98
  • fourgee
    #41
    Most eszembe jutott az egyik - asszem Benetton - ruha reklám. Ott egy 12 éves, hosszú szőke hajú fiú félmeztelenül volt, csak egy hosszú szárú farmer volt rajta. A cégnek ezzel az volt az üzenete, hogy az a nadrág unisex, gyerekviselet. De, egy idióta csávó "elkapta őket", mert szerinte szexuális tartalmú a reklám, és nem mehet így. Érdekes, hogy csak az ő számára volt szexuális tartalma, másoknak nem. Kérdem én: nem őt kellett volna kivizsgálni, hogy van-e benne pedofil hajlam? Úgy látszik, hogy ezek a cenzorok nem tudnak nyugodni. Kíváncsi vagyok, hogy tudják-e, hogy a japánok, ahol a Sony készül, azok "sárgák"... Ha nekik nem volt problémájuk vele, akkor néhány unatkozó baromnak miért van? Akinek erről rasszizmus jut az eszébe, annak először a saját fejében kellene rendet tenni... Ha meg nem tetszik neki ez a szöveg, akkor felőlem találkozhatunk is valahol és megbeszélhetjük :)
  • Capra Ibex #42
    (Bakker, csak szólok a /leg/alul szólóknak, hogy két csaj van a képen.)
  • Capra Ibex #43
    De a rainbow sheep meg a melegek ellen diszkrimináció, tiltsák be ezt is!
  • raingun
    #44
    Szerintem sem szerencsés így a kép és a szöveg együtt.
    Ott van pl. a benetton reklám, ugyanerre játszik, még sem gondolja senki rasszistának. Ennyi
    Miért nem raktak be egy szaknderező fekete és fehér nőt, ugyan ezt jelentené, de senki nem akadna ki rajtuk.
    Ki kell rúgni a marketingest....
  • csimmasz
    #45
    És azt se felejtsük el hogy a leg rasszistább játék a biliárd mint azt martin lawrenc is megmondta a Bad boys-ban.
    Be kellene tiltani minden ilyesmit!

    Kérdem én ha te elmész segítséget kérni az önkormányzathoz,te milyen segélyt kapsz? -elárulom semmilyet de a kissebbség minden némü nemü segélyt megkap.

    (A barátnőm anya két gyerekkel az utcára került se lakást se sefgélyt nem kapott mert hogy van keresete-bár nem sok.)
    Életébe soha semmit sem kért csak most az egyszer.
    A végén sikerült 1500ft!!! kapnia nem hittem el.

    A kisebbséget direkt segytik hogy még véletlenül se kelljen munkán gondolkoznia.

    Na ez a rasszizmus,mi fehérek keressük meg a segélyt valami indiai jöttmenteknek hogy utánna kiraboljanak terrorizáljanak a saját hazánkban.

    Bocs kicsit rasszista lettem ahogy eszembe jutott a történet szégyen de ez van.
  • UNREG
    #46
    Direkt rászállhattak a Sonyra, mert szintén PSP-re van egy játék, ahol egy gömböcöt kell irányítani és a gonosz gömböc fekete:



    Ezek után kitalálták, hogy ez a játék rasszista.

    Ez már röhej..
  • Sepu
    #47
    a 100 méteres sprint futásban a fehérek a kisebbségiek, ahol többnyire csak feketék futnak százon. na meg van néhány sprotfajta, ahol csak négerek vannak jelen többségben. ugyanígy másfajta sportokban csak a fehérek (síugrás, téli sportok,)
    úgyhogy mindenbe bele lehetne kötni. csakhogy van mindenféle szervezet, ahol azért fizetik a pihentagyú embereket, hogy hülyeségeket találjanak ki.
  • Morden23
    #48
    Ha a biliárd rasszista, akkor mit kezdünk a bowlinggal? Színes nagy bazi golyók tarolják a kupacban álló fehér "komákat"? Nana...

    raingun: Ne rúgják ki a marketingest, tökéletesen elvégezte a munkakörében foglaltakat.

    Alapprobléma a rasszizmussal, hogy manapság
    1. egy mesterségesen gerjesztett műbalhé
    2. a kisebbségiek vélt vagy valós rossz (gazdasági) szokásainak "fikázása"

    Bakutyin: " fehér már a muszka,
    pepita a néger,
    nincs Fekete Péter, " -> ezzel mi lesz? Gyújtsuk fel?
    Ez kicsit ilyen South Park-os zászló szitu.

