331
  • Senton
    #241
    Ja csak a migtálás szót nem tudtam értelmezni bocsi. Az accountom az már megvan rég :) még régen játszottam amikor lvl korlát volt.

    Esetleg van Magyar klán?
    Nem növök a nyakatokra tudom használni a wikit és bizonyos szinten értek angolul :). Szóval nem vagyok egy kezdő MMO-s :).

    Köszönöm a válaszod.
  • vzajcev
    #242
    #237


  • foxxi
    #243
    Énis gameelek PVE serveren FoxxiHUnG néven. Vegyetek fel frienbe, már aki ott van. Tetszetős ez a játék :)
  • neptum
    #244
    Hello

    lenne egy olyan bajom hogy a GameGuard nem rakot fel egy rakat filet a játékoz és így nem tudok vele játszani valaki nem tudná véletlenül azt a mappát felrakni valahova ? nagyon megköszöném mert így nem tudok játszani
  • KaiotEch
    #245
    Vki meg tudná mondani, hogy ezt Win7 64bit alatt hogyan is kéne futtatni? Mert GG-vel van baja.
  • Probatbicol
    #246
    Én egy olyan megoldást olvastam erre a fórumon, hogy fel kell telepíteni egy másik mmo-t ami a legfrissebb GG-t használja, aztán a gameguard könyvtárat simán felülírni a másik játékból. El is lehet kérni valakitől akinek pl. az Aion fel van telepítve.

    Nem túl egyszerű, de állítólag működik.
  • Evetkemano
    #247
    PVE ser veren vegyetek be friendbe Vadmaccs néven vagyok:)
  • Evetkemano
    #248
    1 kérdés még nem láttam árusokat..armor,weapon stb.nincsen?:P
  • foxxi
    #249
    városban vannak
  • KaiotEch
    #250
    Így sem oké... L2-ből másoltam át ugyan azt írja:
  • Probatbicol
    #251
    Hopp, bocs, azt hiszem téves információt adtam, nem az egész könyvtárat kell felülírni, csak a Gameguard.des file-t.
    Itt a 3. hozzászólásban van a részletes leírás, sőt a srác még rapidshare linket is ad a jó file-hoz.
    http://phpbb.acclaim.com/spellborn/viewtopic.php?t=4984
  • KaiotEch
    #252
    Azt meg már nem lehet letölteni... :S
  • KaiotEch
    #253
    Megoldottam... hát mit ne mondjak... Nem nagyon nyerte el a tetszésemet és ez még fizetős is?!
  • Probatbicol
    #254
    Ha nem tetszik, akkor nem mindegy? ;-)
  • Solid Snake
    #255
    GameGuard-os problémákat úgy a legegyszerűbb megoldani hogy töröljük az egész gg-t tartalmazó mappát és ezután a játékot beindítjuk és szépen letölti a friss verziót.
  • kisvihar
    #256
    Sziasztok
    Nekem olyan gondom van,hogy a gg után kifagy a gépem.
    Mi a baj,mit csinálok rosszul?
  • Gubberx
    #257
    A gameguardos dologra nem találok megoldást, az alább linkelt topicban nem elérhető a fájl amit linkeltek. Valaki tudna segíteni pls ?
  • Probatbicol
    #258
    Ilyet találtam:
    http://forgottenportal.com/downloadpage?task=view.download&cid=81
  • Gubberx
    #259
    ez az :) nagyon szépen köszi :)
  • NanoHun
    #260
    Hali! Mielőtt letölteném mondanátok valamit róla? Pl. grafika, játékélmény..(Gubberx szted jobb mint a RoM?)
  • Gubberx
    #261
    Nem lehet a kettőt összehasonlítani mert teljesen mások, grafikailag elég jó, nekem jobban tetszik minz a rom grafikája, a harcrendszere igen érdekes még sehol nem láttam ilyet de nagyon jó :) A terepek változatosak és elég nagyok ahol eddig jártam, a questek szintén könnyen érthetőek és sok van viszonylag belőlük. Egy próbát mindenképpen megér szerintem.
  • NanoHun
    #262
    Majd akkor valószínű holnap már játszani fogok melyik szerveren vagy és mi a neved? :)
  • Gubberx
    #263
    egyenlőre csak próbálgatom
  • Gubberx
    #264
    mindkét serveren van karakterem de nem döntöttem el melyiken maradok és melyik karival :)
  • NanoHun
    #265
    Helló. Gubberx 1.0.3.2 mekkora update megy mert nagyon lassú. Valahonnan nem lehet külön leszedni?
  • NanoHun
    #266
    *1.0.3.2 után mekkora update jön mert nagyon lassú*
  • Gubberx
    #267
    nekem elvolt az update-el ugy egy jó órát...
  • NEXUS6
    #268
    A telepítéssel mi egymással nekem is gondjaim voltak, de megoldottam.

