36657
10802156721287564357.jpg\"


TILOS az Off: 10802156721213620594.gif\" , a Flém: 10802156721213620607.gif\" ,és a Warez: \"\"

  • hunbasser
    #19345
    még azt hozzátenném,hogy ebbe a játékba már belerúgtak ezerszer,de még ezeregyedjére is bele kell rúgni...

    no,lehet hajigálni azokat a köveket.biztosan más állásponton vagytok,ezért szeretném,ha ti is kifejtenétek a véleményeteket ezzel kapcsolatban,amire természetesen majd szeretnék reagálni.
  • hunbasser
    #19344
    úgy látom manapság divat lett fikázni a fifát.

    jómagam is mostmár inkább pesezek,a fifát hetente kétszer veszem elő,de csak azért,hogy a bajnokságban lejátszam a meccsemet,tehát már csak a multiplayer miatt játszok a fifa 08-cal.mégis kezd kicsit uncsivá válni.minden fifát fikázó azt mondja,hogy "régen nagy fifás voltam,de nagyon nem változott a játék már 2003 óta,de szeretném,ha megint jó játék lenne" meg hogy "ugyanazt a rókabőrt húzták le megint az ea-sek" és hasonlók.

    a nextgen grafot nem ők ígérgették,csak néhány újságíró spekulált,az ea nem etett,legalábbis én nem láttam sehol olyan reklámokat,hogy ez most milyen jó lesz,meg hogy nextgen graf így,úgy,amúgy.de lehet,hogy csak én nem olvastam eleget,lehet,hogy csak én nem figyeltem oda annyira a reklámjaikra,és lehet,hogy csak én nem vártam el sokat a játéktól.

    minden cikkíró ugyanazt megírja,tényleg unalmas már...és ezt az egészet úgy állítják be,mintha ezt nekünk kötelező lenne megvenni.ha kötelező lenne megvenni,akkor jogos lenne a felháborodás,de úgy érzem,hogy a gamereknek mára elvárásaik lettek.erre szokták mondani,hogy "inkább örüljenek,hogy lyuk van a seggükön".régebben ha kijött egy játék,annak örültek,és nem követeltek újabb részeket,örültek,ha kijött egy második rész.

    vagy az mégis lehet,hogy ennyire naív lenne a gamer társadalom?

    mert hogy ha én nem számítottam nagy durranásra,akkor ők nem tudom mit vártak.pedig nincsenek ea-s kapcsolataim,semmivel sem tudtam többet a megjelenés előtt a fifáról,mint mondjuk ti.

    mondom,én is mostanság már áttértem a pes-re,de attól még eléggé zavaró,hogy minden cikk tartalma szinte ugyanaz,és az ea-t valóságos gonosznak állítják be a kritizálók.pedig nem muszáj megvenni a játékot,egy játék meg azért ne váltson már ki ekkora felháborodást,mert az már eléggé cink...lehet mondani,hogy nem szép a grafika,nem olyan jó a játékélmény,de azért néhány cikkíró igencsak túlzásba esik.

    mondjuk manapság divat fikázni mindent...

    nem megvédeni szeretném a játékot,csak már engem is irritál,hogy ennyire szaroznak egy olyan dolgot,amit senkire sem kényszerítenek,tukmálnak rá,ez is csak egy lehetőség számunkra,nem pedig létfontosságú dolog.

    ez a "pes-szim,fifa-árkád" meg eléggé...hát,hogy is mondjam:rossz megfogalmazás.egyik sem szimulátor,aki meg azt mondja,hogy a pes szim,az nincs tisztában a szimulátor fogalmával.
  • The Hedgehog
    #19343
    "szívemből szól ez a dal"
  • báttyó02
    #19342
  • Breki33
    #19341
    FIFA 08
    Szerző: Retee | 2007.11.07.

