79
  • Vakeraka
    #79
    Most bizti magyarországon a július vége és hogy egyátalán lehet majd valahol kapni. Én Athlon 3700+-t akarok és várnék is ha biztos lenne és lenne is addigra még.
  • dez
    #78
    Hm, látom, álmos voltál... :P
    1. Szerintem a szivárgási áram összértéke a tranzisztorok számától függ, nem attól, mire használják azokat...
    2. Figyu, az AMD megoldotta, náluk a 90nm-rel alaposan csökkent a fogyasztás... ATI-nál is, Nvidiánál is, stb.
  • fade2black
    #77
    Olvass utána, nemfogok 3oldalakat begépelni.

    (Pontosabban hogyan kell elkerülni, a szivárgási áramot.) kérdésed is elég idióta az intel amd mérnökeinek az egyik legnagyobb megoldatlan problémájuk és tőlem kérdezed?
  • dez
    #76
    És annak mi köze a szivárgási áramhoz?
  • fade2black
    #75
    illetve 12/17
  • fade2black
    #74
    31 helyett 14 fútószalag fokozattal.....
  • dez
    #73
    (Még pontosabban túl nagy szivárgási áramot. :))
  • dez
    #72
    (Pontosabban hogyan kell elkerülni, a szivárgási áramot.)
  • dez
    #71
    Igen, tudom, hogy szívott az Intel a 90nm-rel. De az AMD nem! (Talán valakik megsúgták, mit kell elkerülni, stb.) Hanem az következett be 130nm-ről 90-re térve, amit alább írtam. Szal azt várná az ember, 90->65-tel is így lesz.
    (Természetesen ismerem a ph-t.)
  • fade2black
    #70
    Elhiszem e... #59ből és korábbiakból nagyon nemarra következtettem neked is ez a megfigyelésed. Nah mind1.

    -------------
    Mondhatnám azt nincs bejáratva biztos gépsor, szivárgási áram...... de igazából fogalmam sincs miért van ez így. Azhogy tudom mi a planár epitaxiális technológia az lószar ilyen szinten.
    Egyszerűen csak korábban mindig ígyvolt szóval nagyon meglepődne ha most nem. Meg AMD is bőszen hirdetné a roadmapban hisz akor sokan kivárnák a rev Gt.


    Intelnél uez a helyzet anno félelmetesen nagyot szívott a netburst 31 futószalag fokozata + csikszél csökkenéssel drasztikusan megnövő szivárgási árammal.

    Első prescottoknál volt a legrosszabb a helyzet ott ha egy NorthWoodos rendszer evett 150wattot terhelve és csak a procit kicseréltük prescottra a fogyasztás felugrott 250W ra. (Ezek prime burn értékek persze)
    Nemvéletlen hívták prescottot kazánnak.....


    anandtechen kívül ajánlom ezt a magyar oldalt olvasgatásra ph szvsz ez MO messze legjobb HWs oldala + a community se rossz talán arra is tudnak válaszolni mért is van ez így.
  • dez
    #69
    Tényleg érdekes, eddig SMD kondiként használták ebben a tokozásban, de akkor oldalt állnak a lábaik, és van egy kis műanyag talp. Egy fokkal jobbak, mint a szokásos, de ugyanúgy elektrolit kondik, azaz hasonlóan kiszáradhatnak. Mondjuk egy fokkal jobb minőségűek ilyen szempontból. Az igazi a por-tantál kondi lenne, de azok jóval drágábbak.
  • dez
    #68
    Láttam, éppen azért kérdeztem, elhiszed-e. :)
    Illetve, biztos vagy benne, hogy ez a 65nm miatt van?
    Na, ezt biztos tudod: Intelnél mik a tapasztalatok ilyen téren?
  • fade2black
    #67
    proci melletti kondik érdekesek. Ezek szoktak ugye sok esetben 2-3-4év alatt kiszáradni. No mostantól nemfognak.

    Mondjuk ez "AM2" topic elég offvagyok sorry
  • fade2black
    #66
    conroe

    lassan már félvilág Dell, hp tól kilopott conroeval nyomul.... Mondjuk ez az asus lap drága és tunning szempontból még rosznak is tűnik.
  • fade2black
    #65
    "Te elhiszed, hogy a kisebb vonalvastagság miatt kevesebb lesz a max. (standard) órajel?"[I]

    Esetleg olvasd el, mit is írtam. :)

    Úgy kezdődik, hogy első körben.
    -----------
    [I]Mitől lenne?