    Echo: Az egész rasszizmus ilyen "kiálts farkast" dolog. Ezekkel a rasszizmus ellenes műbalhékkal az egyetlen dolog, amit elérnek, hogy tovább mélyítik a szakadékot a rasszok között. Az ilyen baromságok után, amit UNREG leír, ki tudja még komolyan venni őket, mert speciel nekem egy túlzottan is ráérő, pereskedésből megélő rinyapina jut eszembe.

    Bőven nem azon vagy már kiakadva, hogy ő most lop-e, csal-e, hazudik-e, hanem hogy vannak, akik úgy gondolják: a mocskos sok segéllyel kell egy szinten tartani a kisebbséget, hiszen negatívan vannak diszkriminálva, és az ebből adódó gazdasági impotenciát majd az ingyenlóvé meggyógyítja.

    Ezzel csak az a probléma, hogy ezért az emberiség többi része (igen, beleértve MÁS kisebbségeket is) őket fogja rühellni, hiszen ingyen kap többet, mint ők.

    A modern világ rákfenéje ez az idióta boszorkányüldözés, ami a rasszok között megy. Ha egy néger férfi megerőszakol egy fehér nőt, akkor sebaj, abban egy gramm rasszista cselekedet nincsen (hogyan lehetne jogilag rasszista egy kisebbség), de ha egy fehér erőszakolja meg a négus csajt, akkor az egyből faji bűntett... anyád.

    Az ilyen sok faszkodás indukálja a rasszizmust, nem pedig fordítva.

    És Echo: bármit, bárhogyan hirdethetnek, ha az OECD szerint szabályos. És ha vicces, poénos és igényes, akkor röhögni fogok rajta, és kész. Ha meg szar, és egyértelműen csak a népharag meg a gyűlölködés terméke, akkor nem.
  • mferi87
    #49
    és ha az országban tobb szinesbőrű (ha a cigány rasszista szó) testvérünk lessz akkor mi leszünk kissebbsében és nekünk lesznek kissebbségi jogaink
    (szerintem aki a reklámot csinálta annak eszébe sem jutott ez) még az lenne a vicc hogyha kiderülne hogy egy kínai (vagy néger) csinálta a reklámot
  • Fenjoy
    #50
    Vicc:

    Öreg rabbit kérdezgeti a fiatal Dávidka
    -Rabbi mit jelent a demokrácia?!
    Azt jelenti, hogy el vehetjük a Gojok pénzét, mindenféle vállalat mögé rejtőzve. Így "kárpotoljuk" magunkat.
    -És ezért nem haragszanak ránk Rabbi?!
    Dehogynem, ezt hívják antiszemtizmusnak

    Lol de Lol
  • psishock
    #51
    Hmm, lehet hogy Hitlert csak egy kicsit kellett volna tovább engedni dolgozni...?
  • Morden23
    #52
    És az azért lett volna jó, mert...?

    Megnyugtatlak, a hitleri fajelmélet-értelmezés szerint te sem tartozol az árják közé. Azaz nem tudom, nem ismerem a családfádat, de meg merem kockáztatni ezt a tippet.
  • psishock
    #53
    Nyugi, szövetségben voltunk vele anno úgyhogy nem lett volna gond. De a hozzászólást poénbol írtam, nincs nekem gondom a környező népekkel, sőt el sem hinnéd micsode vegyes társoságok szoktak erre felénk összegyüllni :D
  • Sepu
    #54
    nincs ez az egész jól kitalálva. vegyük németországot vagy franciao. ott már elég sok a muzulmán bevándorló, munkájuk nincs, segélyeken élnek, és templomokat, meg külön törvényeket követelnek maguknak, hogy kendőkbe csavarva járjanak iskolába stb. , és ha ezt valahol tiltsák nekik, akkor már rasszizmus. és utána van a lázadozás
    vagy amikor a romák elkezdtek kivándorolni strasbourgba vagy hova, ott is segélyeket szedték, majd idővel viszaküldték néhányukat, és háborogtak.
    itt már mindenki valamiért kisebbség, vagy ezért vagy azért, vagy szín végett, vagy tudás miatt,
  • psishock
    #55
    Amúgy meg már csak lefáradni tudok azon ha valaki ezeket a témákat "rasszizmus, nacionalizmus" még mindíg tekergeti, nem kéne már túllépnünk ezen egy kicsit? rasszok és nációk létező dolgok, de ahogyan és amilyen formában kezelik ezeket a dolgokat az már nevetséges számomra.
  • Gerygrey
    #56
    A plakáttal szerintem semmi gond, nem kellene ennyire prűdnek lenni. Volt nekünk is Oláh Action-ünk, most a románoknak van Romanii in Spatiu-juk, ezt fel kell fogni poénnak és kész.