    Nekem nagyon teccik a játék. Pár éve WoW-oztam talán egy fél évet, és az valahogy úgy nem tudott magával ragadni hangulatilag.

    Ez valahogy jobban bejön. Szinte ugyan azok a dolgok vannak benne, mint a WoW-ban, meg jó sok helyszín is van, az összetettséggel nincsenek gondok. Ez kicsit komolyabb nem olyan mintha a Disney csinálta volna az egészet.

    Most próbálok pár WoW-os havert is átcsábítani, mert a guildjük is bexart, meg az új kiegek sem igazán jönnek be nekik.
  • Fbn Lx
    #269
    Elkezdtem én is játszani, nagyon bejön eddig. Van benne valamiféle sztori, ami eléggé szokatlan a műfajban...
    Magyar klán van már? :] pve szerverre mentem.
    Egyébként két dologra nem tudtam rájönni még (többek között), mert elég innovatív a rendszer, hasonlót nem láttam még.
    Egyrészt, hogy mi határozza meg, hogy melyik páncél/fegyver erősebb a másiknál, ha semmiféle számszerű tulajdonságuk nincsen, a szintkövetelményen kívül?
    Vagy gyakorlatilag minél magasabb szintű, annál erősebb a cucc és kész?
    Másik kérdésem meg a harcrendszerrel kapcsolatos...
    Van két tier, mindkettőben 3 slot skillnek. na most... jól láttam, hogy manuálisan nem lehet közöttük váltogatni, csak ha az egyikből használok egy skillt, akkor ugrik a következőre egyből?
  • NEXUS6
    #270
    Hát ezek egy része nekem is nagy kérdés, én kiegészíteném még annyival, hogy 9 szinttől lehet valamilyen High Hause-ba jelentkezni. A kérdés, hogy van-e valami különbség a küldetéseken kívül. Adnak-e extra skill-t felszerelést akármit a másikhoz képest.

    Az egér görgetővel tudsz az oszlopok közt ugrani, egy oszlopban egymás után csinálja meg az akciókat, ha ez volt a kérdés.
    Ha ez egyiknél cooldown idő van akkor feltétlenül érdemes a másik oszlopra átugrani, mert különben addig nem tud semmit csinálni a karakter.
  • Fbn Lx
    #271
    ja, és persze, hogy a 3-as skillbárok mikor fognak négyesre, aztán meg ötösre bővülni, mert van két slot amibe nem rakhatok skillt még...
  • Fbn Lx
    #272
    nekem az egérgörgőre nem csinál semmit, ellenben akkor ugrik a következő skillsorra, ha egyet elnyomok az első három közül, aztán a második három közül is elnyomok egyet, alapból visszaugrik az elsőre... nem értem én ezt :D
  • NEXUS6
    #273
    Hmmmm, én simán tudok váltogatni köztük görgővel. Adott oszlopban (fügőlegesen) automatikusan mindig ugrik a következőre. Az a gáz ha körbeért és a következő cooldown ideje még nem járt le, mert akkor ott vár, hacsak nem lépek át oldalra a görgővel a következő oszlopra.

