2300
Hogyan készítsünk otthon füst- és bűzbombát?
  • Nuxa
    #1818
    digitális kamerával van:D kösz a dícsérést, majd jön több is
  • Czdano
    #1817
    tök kira :))
  • zoolee
    #1816
    Bakker..
    Jó csak jobb lett volna ha nem talóval csináljátok.
  • Nuxa
    #1815
    itt van egy újabb videó a szilveszterünkről, kicsit késve, de felraktam a youtubra csak nektek.
  • Nuki
    #1814
    mezőgazdasági bolt, és ventillált ként kérsz :P (az finom por)
  • Dawe13
    #1813
    Ja! :D
    Ha a cseppkőbarlangba elkezded törösgetni,és észrevesznek,az már gázos ügy!:D
  • Nuxa
    #1812
    Asse, cseppkőbarlangos helyek közelében a boltokban szokott lenni :D
  • Dawe13
    #1811
    Ja,én úgy értettem,hogy tömbben nehéz szerezni!:P
  • Nuxa
    #1810
    Nem nehéz amúgy ként szerezni, bármelyik gazdaboltba lehet kapni, ugyanis a boroshordókba szokták dugdosgatni a kis lapkákat, majd meggyújtanak hordónként vagy 3-at és a keletkező gáz(kén-dioxid) kiírtja a gombákat a hordóban, amit pl. a klór nem tudna, mert károsítaná is a hordó falát, meg büdös lenne utána a bor. Na mind1, pár száz forintért vehetsz már úgy kb. 10 db kénlapot, ami 100%-os kéntartalmú.
  • Dawe13
    #1809
    Én ilyen "lőport" csinálok:
    Nagyon finom gyufapor,gyufa oldaláról a por,meg egy kis faszén porráőrölve. És kész a "parasztlőpor"!
    Olyan gyorsan és,mint a fekapor,de ugye tudjuk,hogy a fekaporhoz nehéz hozzávalót szerezni.(pl kén)
  • zoolee
    #1808
    Na én is ezt, de utánna bele egy boritékba és még ütöm egy kicsit így sokkal finomabb és iszonyat gyorsan ég...
  • Dawe13
    #1807
    Csá all! Én így nyerek gyufaport(ja,a gyufafejen nagyon kevés a foszfor,inkább kclo3 van rajta,azaz kálium-klorát)
    szal...Előveszek 1 kalapácsot,egy doboz gyufát,és ott ahol a gyufafejek vannak,ráb.szok vagy 7-et,8-at a kalapáccsal...eredmény:Sok,és finom állagú gyufapor!



    De sztem ezt már korábban leírtam.......
  • zoolee
    #1806
    Hö, most 8 kartont összatörtem kalapáccsal, beleraktam egy betőttes üvegbe
    és részre szétvitte.
    De nagyon jó lett így a boritékban..
    Olyan mint a búzadara.
  • Nuxa
    #1805
    Kösz, mostmá értem :D
    Zolee: Én egy félbevágott kókusz héjába szoktam tenni és egy csavarhúzó végével szoktam összetörni a gyufafejekről leszedett darabkákat, de ha használod a józan hülye paraszt eszedet, akkor neked is eszedbe juthat valami más praktikusabb megoldás :D
  • zoolee
    #1804
    csá all..
    Itt is lamee kérdés..
    Mivel szoktátok apritani a foszfort???
    Az jó ha belevágom egy borítékba, azt addig ütöm míg kell???
  • Nuki
    #1803
    de legalább meg mered kérdezni :P
  • Nuki
    #1802
    sg-s divatbuziság :P
    amikor egy kerek üzenet (ennél azért kerekebb, monnyuk egy 1000. vagy 2000. üzenet a tied, az ték)
    eredetileg azé volt a ték aki mondjuk az első üzenetet írta 20:00-kor. ebből alakult át aztán hsz-szám alapján.
  • Nuxa
    #1801
    Megint egy láma kérdés, csak tőlem : Mi az, hogy "ték"?
  • Nuki
    #1800
    látom nem unatkoztál :)
    [ték]
  • Dawe13
    #1799
    Na a 7vége termései: :)
    -3 db gyufás-vattás peti(megjegyzem,nagyobbat szól mint a gyufaporos)
    -1db rakesz(még nemtom,a héten tesztelem:P
    -50cm gyújtózsinór(amiből már csak 20centi van,a tesztek miatt:D)
    -5gr foszforos-szenes-gyufaporos "parasztlőpor" :D
    A 7végén ennyit csináltam.....:)
  • Dawe13
    #1798
    a testből petárda lecc,a vattacsomók,meg rakeszba,vagy petárdáaba lecnek!:D
    csináltam vattás-petit! ma teszT!
  • Dawe13
    #1797
    Kimaradt 3doboz gyufaporom! masszát csináltam belőle,és beleöntöttem egy testbe
    A kimaradt cuccot vattára kentem....
  • Nuki
    #1796
    próbakémia éreccségire fel!!
    aztán kaptok lőgyapotot :P
  • zoolee
    #1795
    Elég az....
    de amúgy, körbetekedes 2 oldalú ragasztóval , mivel az ugye szálerősítéses...
  • Dawe13
    #1794
    Sziasztok!
    Ma megyek venni 3csomag(30 doboz) gyufát!!!
    Ma csinálok gyújtózsinórt,meg minirakeszt,meg petárdát.
    Ma vagy holnap meg ellövögetem őket! :D
    Szal a 7végére nagyon jó terveim vannak:
    Gyártok vagy 50 centi gy.zsinórt
    csinálok vagy 6db petárdát,meg vagy 3db raksit (gyufafejjjel)
    Ez a hülyeség onnan jött,hogy éppen gyufafejes rakétamotort teszteltem
    és miután begyulladtak a fejek,vagy 5 méterre elrepült!!! :D
    De ma 2szer annyi gyufafejjjel csinálom,és kb 3mm átmérőjű lessz a fúvóka! ..............vagy lehet nagyobb kéne,nehogy felrobbanjon.........?
  • Nuxa
    #1793
    Megpróbálhatod belökni!
  • Nuki
    #1792
    ja és:
    nitrocellulóz = cellulóz nitrálva :)
    reakcióegyenletet is kértek? :D
  • Nuki
    #1791
    Heil Sogron! :)
  • Nuki
    #1790
    nemjó dühünket úgy levezetni ha robbantunk :)
    főleg ilyenkor meglehet hogy kapkodsz, és annak sincs jó vége.