    Fogalmam sincs de a tények meglehetősen egyértelműek. Esetleg olvasd el, mit is írtam. :)

    Ha AMD roadmap/riportoknak nemhiszel, hogy Brisbaneből 2400mhz lesz a max ráadásul uaz a core akkor nézd meg a multat az amd 130->90es váltását.
  • dez
    #64
    Szal, szerintem a forgalmazott procik többségének standard órajele az eddigi felső hányadban lesz.

    Te elhiszed, hogy a kisebb vonalvastagság miatt kevesebb lesz a max. (standard) órajel? Mitől lenne? Nem inkább arról van szó, hogy az már egy módosított mag, és emiatt nem bír annyit?

    Amúgy a roadmapok mostanában változékonyak.
  • dez
    #63
    Esetleg olvasd el, mit is írtam. :)
  • fade2black
    #62
    Nemazt írtam, kevesebbet, fogyasztanak, hőt termelnek egyszerűen csak azt, hogy első körben a csíkszél váltás nem hoz semmilyen +mhzt a konyhára.

    Nézd meg a hivatalos AMD roadmapot. 90nmen lesz 2magos 2600mhz és 2800mhz decemberben. míg 65nm en a max a 2400mhz lesz.

    Ebből neked azjön le, hogy első körben a 65nmre való váltás +mhzket hoz a konyhára?
  • dez
    #61
    Hááát... A 90-es A64-ek és Sempronok sokkal kevesebbet fogyasztanak, és sokkal kevesebb hőt is termelnek, mint a 130-asok. Így egyszerű, standard léghűtéssel is magasabb órajelek érhetők el. És valóban, könnyebb húzni őket, legalábbis a korábbi max. közelébe. Azt nem tudom, hogy pl. a vizes max. növekedett-e. Szal lehet, hogy pl. az eddigi max. vízhűtéses órajelet nem lépik túl, de ezen belül a magasabb standard órajelek felé mozdul el a dolog (a versenyhelyzet is motiválja).
  • fade2black
    #60
    megtaláltam. Mintmár mondtam a Józsi mondta nemér, rengeteg ennek ellentmondó Béla mondta tesztet tudok mutatni.

    Továbbra is ajánlom nem szenylapok, nem elvakult amd fanok nem álom tesztjeit.
  • fade2black
    #59
    Biztos emlékszel amd 130->90es váltására.
    Legnagyobb Amdk pl FX továbbra is maradt 130nmen és csak jó félévre rá jött le 90re.
    Ígyaztán én azt tippelem 65nm re való átállás első körben nemfog nagy előrelépést jelenteni mhzben.
    Mondjuk nemnehéz ezt kijelentenem amikor amd roadmapban 90nmen 2800mhzs fx és 2600as 5000+ lesz míg 65nmes Brisbaneből a max a 2400mhz.
  • fade2black
    #58
    Hol?
    Emlékszem vmire de mint mondtam a Józsi mondta intel szarabb nemér....
  • Sanyix
    #57
    Dehogynem láttál, a másik topikban linkelték neked, még válaszoltál is rá.
  • dez
    #56
    Pontosabban, eleve a P-D-k tuningolhatóságára akartam utalni (steppingtől függetlenül), de most látom, hogy a D805 még 90nm-es (l. alábbi ph cikk), itt tehát nem a vonalvastagság játszik közre. Na mindegy, lényeg, hogy az alacsonyabb vonalvastagsághoz is magasabb órajel járul.
  • dez
    #55
    Lehet, hogy először csak szerver vonalon jön a 4-magosuk, de kétlem, hogy ez túl sokáig így marad. Főleg, ha fontossá válik a dolog, illetve "követeli" a piac.
  • dez
    #54
    Biztos én sem, inkább csak remélem, de azért azt se feledjük, hogy az AMD most fog átállni 65nm-re, és ez valószínű náluk is nagyobb órajeleket fog lehetővé tenni (lásd P-D 805 tuningolhatósága)...
    Plusz ott van ez a 2x2 vs. 4 mag dolog, persze az csak a piac kisebb része lesz egyelőre.
  • fade2black
    #53
    ígyvan... amelyik jobb ár/érték aránnyal rendelkezik. Azpedig most nemkérdéses mi....
  • fade2black
    #52
    kisker én? lol

    defacto jelenleg ár/érték arányban max az amd fanek vagy a fogyasztás megszállottak vesznek AMDt ezen felűl ár/értékben d805 minden amdt agyonver.