    Másrészt ijjászkodni amúgy hogy tudsz, ha nem tudod abban az oszlopban tartani, ahova ezt beraktad, vagy lövés után csapkodsz a levegőbe?;D
  • Fbn Lx
    #274
    ja, hogy te oszlopokról beszélsz :D
    jobbra és balra nekem is váltogat a görgő, ez oké, de sorok között nem tudok váltani, csak akkor jön a következő sor skill, ha az előzőből elnyomtam egyet. Vagy ez így van mindenkinél? :0
  • Probatbicol
    #275
    Igen ez így van, oszlopot bármikor válthatsz, de a skill deck fordulása automatikus. Tehát egy adott pillanatban annyi skill közül választhatsz ahány oszloppal rendelkezel.
    Ha egy oszlopon belül akarod a skilleket használni nem is kell kattintgatni, csak a bal egérgombot lenyomva tartani.
    Mivel a skillek jelentős hatással vannak egymásra, már az is egy jó kis logikai játék, hogy hatásosan elrendezd őket a decken.

    Az armorokról: itt semmilyen értékük nincs, tehát még a magasabb szintűek sem erősebbek. Vannak 30, 40-es karakterek lvl 1-es cuccokban. Ez az egyik újítása a spellbornnak, hogy nem az a menő aki minél jobb cuccokat tud összeharácsolni magának, hanem aki ügyesebben játszik.
    Egyedüli erősítés a sigilekkel lehetséges, ezeket a páncélokban lévő slot-okba lehet helyezni és akkor valamilyen plusz tulajdonságot adnak. De még ez is úgy van megcsinálva, hogy ha valamibe beleraksz egy sigilt és közben megtetszik egy másik ruhadarab pusztán a kinézete miatt, akkor simán kiszeded a sigilt a régi cuccból és átrakod a másikba.
  • Fbn Lx
    #276
    ahha... szóval akkor nem kell a fost hordanom, csak azért, mert magasabb szintű :]
    ja, sry hogy fárasztalak, csak mégegy kérdés:
    mire jó a PeP szint? mert semmi számszerű extrát nem láttam, hogy adott volna a szintlépés...
  • Probatbicol
    #277
    A pep nagyon fontos. A jobb felső sarokban a karakterikonod mellet van 3 progress bar, egy narancssárga egy lila és egy zöld. A narancssárga a mozgási sebességed, a lila az a kiosztott sebzés (lehet hogy csak a mágikus része), a zöld pedig a támadási sebesség. A skillek tulajdonképpen ezeket buffolják/debuffolják.
    Namost van 5 pep szint, és az 1,3, 5-ös szinten ezeken a progress barokon alapból kapsz plusz egy kis kockát, tehát mindenben erősebb szintről indulsz a combatban. Ebből leglátványosabb a mozgási sebesség, pep 5-ön már szinte 2x olyan gyorsan futsz (ez nem mellékes, mivel mount nincs).
    Ezen kívül az alap statjaidhoz is ad hozzá az 1,3,5-ös szint.

    Viszont a feketeleves az, hogy ha meghalsz akkor egy teljes pep szintet visszaesik a karaktered.
  • NEXUS6
    #278
    Van már 3-4 sigilem, alakra is megfelelőek, általában lvl 1-esek, de sem a lvl 1-es, sem a magasabb szintű cuccokba nem tudom berakni őket. Mi ennek a módja egyáltalán!?
  • NEXUS6
    #279
    Na az egyik volt WoW-os guildmaster haveromat sikerült átcsábítanom!:D

    Valami 8 karit húzott fel 80-as szintre, de megunta.
    Van valami 20 questem amit felvettem, legalább nem kell egyedül szenvednem velük!:D

  • Munszu
    #280
    PVP vagy PVE szerveren játszotok?