2300
Hogyan készítsünk otthon füst- és bűzbombát?
  • Dawe13
    #1778
    Ha valaki leírja a lőgyapot receptjét,az bizony büntivel jár!!!
    A pyrocenter az pirooldal,és még ott is tiltva van a lőpor,lőgypot,nitroglicerin elészítésének módja is!!
    Senki se kísérletezen vele,mégha ért is a vegyészethez!! sztem...
    Amúgy a lőgypot égése olyan gyors,hogy ha a kezeden megyújtod,meg se süti...a gyors égése miatt a kezed nem bír átmelegedni:P...állítólag.....
  • Fantos
    #1777
    Nuxának magyaráztam el hogy miaz
  • zoolee
    #1776
    jajaja, azt toom, de mi az a folyékony cucc amibe beáztassam,és jó nagyot szóljon????
  • Fantos
    #1775
    gyapot amelyet valami robanó dologal itatnak át
  • Nuxa
    #1774
    Lőgyapot? Még nem hallottam róla, talán Nuki tud segítni.
  • zoolee
    #1773
    Hali...


    Meg tudjátok mondani, hogy, hogy lehet lőgyapotot, vagy valami ahhoz hasonlót csinálni???
  • Nuxa
    #1772
    Én nem tudok báriumról és arról se, hogy ártalmas lenne, azt tudom viszont, hogy az altató gyógyszerekhez használják.
  • Dawe13
    #1771
    Ja elfelejtettem nektek mondani,hogy a csillagszóróporban(MONDOM PORBAN!!!) megforgatjátok a gyufafejet (vagy a gyufaporral összekeveritek,nagyon jó rakeszba. Én vulkánba teszteltem ma!
    Ami miután jött a 2. lövet (mert 2 lövetű volt,az egyik csak sima gyufafej) a 2, lövet gyufapor+csillpor k..va erőssen jött a szikra és elrepült a vulkán(!)
    fogalmam sincs hogy hogyan,miért...mint 1 bolti méhecske....
    Ja és ha porrá akartok őrleni(teljesen finom porrá) a csillagszórót,akkor használjatok valami maszkot!!!
    Ugyanis ha őrlitek a csillagszórót,bárium szabadul fel,ami ugyebár nem túl egészséges a szervezetnek!!!!!
  • Nuki
    #1770
    nem azzal van a gond, úgyis tudjuk hogy miről beszélsz, de a csoport neve nem klorid, hanem klorát :) csak azért hogy ne tanuld meg rosszul :P
  • Dawe13
    #1769
    oké,azért köcce!
  • Fantos
    #1768
    fakom sem ért ehez én csak gugliba beírtam openGL azt se tudtam miaz de gondolom vezérlőpultban rá kell álítani a gépet
  • Dawe13
    #1767
    Köszi! Még 1 kérdés (ha nem lenne gond:P)
    Letöltöm,feltelepítem,és kész???
    És az nemgond hogy a Directx 9.0b
    fel van rakva??
  • Fantos
    #1766
    upsz nátriumot írtam? namindegy szal kálium ahogy kedves kolégám írta vala
  • Fantos
    #1765
    én nem pirozok csak leírtam
  • Nuki
    #1764
    kálium klorát :)
    és nagyon veszélyes anyag, ha tudsz szerezni gratulálni fogok, és NAGYON vigyázz vele...
  • Fantos
    #1763
    goggle a jóbarátod és ahelyet hogy megvártad volna amíg ezt legépelem kb most lőheted volna le az első embert:openGL
    egyébként örömel segítetem és áldoztam rád két percet életemből
  • Dawe13
    #1762
    Ja,és ha az OpenGl-t kéne letölteni,akkor adjatok már egy linket! :DDD
  • Dawe13
    #1761
    Nuxától előre elnézést kérek,hogy ide írok! :D
    De remélem tudtok segíteni!
    Na szal a gépembe nincsen vidikártya csak valami "S3 Graphics ProSavage DDR(Microsoft Corporation)"
    Na annyit tudok,hogy ez egy monitorvezérlő vagy micsoda...asszem:)
    Na mind1 szal a lényeg:Amikor indítok 1 játékot (példa a call of duty1 ) Valami ilyesmit ír ki:" Couldn't not OpenGL you see a video drivers...na valami ilyesmit ír ki. Segítsetek már hogy mi ez,és hogy tunnám megoldani!! PLZ!!!
  • Fantos
    #1760
    na szinezős anyagból találtam egyet:A KCLO3 (nátrium klorid) rózsaszin színt ad
  • Nuxa
    #1759
    Kösz az infót, nem is tudtam!
  • Nuxa
    #1758
    Candy mixet olvasztottam, de nem vált be, kispóroltam belőle a kálinitrátot :( Be-be füstölve égedezett. Most japán lőporos golyókat akarok majd kreálni.
  • Nuki
    #1757
    bioszból-kémiából tanulni fogjátok majd, hogy irreverzibilisen kicsapja a fehérjéket a nehézfém.
    a könnyüfém reverzibilisen.
    ergo ezért leszel szomjas ha NaCl-ot eszel, és ezért lesz komolyabb bajod, ha PbCl2-ot eszel :)
  • Dawe13
    #1756
    A petárda óta csináltál valamien kísérletet??:D
  • Nuxa
    #1755
    Vagy reszelsz magadnak, de lehet kapi a boltban is, ott nemtom mire használják, gondolom nem lángfestésre :D
  • Dawe13
    #1754
    Ja és a narancssárga láng (én konyhasót szórtam a lángba) és narancssárgán égett. De amúgy nemnagy szám!
  • Dawe13
    #1753
    Oké,köcce!
    Aluport ugye a festékboltban lehet kapni "Sirius ezüstpor" néven..asszem
  • Nuxa
    #1752
    Ja és a vulkánodba inkább Al port tegyél, az szép ezüstösre színezi a lángot szikrázás jelenlétében és klór sem kell, hogy legyen a fémben, akárcsak a vasnál, na ilyet is tehetsz a vulkánba, ettől meg vörösen fog szikrázni.
  • Nuxa
    #1751
    Ja és dawe, vigyázz az ólommal! A látszat ellenére veszélyes fém, ne egyél ólmos kézzel, lerakódhat a szervezetedben, mivel nehézfém és mindenféle rákos dolgokat okozhat. Na meg általában a fémek önmagukban nem festik a lángot, klórnak is jelen kéne lennie, mint például az ólom-kloridban, na ez már festené a lángot, de azt nemtom, hogy milyen színűre.
  • Nuki
    #1750
    ez attól függ :P
    mert gázégőn a szúróláng az kék :D
    de ha rendesen meg van nyitva hogy okszigént kapjon, sárga...

