328
Argentín foci szerelmeseinek
  • Breki33
    #328
    http://sportgeza.hu/futball/2014/09/06/di_maria/
  • Breki33
    #327
    Gerado Martino a németek elleni szerdai mérkőzésen mutatkozott be argentin szövetségi kapitányként, és a Düsseldorfban aratott 4–2-es győzelmük után nem véletlenül dicsérte a Manchester United új szerzeményét.

    „Ángel Di María megmutatta, hogy miért tartozik a világ öt legjobb labdarúgója közé – nyilatkozta Martino. – Nagyon elégedett vagyok a teljesítményünkkel, hiszen több játékosunk is kevés mérkőzéssel a lábában érkezett ide. Nem sok időnk volt felkészülni, ám a fiúk rendkívül profi módon álltak hozzá az edzésekhez.”

    Di María kiosztott három gólpasszt, a negyedik argentin találatot pedig ő maga szerezte, gyönyörű támadás végén egy nem kevésbé pazar bokamozdulattal.

    „Nemcsak győzni akartunk, hanem jó benyomást is kelteni – mondta a remek napot kifogó középpályás. – Sikerült sikeressé tenni szövetségi kapitányunk debütálását. Továbbra is minden nap keményen dolgozom, hogy bizonyítsam, helyem van a válogatottban és a klubomban.”




    Érdekesség, hogy négy évvel ezelőtt is Argentínától kapott ki először az aktuális világbajnok, 2010 szeptemberében az argentinok 4–1-re legyőzték a Dél-Afrikában aranyérmet szerző spanyol válogatottat.

    NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
    Németország–Argentína 2–4
    Düsseldorf, ESPIRIT Arena, 51 132 néző. V: Kuipers (holland)
    Németország: Neuer (Weidenfeller, a szünetben) – Grosskreutz, Ginter, Höwedes (Rüdiger, 77.), Durm – Kramer, Kroos (Rudy, 71.) – Schürrle (Th. Müller, 57.), Reus, Draxler (Podolski, 33.) – M. Gómez (Götze, 57). Szövetségi kapitány: Joachim Löw
    A kispadon: Zieler (k.)
    Argentína: Romero (Andújar, 79.) – Zabaleta, F. Fernández, Demichelis, Rojo – E. Pérez (A. Fernández, a szünetben), Mascherano, Biglia – Lamela (Gago, 68.), Agüero (Gaitán, 84.), Di María (R. Álvarez, 86.). Szövetségi kapitány: Gerardo Martino
    A kispadon: Campagnaro, Basanta, Lavezzi, Higuaín
    Gólszerző: Schürrle (52.), Götze (78.), ill. Agüero (20.), Lamela (40.), F. Fernández (47.), Di María (50.)
  • Jurgen Mortyr
    #326
    nagy csaló ez az ország, maradona is csak drogos geci csaló volt, soha többet nem fognak világbajnokságot nyerni
  • limperatore
    #325
    Simeone nem fog ráérni, jön az Interbe jövőre
  • Breki33
    #324
    Az argentin sajtóban elsősorban két szakember, Diego Simeone és Gerardo Martino neve kering, mint fő jelölt. A La Cronista című napilap is őket említi, hozzátéve, hogy információjuk szerint az AFA mindenképp olyan – lehetőleg fiatal – szakembert keres, aki alkalmas lehet a 2018-as, oroszországi vb-ig tartó projekt levezénylésére.