    Te talán másképp látod?


    btw hogy necsak a levegőbe beszéljek.....
    d805
  • Petrolio
    #51
    én mindezektől függetlenül igen jól érzem magama d805-ömmel.
    Nem AMD-t vagy Intel-t kell venni, hanem azt amelyik épp jobb.
    jóccakát.
  • fako
    #50
    Te valami kiskereskedo lehetsz akin rajta maradt egy csomo d805 es itt probalod reklamozni.:)
    d805-ot akkor sem vennek ha 4 magot dobozolnanak 1 tokba es meg 10 ropival olcsobban is adnak.
    Aki meg nem fogta meg fel hogy netburst = bukas az meg is erdemli a d805-ot.
  • fade2black
    #49
    Azt nefelejtsd, hogy az AMD 4magosa nemvéletlen kizárólag server platformra jön ki. Ígyaztán ha örült áron be is tudnánk szerezni kell, hozzá egy hasonlóan barátságos árú alaplap és hasonlóan barátságos árú ram.

    Jelenleg a 30Ks d805miatt alsó-közép egyértelműen intel pályának tűnik ésugye a d805ára nemsokára tovább csökken szóval ezellen meg az 50Kra várt 1.86conroe ellen vmi übertutit kell amd nek nyújtania. Egy 35Ks X2 pl azlenne. :)
  • irkab1rka
    #48
    Az intelnek tudtommal mindíg nagyobb gyártókapacitása volt.
  • k0zi
    #47
    Sajnos nem vagyok én abban olyan biztos...
    AMD jó lenne, ha 2007-2008-ra a K8L ténylegesen erős CPU lenne ami megveri a Conroe-t és akkor 1,5 év hátrányt szenvedtek csak el.
    Bár intelnek most nagyobb 65nm-es gyártókapacitása van mint a teljes AMD gyártókapacitás, szóval közel sem azonos súlycsoport.
  • dez
    #46
    Nem az AMD-t, csak a K8-at... :) De jön majd kutyára dér! :D

    Jövőre mindkét cég kijön a 4 magosakkal. Nos, ott megint (lásd Pentium D) az lesz, hogy az Intel cucca gyorsban összedobott (szó szerint) lesz: 2db dual-core egymás mellé téve, miközben az AMD cucca egy kidolgozott 4 magos lesz. Ez talán szépen ki is egyenlíti a különbséget... (Mondjuk jövőre sem lesz olyan túl sok játék, ami kihasználja. Egyéb számításigényes alkalmazások viszont igen.)

    Nem beszélve ugye az árakról - várhatóan ár/érték arányban kiegyenlítettek lesznek, és valószínű alsó- és közép-kategóriában továbbra is AMD-t érdemes majd venni. Illetve a 4 magosak majd a jövő zenéje.
  • k0zi
    #45
    Szerintem az a baj, hogy nem vette figyelembe, hogy a PS2 az TV felbontásban küldi ki a jelet, míg a PC-n simán akadhat egy PS2-es szintű játék 1600x1200-ban :)
  • BiroAndras
    #44
    "Az is érdekes, hogy az én gépem még mindig szarabb egy ps2-nél, pedig 60 ezerért lett bővítve..."

    Valamit nagyon elnéztél. a PS2 közelében nem jár a te gépednek. Csak nézz utánna a paramétereinek.
  • fade2black
    #43
    jah és mégmielött de az nemúgyvan al jönvmi AMD fan ha ilyet ír akkor elismert hivatalos eredménnyel kérem támassza alá.

    józsi mondta intel szar nemér...
  • fade2black
    #42
    Még nemláttam hivatalos tesztet ahol X2 elverte conroet.

    Ellenben teli van a net hivatalos tesztekkel ahol conroe agyonveri FXet.
    anand:anand

    hkpec:
    hkpec

    Tuninger oldalakról most nemlinkelek semmit mert AMD fanok úgyis lehazugozzák az évek óta elismert eddig sosecsalt nagy tunningereket....
  • k0zi
    #41
    Sajnos csúnyán elveri a Conroe az AMD-t, 1 tesztet láttam ahol a 2,66-os Conroe-t megszorongatta az AMD zászlóshajója az FX62.
  • Sanyix
    #40
    Már belinkelték a másik topigban neked, hogy hogy veri az X2 a conroe-t...