2404
  • picket
    #2243
    Szerintem nem igaz, hogy minden a génjeinkben van, és semmilyen saját döntésre nem vagyunk képesek. Nem hiszem, hogy valaki azért vesz rózsaszín pólót, vagy kék helyett zöld bögrét, mert a génjeiben van. Persze ezt egy génsebész máshogyan látná, de az az ő dolga.
    És igen, így gondolom. Ha azt mondanák a szüleid gyerekkorodtól fogva, hogy buzinak lenni jó, akkor nagy esélyjel buzi lennél. Én így gondolom. De nem azt tanítják, hogy a fiúkat szeresd, lányoknak meg a lányokat. Még...

    (És még mindig tartom, hogy a topik a rózsaszín pólóról szól, és azok hímnemű viselőinek szidalmára alkotta meg kreatív tulajdonosa, nem pedig a melegekről való elmélkedés célzatával.)
  • PyRex
    #2242
    aha és ez szerinted igaz a homoszexualitásra is...
  • picket
    #2241
    Ha rózsaszínbe öltöztetnének minden kisfiút születésétől kezdve, akkor nem lenne ez a topik. És ezt nem érted...
  • PyRex
    #2240
    nesze semmi...
  • picket
    #2239
    Nem kell átgondolni, elég omg-zni. Az mindent megold
  • PyRex
    #2238
    "Abba bele gondoltál, hogy Józsika miért undorodik attól, hogy másik fiúkkal "elmenjen"? Mert ezt tanulta, ez a szokás."

    OMG, te azért szeretsz vagy nem szeretsz valamit (tárgyat, fogalmat, szokást, stb) mert ezt láttad valakitől? Atyaég...
  • Cat #2237
    tessék:
    http://www.origo.hu/tudomany/20070120ujmodell.html

    egyébként vannak meleg ismeröseid? személyesen ismersz egyet is?
  • picket
    #2236
    Abba bele gondoltál, hogy Józsika miért undorodik attól, hogy másik fiúkkal "elmenjen"? Mert ezt tanulta, ez a szokás. Férfi ember nem ölelgeti a másikat (hacsak nem tökrészeg vagy focista ). Azért, mert ezt látta, ezt tanulta, ennek ez a rendje. Amig valaki az utcára nem megy, és elkezdi kereplővel hirdetni az ellenkezőjét...

    Ha meg van tudatos kreativitás, akkor tudat alatt miért ne lehetne? Ez a fent említett tanulás sem tudatos... Egyszerűen a fiúk kisautót kapnak, a lányok barbibabát, és nem fordítva.

    "Egyébként picket totális blődségeket beszél, hisz tudhatná, hogy attól hogy a melegek maguk szaporodás hiányában még nem örökítenek át géneket, a dolog maga lehet genetikai alapú." - Igen, aki meleg azt az ufók csinálják kémcsőben. Vagy valami egyéb magyarázatod van arra, hogy egy gén amit nem örökítenek át utódokra hogyan marad fent? (Persze biszexuális, egyebek, ami 3000 éven át - mondjuk az ókori görögök óra - fentartotta ezt a gént, és ilyen szép számban). Szóval versenyezhetünk, hogy ki ír nagyobb blődséget
  • Cat #2235
    "Nem tudom mi a tudomány mai álláspontja a témában"

    A mai napig nincs álláspont, csupán vélemények és feltételezések vannak.

    Egyébként picket totális blődségeket beszél, hisz tudhatná, hogy attól hogy a melegek maguk szaporodás hiányában még nem örökítenek át géneket, a dolog maga lehet genetikai alapú. Innen kezdve az egész fejtegetés baromság, és mivel tájékozatlan, felesleges belemenni vele további vitákba, hagyd.
  • PyRex
    #2234
    Hmm. Hát lehet, hogy fiatal vagyok, de nem beszélek butaságokat. Egyébként nem tudom Te hány éves lehetsz, de amit leírtál az csak részben igaz. Most nem akarok nagyon belemenni mert offtopic, de nyilván attól mert meleg valaki, simán lehet gyereke is (pl. mert elvárják tőle, hogy megházasodjon, stb.), vagy csak egyszerűen biszexuális és van családja, mellette meg belekóstol kicsit a másik irányba is :))

    Szóval ezek az emberek simán örökíthetNÉK a gént, ha ez így működne. De nem így működik, viszont azt sem lehet kijelenteni 100%-osan, hogy nincs olyan, hogy valaki melegnek születik.