    A marketingesek viszont pusztuljanak éhen mind. Marketing, bahh, hányok ettől a szótól, nem vagyok hajlandó munkának tekinteni amit csinálnak.
  • chokeerigo
    #57
    no comment -.-
  • maestro85
    #58
    A reklám első képe miatt tényleg nem mondható már problémásnak, ha csak a másikat nézzük akkor az. De szerintem a legtisztább akkor is az lehetne ha nem csinál ilyen reklámokat a Sony. Ennél lehetne már tapasztalatabb, meg józanabb, de főleg kretaivabb. Lehet nem ismerni a világot, hogy ma is vannak emberek akik problémáznak a bőrök színei miatt. Ennél lehetebb volna bölcsebb szerintem a Sony. Szerintem.
  • Tetsuo
    #59
    Ha egy népcsoport tagjai (pl romák), tőle független okokból (csak tegyük fel), mondjuk más népek társadalma által nem tudnak tanulni, meggazdagodni (feltételezés persze), kultúrát fejleszteni.. stb, attól még buták és primitívek.. stb lesznek; teljesen mind1 kinek a hibájából!
    Ez a hipotézis pedig a romák esetében egy sci-fi, hiszen az idevonatkozó sztereotípiák (amiket elítélsz) nap mint nap beigazolódnak a környezetemben és egyéb eseményekben amiről (objektív) hírt kapok. A %-os arány megdöbbentő.
    Persze ez nem reprezentatív, de a világképemen fordított egy nagyot (mikoris Sopron mellől, Győr mellé költöztem). Te csak örülhetsz annak h nem tapasztaltad még 'cigányok szterotíp megnyilvánulásainak folyamát', mert (pl) Budán laksz és kedvenc műsorod a TV2 Tények c agymosó műsora. De ha esetleg megnéznéd a másik oldalt is, ajánlom (pl) Győrszemerét, Miskolc szegény negyedeibe(n a kilós aranylánctulajdonosokat) v Győrben a Kossuth utcát.
    Neked is meg fog változni a véleményed..
  • Morden23
    #60
    Nekem sincsen semmi bajom a plakáttal, nem olvastál vissza eléggé, közben kicsit én is elkanyarodtam. Ellenben köszönöm, most elkezdtem éhezni, majd szólok, ha már a végét járom:)

    Sepu: A kendőbe csavarásnak meg a segélyeknek semmi közük egymáshoz. Az egyikhez elidegeníthetetlen joguk van, a másik meg egy szar helyzet szar megoldása.
  • Morden23
    #61
    Ilyen alapon szinte mindenre lehetne tiltótáblát állítani, mert gyakorlatilag mindennel meg tudsz sérteni egy másik valakit.
    És akkor még nem is számoltunk a krónikus kötözködőkkel, akiknek egyszerűen mindennel bajuk van.

