36657
10802156721287564357.jpg\"


TILOS az Off: 10802156721213620594.gif\" , a Flém: 10802156721213620607.gif\" ,és a Warez: \"\"

  • nono28
    #35329
    Sziasztok!

    Hogy tudnám elinditani a fifa 14 demót?Hiába kattintok a játék gombra nem reagál?!Tudna valaki segiteni?Köszönöm
  • benyking84
    #35328
    PES 14 menüje valóban nagyon tré lett, a PES 12 és PES 13 menüje fényévekkel jobb ennél, de a játékmenet, a gameplan, a taktikai repertoár ismét fantasztikus lett, sőt...
  • unrealnoise
    #35327
    Nem off, hanem összehasonlítás (és nem flamekeltés):

    Engem most meglepett a PES 14. Mondom ezt úgy, hogy legutóbb PES-el sokat anno a 06-ossal tolam, és ott van a PS Vita-mon a FIFA 13, meg persze megvolt PS3-ra is.

    Tegnap kipróbáltam a FIFA 14-et, alapjaiban véve profi, körítés meglesz megint, az új menü fasza, átlátható, modern, magyar, szép. A játékmenet érdekes, mert nem nyűgözött le annyira két-három játék után.

    Ma felraktam a PES-t, mert pár helyen eléggé dícsérték:

    Nos, játékmenet szempontjából sokkal jobban bejön első blikkre, mint a FIFA. Ez az amit nem gondoltam volna. Igazából abba sem akartam hagyni a játékot. Egyszerűen üt a fizika, a mozgás, az irányítás, minden nagyon jó. Komolyan. Tavaly próbáltam azért a PES 13 demot, attól nem estem hasra.

    Más kérdés, hogy a PES 14-nek a menüje olyan ódivatú, hogy olyat még ember nem látott. Olyan "szar", mint a GT5-nek kábé, csak még annál is sokkal rosszabb. Csúnyák a gombok, a design elemek, egyszerűen vicc, hogy ennyire futja, amikor azért ebből is több millát adnak el...

    És évről évre semmi fejlődés ilyen téren... Szégyen. A licensz oké, hogy nem "megvehető" jelenleg, nincs rá keretük, de egy normális UI nem pénz kérdése, ott már a felső vezetésben van a bibi, hogy valaki képes erre a szarra ismét rábólintani.

    Ha a játékmenetet nem nézném, csak az UI-t, akkor a FIFA 14 kábé 7-10 évvel megelőzi a PES 14-et...

    Most pedig ismét kipróbálom a FIFA 14-et, mert azt rendeltem elő PS3-ra, és merem remélni, hogy nem annyira gyenge a PES 14-hez képest, mint amennyire most nekem rémlik.

    megj.: a játékosok hihetetlen szépek közelről, de ennek megvan az ára: az FPS úgy leesik ilyenkor, és úgy szaggat minden jelenet, mint az istennyila. Nem értem erre mi szükség van, de hát mondjuk hálistennek a gameplayt nem befolyásolja, viszont elég idegesítő... Majd a PS4-esemen talán nem lesz ilyen egy ideig...
  • ToM1113
    #35326
    vegyes érzéseim vannak a 14 demoval kapcsolatban.
    Első 2 meccsen egyenesen lehordtam a fenébe, mert a játékosok annyira lomhának tűnnek és a cselezés is nehézkesebbnek tűnt mint a 13-ban.
    Olyan érzésem volt egy Messi vagy Neymar esetében mintha 50 kilóval nehezebbek lennének és a valósághoz képest lassabbak.

    Aztán játszottam még 2-3 meccset, és fokozatosan kezdtem észrevenni 1-2 új mozdulatot, a labdáért való keményebb harcot, a lövések íve is változott. Közben elkezdtem gólokat is lőni, végre, mert az első két meccsen csak maximum 1 gólt tudtam rúgni.

    Összességében azt mondom, hogy akinek megvan a 13 eredetiben, az ezt most nyugodtan hagyja ki, ha szűkében van a pénznek, mert gyakorlatilag ez egy patchnek is elmehetne a 13-ra, nem kéne 14-nek nevezni, főleg nem kéne érte elkérni közel 10 ezer forintot (PC-re.).
  • wednes
    #35325
    Hát nagyon kiváncsi leszek erre. Többen írták (nem csak itt), hogy van változás (persze nem grafikában) a 13-hoz képest, és előnyére változtak a dolgok.

    Mások szerint meg semmi...Muszáj lesz kipróbálni.