    Nem tudom mi a tudomány mai álláspontja a témában, de egyet 1000%-ra bebizonyítottak: attól tutira nem lesz senki meleg, hogy melegekkel haverkodik, vagy melegekről olvas vagy mittudomén látja őket a televízióban, sőt tovább megyek: meleg párok örökbefogadott gyermekei (már ahol engedélyezik ezt) SEM lesznek melegek azért, mert ezt "látják".

    És én ezzel erre a 2 mondatra reagáltam:

    "Különben meg miért ne tenne jót a melegpropaganda? Túlnépesedés ellen ideális."

    Ezt viszont Te írtad:

    "Feltételeztem, hogy gondolati síkon jön tehát létre, amit a kreatívabbak maguk alkotnak, a kevésbé kreatívak tanulással sajátítanak el."

    Aha. Egyszer csak Józsika arra gondol, hogy hú, vajon milyen lehet melegnek lenni? Bár Józsika tök heteró és elokádná magát, ha egy azonos nemű "úgy" hozzáérne, de nem: ő továbbra is mazochista módon arra gondol, hogy márpedig meleg lesz (nem a nyár, hanem ő maga :). És akkor eccercsak Józsika meleg lesz? Mármint nem lázas, hanem frankón ratyi és majd elmegy fiúkkal? Ezt most komolyan mondod?

    Persze lehet, hogy most nagyon leegyszerűsítettem a dolgokat, de akkor, akár privátban is magyarázd már el nekem, mert érdekel a véleményed, csak nem akarom szétoffolni ezt az amúgy REMEK topicot...
  • picket
    #2233
    Persze ezt megint sértésnek fogod venni, és szidok mindenkit agyba-főbe, de azért leírom.
    "Nyilván fiatal vagy még ahhoz", hogy átgondold: a dolog nem genetikai. Genetikai tulajdonság csak akkor marad fent, ha utódoknak tovább adják. Márpedig utód nemzéshez férfi és nő kell (talán az esetek túlnyomó részében még mindig, a többi klónozás, és ember klónozását általában tiltják egyelőre). Még ha egy elenyésző számú meleg (annak ellenére, hogy a másikra "nem gerjednek") tovább is adja a génjeit...
    Ha pedig a szüleinktől nem örökölhetjük a saját nem iránti vonzalmat, akkor honnan szedjük? Feltételeztem, hogy gondolati síkon jön tehát létre, amit a kreatívabbak maguk alkotnak, a kevésbé kreatívak tanulással sajátítanak el. És ha akár honnan is, génekből, tanlással, egyéb módon... minek kell reklámozni?

    Észre vehetted volna, hogy sem ez a fórum, sem ez a téma nem arra van, hogy különösebben tudományosan értekezzünk a témában, és nem éppen a toleranciáról szól "rózsaszín pólós buzik" címmel, sőt! nem is a buzikról szól, hanem a rózsaszín pólóról!!! Érdemi tartalma, stílusa, a hozzászólók témában való tájékozottsága, a sílusom (amiből ennek ellenére sem veszek vissza) lehet vita témája, de ez a vita sem szolgál másra, mint önmagunk szórakoztatására. És meg fogod ezt érteni? (Nem.) Úgy fogod érezni, hogy megint mindenkinek beszóltam, de főleg neked? (Igen.) És igazad van? (Simán.)
  • PyRex
    #2232
    Nem ártana visszavenned kicsit a stílusból. ("tapasztalat" - erre gondolok) És utánaolvasni kicsit, hogy megértsd hogy is működik ez a dolog. Azért mert buzikat látsz, vagy beszélsz velük, vagy ez folyik a médiából, nem leszel buzi. Ez nem így működik, de nyilván fiatal vagy még ahhoz, hogy ezt felfogd.