    tulajdonképpen a nátrium nem hoz semmi változást, sőt, mindent elnyom. (az fest sárgára)
  • Nuxa
    #1749
    Pontosítok egy picit:
    lítium (Li) bíborvörös
    nátrium (Na) sárga
    kálium (K) fakóibolya
    kalcium (Ca) téglavörös
    bárium (Ba) sárgászöld
    réz (Cu) zöld
  • Fantos
    #1748
    tanár aszonta hogy van amelyik narancsosra szinezi én vagyok színvak vagy a láng télleg narancsos eredetileg?
  • Nuxa
    #1747
    Egy kis tudomány:
    -Stroncium: kék láng
    -Bárium: zöld láng
    A többire nem emléxem:D ennyiXD
  • Fantos
    #1746
    de szerintem a zöld is jól nézhet ki próbálj keresni más szinezőanyagot (filctoll XP)
  • Dawe13
    #1745
    PFFF..akkor nem szerencsétlenkedek vele...
    Holnap lehet csinálok valami cuccot...hogy ne unatkozzam:P
  • Nuki
    #1744
    ha tudsz, vegyél olyan csillagszórót ami színes lángot produkál, azzal babrálj...(láttam ilyen dobozút, de próbálni még nem volt szerencsém mert kínai piacon siettettek(ott láttam), én voltam a málha )
  • Nuki
    #1743
    a legtöbb helyen az olvasható, hogy a kék előállítása roppant kényes ügy mert a komponensek pontos bemérését igényli :P
    ergo, kipróbálhatod, de a siker nem garantált :)

    idézek:
    "Talán a legnehezebb feladat a kék szín előállítása. Az eddig ismert legjobb kék színt adó anyag a réz-oxid és a réz-klorid, az éles fény kibocsátásához szükséges magas hőmérsékleten nem stabil. Ha a láng hőmérséklete magasabb az optimális sugárzáshoz szükségesnél a molekulák gyorsan szétesnek. Ezért a kék színhez pontosan be kell tartani az összetevők arányát és szemcseméretét. "
  • Dawe13
    #1742
    Figyu! Most azon gondolkozok,hogy a vulkánba teszek egykis ólmot,hogy színezze a lángot.De lenne 1 kérdésem! az ólom láthatóan beszínezi(hogy messziról ki lehessen venni hogy az kék:P) vagy nem érdemes vele szarakodni.
  • Nuki
    #1741
    nekem 1 hármasom ha lesz, sokat mondtam :D
    mi még nem kaptunk.
  • Dawe13
    #1740
    Ahh értem! Na kikaptam a bizonyítványt!:P
    A jegyek:
    1-es = 0db
    2-es = 0db
    3-as = 4db
    4-es = 8db
    5-ös = 3db

    Átlagom: 3.93
    :P Nekem jó,de a szüleim szerint lehetne jobb is:D
  • Nuki
    #1739
    tanulás van, hogy érettségi jól sikerüljön, és finanszírozzák a pyrotechnikusi vizsgám 1,5 év múlva :D