    El tudom képzelni, hogy azért van fejlődés, hiszen a legtöbb eladást még a jelenlegi konzolokon kell elérni (és ugye abból jön nekünk a port). Nem lesz annyi next gen gép, hogy csak oda koncentráljanak.
  • bakkerman
    #35324
    te egy más fifa 14 demot kaphattál mint mi
  • elite
    #35323
    Na most azzal én is egyetértek, hogy a változás kevés, és valóban pofátlanság full árat kérni érte, de magam részéről alig játszom mást, így évente egyszer kifizetem érte az összeget. Tény hogy jóval több újítást elvárnék én is. Ide értve grafikát, animációkat (intermezzok meccs alatt stb.), amik lehet hogy nem a lényeg, de mégis az ember jobban úgy érezné, hogy új rész. Ötletem volna rengeteg.
  • Matte
    #35322
    félreértettél, egyáltalán nem vagyok divathater.

    Jó tizenévvel ezelőtt a fifával kezdődött a focis pályafutásom, őszintén bevallom, szerettem (99-2000-01). Aztán belefutottam a PES-be (3 volt az első, ha jól emlékszem), haverral nyomtuk egymás ellen, több élményt adott, mint a Fifa, szóval Peseztünk. Mellette, de inkább utána visszatértem a fifához, amíg el nem kezdte az EA azt, hogy x360 kapta az új engine-t, PC pedig rendre -szinte- ugyanazt a játékot évekig, de a gond az volt, hogy akkor a PES sem volt épp túl jónak nevezhető.

    Most elértünk ugyanide: A Fifa13-at még megvettem, belevágtam 1000 (!) órát az onlineba, elvoltam vele, de haverral a PES-t toljuk, szimuláció-élmény tekintetében ég és föld a különbség, de mindkettőnek megvan a maga pozitívuma.

    Viszont újra ugyanott vagyunk: Fifából kapjuk a tavalyit. Én őszintén örülök neki, ha ti látjátok benne a fejlődést, számomra ez csupán foltozgatás, ennyi az egész. Az, hogy elragadtatom magam ("rakás szar"), azt persze nem szabad komolyan venni, semmivel nem rosszabb, mint a 13. Sokkal persze nem is jobb, megvenni pedig eszembe se jutna (az igazi gond az, hogy ezt az üzletpolitikát az EA épp miattatok teheti meg újra és újra: mert megveszitek, de no offense, félre ne értsd, te pénzed, te döntésed). Meglátjuk a PES milyen lesz, de megint csak a tisztánlátás kedvéért: egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy Konamiék jó útra léptek, lehet, hogy egy bukás lesz, ahogy van. De azt van miért várnom. A Fifát nincs.

    Az EA pedig sikeres kiadó, jónak maximum azok nevezik, akiknek fogalmuk nincs a játékvilágról (nehogy megsértődj, nincs ezzel semmi gond, engem se érdekel pl az autószerelés, nem is mondom, hogy a kilencvenes évek olasz autói márpedig milyen megbízhatóak. Ha esetleg érdekel, olvasgass), meg guglizz, találsz dögivel, különös tekintettel ajánlom a mikrotranzakciós dicséreteit.

    De mondom, nincs ezzel gond, kinek-kinek a szája íze szerint (leszámítva, hogy ha a 14-et is viszik mint a cukrot a neve miatt, akkor a 15 is ugyanez a silány koppintás lesz, de még lehet, hogy a 16 is.)

    Peace brada.
  • sb1
    #35321
    Akkor biztos nekem is jól fizet az EA :D
    A sikeres, jó kiadókat divat szídni, ez olyan mint a sikeres emberek az életben.
    A játék nagyon jó lett, már meg is rendeltem, tud annyival többet nyújtani, hogy újabb 1 évre meglegyen a szuper focis szórakozásom!
    Bizotsan nagyon jó játék a pes is, de aki fifával nyomta eddig, az ezután is azzal fogja..minek váltani egy olyanról, ami midenn szempontból szuper? :)
  • Matte
    #35320
    nekem már csak egy kérdésem maradt: az EA mennyit fizet egy hónapra? Tényleg adnak Bözsit is?

    Remélem érted. Ez egy rakás szar, nem egy ÚJ játék. Fel lett adva a lecke a PES-nek? Nyilván. Hogyne.
  • elite
    #35319
    Na én is kipróbáltam és visszaszívom a negatív véleményem. Tényleg sokat javult, finomodott. Bal ravasszal nagyon jól meg lehet védeni a labdát, könnyebb kicselezni a védőket, lefordulni, élethűbb lett a mozgás. Szvsz csak az nem látja a változást, aki csak ritkán játszik vele, vagy nem kontrollerrel tolja. Egy olyan őrült mint én viszont...
  • Effe88
    #35318
    Most kiprobáltam gyorsan a demót.
    Nagyon bejött, idén is megveszem:)
  • Ingman12
    #35317
    Egyesek túl sokat látnak a játékba. Ugyanaz a minimalista munka, ami általában jellemző rájuk. Két, három évente vannak nagyobb ugrások, amúgy csak maszatolnak. A PS4-es és az Xbox One-os verziókat érdemes lesz megtekinteni, oda most valószínűleg mindent beleadtak, hogy az új konzolokra megalapozzák magukat.

