2300
Hogyan készítsünk otthon füst- és bűzbombát?
  • Nuki
    #1698
    villanóporos?
  • gimpi
    #1697
    a napalm alatt a benzinbe áztatott hungarocelt ami hosszan,tartósan ég, és kormol. meg tudjátok mondani hogy kell PUSKAPOR NÉLKÜL petárdát? tenk jú
  • Nuki
    #1696
    mit értesz napalm alatt?
  • gimpi
    #1695
    Csá all, hogy lehet puskapor nélkül petárdát? készíteni? mi haverral mindent kiprobáltunk. pl: szigetelt és jo llezárt kartonba napalm + faforgács + gyufafej de sehogy se müködik :(
  • Czdano
    #1694
    :DD
  • Dawe13
    #1693
    Csináltam megint petárdát!
    vettem 20doboz gyufát,szal van miből durrogtatni!:P
    majd holnap veszek 3csomag csillagszórót!
  • Mr Deqred
    #1692
    Kösz szépen! A linket is... Eszméletlen! A durrógó zsinóros kép nem ment el.. :( Majd most! :)
  • Dawe13
    #1691
    Akkor én voltam félreérthető......fogsz 1 kalapácsot,és a gyufákat szálanként lemorzsolod.....érted ugye??
    ráb.szol 1-et a kalapáccsal,és törik a gyufapor:P
  • Mr Deqred
    #1690
    Elnézést az újrakükldésért... tényleg elég új vagyok.. :D

    Akkor a gyufásdobozz oldaláról Dawe13 ?

    Mi osztálykiránduláson szórakoztattuk magunkat... (nem volt tábortűz érthető a hiány... :D )Majd akár írok róla..
  • Mr Deqred
    #1689
    Elnézést az újrakükldésért... tényleg elég új vagyok.. :D

    Akkor a gyufásdobozz oldaláról Dawe13 ?

    Mi osztálykiránduláson szórakoztattuk magunkat... (nem volt tábortűz érthető a hiány... :D )Majd akár írok róla..
  • Mr Deqred
    #1688
    Helló mindenkinek, én is új klennék.

    Szóval gondom adódott a gyújtózsinór készítésekor. Levagdostam az anyagot a gyufa fejéről bele a meleg vízbe (elvileg telített lett, mert csomó uledék maradt a kémcső alján) aztán bele a zsinór, várakozás, kihúzás, radiátoron szárítás....

    A baj nem is az, hogy nem működik, hanem, hogy valamért nem egyenletes. Van mikor "elkapja" és gyönyörűen szikrázva ég végig, de egyszercsak abbamarad és normál módon ég vagy izzik... Előre köszönöm a segítséget...
  • Dawe13
    #1687
    akkor jó!:P
    Majd prószáld ki a petit!
    Amúgy úgy kezdődött az egész,hogy tűzvirágot akartam csinálni,de nem volt kanóc...így hát csillagszórót raktam,hát hátha bejön..(gondoltam kilövi)
    de aztán akkorát pukkant,mint 1 kindertojásos izé....az a sütőporos..:P
    Na és ezt tökéletesítettem..erősebb folytás,finomabb gyufapor...és műxik:P
  • Nuki
    #1686
    csillagszóró bele jó ötlet :)

    pyrocenter meg annyira nem reklámozás, hisz te már régóta itt fórumozol és most ez a link nem oszt nem szoroz, ennyiért még nem adnak ;)
  • Dawe13
    #1685
    Az én gy.zsinór receptem:
    Fogtok 1 fonalat(lehet bármien:P)Aztán 1 vagy 2 doboz gyufáról a por,utánna 1db 16centis csillagszórórol a por.
    Na ezeket összeöntitek,aztán pár csepp ecet segítségével,sűrű maszát csináltok belőle.Ebbe rakjátok a fonalat és aztán 2percet vártok,míg beszíjja a fonál. Utánna radiátoron szárítás. Előnye:Erőss szélben is tökéletesen ég. Hátránya:Könnyen törik a zsinórrol a por.
  • Dawe13
    #1684
    Ha büntit is kapok érte,nembánom!
    na ez az az oldal,ahol van sok recept,vidi,képek,meg fórum:www.pyrocenter.hu
    nem linkeltem be,mert lusta vagyok...:D
    Amúgy csináltam petárdát úgy hogy a test az egy 25-ös katyusából kimaradt papírcsövek,amelyeknek az alján gipsz van.
    Na ebbe raktok még 1 kis pzs-t,aztán bele 1 doboznyi(nekem ennyi elég volt) gyufaport.Aztán ceruzával be kell tömíteni. Aztán fúrtok 1 lyukat a cső oldalán(én körzővel csináltam) és beledugtok 1 16 centis csillagszórót(lehet rövidíteni is csípőfogóval:P) aztán felülre pzstömítés,a lyuk végét leragsztod celluxal,és kész!!!
    Én 3db-ot csináltam...2 felrobbant (kb mint 1 normál petárda) az utolsót Nuxáékhoz vittem....:D ő is tanúja volt a durranásnak!!!:D:D:D:D
  • Nuxa
    #1683
    A fonalnak 100% pamuttartalmúnak kell lennie, az volt? Ha igen, kísérletezgess még a teknikával, nem az idő a lényeg, hanem a sűrűsége az oldatnak és ügyelj arra, hogy apróak legyenek a foszfordarabkák, mint egy porszem. Én előszőr fel szoktam jó erősen rázni a keveréket a meleg vízzel együtt egy fiolában, aztán kiteszem egy tálkába, beleteszem a fonalat lehetőleg úgy, hogy nem egy csómóban, hanem szétterülve legyen.
  • Nuki
    #1682
    hát a saját hibájából tanula legjobban az ember..:P

    mennyit vártál hogy a madzag a gyufafej-oldat-ban álljon?