    Attól meg pláne senki nem lesz buzi, hogy rózsaszínű pólót vesz :))
  • Cat #2231
    Ahogy neked nincs vágyad lefeküdni egy fiuval/férfival, ugyanugy ők nem gerjednek rá egy nagymellű nőre. Ha egy fiu lány pár megy egymás mellett, egymásba karolva, akkor te a nőt nézed meg, ők meg a férfit. Ilyen egyszerű.
  • gameplusz
    #2230
    És mi gátolja őket ebben? :s

    (Na nembaj több marad nekem! )
  • Cat #2229
    Hidd el, hogy SEMELYIK buzi nem önszántából választotta ezt a sorsot, és amelyikkel eddig beszéltem, mindegyik simán lenne heteró, ha tehetné.
  • picket
    #2228
    Tapasztalat?
    Nem hiszed el, hogy bizonyos korban, bizonyos lelki állapotban ha elégszer elmondom, hogy buzi leszel, és az jó is neked, akkor buzi leszel? Már futsz is rózsaszín pólót venni
    Amúgy meg minek kérdezed meg, ha úgyis jobban tudod a választ? o.O
  • PyRex
    #2227
    "Nem én leszek buzi attól"

    senki sem lesz attól...
  • picket
    #2226
    Lehet, hogy mi nem, de már nem vagyunk abban a korban, hogy elsajátítsuk az alapvető társadalmi kapcsolatok fogalmát, mint például a "család" és hasonlók. Nem én leszek buzi attól, hogy buzik vonulnak fel, és reklámozzák magukat, amit aztán a hírszerkesztésre alkalmatlan szenzáció-hajhász média a nagyközönség elé tár estimese előtt/alatt/helyett. Meg rám már nem tud anyukám rózsaszín pólót húzni... (régebben meg nem tette meg, mert nem volt divat)
  • gameplusz
    #2225
    gyáá mekkora ték :S

    Amúgy mi erősen fogyóban vagyunk, szal ne legyetek Brékirályok...
  • gameplusz
    #2224
    ettől csak mégjobban utálom őket...
  • PyRex
    #2223
    Ti melegek lesztek attól, mert sok helyen láttok ilyen jellegű témában akár cikket, vagy bármi mást?
  • picket
    #2222
    Pedig ez van, már az ókori görögök is megmondták, hogy igazi szerelem csak férfi és férfi között lehet
    Különben meg miért ne tenne jót a melegpropaganda? Túlnépesedés ellen ideális. Más kérdés, hogy ahol nincsen túlnépesedés...
  • Cat #2221
    Két mai Index főoldalas hír, ha ennyire pörög a topic, iderakom.

    Kaczynski: a melegpropaganda nem tesz jót a fiataloknak
    EU vizsgálat lengyel politikusok melegellenes kijelentései miatt.

    (Tucatnyi meleg politikus van az EU legfelsőbb szerveiben (magyar is, pl. Szájer József), szóval nem meglepő hogy ugranak erre)

    Meleg kalandja miatt mondott le a BP vezérigazgatója
    Hatmilliárd forintot bukott az olajcég vezetője a homoszexuális románc kiszivárgásán.

    (Ilyenkor érdemes feltenni a kérdést: ha nem meleg kapcsolat lett volna, akkor is lemond? Lásd a Világbank elnöke nyiltan korrupt (zsíros állást adott a szeretőjének), mégsem mondd le, hiába követeli az EU)
  • Marki
    #2220
    Hát nyílván :D
    Így nyomatéka is van :)
  • Brolly
    #2219
    Hát de azért te is a legdurvább képeket raktad be:P
  • Marki
    #2218
    Itt megnézheted, a videoplayer.hu-ról sajnos nem tudom beszúrni, mert a rohadtak 18+-ba kategorizálták
  • PyRex
    #2217
    milyen videót? :D
  • Marki
    #2216
    egyértelmű

    Nem véletlen csináltam anno azt a videoklipet
  • gameplusz
    #2215
    Nekem is van egy narancssarga Pumam, semmi gond az ilyenekkel...

