123
  • Mike
    #123
    kicsit néha gondolkodhatnál is, túl egységsugaru vagy
  • Mike
    #122
    nincs olyan ember, aki egész nap számítógépbuzul
    illetve van, de az extrám eset, de most a nagy átlagról van szó, mégha te imádsz is az extremitás felé elhajlani
  • Mike
    #121
    az a baj apa, hogy csak miután tarthatatlanok a nézeteid, és ezt magad is beláttad, akkor kezdtél jönni, hogy csak a végletekről beszélsz
  • Mike
    #120
    régebben meg az volt a baj, hogy a kölkök kint csatangolnak az utcán bandázva
    vagy ha nem ez akkor meg az, hogy egész nap csak ül a TV előtt
    ti vagytok az örök elégedetlenek, a "skatulya bácsik"
  • Tiberius B
    #119
    Engem elkeserített mikor megtudtam, hogy Európában sajna eléggé elterjedt a számítógépes analfabetizmus, nálunk meg 57%:-(
  • Mike
    #118
    nem járatta le magát

    a szgép egy eszköz ne fetiszáld túl

    ennyi energiával ne kapcsolja be a mikrót
  • Mike
    #117
    te nem 23 vagy hanem minimum 40-45
    mi lesz? amit mondtam: kőműves
    bár szép szakma az is, én nem nézem le a kétkezi munkást
    de már mondjuk autószerelőnek ne menjen
  • Mike
    #116
    hát igen, amikor nincsenek érvek, jön a helyesírás, meg a kioktatás
    te mennyi vagy? 23? vagy több?
    na majd én megadom azt neked, amit te neki, szal ne gondold azt, hogy a23 évecskéddel nem vagy kispöcs
  • Mike
    #115
    ne változz meg :)
  • Mike
    #114
    no már megint itt tartunk, a szórakozás, az öröm rossz
    mi ez a neopuritanizmus?
    te mindent csak vmi magasztos célzattal teszel? könyvet csak azért olvasol, hogy tudásod nagyobb legyen? színházba is művelődni mész? Operába is?

    részvétem

    a játék a szórakozás fontos, és hasznos dolog, és már megbocsáss, de egy gyereknek első és legfontosabb dolga a játék, a gyerwek enm egy kis felnőtt


    megdöbbentőnek tartom, hogy egyesek már 30 fölött milyen konzervatívok
    azon, hogy a 18-25 évesek miket írnak különösebben nem csodálozom, ez a korosztály ilyen, mindenről van véleménye, mindent jobban tud mindenkinél, a kisebbeket idiótának tartja, ő már nem gyerek, ugyanakkor még mindig gyermekien kiméletlen mindekivel szemben
  • Mike
    #113
    ma az, aki nem tudja használni a számítógépet, az funkcionális anafabéta
    nem kell szépíteni, az
    ez nem valami divat, amiről majd jól leszokunk

    jaja, így lesz majd a gyerkedből kőműves
  • Mike
    #112
    gondoljatok bele ha egyik napról a másikra nem lenne víz, üzemanyag, árám

    höhöhö, ugye milyen vicces?
  • Mike
    #111
    egy gyerek sokmindent nem tud, nem ért, félreért, más a látásmódja
    de ettől még nerm retardált
  • Mike
    #110
    látom ha valami változik, és más mint a megszokott, akkor az már egyből rossz is
    Te nem így nőttél fel
    más meg igen
    ami neked nem természetes, az másnak az
  • Mike
    #109
    "Játszanak? Ja. Csíttel, vagy kurvaanyázva, ha nem sikerül nekik valami."

    szoktam csítelni és kurvaanyázni is
    pedig 34 vagyok
    de 10 évvel ezelőtt is csíteltem és kurvanyáztam már

    ja meg tudod mi a különbség? leszarom amikor valaki a helyesírás miatt köt belém. ugyanis én már nem kapok karót érte :)
  • Mike
    #108
    "Játszanak? Ja. Csíttel, vagy kurvaanyázva, ha nem sikerül nekik valami."

    hát Sadist, ne gondold magadat annyira idősnek, te is ekkora idióta voltál kicsinek? vagy miből gondolod mindezt?
  • Mike
    #107
    mégis többet olvasnak a semminél

