2300
Hogyan készítsünk otthon füst- és bűzbombát?
  • Dawe13
    #1738
    Ja!:P
    Én most szünetet tartottam mert jött a félévi értékelés....:)
  • zoolee
    #1737
    Most estevan, mindenki a szobában gyártja a hétvégi betevőt.....
  • Dawe13
    #1736
    Na mivan??!!
    Kihalt a topik? :D
  • Dawe13
    #1735
    Aki falusi,az ismeri a mentát!!:P
    De amúgy Hajdúnánás nem falu!:P
  • Dawe13
    #1734
    Oké!:P
    De az is jó,hacsak a csontszáraz levelet simán megyújtod,azis füstöl!!
    én még a nyáron (nyaraláson) szórtam rá mentalevelet... csípte a szemem!!!:D
  • Czdano
    #1733
    kiprobáljuk majd!
  • Dawe13
    #1732
    ..én ma azzal szórakoztam,hogy (még októberkor tettem a padlásra) azóta szárítok sok falevelet.
    a száraz levelet porráőröltem,és gyufaporral vegyítettem...Ezt a port beleraktam 1 skatulyába(gyufásdoboz)
    Bele 1 kanócot,leszigszalagoztam. Kivittem a kertbe...
    Megyújt,hátramegy...ahogy begyulladt a gyufapor,kurvára elkezdett füstölni! hátránya:vagy csak 10mp-ig füstöl...Szal azzal szórakoztam,hogy ezt dobáltam uccára,csatornába stb. :D
  • Nuxa
    #1731
    A Vakondfüstölő patron milyet füstöl? Kicsit vagy nagyot?
  • Nuxa
    #1730
    :D Nem, de ha megtalálom, felhasználom a sósavbomba-projektemhez :D
  • Dawe13
    #1729
    Amúgy nem találtál a kertetekben egy összeégett alufóliagalacsint??:P
    Mert pénteken lőttem a vetőcsövessel(félhomályban) és láttam hogy hova esik a lövedék...
    Nálatok ért földet...:D
  • Nuxa
    #1728
    A bréniekben láttam, hogy a candymixet kénsav-cseppekkel is be lehet gyújtani, akinek van kénsav a háznál, az kipróbálhatja. Ez csak amolyan trükk féleség céljából mondom.
  • Dawe13
    #1727
    Ja aki nemtudja:Az Aceton-Peroxid nagyerejű instabil robbanószer.
  • Dawe13
    #1726
    Igaz,gyufából is lehet "bombát" csinálni,de azért mégse annyira veszélyes,mint pl az AP(Aceton-Peroxid)
  • Nuki
    #1725
    jaj igen, szerezz légyszives kálium-klorátot.... meg amúgyis sokkal veszélyesebb dolog mint például gyufafejjel ügyeskedni.
  • Nuki
    #1724
    igazat szólsz, ennek minden lépéskor ott kéne lebegnie a szemek előtt...
  • end
    #1723
    a legegyszerübb a fehérlőpor amibe több cukrot kell rakni,vagy egyébb nagy füstöt fejlesztő anyagot.
    a szines füst az k.-klorát+tejcukor +szinezőanyag pl metilénkék,
    komoly füstgránáthoz,illetve ködképzőkhöz még nehezebben beszerezhető anyagok kellenek(és veszélyesek is).de ma már venni is lehet,az a legcélszerübb,és legbiztonságosabb.
    a kisérletezések ide értve a gyufát is főleg aki nem ért hozzá,egy életre megnyomoríthatnak...
  • Dawe13
    #1722
    Eccerű és Naccerű!:)
    Fogsz 1 doboz gyufát,aztán fogsz 1 kalapácsot.A kalapáccsal ráversz a skatulyára (nyilván oda,ahol a gyufák fejei vannak:D)
    vagy 5-6 ütés elég.Aztán kinyitod,és lám, 1 csomó gyufaporod van!
    Megjegyzés:Ha jól csinálod,és nem észnélkül püfölöd,akkor nagyon kicsi a veszteség,és még a por is finomabb állagú,mintha szálanként szenvednél vele. Ja és mégvalami! Én szálanként kalapáccsal "nyertem" gyufaport,de az 1:Hosszú idő 2:Sok benne a faszilánk,és ettől lassabb az égés.
  • Nuki
    #1721
    kiváncsian várom :)
  • Nuxa
    #1720
    Kitettél magadért!
  • Dawe13
    #1719
    Nem annyira!!
    5mp alatt megvan 1 doboz!! elmondjam hogy?:P
  • Dawe13
    #1718
    Nem annyira!!
    5mp alatt megvan 1 doboz!! elmondjam hogy?:P
  • Nuki
    #1717
    4 doboz gyufapor...jesszusom, nagyon unatkozhattál :D
  • Dawe13
    #1716
    Fúú4 lőttem ma házi vetőcsövessel!! felment vagy 5-6 méter magasra,és ott bontott effektet!!! k.va jó volt!!!
    Adatai: 30cm magas papírcső,alján erőss karton talppal.
    15 cm letömítve belőle papírral
    kanócnak gyufaporos kanóc
    kidobótöltet:3doboznyi gyufafej
    Lövedék:1doboznyi gyufapor+1db 16centis csillagszórórol az anyag,ez becsomagolva alufóliába,kanóc kilóg belőle...
  • Nuki
    #1715
    o.O
    falura születés előnye :D
  • Nuxa
    #1714
    Sehogy, egy tartozék :D A kolbászba szokták belegórni, asszem tartósító és fertőtlenítő hatása van. Meg talán megöli a férgek petéit ami a disznó húsában élnek, galandférgek meg egyebek.
  • Nuki
    #1713
    és azzal hogy lehet disznót ölni?
  • Nuxa
    #1712
    Legutóbb is ezt mondtam :D Be is vált, valahogy így: ,,Hát nemtudom... A hentes aztmondta hogy jó sok kell mert két disznót is ölünk"
  • Nuki
    #1711
    ha nagyon babaarcod van az beválhat hogy:
    kérdésre a válasz:
    vállrándítás, azt mondod: "nem t'om, anyuék azt mondták hogy vigyek..."
  • Nuxa
    #1710
    Valahogy most nem tudnék hazudni a patikában hogy mire kéne a KNO3, inkább elküldöm anyát, hogy vegyen ő
  • Dawe13
    #1709
    Inkább csinálj (ha tucc) kno3 flasht!! az rohadt nagyot villan(a gyors égés miatt,szinte nem is látod hogy ég!) pláne ha gyufaporral ekkorát szól,a kno3 flash akkorát szólna mint 1 mega!!!
  • Nuxa
    #1708
    Talán még ha cukor+KNO3 keveréket is raknék bele (Ha lenne:D), akkor még füstölne is, meg nagyobbat is szólna
  • Nuxa
    #1707
    JA, már ma 2-t is csináltam, rájöttem, hogyan kell csinálni és rögtön feldobtam ide egy képet
  • Dawe13
    #1706
    Szal akkor ez volt az a nagy durranás nálatok!!!:P
    5 óra körül volt a teszt???
  • Nuxa
    #1705
    Itt egy jó recept, amit magam fabrikáltam Dawe ötlete alapján:
  • gimpi
    #1704
    Dawe gyere MSN re pls! :D
  • Dawe13
    #1703
    Igen gimpi,pontosan,ahogy én mondtam msn-en!
    Igen ha hurkapálcát hevítessz faszenet kapsz!
    de ha nemakarsz házit csinálni,akkor feszel a boltban,és megdarálod!
  • gimpi
    #1702
    Hi all. Hétfőn veszek a patikába Kálium-nitrátot és megcsinálom a porcukrosat. De el se tom képzelni hogy kérjem a vegyszert :D