    Az utóbbi évek során talán most először vártam arra, hogy megismerkedhessek a FIFA legújabb epizódjával – hiszen az EA szép ígéretekkel bombázta a virtuális foci rajongóit. Nem mintha az elmúlt években nem tette volna ezt, hogy aztán ebből semmi se valósítson meg, nem. De a tavalyi epizód olyan mélypontnak bizonyult, és a konkurencia fejlesztése annyira túlnőtt rajta, hogy elképzelhetetlennek tartottam azt, hogy ne változtassanak rajta. Végülis az évenként megjelenő szériáknál időnként ez kikerülhetetlen, most meg már itt a mágikus következő generációs kifejezés is, úgyhogy miért ne most tennék? Hát mikor, ha nem most? Vártam tehát, és már az sem érdekelt különösebben, hogy egy olyan nemzetiségű csapat készíti el szerencsétlent, akiknél gyakorlatilag még bajnokság sincs, a válogatottjuk meg még a miénket is alulmúlja. Sebaj, a jamaicai bobcsapat is lehetett zseniális, Kanadában meg van kábeltévé, lehet rajta nézni a Barca meccseit, úgyhogy erről ennyit. Ugyanakkor némi zavart okozott már a megjelenés előtt az, hogy vajon a PC-s verzió is következő generációs lesz-e, vagy ez megmaradt az újkori konzoloknak. A kérdést aztán még a demo sem tudta megválaszolni igazából, lévén hogy nem lehetett benne a grafikát állítani, így amit ott kaptunk, azt még ki lehetett menteni, a „majd a teljeseben” optimista rigmusával. De megérkezett a teljes verzió, így hát ideje színt vallani.


    A telepítés után kíváncsian vártam az intrót, mert bizony a FIFA ebben mindig is híresen jó volt – bár itt is főképp régebben –, de csalódnom kellett. Hozzáteszem, egy zenés videó megítélése rendkívül szubjektív, viszont az már mégiscsak elképesztő, hogy még itt is rettenetes a játékosok mozgása... De hagyjuk, meg hagyjuk a ronda fehér menüt is, felőlem rózsaszín Hello Kitty bábuk is helyettesíthetik a gombokat, nem ez a lényeg. A lényeg a meccs: a hangulat, a játékélmény és persze a grafika. Az összes többi megbocsátható. Na de ami a mérkőzésen fogadott, az már nem. A grafika botrányos, teljesen és egyértelműen ugyanaz, mint már évek óta, semmi köze nincs a „next-gen” jelzőhöz. Persze ismét felhívom a figyelmet, hogy nem a konzolos verzióról beszélek, hanem a PC-sről, amit úgy látszik az EA nagy ívben ejt le, mert ez már komolyan mondom pofátlanság. Évekig lehúzni ugyanazt a bőrt egy sorozatról, és közben megmaradni kis túlzással a kiindulási helyzetnél, na ott már valakinek nagyon vastag valamije az arcán. Erről láthattunk videókat meg képeket? Nem, véletlenül sem erről...

    Ennyit a grafikáról, mert hát mit is írhatnék még róla, vegyük inkább górcső alá a játékélményt és a játékmenet változásokat. Az egyik nagy újdonság a „be a pro”, ami azt jelenti, hogy megalkothatunk egy saját játékost, és a meccsek során őt irányíthatjuk, társait azonban nem. Nem mindenki számára lesz ez ismeretlen, hiszen például az NBA-ben többször is szerepelt már hasonló funkció, a FIFA-ban viszont még nem, és valljuk be, ez némi színt is visz a játékba, pláne úgy, hogy emberünk folyamatosan fejlődik. Sőt, lehetőség van kooperatív módra is, így akár többen küzdhetünk közös csapatunk helyezésért. Egyedül azért egy idő után unalomba fordulhat át karrierünk, nincs ez még igazán jól kidolgozva, de van benne lehetőség a jövőre nézvést.