    és ha valaki nem tud valamit, nyugodtan megkérdezheti, max nem kap rá választ
    nem leugatni, kitiltani kell a kis csórikákat, hanem segíteni nekik
    pl. mire való a google, mit irjon be, hogy meg is találja amit akar
    azt se felejtsd el, hogy a legtöbb gyereknek nincs akkora jövedelme, hogy csak úgy bármit megvegyen magának, inséges idők ezek, ezen a téren, tehát 1-2 ünnep kivételével nem igazán jut eredeti játékokhoz (ami persze nem biztosíték arra, hogy futni is fog, meg el is indul, stb)
  • Mike
    #106
    hát mert te mucsai vagy, azért, városban a bazmeg már nem menő
  • Mike
    #105
    gondolom te már elmúltál épp annyi
  • Tiberius B
    #104
    Érdekes vita volt ez, csak a vége ne lenne ilyen, már sokszor elmondtam, de itt értelme is van: nagyon sokat tanulok itt az SG-n.
    Anyukám szerint kocka vok, mert hozzá képest sokat tévézek és számítógépezek (megjegyzem ő nem TV-zik szinte és csak munkához használ netet is szinte), másrészt én marhára nem tartom magam kockának, mert nem vagyok sem azon a hozzáértési szinten (sajna), sem azon a pszichológiai szinten (szerencsére), a számítógéphasználat meg nem egyenlő a netezéssel, vannak akik kisujjból szétszedik és összerakják a gépet, de max az E-mail-t használják, meg néha a wikipédiát, és vannak olyanok (sajna többségben), akik nem értenek tényleg semmihez a PC szintjén, csak hogy ON-Explorer-Internet, mégis ott van alattuk egy drága gép, amit rájuk sóztak:-( (nekem meg jól jönnwe:-)
    A sport, hát ezzel nekem gondjaim vannak, nem jött be, de pl. tisztelem azokat akik sportolnak (az más mikor mindenük a sport, mert azt nem szeretem), a sport nézése meg majdnem értelmetlen szerintem, mert inkább focizzon, mint bambulja azt (apám legalább mindkettőt csinálja:-).
    A társadalom színvonala romlik ,ez van, én sem szeretem, sőt...
    A kultúra általános szintje romlik, ez is igaz. Én pl. szeretném, ha majd vmikor talán gyerekem lesz, legyen széles látokörű inkább, mint vagy kockafej vagy sportbunkó, az arany közéút a megoldás, de ezt nem mi a magtaláljuk itt, az nagyon jó dolog lenne, mert ha átültetnénk a netről az életbe, hatnánk más emberekre és jobb lenne ez a hely, de ez sajna nem lesz, mert az arany középút ez esetben nem létezik, mert az emberek sokfélék és sajna egyre többen is vannak.
    Sztem nem tudtam azt írni amire valójában gondoltam, de remélem vmennyire mégis sikerült
  • P3h3ly
    #103
    Bocs Morden, de azért ott az értéktelenezés kicsit súlyos volt, amúgy kajak értelmetlen amin vitatkoztok.
  • Morden23
    #102
    Amúgy is, nem értékes és kevésbé értékes emberekről, hanem értékesekről és értéktelenekről beszéltem.

    Csak pontosan... :)
  • Morden23
    #101
    Szerintem sehová nem vezetnek. Ha vezetnének, akkor az emberek életet akarnának maguknak, nem afféle idióta utánzatokat, és nem az lenne a legnagyobb trend, hogy a bulvársajtó és a kertévé keretein belül mások elcseszett életét stíröljük.
  • Indigo
    #100
    Akkora baromságokról vitatkoztok!!
  • QuippeR
    #99
    sose mondtam, hogy csak a milliomosok csalnak, és a többi adócsaló is tahó.

    a másikról meg annyit, hogy nem én beszéltem értékes és kevésbé értékes emberekről, anyagi vonatkozásban meg végképp nem. talán érdemes lenne belegondolni, hogy ezek a gondolatok hova vezetnek, és visszakozni kicsit.

  • Morden23
    #98
    Azt hiszed, hogy csak a milliomosok adósvindliznek? Most ezt komolyan gondolod?

    Én sosem mondtam, hogy saját kezűleg megölnék százezer embert, hogy megmentsek egymilliót. Én azt mondtam, hogy a százezer ember legyen a szerves része az egymilliónak, különben pont ezutóbbiak "ölik meg" őket (szociológiailag kitaszítják).
    A kereszténységnek semmi köze ehhez. Te mennyire "segítesz" embereken? Ez nem szarkasztikus gecizés, ez egy komoly kérdés.
  • QuippeR
    #97
    azért tahó, mert annyira sem képes, hogy adót fizessen. ez lenne a minimum, ha már a társadalomnak hasznos emberekről beszélünk.


    tudott ott a különbség köztünk, hogy te megölnél saját kezűleg százezer embert, hogy megments egymilliót, amit persze el nem ítélhetek, mert logikus döntés, csak éppen a keresztény értékrendem nem engedi, hogy embert öljek. persze a fogyasztói társadalom értékrendje praktikusabb, de ez engem rohadtul nem érdekel.
  • Morden23
    #96
    Értékesebbek, mint aki semmire nem jó a társadalom szempontjából.

    Monetár-szociológiai szempontból van az eladó, és a vevő. Ha valaki vevő, akkor ezzel táplálja az eladót, aki eladó, az kielégíti a vevő igényeit. A keresleti/kínálati piacot most hagyjuk.

    Ha van a tahó, minimálbérre bejelentett milkás, és baszik mindenre, semmit nem csinál, de költekezik, akkor ő igenis fontosabb ember, mint a tahó, aki nem csinál semmit, de nem is költekezik. A milkás legalább vásárol, ezzel soksok embert ellát.

    Amúgy megjegyzem, miért lenne egy milliárdos tahó? Arról nem is beszélve, hogy miért tahó valaki attól, mert minimálbérre hazduja magát? Mindenki rühell adót és juttatásokat fizetni...