    És pluszban már meg sem szeretném említeni, hogy nem feltétlenül nagy baj a Sonynak, ha ezen citylight-juk terjedését dupla sebességre gyorsítja pár hülye akadékoskodó.
  • Emmegki
    #62
    A sakk a legrasszistább játék, abban nekimegy a fehér hadsereg a feketéknek!
  • Praetor
    #63
    A reklámkampány félreértésekre adhat okot. A Sony ebbe belement, most "issza" (?) a levét. Az "antireklám legalább olyan jó" felfogással neki mind1. így most jóval nagyobb reklámot csináltak neki az újságírók, mint amennyit meg akart volna fizetni. Ügyes húzás.
  • echo
    #64
    NEm tudom ennek és az ehhez hasonló többi hsznek, mégis mi köze ahhoz, hogy ez a plakát bántó lehet vagy sem? Senki nem válaszolt a kérdésre: románnal és magyarral rendben lenne és röhögnétek?
  • echo
    #65
    A kérdés az miben látod a megoldást. Persze lehet utálni, ha épp tőled lop, de azért nem árt megpróbálni kilátni a szituból(nem állítom, hogy ez mindig megy). Ha te szölettél volna abba a családba, nem ugyan olyan lennél mint ő? Ha igen, akkor valahol mélyebben vannak elbaszva a dolgok.. Az pedig nagyon gyenge szöveg, hogy de hát miért nem tanul és akkor kaphatna rendes állást, mert ez baromira nem ilyen egyszerű, az adott szituból nem látszik mit kellene csinálni, ha nincs aki példát mutat, ha az akit jól élni látsz, az nem ezt az utat követi. A felsőoktatásban is azok ülnek akiknek már a szüleik is diplomások voltak, plusz aki valami véletlen folytán bekerült egy olyan közép suliba, ahol a többség olyan családból jött. Szerintem igenis pozitív diszkrimináció kell, szépen önteni bele a pénzt, aztán aztán jónéhány generáció alt, ha többen végik el a középiskolát, mennek egyetemre, majd lesz változás. Másképp nem lehet ezeket a szociálisan felhúzott falakat áttörni. Addig meg szerintem tűrni kell. Vagy ha van más működő elképzelésed fejtsd ki...
  • Yurij
    #66
    Na megint egy kreált rasszista duma.
    Ha forditva lenne akkor fogadjunk hogy nem lázadnának a csimpánzok.Ellég megnézni egy amarikai filmet folyamatosan szidják a fehéreket a csimpánzok.Akkor kérdem én mirröl beszélünk ilyen felfujt hülye plakát dologrol ugyan.
    Különben is egy fekete soha nem fogja elérni egy fehér ember gondolkozási és feltalálo képpeségét kb 10.000 ével vannak csak le maradva a mi IQ-tol ha annak idelyén nem hurcolták volna be europába,amerikába stb,ökket akkor a mai napig szalma kunyhoban laknának és egymást ennék még mindig.
    Ez van el kell fogadni hogy vannak olyan fajok amik lassabban zárkoznak fel hozzánk,nem rasszizmus-al vádolni mindent.
  • Morden23
    #67
    A diplomás sztoriban nincsen igazad. Nekem szinte a teljes baráti köröm diplomásokból áll, és nagyobb százalékban vannak közöttük a "nemdiplomás anyuapus", meg a nem kőgazdag kékvérű famíliák. Arról nem is beszélve, hogy több éven át laktam koleszban, ott sem az általad említett diplomás szülő példáját követő, esetleg nagyon gazdag kölykök voltak többségben. Bár tagadhatatlan, hogy meg lehetne tölteni nem egy stadiont az általad említett komákkal is, de azért ácsi.

    Mellesleg a kérdésedre én pl. már reflektáltam. Nem szeretném magamat idézni, lásd a #48as kommentemet.

    Yurij: Megjegyzem, nem egy néger született már, akinek magasabb az IQ-ja, mint itt bármelyikünknek (no offense). A probléma az, hogy a tévé meg a bulvár nem ezekről cikkez, hanem a prosztó senkiháziról meg a fű- és kokainszívó rapbárókról.
    Pluszban megjegyezném, hogy szerintem nem egy négernek jobb a "hejesírása", mint neked. Megint no offense.

    Szerintem emberek vannak, akik lassan zárkóznak fel "hozzánk". Esetleg kultúrák. Amúgy meg mi ez a hozzánk? Hozzánk, magyarokhoz, hozzánk Európához, vagy hozzánk, mint kaukázusi (azaz fehér) rasszhoz?
  • PíszLávJuniti
    #68
    lál :D
  • Inquisitor
    #69
    "A Sonyt eddig nem jellemezték a félreérthető reklámok ...."