    A PC-sről nem írok semmit inkább. Amíg olyan alapvető dolgokat nem tudnak megcsinálni, hogy oda menjen a passz, ahova nyomom, vagy hogy egy világklasszis játékostól ne méterekre pattanjon a labda, addig hagyjanak engem békén.
  • Nagyi2pac
    #35316
    Nagyon meglepett az új FIFA, az előzetesek alapján arra számítottam hogy kiadják majd a 13-at, friss keretekkel meg 1-2 új megoldással, de nem. Teljesen más, jobb, élethűbb gameplay, finomítottak a mozgásokon, passz és lövés rendszeren, vannak új mozdulatok, animációk, jobban megkell küzdeni a labdáért, jobb lett a játékos és a labda fizikája, ráadásul ha jobban megnézzük még a grafika is jobb lett, mégha nem is egy újabb generáció, de javítottak rajta. Minél többet játszik vele az ember annál jobban kijönnek a különbségek a 13 és 14 között, a 14 javára. Szép munka EA, csak így tovább. Fellett adva a lecke a PES-nek, kíváncsian várom az új motorral felszerelt részt, de nem hinném hogy feltudná venni a versenyt ezzel a FIFA-val.
  • Jaka923
    #35315
    Ezt a részt már csak nextgenre lesz érdemes megvenni, de arra nagyon.
  • Matte
    #35314
    az hagyján, de én is töröltem mint a pinty. Ugyanaz mint a 13.
  • IXEMGabeo
    #35313
    kevesebb piálást
  • bakkerman
    #35312
    igazad van amugy,tervezem már régóta hogy vegyek egy gamepadot de sose jutok el addig,másra költöm el a pénzt
  • IXEMGabeo
    #35311
    demo mindig rosszabb, mint a teljes változat azért még várd meg
  • IXEMGabeo
    #35310
    én nem látok sok változást, de egy próbát megér:P sőt a karrier módot majd megint elkezdem egy kiscsapattal
  • Lelouch
    #35309
    Csak nekem nem engedi beállítani a "bal kar" irányaihoz a kurzormozgató nyilakat?
  • [HUN]FaTaL
    #35308
    Milyen dolog focis játékot billentyűzettel játszani? :D
  • Lelouch
    #35307
    Én meg szégyenszemre be se tudom állítani rendesen. A 13 kimaradt nálam, de a 12-ig nem volt ilyen problémám...
  • bakkerman
    #35306
    na én le is töröltem a demot,milyen dolog az,hogy minden egyes belépésnél meg kell újra csinálni a billentyűzet kiosztást?? Marad a PES idén(is),az nagyot fog ütni
  • Lelouch
    #35305
    Már tárgytalan.
  • Lelouch
    #35304
    XP-n már nem indul el a játék?
  • elite
    #35303
    Úgy érzem csalódás lesz. Ha legalább PC-n az új motort kapta volna, de így... Minimális változás, minimális. Még az átvezető animációk is ugyan azok. Szánalmas hogy ilyen kevés befektetésből akarnak nagy hasznot lehúzni.
  • pcgammer
    #35302
    Nagyon jó lett szerintem :P
  • bakkerman
    #35301
    énis kipróbáltam,2 meccset játszottam,finomabbak a mozgások,picit élethűbb lebb a játék úgy az egészet tekintve,de nagyvonalakban ez egy fifa 13 transfer update-el.
  • daver88
    #35300
    Egy meccs után nem sok változást tapasztaltam a tavalyihoz képest, de egy meccsből nem is lehet sok mindent levonni...talán a passzolás jobb lett valamivel, a távoli lövések nehezebbek, 4-ből 4-et kirúgtam a stadionból...

    na majd meló után több meccs után meglátjuk...
  • daver88
    #35299
    Originről is tölthető már, egész szép sebességgel érkezik:



    Meló előtt még pont lecsúszik talán :)
  • SergioAmigo
    #35298
  • kjhun
    #35297
    És a crack is hozzá.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Mostanában, divat a DEMO-t is crackelni. XD
  • zolihonfi
    #35296
    sziasztok
    miért van az, hogy teljes képernyőn szaggat a játék, viszont ha lekicsinyítem akkor akadásmentes?
  • SLICK
    #35295
    holnap jön a DEMO
  • bakkerman
    #35294
    Nemszoktam,elég a single
  • Breki33
    #35293
    Attól még nem játszol vele online
  • bakkerman
    #35292
    én is gondolkozom a megvételén,tavalyit 1 hónap után törték fel,de full bugosan,csak a szenvedés volt vele,ezért az ideit megvenném,de a PES tényleg jobbnak tűnik idén,arra mondjuk azért nem költenék,mert azt minden évben szépen feltörik már megjelenés napján...még azon gondolkozom,hogy megveszem a 13-at valami cd kulcsos oldalon pár ezerért,és rárakok egy transfer updatet...szerintetek?
  • Breki33
    #35291
    ezt akartam :)

    #35229
  • Breki33
    #35290
    #3522