    Ami magát a mérkőzést illeti, ugyanúgy grafika téma – nincs nagy változás benne. A PES-hez hasonlóan külön gombra került a játékosváltás és a passz gomb, úgyhogy aki még nem játszott a konkurencia fejlesztésével, annak ezt szoknia kell. És bizony, ha igazán ki akarjuk használni a lehetőségeket, akkor nem árt hozzá egy gamepad sem, hacsak nincs polip a családban. Hiába vagyok én is billentyűzetpárti, bizonyos cseleket, lövéseket ezerszer könnyebb gamepaddel véghezvinni, míg billentyűzettel ugyanazt csak rengeteg gyakorlás útján hívhatjuk elő.

    De térjünk rá a konkrét mérkőzésre. Sokan arra számítottunk, hogy talán itt lapul a forradalmi változtatás, de nem. A gép erősebb lett, ez viszont leginkább abban mutatkozik meg, hogy nehezebb gólt lőni. De attól még ugyanúgy, ugyanazokat a meccseket játsszuk le. Megvan az az 1-2 nyerő taktika, amivel elverhetjük az aktuális ellent, és folyamatosan ezt kell használnunk. A váratlan fordulat ebben a játékban ritkább, mint Kínában a tibeti nagykövetség, a dinamika pedig most is hiányzik az akciókból. Maradt minden a régiben, az egyetlen igazi újdonság a kapus irányításának a lehetősége, ezzel csupán az a gond, hogy a FIFA 08-al játszók 80-90%-a garantáltan nem fogja átvenni az irányítását az első két-három próba után, úgyhogy ez a semminél is kevesebb. Az rendben van, hogy arcade játék, és mint ilyen nem PES vonalban fejlődik, de könyörgöm, hát ez nem is fejlődik egyáltalán. A meccs engine szinte száz százalékban ugyanaz, mint a 07-é, forradalomról szó sincs.


    Talán az egyetlen igazán pozitív élmény a kommentátorok kapcsán ért. A magyar verzióban most is a Hajdú B. István – Faragó Richárd páros üli velünk végig a mérkőzéseket, és bizony igen sokat fejlődtek tavaly óta. Azon félelmem, hogy ugyanazt fogják mondani, mint tavaly, nem igazolódott be, rengeteg új monológjuk van, és végre a gólszerző játékosok nevét is hajlandóak kiejteni. Szép nagy piros pötty érte.

    Nem tudok mást mondani, mint az igazságot: minden idők legrosszabb FIFA játékához volt szerencsém. Az a képsor jut róla eszembe, mikor a fiatal pár kapcsolatuk ötödik évében ötödszörre megy el ugyanazon előkelő étterembe, ahol kellemes muzsikaszó mellett vezeti őket az elegáns pincér a kifogástalan asztalhoz, majd meghozza illatozó vacsorájukat. Ugyanazt, mint minden évben. A párocska pedig lehangoltan bökdösi a villájával azt a „valamit”. Mert a nyomorult szakács nem képes valami újat főzni, ragaszkodik a megszokott, unalmas menüjéhez. Ígérgetni tud, de teljesíteni nem. Mert hiába a PES-t simán verő rengeteg játékmód, az eredeti játékosok és bajnokságok nevei, vagy épp a kiváló kommentátorpáros, ha maga a mérkőzés kivitelezése tök ugyanaz, mint már évek óta – mind grafikailag, mind játékélmény tekintetében. Persze nemcsak a szakács, hanem a párocska is hibás, hiszen ha valóban unják a menüt, mehetnének máshová, vagy a személyzet képébe dobhatnák a kaját, jelezve, hogy elég volt. Mert addig, míg meg nem teszik, úgy látszik semmi sem fog változni.
    Szóval megesszük idén is?