    T. cikkíró utánanézhetne, mert elmúlt 1,5 évben több is volt, például volt egy balhé a vatikánnal azt hiszem.
  • Inquisitor
    #70
    "Nyugi, szövetségben voltunk vele anno úgyhogy nem lett volna gond."
    Hogy lehet ekkora baromságot leírni a történelmi tények ismeretében? Ráadásul egy nyugatókkal és izgatószerekkel roncsolt agyu pszihopatáról, akinek még Isten-komplexusa is volt?
  • Runo
    #71
    ITT Nokia!! 14 éves én tökéletesen működik :D
  • CodeRed
    #72
    Úgyérzem kezdünk ezekkel a dolgokkal átesni a ló túloldalára. Lassan ki sem lehet majd mondani karácsonykor, hogy fehér karácsony, mert az is rasszizmusnak fogják majd fel a nagy emberjogi védelmezők. Szánalom amit a rasszizmus visszaszorítása nevében tesznek egyesek. Ezzel szépen az ellenkezőjét fogják elérni mindenhol a világon.
  • borz1
    #73
    Szerintem Yurij-t ilyen "helyesírással" akármelyik csimpánz csapat azonnal kiközösítené,de nem baj, mert biztos lenne pár papucsállatka-kolónia, ahol kifejthetné a zavaros elképzeléseit.
    Nagyon szomorú, hogy vannak emberek, akik a pár gondolkodásra szánt agysejtüket ilyen hozzászólásokra fordítják . . .
  • Mike65
    #74
    a te gondolkozásod is cseppet elmaradt, ennyi hülyeséget normális ember nem hord össze az tuti
  • Chris05
    #75
    Azt Te sem gondolhatod komolyan, hogy a négerek intelligenciája alacsonyabb a tiédnél. Ez csak Téged minősít IQ-ilag. Ekkora elszállt f..szt még nem láttam. Fogadjunk, hogy 100 kiló vagy és teljesen babaarcú. Soha sem fogod (fogjuk) megtudni, hogy milyen annak az X vagy Y embernek a bőrében lenni, vagy hogy mi mit tennénk. Pl a barátnőm amikor vásárol mindig átnézi a blokkot. Én mondom neki, hogy ne égessen már, mikor a sor áll mögöttünk, erre ő azt szokta mondani, hogy az ő pénze, őt még 16 forinttal se vágják át. Valószínű, hogy Te nem vagy ilyen (Én sem), de a barátnőm anyja történetesen ugyanilyen. Szóval ne gondold azt, hogy Te különb vagy másoknál és mindent jobban tudsz. Te is úgy viselkednél, mint a "csimpánzok", ha a helyükben lennél. A viselkedés nem csak genetikailag adott, hanem a társadalom is meghatározza (család, egyéb emberek).
  • Chris05
    #76
    De Te 15.000 évvel vagy lemaradva tőlük is, ha engem kérdezel. Ekkora baromnak billenytyűzetet adni, édes Istenem mit tettél!
  • Jozinho
    #77
    De figyu most télleg gondolj már bele egy kicsit van amibe igaza van a gyereknek pl h télleg a fehéreket szidják a filmekben meg minden filmben a rendőrfőnök nigger azért hogy ne keltsen faji diszkriminációra okot. Meg abba a lemaradásban is van valami nem gondolod ? Mi volt a niggerekkel pár ezer évig amig a fehér ember feltalált mindent és civilizált lett ?
  • Jozinho
    #78
    Annyira rühellem ezt a teljesen szemita felfogász hogy mindenki mindenben a rasszistát látja. Elárulom mindenkinek hogy van olyan hely Amerikában ahol a niggerek gyilkolnak meg lopnak a fehérektől szal sose lesz itt béke nem tudom mit kell mindenen felkapni a fejünket.
  • Morden23
    #79
    És vannak más helyek, ahol fehérek ölnek halomra megint másokat (akár fehéreket, akár színesbőrűeket).
    Kurva sok igazság lenne a dolgokban, amiket mondasz, ha nem mindegyik valami rosszabb fajta televíziós sorozat aktuális részeként jelenne meg. Ha egy fehér kinyír egy feketét, akkor faji bűntett, ha egy fekete kinyír egy fehéret, akkor meg genetika.

    Hát hogy mind a kettő közröhej, az is tuti. A "niggerekkel" az volt, hogy sokminden a geológiai adottságoknak köszönhető. Pl. ne várd el, hogy a sivatagi busmanok mesteri hajósok legyenek.
    Amúgy ha már itt tartunk, akkor a kínaiak elég sok mindent feltaláltak már akkor, amikor nálunk még Aranybulla sem volt. Petárda, lőpor, szénnel ötvözött acélpengék (jó, ez konkrétan a mongoloknál volt, nemes egyszerűséggel az izzó pengét beelszúrták egy fogolyba vagy hasonló szerencsétlen komába), tengerjáró hajók, sárkány. Azok meg koszos sárgák, és nekik is alacsonyabb az IQ-juk?
    Nem azt mondom, hogy legyen mindenki pacifista, és ölelkezzünk össze, de Chris05nek abban igaza van, hogy nagyon sok mindent a társadalom testrál rád. És ugye, ha neked 100 ember a környezeted (a világ), és mind a 100 azt mondja, hogy te egy bűnöző vagy, akkor az már tökmindegy, hogy te mit gondolsz magadról.
  • vttomi
    #80
    neked volt angol foglalkozás oviban?