    A lap szerint olyan edzőt kell kinevezni, aki képes fejleszteni a nemzeti csapat támadójátékán, mert a vb-döntős szereplés ellenére a nyolc szerzett gól felejthető teljesítmény, amelynél Németország és Hollandia kimagaslóan jobb volt, de még Brazília, és két negyeddöntős, Franciaország és Kolumbia is túltett rajta. Utóbbi szempont alapján José Pékermant, a kolumbiai válogatott kapitányát is a jelöltek közé sorolja.
  • Breki33
    #323
  • holeee
    #322
    Egy klassz magyar játék meccs és sör mellé:)

    http://holeee.blog.hu
  • IXEMGabeo
    #321
    bocs rosszul mondtam igen:)

    létrejött...de megmondom őszintén látva az Argentínok játékát, az amúgy is szimpatikus, fiatalos Belgáknak jobban örülnék...
  • rsnbeni
    #320
    Belgákkal a legjobb 8 között, ha onnan is továbbmennének akkor Holland vagy Costa Rica. De egyelőre verjük meg Svájcot :D
  • IXEMGabeo
    #319
    Argentínok a belgákkal kerülhetnek össze a négy között...aránylag könnyű ágon vannak, de még Svájc is okozhat meglepetéseket
  • IXEMGabeo
    #318
    Messi 4 gólos a vb-n eddig
  • rsnbeni
    #317
    Ja, ha bejön a papírforma (amire mondjuk ezen a vb-n eddig nem sokszor volt példa :D) akkor a legjobb 4 között hollandokkal vagy mexikóiakkal játszanának. Szerintem jelenleg bármelyik csapat hazaküldené őket..
  • rsnbeni
    #316
    hát igen :/ mindig itt van a probléma..na de mindegy. félek a mai meccs is unalmas lesz, mindkét csapatnak jó az x, argentinok sosem hajtják túl magukat, biztos továbbjutóként meg még annyira se fogják.
  • ForzaInter
    #315
    én is, de messi se lesz jó minden meccsen, akkor pedig lőttek a csapatnak..
  • bakkerman
    #314
    jó sorsolással,egy játszani akaró Messivel,némi szerencsével MAXIMUM legjobb 4,szerintem.
  • ForzaInter
    #313
    nagyon gyenge a védelem, na meg egy jó kapus se ártana. a középpálya se jó.. ebből megint nem lesz még döntő se:(
  • IXEMGabeo
    #312
    Messi viszi a hátán a csapatot eddig;)
  • rsnbeni
    #311
    Van itt még Argentin fan? :D az idei vb-n eddig nem győztek meg nagyon a srácok, kíváncsi leszek holnap Nigéria ellen mit hoznak. Bár tekintve a biztos továbbjutást lehet nem is fognak nagyon hajtani. A 16 közül szerintem még tovább szenvedik magukat, de a 8 közül megint mennek hazafelé, pedig idén is több lehetne ebben a csapatban..
  • karajjj
    #310
    gondolom augusztus körül, vagy szeptember elején
  • Abruzzi
    #309
    Tudja valaki hogy mikor fog az argentin válogatott legközelebb pályára lépni? akár barátságos meccs, akármi.
  • Monoton
    #308
    Maradona levetkőzött :DD
  • bakkerman
    #307
    no igen,a brazíliai vébén nagyon nagy teher lesz a dél amcsi csapatokon,főleg brazi-argentín oldalon
  • Abruzzi
    #306
    Egyébként bírom Maradonát, de ha ilyen marad az argentin foci miatta akkor meghülyülök. Egyszerűen azt hiszi hogy Messi Tevez vagy Higuain majd mindig végigcselezgeti az embereket és belövi és kész. Nincs még egy ilyen csatársor egyik csapatban sem, de védekezés nélkül ez semmit sem ér, és ezt a németek megmutatták.

    Remélem ez a német alázás kellett ahogy hogy ezt valaki ott felismerje, és 4 év múlva már egy sokkal ütősebb argentin csapat nyomul Brazíliába...de már a Copa Americára is.


