25
  • gomyron
    #25
    Miert nem az elemek elattartalmat novelik?
    a palmtopot, laptopok, mini `izek` koraban kinek kell egy midnen tudo kis vacak, ha csak 10percig mukodik (megemlitem az aksis mobilDVD-t)
    az atlag telefonok 3napig birjak ha kimelve vannak, 1,5 napig ha pofavizit van...
    a legocskabb telefont is elviszi az az uzletember akinek 3-5 napig kell folyamatosan beszelni!
  • ZilogR
    #24
    Én már annak is örülnék, ha lehetne választani ékezetnélküli magyar T9-et, hogy a húsz karakteres SMS-emet ne akarja négy részben küldeni...


    -=ZR=-
  • Nicci
    #23
    ez egy sz.., szép jövő vár ránk
  • Morden23
    #22
    Juzosch: Ha belegondolsz, akkor a videotelefonálás értelme sem olyan hihetetlenül nagy arányú. Utcán teljesen használhatatlan (nem fogok séta közben mosolyogni egy kamerába), tömegben egyenesen sértő a használata (nehogy már úgy járj, mint az egyszeri koli lány, akire rátörik a zuhanyzót, csak digi értelemben). Aki konferenciázgatni akar, az kényelembe helyezi magát, és fellövi a laptopját.
    Nem beszélve az emberek jó nagy százalékáról, aki tökre nem szeretné közvetíteni a képét.

    A szagátvitelről meg csak annyit, hogy kevés annyira értelmetlen dolgot hallottam, mint ez. Civil felhasználásának lehetőségei (tévé, meg moziszag) leginkább egy rosszabbul sikerült holodeck-paródiára emlékeztet, és akaratlanul is a Jurassic Park dínószarban turkáló profnője jut eszembe. Na milyn szagot éreztünk volna ott, Laura Dern stiftjét?
  • brueni
    #21
    Kicsit úgy tűnik az egész, hogy csak álmodoznak az emberek.
    Lehet, hogy érdemesebb lenne olyan technológiákból kiindulni, amit most is fejlesztenek.
    Pl 3D-s holografikus kijelzőt, legalább egy komolyabb számítógépes alaptámogatást, hogy a készülék simán prezentációra is használható legyen.
    Szerintem valahol össze fog olvadni a PDA-MDA-Okostelefon történet és olyan univerzális kütyü lesz belőle, ami kicsi, lapos, színes, internetes, mp3-as, videós, prezentációs, szövegszerkesztős, hang, vagy gondolatverérelt, stb...

    Nem újdonság az asztali fényképtartó ötlete, mert azt már most meg lehet oldani bármilyen PDA-val.

    A szagról meg ne beszéljünk. Inkább ne közvetítse a szájszagot, ha valakivel beszélek.