    a másik ötletem az lenne hogy várd meg míg az összes víz lepárolog az oldatból és az edényben csak a madzag és a maradék gyufa-anyag maradjon..
  • Mr Deqred
    #1681
    Ez is emlékeztető... Durródó zsinórként vettem, gondoltam kipróbáljuk... Meglepődtem... Megértettem a csomagoláson mért van hogy nem szabad kézben működtetni... :D
  • Mr Deqred
    #1680
    Talán földhöz vágás után.. Mint a kisklippben..

    Kérdésem lenne... Mit rontottam el? (Nem sikerült a gyújtózsinór..)

    Levagdostam az anyagot a gyufa fejéről... Beáztattam meleg vízbe, aztán bele a zsinórt.. Vártam, majd zsinór ki, radiátor.. Aztán nem mindenhol égett szépen... Volt ahol tök jól szikrázott és futott, aztán egyszercsak abbahagyott és kislánggal égett vagy parázslott... Nem volt elég egyenntetes az oldal? Pedig szerintem telített... Ha valaki tud segíteni, azt megköszönöm...
  • Nuxa
    #1679
    Én is vmi hasonlót hallottam. Szerintem ez olvasztással megcsinálható.
  • Fantos
    #1678
    ez a topik lényege megosztani pyrozási tudásunkat egymásal nem?
  • Nuki
    #1677
    szerintem nyugodtan tedd be.
  • Dawe13
    #1676
    Adnék linket is,de büntit kapnék reklámozásért!:D:D:D:D
  • Dawe13
    #1675
    A kálium-nitrát+porcukor=(nem is kell mondanom hogy mi:P) CANDY!!:D
    a candy naon jó rakétába hajtóanyagnak!!
    Ha újrakristályosítjuk(fogalmam sincs hogy:P)
    akkor egy képlékeny anyagot kapunk(kb mint a gyurma)
    én már videón láttam hogy repül egy candys rakéta,de igaz én még nemcsináltam.Ha tudjátok,prószáljátok ki!!!:D
  • Nuki
    #1674
    élek ^^
    basszus fél órán keresztül írtam beszámolót, mit hogy használtam(unk), erre nem küldi el :\
    najó megírom egy kurva txt fájlba és becopyzom... :D
  • Nuxa
    #1673
    Mennyivel drágul vajon a mi kis drágaszágunk? A káliumnitrát :D ? Jólene venni, nemistom ki mondta, hogy meg kell olvasztani a cukorral együtt és úgy meggyújtani. Feltétlen ki kell próbálnom.
  • Czdano
    #1672
    >szerinte is<

    na no off plx =)
  • nf1
    #1671
    ez inkább száni...
  • zoolee
    #1670
    Kussolsz, nem ugatsz, ja amúgy kötsög vagy NF.HáHá szívtad!!!
  • zoolee
    #1669
    NF húzzál már a csába.
  • nf1
    #1668
    Kussolsz, nem ugatsz, ja amúgy tsa zoolee vagyok.
  • Nuxa
    #1667
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amúgy én vagyok a hg! Csak még nem kértem ki hivatalosan a címet. Amint megkapom, az összes üzenetedet kitörlöm a tápigból! Csak vicceltem :D Bevetted!! HáHá...
  • Nuxa
    #1666
  • zoolee
    #1665
    Álgya isten..

    Xal most, hogy megpusztult innentől fogva én vagyok a hg.XDXDXDXDXD
    Te meg elmehecc a búsba siratni őt.
  • Nuxa
    #1664
    Nuki lehet hogy nem élte túl az estét, jó katona volt, hiányozni fog
  • Dodo55
    #1663
    Nekem volt:
    1 Kentaur 36 telep I.o
    1 Katyusa 25 telep I.o
    12 Raptor rakéta II.o
    24 Sikoly rakéta I.o
    2 Winchester Római I.o
    1 Nagy Római 20 I.o
    40 Recsegő I.o
    3 bazi nagy lepke I.o
    12 Stroboszkóp nevű cucc, villogva lángol, majd recseg I.o
  • Fantos
    #1662
    nekünk csak csillagszórónk volt de azzal is sikerült lyukat égetni egy sapkába
  • Nuxa
    #1661
    aserossz :D
  • zoolee
    #1660
    Nekünk volt,
    2x12 db os vetőcső
    12 db raptor
    100 petárda
    50 mega
    2 katyusa
    200 db sárkánytojás
    10 db kis rakéta
    1 db 24 es telep (besült)
    2 db 16 os telep.
  • zoolee
    #1659
    Naxtam ki a megát az utra és el ment rajta egy zsernyák azt 2 méterre a kocsi hátuljától robbant.