  • John Cena
    #19340
    micsoda vélemény alkotás:)
  • hunbasser
    #19339
    ilyeneket légyszi a fifa vs pes topicban máár,ne itt...thx
  • ForzaInter
    #19338
    de ez itt a pcs fifa, szal ha konzolra gondol akkor mennyen máshova...
  • II Rocky II
    #19337
    ez a fifa VS Pes topicba tökéletes hsz lett volna
  • kas123
    #19336
    nem mondta h a pc-s fifa ^^, mert a konzolos tényleg jobb :)
  • II Rocky II
    #19335
    mé a pesnullanyóc az mien áru?:Da fifa az 11900.HUF ...:)
  • mama2
    #19334
    Ez De LOL azt a büdös:XD
  • marek93
    #19333
    én is sokszor próbálkoztam a 07-esben és mégse állította ki de akkor most megpróbálom a 08-ban
  • marek93
    #19332
    sztem a fifa08 jobb mint a pes 2008!
    hűen tükrözi az árát.
  • hunbasser
    #19331
    Robinho14:mondom,hogy nincs warez...
  • hunbasser
    #19330
    szia

    sajnos nem warez-elünk a fórumon,nem szeretik a moderátorok,sajnos én sem tudom,honnan lehet letölteni,de van pár igen népszerű,regisztráció mentes torrent oldal,ha beírod,hogy fifa 08 soundtrack,biztosan lesz találat.

    torrent trackerekhez linkeket a bittorrent.lap.hu-n találsz.
  • YohAsakura
    #19329
    Sziasztok!

    Csak anyit akarok kérdezni hogy honnan lehet letölteni a fifa08 zenéjét!!!
    Küszönöm!!

  • hunbasser
    #19328
    "ezzel rám céloztál h 2007es gifek egy oldalon vannak:D"

    ezt most nem vágom,plz részletezd :)

    egyébként arra gondoltam,hogy a gif-ek screenshotjai egy html-en vannak mindenkinél.azért jól néznénk ki,ha 40 db 1,5-2 mb-os gif-et benyomnék egy html-re... :OOO vagy 10-15 perc kéne minimum,míg az összes gif-et teljesen betöltené ^^
  • rooney8
    #19327
    Aha, értem
  • II Rocky II
    #19326
    ami nem is rossz....:D ezzel rám céloztál h 2007es gifek egy oldalon vannak:D
  • hunbasser
    #19325
    én leszek majd az :) csak még először gondolkozok,hogy mi hogy legyen,meg jó lenne,ha lenne egyszer egy szabad délutánom és akkor megcsinálnám szépen az egészet.persze,ne várjatok nagy durranást,nem vagyok webdesigner,de azért próbálok majd egy igényes,"élvezhető" oldalt összerakni.ha szeretnétek feltetetni gólokat,akkor már most készíthetitek is a gifjeiteket :P ha van valakinek ilyen szándéka,akkor annak mondanám,hogy lehetőleg ne nagyon legyen nagyobb a gif mérete 1,5-2 mb-nál,és minden gifhez kérnék szépen egy jellemző screenshotot(természetesen ugyanakkorát,mint amekkora a gif,tehát nem kell átméretezni azt). gyk:screenshot=pillanatkép.ezek a pillanatképek arra kellenek majd,hogy ne egy lapon legyen durván 40-50 mb-nyi gif áradat :D hanem egy oldalon csak a screenshotok lesznek,a képek alatt egy kis megjegyzés és a képre rákattintva betöltődik a gif egy külön keretben.

    ezek az én gifes elképzeléseim.
  • II Rocky II
    #19324
    ő maga csinálja meg :D
  • rooney8
    #19323
    És már van aki megcsinálja a honlapot?
  • hunbasser
    #19322
    párszor már írtam róla...látom nem figyeltél ^^

    ez a topiknak lesz egy honlapja majd.lesz benne topikszabályzat,meg majd lehet nekem beküldeni gólokat,amiket kirakok az oldalra,aztán fontosabb fifás oldalak,patchek meg ilyesmi dolgok lesznek fent a honlapon.

