, hogy visszaadja.
  • fejbefejsze
    #385

    Nyilván van klán alapító.?
    Normális esetben ő a legerősebb karakter a klánban.
    Vagy ha nem akkor a legerősebb karakterek feltétlen bizalmát élvezi.
    Ettől klánvezér ugye. 8) A klán domináns karakterei pedig alkothatnak egy kvázi logikai tanácsot. Ez a tanács nem feltétlen a legerősebb karakterekből kell álljon. Inkább azokból akik sokat fent lógnak és megbízhatóak. És persze elkötelezettek a klán iránt.

    Namármost ha lopás történik és persze nem voltál ""hülye"" akkor erre tanud is van, na akkor mehetsz a klánvezérhez és előadhatod a sztorid.
    Ő - Ők majd előveszik a szóbanforgó klántagot. És 90% ban vissza kell kapnod a lovad. 100% ban ha a becsület és hűség nevű klánban vagy.
    Hapedig a hűség és becsület klánban vagy akkor a tanácsnak még azt is el kell döntenie ,hogy a lopáson ért tagot csak figyelmeztetik és bíznak abban ,hogy megváltozik,vagy visszakérik a klántól kapott cuccait és kivágják mint macskát sz@rni.

    Sokan nem gondolják végig a klánapalítást.
    Nem gondolják végig ,hogy a játékidejük nagy részét a klán ügyeinek kell szentelni. Olyan karakterrel nem is lehet komolyabb klánt létrehozni akinek kevés a játékideje.
  • Roger6
    #384
    Hogyne-hogyne, igazad van, a rossz karakter, az rossz karakter, nincs mese! A legnagyobb gond nem is itt van, hanem az említett tolvajkodásoknál. Az zavar a leginkább. Mondjuk ezt a "tanács elé kell vinni az ügyet" dolgot nem értem, kifejtenéd ezt bővebben?
  • fejbefejsze
    #383

    Ha csinálsz egy klánt az egyik karaktereddel.
    Akkor be tudsz venni abba a klánba egy másik saját karakteredet?

  • fejbefejsze
    #382
    Csalóval már én is találkoztam.
    Partyba voltam egy gyógyítóval.
    Egész jól elvoltunk. Aztán 1x amikor bejelentkezett elkezdett sopánkodni ,hogy tegnep este farmolt elaludt a gép mellett így meghalt a lova. 8)

    Sokba kerül kiváltani mert magas szintű a paci de nagyon szereti.
    Nincs elég aranya, nekem mennyi van adjam oda mind ,hogy ki tudja váltani a lovat. Később visszaadja.
    Behazudtam neki egy alacsony összeget ,hogy ennyi az össz pénzem de a felét szivesen odaadom. 8)

    A városba voltam éppen vásároltam ,jött is a pénzért.
    A bibi az volt ,hogy elfelejtette kivenni a lovat a karakterlapjából.
    S megvillant a ló,hogy ott van mellette. 8))

    Mondtam is neki ,hogy nahát csoda történt láttam a lovát.
    Kérdezi hol??
    Mondom ott van melletted. 8)))

    Elkezdett magyarázkodni ,hogy közben már kiváltotta.
    Bontottam a party-t és a messenger em ből is kivettem. 8)

    De ez game ettől nem unalmas. Figyelni kell. 8))

  • fejbefejsze
    #381
    8))
    A klán azért klán, hogy ezeket a dolgokat elrendezze.
    Ha ellopja a lovad a tanács elé kell vinni az ügyet.
    Ha nem adja vissza akkor meg kell büntetni keményen.
    Az hogy 60 as ként visszamegy 20 as karaktereket gyilkolni.
    Hááát?? Ez végülis viszonyítás kérdése ,hogy helytelen -e.
    Ugyanis a gonosz karakter az GONOSZ karakter.Lételeme a gonoszság.
    Ezért nemhiába PIROS a neve. Ha beveszed a klánba lelked rajta.
    Szóval a gonosz gonoszkodik.Ez a dolga. Namost ha ilyen gyerekes dolgot csinál 8)) Gonosz nem? Ha nem tetszik és a klánod nevéből kiindulva nem tetszik. Akkor indítsatok vadászatot ellene. Klán küldetés "aki látja szóljon merre van xy" s ha belép megkeresni és lenyomni mint a bélyeget. Persze ha birjátok kakaóval 8))

    Csak nem értem ,hogyan juthat be egy ilyen gonosz kari egy ilyen tiszta klánba?
    Ugyanis egy ilyen klánban alap felvételi feltétel ,hogy minimum kék a neved. 8)
  • Roger6
    #380
    Mit jelentenek a csalók? Pl. elkérik a lovad, hogy egy küldetéshez kell, te meg odaadod, mivel Guild tag. Bumm, viszlát, mehet újra a 31 szint! Aztán morális gondok is voltak, mivel egy-ketten szívesen gyilkolták PVP szervereken 60. szinten a 20-as szintű karikat (ha azt mondom, hogy a vezér új Guild-je Becsület és Hűség, akkor egyértelmű, hogy ez nem tetszett neki.)