    pl én ilyenkor zenét halgatok jó hangosan :D (fülhalgatóval)
    vagy lehet lövöldözni, vannak játékok :D
  • light00
    #1789
    Srácok! Srácok! Nagy fogalomvavarba vagytok! Sok ember gondolja úgy, hogy "ott az a vattaaz asztalon" az amit én mondok. De nem így van. A lőgyapot, és a nitroglicerines vattacsomó két teljesen különböző dolog! Más eljárással készülnek, más sebességgel égnek el, más az egész jellemük. Az tény hogy alőgyapot KIS mennyiségben nem égeti meg a kezet, hiszen hihetetlen gyorsan elég, akármilyen hőmérsékleten is. A nitroglicerines viszont csak nitroglicerinnel ÁTITATOTT vatta, amiben nem a vatta, hanem a nitroglicerin tulajdonságai érvényesülnek, ami szennyezés mellett ROBBAN. Csak hogy tudjátok...
  • Nuxa
    #1788
    Ez nem lenne elég most... Felrobbantom a sulit :D
  • Dawe13
    #1787
    Ügyes! :D

    Vezesd le úgy a dühödet,hogy csinálj házipetárdát,és robbants szét valamit! (pl. egy csokimikulást)
  • Nuxa
    #1786
    Énmeg a héten kaptam 3 szaktanári figyelmeztetésért 1 ofői-t(mert kigyűlt a három, és ezért nálunk már jár), kaptam egy másik ofői-t mert nem hoztam a félév előtt az elmaradt igazolásokat, így kígyűlt 7 igazolatlan óra, ezért kaptam a másodikat. Ma meg kaptam egy igazgatóit, mert úgy köszöntem a tanárnak, hogy: szervusz :D Lehet, hogy bekerülök a rekordok könyvébe. Pedig nem is vagyok annyira rossz gyerek, csak a rohadék tanár idegbeteg és minden apróságért szaktanárit ad, pl. egyszer az asztalra véletlen kifricskáztam egy papírdarabkát. Hát szóval róhadék! Ezt most csak azért írom, hogy levezessem a dühömet!!
  • Dawe13
    #1785
    Énmeg "feltaláltam" egy nagyon jó effektet (attól függ hogy csinálod) recseg,vagy "zümmög"
  • Nuki
    #1784
    Majd ha mentek nyílt napozni egyszer egyetemre... és ott van kémia szak... és láttok az asztalon egy kupac vattát, kérdezzétek meg nyugodtan mi az :)

    A lőgyapot gyorsan elég, ez tény és való, annyira, hogy egy kissebb csomó azért felmelegíti a kezed :)

    A legfentebb említett példát jártuk végig pénteken osztálytársaimmal az ELTÉ-n, és kipróbáltuk milyen érzés :)
    Mellesleg kémia-órán is kipróbálta a tanár saját kezén, úgyhogy kis mennyiségben elővigyázatossággal semmi bajod sincs.
  • Dawe13
    #1783
    Mind1 én így hallottam mármint olvastam....de baromi erőss az biztos
  • zoolee
    #1782
    OKS...
    Csak egy régi alaplapom meggyalázására kellett volna....
    Akkor a vattásat megpróbálom....
  • Nuxa
    #1781
    Sztem ez nem így van! El is szenesítené a kezét valakinek, ha egy nitroglicerines vattacsomót felrobbantanának benne, hiába égne gyorsan!
  • Dawe13
    #1780
    Ha kell,akkor a háziméhecskémről küldök 1 vidit!!!
    (csak nemtom hogy kell)
  • Dawe13
    #1779
    Ha annyira robbangatni akarsz,akkor csinállj lőport!
    házilag!:D
    és ezt vizezd be,kend vattára....aztán szárítsd...ez nem lőgypot,csak 1 ötlet:D
    Én olyat szoktam,hogy gyufaport beecetezek(sűrű vérszínű masszát kapsz) és azt korongvattára kened..aztán szárítod...marha gyorsan ég...felrepül a tárgy amibe teszed!!!!!