27
routeren keresztül megy a modembe?
  • kollektor
    #27
    nekem is TP-Link routerem van ,kicsit konkrétabban
  • Lalli1423
    #26
    Hali!!
    TP link tl-r 460-as routerrel vannak gondjaim. Beállítottam mindent a kézikönyv szerit. A varázslóval megcsináltam mindent, ami a kézikönyvben volt. Viszont nem működik a dolog. Mi lehet a gáz ilyenkor??
    Köszi!!!
  • Mikilaci
    #25
    köszi mindenkinek !!!
  • Saddalim #24
    összekötöd, belépsz. eddig ok.
    setup wizard -> ha tucc angolul nem lesz sok problematika. adsl szolgáltatótól kapott felh., jelszót beirod ahova kell (ez NEM a routerleírásban van, hanem a szolg.-tól kapott levél, szerződés, stb)(always online-ez arra jó, hogy nem kell mindig bejelentkezned, a router mindig auto bejelentkezik ha valami miatt bomlik (áramszünet, zsinórkihúzás, szolg. kimaradás, stb))
    ezután ha bennvan az always vársz 1-2 percet és elvileg már van net.
    na most XP-ben bemész IE-be, ezközök-internetbeállítások-kapcsolatok-beállítás:
    tovább-otthoni vagy kis munkahelyi hálózat beállítása-tovább-befejezés
    tovább-tovább "Igen, ezen a gépen a megosztott..." (felső)-tovább
    számítógép leírása: ide nm kell semmit
    számítógépnév: találj ki valami nevet, ezt fogja látni a hálózat többi gépe, legyen valami frappáns (pl. Béla :P)
    tovább
    munkacsoport neve: ez a hálózat neve. ez lehet "halozat", "itthon", "jeno", stb. fontos, hogy a további gépek ilyen beállításakor ez ugyanaz legyen!
    tovább
    Fájl- és nyomtatómegosztás
    ez egy hasznos dolog, ezzel tudsz két hálózati gép között fájlokat átvinni, egy géphez tartozó nyomtatót másik gépről használni, szerintem engedélyezd
    tovább-tovább
    megvárod amig beállítja
    "Nem kell futtatnom..." -ezt válaszd ki-befejezés
    gép restart és elvileg megy...
  • Indigo
    #23
    Ha ezeket megcsináltad, akkor már mennie kell.
  • Indigo
    #22
    Service név nem kell. Az alapértelmezett jelszó "smcadmin"
  • Mikilaci
    #21
    már sikerült belépnem a setupba, de inviteles adsl-nél mi "service nave" ? ha kell.

    Mindent úgy csináltam ahogy Indigo tanácsolta !
  • Csacsi
    #20
    Ha ennyire nem megy, inkább hívj vkit, ki ért hozzá, mert így az életben nem fog menni.
  • Mikilaci
    #19
    a 192... UTÁN valami jelszót kér ! DE mit ? és hol van az ?

  • Mikilaci
    #18
    Ha beírom a böngészőbe az 192... akkor nem történik semmi.

    Nem tudom hol lehet a routert állítgatni, mert nincs programja és amúgyse értek hozzá.

    Ha összekötöttem akkor új kapcsolatot kell csinálnom vagy mi a teendő ?

  • Max7
    #17
    millió1 topik van már neki de azér nyissunk még neki 5-öt
  • OrioN the S
    #16
  • Indigo
    #15
    Ha megvan a kábelezés, azután beírod a böngészőbe: 192.168.2.1
    Ha esetleg kéri a jelszót, az alapértelmezett jelszót megtalálod a használati utasításban (bár ott meg amúgy is minden le van írva...) Elindítod a SEtup Wizard-ot. Beállítod az időzónát, a Broadband Type résznél kiválasztod a PPPoE xDSL-t, következő lapon megadod az adsl szolgáltatódtól kapott felhasználói nevet és jelszót. Esetleg legalul bejelölheted az Always Online-t. Kész. Ez nem nagy dolog szerintem.
  • SiteDisagner
    #14
    perceid vannak hátra mikikém:D:D Addig keress másik témában választ! :D:DD
  • jointeer
    #13
    háddeez triplikált téma má sokadszorra :-@@@@
  • blackgamer
    #12
    mi unaloműzés ellen írogatunk, moderátorok pedig unaloműzésből zárogatnak duplikált témákat

    #5 hozzászólást tanulmányozd, van millió ilyen téma
  • Frosty01
    #11
    Frosty01.. :D
    192.168.2.1 ezt beírod a böngésződbe
  • Mikilaci
    #10
    Köszi ! Frostyol, ha így írják!

    (192.168.2.1 - itt van a setup) ez pontosan mit jelent mert nem tudom értelmezni !
  • Mikilaci
    #9
    dzsojó ? Az mi lenne ? Talán valaki ? Ha igen, hogy találom meg ? Nem igazán járok itt és gépnél sem ülök egész nap... mint azok akik unaloműzés ellem írogatnak minden felelseges dolgot.
  • Frosty01
    #8
    elmentet = elmented*
  • Frosty01
    #7
    nagyon egyszerü
    a modem kék kábeljét bedugod a helyére[wan], az 1-es szám alá bedugot a lan kábeled, azt bedugod a gépedbe, és kész is ez a része.
    utánna a jelszót és a felhasználói nevet beírod a helyére a router beállításában
    (192.168.2.1 - itt van a setup) és elmentet, azután automatikusan fog csatlakozni
  • Mikilaci
    #6
    nem izgat hogy írják, csak legyen jó.
  • mila69en
    #5
    :DDDDDDDDDDDD
  • Frosty01
    #4
    ROUTER és nem ROUTHER
  • G1nic
    #3
    az komoly
  • UnknownAsshole
    #2
    Aszitem dzsojó nyitotta
  • Mikilaci
    #1
    Helló szakemberek ! Elég egyszerű a problémám, de mégse tudom megcsinálni, mert nem vagyok egy szgép zseni.

    Röviden : nem tudom beállítani a routhert és a modemem.
    Csak egy ethernet csatlakozásom van és a ADSL modem és a routher is olyan. Szóval a rou-n keresztűl kellene összekötni a modemet a géppel..

    Ilyenkor melyik kábelt melyik csatlakozásba (WAN és LAN) rakjak és hogy állítsam be...

    Routherem SMC.. mikor setupolok, akkor sokáig tölt és kiírja hogy minden ok és mégse tudok csatlakozni, de abba se vagyok biztos hogy jól dugtam össze... Légyszi segítsetek...

    Lehet hogy leírták már valakinek ezt a problémát.. bocs ha igen, de akkor hol van..

    Köszi

    Laci