    Viszont rozsaszin sztill száksz
  • Marki
    #2214
    Észrevettétek, hogy a narancssárga pólók is kezdenek terjedni?

    Ezzel speciel semmi bajom, én is vettem egyet (csak még nem volt rajtam :P ), nem tartozik a buzis kategóriába.

    Viszont a babakéktől is kifordul a gyomrom.
  • Cat #2213
    Trend az, hogy meleg a barátom
  • Brolly
    #2212
    hmmm:O ezt nem tudtam, akkor a westendbe egyedül a lacoste az a márka(ebből a kategóriából) amiből eredetit lehet venni?
    De azé kösz hogy felvilágosítottál:)
  • hairdresser
    #2211
    az egyik haverom a sensoban volt üzlettulajdonos,és hát tőle tudom hogy az ott árult ruhák nagy többségét törökországból hozták,és ott azért árulták 32ért a dolce kamu nacikat amit törökben 2-3e FT-ért vettek,mert ki kelett termelni az üzlet bérleti díját ami nem ólcsó multaság plussz ki kell fizetni az ott dolgozokat és ugye be is kell hozni a rucikat ,így a naci ára min 32ezer forint és örül a magyar hogy "eredeti dolce"juhéj,mert a sensoban nm árultak kamukat,pl a camponában van hasonló üzlet mint a senso meg az ázsia centerben
  • Brolly
    #2210
    nem persze, ez is ember függő tudom, de azért nem úgy gondoltam hogy szarik a cuccára, hanem hogyha vesz pl. egy armani pólót, és hamar szétmegy, akkor nem az hogy már nem vesz olyan pólót, hanem épp ellenenkezőleg, neki az tetszett, ezért evsz megint egy hasonlót, mégha tudja hogy megvan rá az esély hogy hamar szét is megy.
  • PyRex
    #2209
    Hát nem tudom, azért mert valakinek van pénze, még nem biztos, hogy szarik a cuccaira, hogy tönkremennek-e. Elég érdekes életfelfogásod van szerintem.
  • Brolly
    #2208
    Hoppá ez Catnak ment:)
  • Brolly
    #2207
    Tudom, lehet hogy egy versace póló hamarabb szétmegy mint egy devergo, dehát ez ezzel jár, aki megengedheti magának hogy olyat vegyen annak tökmind1 hogy mikor megy szét, ha tönkremegy akkor vesz egy másikat.
  • Brolly
    #2206
    Tudom, meg vietnámba meg koreába meg ilyen helyeken...
  • PyRex
    #2205
    De pontosan eről beszélek már sok hsz óta, hogy adott árkategória NEM EGYENLŐ a minőséggel...
  • Brolly
    #2204
    hát most ha nem nézzük a nike-puma-adidas márkákat, akor kb. így tudnám besorolni: kínai(gola,wink,cactus clone,agressor), olcsóbbik márka amit ismerek a smith's philp russel aboriginal reserved, utána devergo(bár a deverego határeset, mert elég drága mégse jó annyira) sixty-uniform-converse-tisza-kenvelo, középkat. a gas-energie-replay-pepe jeans-tom tailor-retro-saxoo-o'neill-diesel, a felső meg: Armani,Gucci,Versace,Lacoste,dkny,Alberto Guardiani,Roberto Cavalli,Louis Vuitton,calvin klein,D&G,Hugo Boss,Ralph Lauren,Tommy Hilfiger,Prada,Chanel,Iceberg,Mexx,Dior.
    kb. ennyi de ez árkategóriára van osztva nagyjából. Minőségileg elég nehéz lenne kategóriába sorolni, de ez már mindenki maga döntse el.