    A különbség a világnézetünkben egyetlen egy dolog. Én az ambíciót kurva sokra tartom, és rosszul vagyok az olyan emberektől, akiknek nincsen. Nem akarom megváltoztatni az életüket, egyszerűen lenézem őket.
  • QuippeR
    #95
    ez világnézeti kérdés persze, de akkor már legalább látszik, hol a különbség köztünk.

    szóval szerinted értéktelen mert nem csinál és nem költ pénzt (a "hasznos" szót ebben a környezetben máshogy nem tudom értelmezni.)

    szóval szerinted a tahó minimálbéren bejelentett milliárdosok az értékes emberek, érdekes.
  • Morden23
    #94
    Nem. Ott tartunk, hogy ki értéktelen.

    Nem akarnám meghatározni egy utcaseprő, egy kukás, egy marketinges, egy ügyvéd vagy egy államfő értékességét. Legalább ennyire nem akarnám meghatározni egy író, egy festő, egy filmrendező, egy matematika tudós, vagy egy programozózseni értékességét.

    De igenis meghatározom azt a szép kerek, üreshasú nullát, amit egy olyan ember ér, amit te leírtál, és foggal-körömmel védelmezel.

    Értéktelen, mert
    1. Sosem fog semmi hasznosat csinálni.
    2. Még pénzt sem költ, amivel másokat gazdagíthatna.

  • QuippeR
    #93
    szóval megint ott tartunk, hogy ki értékesebb?
  • Morden23
    #92
    Kicsit különbséget kell tenni az egyszeri szerencsétlen között, aki egész nap semmit nem csinál, és nem is akar, meg a meg nem értett zsenik között.
    Szóval még mindig nem baromság.
  • QuippeR
    #91
    a társadalom legnagyobb alakjainak élete azért messze nem egyeztethető össze a "normális élet" képével, szóval ez szerintem baromság.
  • Morden23
    #90
    Dehogynem. Ahogyan bármi mást is megtehetsz, pl. akár öngyilkos is nyugodt szívvel lehetsz.

    Csak ne számíts rá, hogy a társadalom el- illetve befogad.
  • QuippeR
    #89
    és ami a normális élet pályázaton nem indulhat, az már nem is alternatíva, úgy nem szabad élni?
  • Morden23
    #88
    Tőlem mindenki végigviheti akárhányszázhatvanhatszor a Quake3-at, pont nem érdekel. Diktatúra nem indul ettől, egyengondolkodást nem akarok, halálra unnám magamat, és még a szakmámnak is lőnének :(

    Ettől függetlenül az igaz, hogy nem lehet meghatározni, mi a normális, de azt nagyon is meg lehet, hogy mi az, ami már nem indul kicsi eséllyel sem a "normális élet" pályázaton.
  • QuippeR
    #87
    nem feltétlenül az extrém esetekről beszélek, de itt sincs igazad, az ilyesmikből indulnak a diktatúrák, egyengondolkodást akarsz bevezetni. ha valakinek az az élete célja, hogy 666-szor vigye végig a quake 3-at, akkor lelke rajta, remélem sikerül neki, amíg másokat nem bánt vele én is beállok a szurkolók közé.
  • Morden23
    #86
    Már nem azért, de ez nem teljesen így van. Igenis le kell tenni dolgokat az asztalra, ha boldog akarsz lenni.
    Minden olyan jellegű függés, ami azt eredményezi, hogy az életed egyetlen középpont körül forog, KIVÉTEL NÉLKÜL valamiféle pszichotikus tünettel társul. Azaz NEM LEHET ELÉGEDETT valaki pusztán azzal, hogy egész nap számítógépbuzul. Ahogyan attól sem, ha egész nap sportol, vagy akármizik. Aki mégis ilyen, az beteg, jobb esetben gyógyítani, rosszabb esetben elzárni kell.
  • tacsiat
    #85
    igazd van!
  • tacsiat
    #84
    LOL Na szerintem mindenki úgy él ahogy akar azt csinál amit akar! Senkinek nincs beleszólása!
    1. NEM azt mondtam nem megyek sehova! Leírtam mit csinálok még a gépen kívűl!
    2. Megyünk nyaralni tehát 1 hétig nem leszek gépközelben és tapasztalni fogom milyen nélküle!
    3. Szeretem a Póker tehát valaki írta hogy nem tudják azok akik neteznek ,hogy mi benne az élvezetes! Rendszeresen nézem a Sport1-rt meg a Sport 2-őt is meg a Vb-t is!
    4. Nem vagyok sport ember de nem vagyok kövér! Kerékpározok! És igen is sajnálom azt a srácot! VAlki írta azt hogy 16 évesen nem mondja azt az apjánk hogy jaj de jó csaj úgy megb@sznám én most is mondom! tehát nem értem mi a baj! Teljes életet élek a net mellet! Igaz hiányozna ha nem lenne... Nem vitázom tovább nem érdekel az egész had netezzen aki akar és ahogy akar! bye all