11
  • BiroAndras
    #11
    "Sőt Winxp-n kívül gyakorlatilag semmire nem írnak vírust. Vagy is létezik egy csomó OS, ami mind biztonságosabb!!!"

    Nem biztonságosabbak, csak nem támadják őket, mert nem éri meg. Ha elég sokan kezdik őket használni, megjelennek szépen a vírusok is.

    "A winnel ellentétben a legtöbb OS GUI-ja nagyon könnyen átkonfigurálható, ha ez a gond."

    Nem csak a GUI-ról van szó, hanem az összes használt programról. Pl. nincs jó office linuxra.
    És ismétlem : nem a vírusok okozzák a gondot, hanem az emberek. Az adatok hanyag kezelése, illetve ellopása a probléma. Ezen nem segít az ha linuxot használnak.

    "És ha utána nézek mi van, attól még nem változik a tapasztalatom."

    Pedig pont ez lenne a lényeg. Pl. azt azért illene tudni, hogy a Vistában a biztonsággal kapcsolatos kódok jó részét újraírták, illetve átszervezték, valamint komolyan szupportálják a korlátozott jogosultságú júzereket (ez az egyik fő dolog, amitől a linux állítólag sokkal biztonságosabb).

    "Ha csak 1 tipusú Linuxot használnának már az is jobb lenne, mert ott könnyen, és precízen belehet konfigurálni a júzer jogosultságait."

    Mint már sokan sokszor leírtuk, a win-en legalább olyan magas szintű a jogosultság kezelés, mint linuxon, de inkább még magasabb.
    Csak az otthoni gépeken ez alapból le van butítva, hogy elbírj vele. De be lehet kapcsolni (Folder options/Use simple file sharing), és akkor megnézheted.
    És ez csak a fájlokra vonatkozik. Hasonlóan lehet jogosultságokat állítani a registry-re is. Aztán ott vannak még a házirendek, amivel lehet játszani. És akkor még mindíg csak 1 gépről van szó. A tartományok még egy halom lehetőséget kínálnak.

    Itt egy remek könyv, amiből mindezt meg lehet tanulni jól : http://www.kiskapu.hu/index.php?BODY=BookInfo&OP=details&ID=54321&VISIT=1

    "Valszeg a megoldás, a több fajta OS (win, lin, qnx stb) egymás melletti alkalmazása lehetne."

    Egy ilyen rendszert kiépíteni és karbantartani egy rémálom lenne. Minden OS-re minden szoftvert megszerezni, és rávenni az együttműködésre. Gyakorlatilag lehetetlen. Még a saját fejlesztésű szoftverekkel is megszenvednének, mert több platformra kéne fejleszteni. És pont hogy nehezebb lenne a rendszertek közti biztonság megoldása a kompatibilitási gondok miatt.
    Sőt, még a hackereknek is megkönnyítenék a dolgát, mivel a vegyes rendszer nagyobb támadási felületet nyújt.
    A vegyes rendszer egy dologra jó : megakadályozza, hogy egy vírus az egész rendszert megfertőzze. De nem gátolja meg azt, hogy egy vírus bejusson. És ha a rendszer egy része összeomlik, akkor valószínűleg a többi része se tud dolgozni, hiában tiszták, mert a rendszer működéséhez szükséges fontos szolgáltatás könnyen lehet pont fertőzött gépen.
    Ráadásul nem is a vírusok okozzák a problémát.
  • NEXUS6
    #10
    "Egyszerűen 9x-re nem írnak vírust."

    Sőt Winxp-n kívül gyakorlatilag semmire nem írnak vírust. Vagy is létezik egy csomó OS, ami mind biztonságosabb!!!

    "Lehetne, de ott is átlag júzerek ülnek a gépek előtt, akiknek a win jobb."
    A winnel ellentétben a legtöbb OS GUI-ja nagyon könnyen átkonfigurálható, ha ez a gond.

    "Jobb lenne legalább picit utánnanézned a dolgoknak, mielőtt ilyen kijelentésekkel világgá kürtölöd a tudatlanságodat."
    És ha utána nézek mi van, attól még nem változik a tapasztalatom.

    "Ezt mondom én is. De akkor miért a win-t szidod? Ha linux lenne a titkárnő gépén, akkor nem dőlne be a telefonbetyároknak?"
    Ha csak 1 tipusú Linuxot használnának már az is jobb lenne, mert ott könnyen, és precízen belehet konfigurálni a júzer jogosultságait.
    Valszeg a megoldás, a több fajta OS (win, lin, qnx stb) egymás melletti alkalmazása lehetne.
  • BiroAndras
    #9
    "Ahogy gondolod, én csak azt tudom, hogy egy sima w98 minden tűzfal spy-írtó nélkül, óvatos duhajkodásssal (csak semmi sex oldal!;) nem szed be szinte semmit a netről, egy XP-s rendszer viszont 1 percen belül behal! Szal innen indulunk, amin lehet szépségtapaszokkal javítani."