    de ha vállalkozik valaki cikkírásra,akkor azt is nyugodtan veszem,és akkor elküldheti nekem,én meg kirakom az oldalra(term. a szerző nevével)
  • hunbasser
    #19321
    ezt azért törlöm,mert nem sg-s.sajnálom.
  • II Rocky II
    #19320
    miaz a sg fifa portál?
  • Mike
    #19319
    az sg-n is szétfikázott (a hírekben) fifa08 mégis hozza a bevételt az EA-nak

    hwsw cikk
  • II Rocky II
    #19318
    mind1...sztem blöfföl a campy mert akkor már jelizett volna az sg kupára ahova még kell 5 fő(min)...:D
  • Duby
    #19316
    Én most 3-5-2-ben játszok, úgy, hogy a középső védő kicsit előrébb helyezkedik, a két hátsó pedig embert fog.
    A meccs előtt hasznos beállítani az emberfogást (bármilyen más felálláshoz is term.), így nem olyan egyszerű azoknak a csatároknak elfutniuk, mert a ráállított embered csak vele foglalkozik, és úgy helyezkedik.
  • hunbasser
    #19315
    küldj a pályára gyors védőket,vagy a Q+2,4,6,8(numpadon) valamelyikével be lehet állítani,hogy 2 védő támadja a csatárt.vagy pedig az a legbiztosabb,ha megnyomod a numpadon az 5-öst 3x,egy lefelé mutató háromszöget fogsz látni,ilyenkor átáll a csapatod védekező mentalitásra,így az egész csapat hátrébbtolódik,és mikor már azt hinné az ellenfeled,hogy túljutott a védőkön,akkor még mindig ott van a védősor :)
  • domez128
    #19314
    Nagyon köszönöm a segítő szándékodat , de a problémám az ,hogy úgy
    kitudják ugratni a csatáraikat , hogy már eleve lépéshátrányban vagyok,
    persze megpróbálom utolérni , de szinte soha nem sikerül . Lehet valami trükkje a dolognak , mert én is megpróbálom , de nem sikerül . Az ellenfeleim védői mindig képesek utolérni . Ja azt elfelejtettem mondani billentyűzettel játszom , nem tudom megszokni a gémpadot.
  • hunbasser
    #19313
    már végetért a nevezés,sajnálom. :(

    de ha rendben lemegy ez a bajnokság,akkor valószínüleg indítunk majd egy bl-t.

    addig pedig itt egy másik fifa-torna: FIFA SG Kupa
  • Robinho14
    #19312
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1194192755
    ez egy kupa és ide most gyülik a tömeg sztem jöhetnél meg aki akar az is
  • campy
    #19311
    háháháháháháháháháhá:D:D:D:D:DDDDDDDD
  • campy
    #19310
    FIFA bajnokságban ha lesz hely beszállnék! bár nem tudom! most látom tele van az Sg bajnokság:S...
  • hunbasser
    #19309
    amikor csak simán vezeti az ellenfél a labdát,akkor várható,hogy már közben beindítja a csatárt.amint indítja a csatárt,te egyből válts embert és szerezd meg a labdát(lépj be a csatár elé,utána pedig szépen gurítsd haza a kapusnak,vagy passzold le másik védőnek,vagy ha nincs jobb megoldás,akkor vágd ki a francba)

    ez szinte biztos siker,csak akkor nem,ha a védőd kétszer lassabb,mint a csatár,mert akkor hátrányból is simán lefut.mindesetre védekezéskor mindig te vagy előnyben,hisz a csatár 10/9 messzebb van a kaputól,mint te,az nagyon ritka,amikor sikerül úgy indítani a csatárt,hogy ő épp lendületben van,és pont egyvonalban van a védővel.
  • John Cena
    #19308
    Nekm meg nincs laptopom na erre mondjatok valamit:P:D:D és nem aakd hibátlan... nemt nicns fent a FIFA:D:D
  • Robinho14
    #19307
    nekem meg 3 szorosára lasul laptopon:D:D:D
  • hunbasser
    #19306
    :DDDDDDDDDDDDDdddddddddddddddddd
  • szucsy89
    #19305
    túl jó laptopod van xD vegyél ki belőle vagy 1 giga ramot és lassabb lesz a játék:D amúgy viccet félertéve nekem is volt már ilyen problémám, asszem én is újratelepítéssel oldottam meg