    XP lock-ot a Guild Master adhat. Én csatlakoztam a Démon Vadászok guildhez (Éjfélilány 60-as Healer a GM), és megkértem, hogy lock-oljon, ennyire egyszerű. 14 főt számlál a Guild-ünk, egyelőre nem túl nagy, ráadásul vagyunk többen is, akinek 2 karaktere van a guild-ben. De a hangulat oltári, tiszta hülyék ezek! :)
  • fejbefejsze
    #379

    Az mit jelent konkrétan ,hogy beférkőztek közéjük a csalók és a tolvajok? Mit csináltak pontosan,hogy egy tök híres guild et szét tudtak kapni?

    Lock-olni az Exp et akkor tudod ha guil-et hozol létre és azt felfejleszted bizonyos szintig?
    Ha létrehozol egy guild-et és be tudsz menni a guild hall ba akkor ott később ha fejleszted a guild LvL-t akkor több minden is lessz?
    Esetleg van olyan tárolóhely mint a Biankánál csak ingyé. 8)
  • tarrosi
    #378
    KÖszönöm szépen.
  • Roger6
    #377
    Szia!

    Green Orb, és Drake Scale önmagukban semmire sem jók. Küldetések teljesítéséhez kellhet, vannak hozzájuk kapcsolódó quest-ek. Drake Scroll-al pedig át tudsz változni sárkánnyá, ha elég magas szintű vagy, én még sohasem használtam ilyen scrollokat, úgyhogy nem tudom, milyen előnnyel járnak.

    Más. Tegnap volt Heaven Stone Event, 200% sikerrel. Nagyot csalódtam benne, ugyanis a 4. Heaven Stone eltörte a kardomat (akkor volt +7-es), ami ráadásul egy Knight Event Weapon volt, amit nem lehet kapni sehol. Hogyan lehet 200%-os sikernél törni? Nem értem... Legalább mondta volna azt, hogy nem sikerült, de nem, törte a rohadék. Pedig meg akartam tartani az a kardot, kurv@ jól nézett ki, meg kéken ragyogott már.

    Hallotatok a Menedék nevű Guild-ről? Régen tök híresek voltak, aztán beférkőztek közéjük a csalók, és tolvajok. Akik létrehozták a Menedéket, egy új Guild-et alapítottak, a Becsület és Hűséget, de ott már nagyon figyelnek arra, hogy kiket vesznek fel, tanultak az előző esetből. Szóval én most speciel első számú ellenségemnek tartom a Menedék guildhez tartozókat, azért SP farmolok minden nap órákat, hogy egy szép napon porba gyalázzuk őket. Biztos vannak között jó fejek is de a háború áldozatokkal jár. :) Már csak 5.000 SP hiányzik, aztán XP-lock felold, power lvl ameddig tudom, aztán rettegjenek a Menedékesek!
  • tarrosi
    #376
    Mire jó a green orb, drake scale és a drake scroll??
  • fejbefejsze
    #375

    Én kitöröltem a francba. 8)

    Lock-olni az Exp et akkor tudod ha guil-et hozol létre és azt felfejleszted bizonyos szintig?

    Ha létrehozol egy guild-et és be tudsz menni a guild hall ba akkor ott később ha fejleszted a guild LvL-t akkor több minden is lessz?

    Esetleg konkrétan olyan tárolóhely mint a Biankánál csak ingyé. 8)
  • Roger6
    #374
    Igen, ilyen nekem is van, hogy nincs neve a küldinek, és ugyanez a jutalom! :)
  • fejbefejsze
    #373

    Nekem akkor nem szokta adni a dolgokat ha van egy másik quest is ami hamarabb kezdödött es ugyanazt az anyagot igenyli.
    Valahogy látja a rendszer ,hogy 10/10 és nem pottyan több az animalokból a következö quest hez.

    En azt szoktam csinalni ,hogy belepek egy masik karakterrel,gyujtök ami kell s leadom a zaciba.
    S ha kesöbb kell felveszem.

    Szerintem ez a quest rendszer nem igazán van kiforva.
    Elég durva de pl most vettem észre van olyan quest em aminek nincs neve.
    Semmi. A jutalom pedig 1 arany és egy lvl valami támadásból. 8))