    (tényleg, annyit lehetne hogy aki nagyon jártas a dologban, néha linkelget dolgokat az argentin válogatottal kapcsolatban, esetleg ha játszanak valami barátságos vagy akármilyen meccset? ha valaki talál ilyet csak szúrja be mindig, én is megteszem, és így soha nem marad le egyikőnk sem semmiről..)
  • limperatore
    #305
    hát ja cambiassot kihagyna.. mutatja maradona hozzáértését
  • nono84
    #304
    Azért a középpályán sem volt olyan aki szervezte volna a játékot....nekem egy valaki hiányzott, de ő nagyon :(
  • Abruzzi
    #303
    Én nem tudom hogy miért nem lehetett felismerni, hogy Argentínának kegyetlen szar a védelme. Nigéria, Dél-Korea, Görögország, Mexikó ezt nem tudta kihasználni, és ott alkothattak a csatárok. De ismerve a német focit, egyből tudtam hogy az lesz, hogy Maradona majd Messiékre támaszkodik, de a német védelem erős, a németek pedig kontrákból szarrá verik ezt az argentin védekezést.

    Miért nem lehetett egy fasza védősort összeállítani, plusz nem egy ilyen balfasz kapust berakni? (mert valljuk be Romero egyszer sem remekelt, az argentin 8 közé jutását a csatársor intézte). Ha ezek meg lettek volna, ezekkel a csatárokkal most bőven a 4 között lenne a 11 éve kedvenc csapatom, és nem hazafelé utazna...
  • bakkerman
    #302
    én is remélem,hogy marad DAM,az biztos,hogy kirúgni nem fogják,túl nagy szeményiség ő ahhoz,és szerintem lemondani sem fog,a játékosok imádják,kiállnak mellette,ez a meccs végén is meglátszott,amikor egyenként ment oda mindenki Diegohoz...
  • limperatore
    #301
    diego mire maradjon?:D köze nincs az egészhez
  • chalezlopez
    #300
    Korai gól, és szarok lettünk tőle. Még az 1. félidőben be kellett volna gyötörni egyet. Ez a védelem nem bírta el a német kontrákat védekező középpályások és csatárok nélkül.
  • nono84
    #299
    Szarok voltak ma a fiúk, semmi elképzelés a pályán. Otamendi lecserélése után a jobb oldalról kaptuk a gólokat egymás után :( Remélem Diego marad, de nem fog....
  • chalezlopez
    #298
    Papíron csak Brazília lehet ellenfél. A többiek csak a vizet hordhatják...
  • limperatore
    #297
    nem is kell tartani tőle :D:D:D
  • chalezlopez
    #296
    Argentína legyőzendő ellenfelei: Németország, Spanyolország, aztán Hollandia/Brazília a döntőben...
    Nem lesz sétagalopp omg...
  • ForzaInter
    #295
    Igen de már a barcába is játszott az utóbbi időben középen, de szélen szerintem sokkal jobb..
  • Jakuza001
    #294
    Ott szinte jobb szelso itt meg kotetlen a posztja.
    De en nem is errol beszeltem. :D
  • Monoton
    #293
    Annyira nem figyelem a Barca meccseit de mintha ott a szélen befelé mozdulva játszana, itt meg alapból középre van helyezve. És azért a 2 nem ua.
  • Jakuza001
    #292
    Nem volt ?
    Dehogynem volt, mukodott is csak 3:0 utan nagyon visszaalltak, pontosabban nem eroltettek semmit, a biztosra mentek es egy kicsit bealudtak emiatt.
    En nem aggodok, azert sem hogy Messi nem rugott golt. Nem is kell, ha minden merkozesen benne van egy vagy ket golban, mert ha visszanezi valaki, akkor rajon, hogy a golok feleben valamilyen modon benne van, lovesebol pattan valaki elo a labda , vagy az ivelesebol fejelnek golt stb.
  • chalezlopez
    #291
    Nahh, ezt behúztuk. Egy valamiért van bennem hiányosság. Mintha nem lett volna középpályánk. Se támadáskor, se védekezéskor. Ezen változtatni kéne valamit.
  • chalezlopez
    #290
    Fúúúhúúú mekkora bomba volt!!
  • karajjj
    #289
    Carlitos mit beakasztott :O