    Csókolom egy üveg kálium-nitrátot kérek disznőölésre vagy mi?

    egyébként ma csinálok parasztlőport vagy mi a neve. recept:

    Egy doboz gyufáról a port kalapáccsal leütöd egy dobozba, aztán fogsz egy kémcsövet és a hurkapálcikákrol 3cm-es darabokat, 15-20-at beletörsz a kémcsőbe. fogsz 1 gyertyát, meggyujtod. fogóval megfogod a kémcsövet, ami JÓL LE VAN ZÁRVA és a gyertya fölé tartod. a 3cm-es darabok a kémcsőbe elkezdenek feketedni és a kémcső oldalára kicsapódik ilyen ón színű anyag. akkor lesz jó ha a hurkap.darabok má feka színűek. akko gyertya elolt, kémcső kupak levesz, kiönteni anyagot. keverd ösze a kémcső tartalmát a gyufaporral, 2:1 arányban, és gyujts meg. az élmény nagyon jó! ezt rakétába lehet asszem tenni.
  • Dawe13
    #1701
    figyu!
    Olvasgass kicsit vissza,és írtam oda gyufaporos petárdareceptet!!!
  • Nuki
    #1700
    próbáld ki arra mondtam, hátha megfelel:P

    [ték]
  • gimpi
    #1699
    ja az.