  • juzosch
    #20
    Tegye fel a kezét, aki használná a szagátvitelt. Azt hiszem nem sok jelentkező ember lesz.
    A tévében még csak-csak, ott nem rossz, még jobban a filmben érzed magad, de képzeljétek el mi lesz ezzel a telefonban. Alapból ugye ki van kapcsolva, mert ugye nehogy véletlenül átvigye az izzadt hónaljszagom. Külön bekapcsolni meg senki nem fogja.
    Naszóval ezek sem a sor elején álltak amikor az észt osztották. Odáig nem jut el az agyuk, hogy olyan cuccokat kell belepakolni, amiket használnak is az emberek. A videotelefon, fényképező, internet stb ilyenek, de a szagátvitel nem.
  • Marlosh
    #19
    Nem ertelek,hacsak nem gunyolodsz a siemens mobilokon...mar gyartanak:)
  • Neerpelt
    #18
    Uramisten... mekkora ökörségek!!!!
    Már eleve egy mai telefonban több kiegészítő van, mint kommunikációs cucc!
    Mindenesetre én először érintőképernyőt szerelnék fel, ami nem tollal, hanem simán ujjal pöcögtethető
    Ja, és több hangsúlyt fektetnék a multimédiára! A WAP-ot fejleszteném ki kb. olyanra mint a net, és akkor már minden elérhető! Onnantól kezdve mindennek csak a képzelet szab határt ;)
  • Shadow_THH
    #17
    álítólag 2015re a siemens is fog már telefonokat gyártani
  • Pestaa
    #16
    Nem érzem magam nagyon konzervatívnak, de ez gusztustalan...
  • Erron
    #15
    ha nem lenne visszafogva a mobilipar, akkor nem lenne szükség látványtervekre. Bőr alá ültetett hangszoró, és mikrofon. Vagy egy közelebbi: fülbevaló, nyaklánc, óra, vagy egyszerüen a fül mögé rakharó kis egység ami lekezel mindent. Csak a képzelet szab határt. 2015 messze van még.
  • TeDDyRuSh
    #14
    Mondjuk nekem kicsit merészek ezek a formatervek. A mai fejemmel bizti nem vennék ezek közül egyet sem, pedig nyitott vagyok az új formákra:) De nem szabad elfelejteni, hogy egy telefon, minden egyébb funkció mellett egy kommunikációs segédeszköz. És ha a hétköznapokra keresünk mobilt akkor ezek bacottúl nem
    bejövősek:) Persze ha egy spec partyra kell, az más:)
  • CsabiDuke
    #13
    Pofán teleportál szarral? :D
  • TommyGun
    #12
    2025-re már teleportálni is lehet majd vele a hívott félnek kisebb tárgyakat....felhívnak azt a kezembe teleportál egy valagnyi xar...dejólesz az !
  • Venom1986
    #11
    Siralmas a jövő
  • Kingfisher
    #10
    Remélem ezeket a képeket nem az említette főiskola hallgatói készítették, mert ilyet még a 3D-t soha nem látott húgom is készít.
  • Sepu
    #9
    és aki csak simán telefonálni szeretne? nem ennyi mindennel megrakva?
    amúgy akkor már építhetnének bele öngyújtót is, nagyon hasznos lenne sok embernek :)
  • vgez
    #8
    a fekete alapú képen az egy piszoár, beépített video-telefonnal?
  • Yv@n
    #7
    Meg zsebre teheted, és nem látszik, ha nagyon szarul néz ki :)
  • Marlosh
    #6
    A nap beszolasa nalam,respect
  • Lipi1980
    #5
    Ez a tervezés valamivel közelebb áll a valósághoz, mint a '80-as években lezajlott autótervezés, ahol olyan elképesztő tanulmányautók pattantak ki a tervezők fejéből, hogy azt manapság el sem tudnánk képzelni az utakon!
    A telefonok körében szerintem nagyobb a hajlandóság az újabb és merészebb formák bevezetésében, és a leendő telefontulajdonosoknak is nagyobb a hajlandósága az új desing elfogadására! Valószínű azért, mert a telefon megfizethetőbb kategóriába tartozik, mint az autó...
  • Griphons
    #4
    Nyereményként a Meyer gyereknek megmutatták, hogy milyen hülyeséget talált ki, és mennyire megvalósíthatatlan is az. :D
  • mikloss
    #3
    Ilyen hülyeségeket... miket ki nem találnak... ugyan olyan szar lesz a helyzet 2015-ben mint most csak még több lesz a szegény ennyi!
  • Gerygrey
    #2
    Azaz, szagátvitelt a népnek... Majd a következő generációs telefonbetyárok kedvenc szórakozása az lesz hogy felhívnak és beleeresztenek egy öblös fingot a kagylóba :) Inkább olcsóbb 3G-t adjanak a azolgáltatók.
  • Gerygrey
    #1
    Azaz, szagátvitelt a népnek... Majd a következő generációs telefonbetyárok kedvenc szórakozása az lesz hogy felhívnak és beleeresztenek egy öblös fingot a kagylóba :) Inkább olcsóbb 3G-t adjanak a azolgáltatók.