    Egyszerűen 9x-re nem írnak vírust.

    "Azon meg csodálkoznék, ha a zamerikai egybesült államok a kormányzati gépekre nem windózt rakna, hanem különböző Linux disztribeket, meg jelenleg csak marginális jelentőségű OS-eket, QNX, miegymás, hogy fokozza a "biodiverzitást", ami a fertőzésekkel szembeni ellenállás legjobb biztosítéka."

    Lehetne, de ott is átlag júzerek ülnek a gépek előtt, akiknek a win jobb.
    Másrészt a problémát elsősorban nem a vírusok okozzák, hanem a dolgozók (felelőtlenül kezelik a kényes adatokat, vagy egyenesen maguk lopják el).

    "Amúgy egy win xp, mennyire nagyon különböző, egy win Server2003-tól, vagy Vistától? Szerintem a biztonsági rések nagyrészében nincs különbség."

    Jobb lenne legalább picit utánnanézned a dolgoknak, mielőtt ilyen kijelentésekkel világgá kürtölöd a tudatlanságodat.

    "Ilyen hatalmas rendszereket manapság nem lehet biztonságossá tenni"

    Nehéz, de azétr nem lehetetlen. Egyébként milyen rendszere gondolsz? Az OS-re, vagy az USA adatvédelmi rendszerére?

    "Attól, hogy nem kódot kell beírni, hanem a mancsodat kell rátenni az újlenyomat leolvasóra, az ecceri júzert még ugyan úgy bepalizza a kracker, ha felhívja telefonon mint főinformatikásrencergazda, és ettől kezdve már benn is van!"

    Ezt mondom én is. De akkor miért a win-t szidod? Ha linux lenne a titkárnő gépén, akkor nem dőlne be a telefonbetyároknak?
  • NEXUS6
    #8
    Ahogy gondolod, én csak azt tudom, hogy egy sima w98 minden tűzfal spy-írtó nélkül, óvatos duhajkodásssal (csak semmi sex oldal!;) nem szed be szinte semmit a netről, egy XP-s rendszer viszont 1 percen belül behal! Szal innen indulunk, amin lehet szépségtapaszokkal javítani.

    Azon meg csodálkoznék, ha a zamerikai egybesült államok a kormányzati gépekre nem windózt rakna, hanem különböző Linux disztribeket, meg jelenleg csak marginális jelentőségű OS-eket, QNX, miegymás, hogy fokozza a "biodiverzitást", ami a fertőzésekkel szembeni ellenállás legjobb biztosítéka.

    Amúgy egy win xp, mennyire nagyon különböző, egy win Server2003-tól, vagy Vistától? Szerintem a biztonsági rések nagyrészében nincs különbség.

    Ilyen hatalmas rendszereket manapság nem lehet biztonságossá tenni, itt is igaz hogy csak olyan erős lesz mint a leggyengébb láncszem.
    Attól, hogy nem kódot kell beírni, hanem a mancsodat kell rátenni az újlenyomat leolvasóra, az ecceri júzert még ugyan úgy bepalizza a kracker, ha felhívja telefonon mint főinformatikásrencergazda, és ettől kezdve már benn is van!
  • BiroAndras
    #7
    "Amúgy egy 50 000 egyforma gépből álló, egyforma operációs rendszert és programot futtató új rendszer, csak max annyira biztonságos mint egy 50 000 egyforma gépből álló, egyforma OS-t és alkalmazást futtató régi rendszer."

    Ez messze nem igaz.
    Emelett szó sem volt róla, hogy egyformák lennének.
  • Tripax
    #6
    Engem ez a herce-hurca a dióda effektusra emlékeztet. Én lophatok tőled, de Te ne lopjál tőlem mert akkor én nem tudlak sakkban tartani. A másik. Az intézmény amit létrehoztak az gyakorlatilag egy legalizált kukkoló iroda lessz különféle jogokkal? Mert kukkolójuk az már van...Ez utóbbit jól értelmezem?
  • Szefmester
    #5
    a' biztos
  • NEXUS6
    #4
    Szerintem Amerika nem nemzet, hanem egy ország. A nemzeten belül az embereknek közös a kulturájuk a nyelvük.

    Amúgy egy 50 000 egyforma gépből álló, egyforma operációs rendszert és programot futtató új rendszer, csak max annyira biztonságos mint egy 50 000 egyforma gépből álló, egyforma OS-t és alkalmazást futtató régi rendszer.

    Viszont egy ilyen rendszer telepítésében résztvenni kiba jó üzlet;))))
  • Tiberius B
    #3
    Az is elég
  • Tiberius B
    #2
    Ha nem is az egész nemzetet, de a fejeseit eléggé
  • irkab1rka
    #1
    Amerika rettegett és még mindíg fél. Szomorú, hogy egy ekkora nemzetet ilyen könnyű megtéveszteni.