72
  • neo0O
    #32
    ez is csak színjáték. ne mondják hogy annyira meg kell erőltetni magukat ha akármit meg akarnak tudni. terrorizmus? ohh... meg ne hatódjak. ők a terroristák nem más. retek imperialista senkiháziak istállója. ez bush és kormánya, meg az illuminátusok meg az összes ilyen szerencsétlen gyökér
  • Praetor
    #31
    Nemtom hol dolgoztál, de ez nem is lényeg.
    Az tuti,hogy ezeket nem a fizikailag elválasztott adatbázisok érdekelték.
    Ha átutalásról van szó + annak a loggolásáról, akkor tuti nincs fizikailag feválasztva. Ha pedig nincs leválasztva, akkor pedig ott a lehetőség a hozzáférésre.

    Jobb ha tudod, hogy a telefonszolgáltatóknál - és akkor még inkább a bankoknál - ott van a nemzetbiztonságiak szervere is, ami figyel és keres. Hogy melyik, azt csak alig 1-2 vezető beosztású tudja. Vagy ha rendszergazdák is tudják, akkor sem nyúlhatnak hozzá, és általában be sem mehetnek abba a zárt terembe. De az elvegyüléses módszert is alkalmazhatják. Az "illetékesek" csak kivételes esetben jelennek meg.

    A folyamatokat úgy ellenőrzik, hogy senkinek sem tűnik fel, és nem is nagyon tudnak róla, csak akinek "hivatalból" kell.
  • uniu
    #30
    A Bankbiztonsági Főosztálytól(egész magas, és az ő dolguk az is volt, hogy ezeket ellenőrizék) jöttek ezek a kérések, és a rendőrség/bíroság volt a "megrendelő". Név és kártyaszám alapján dolgoztunk.
    És a mi osztályunk is legfelül kapta meg ezeket. Kettős könyvelés? nemtom mire gondolsz, de sztem te sem igazán... most már ertem miért nevetik ki az "öszeesküvés hívőket". Megalapozatlan, hangzatos dolgokat dobálnak be, amivel még saját maguk sincsennek tisztában.
    Senki, ismétlem senki(!) sem tudott hozzáférni az teljes adatállományhoz rajtunk kivül!! és mi is csak a könyvelés managgeltük, a többi feladatot más osztályok, akik fizikailag sem voltak összekapcsolva, csak az adatáttöltés idejére. Még az embereket nagy részét sem ismertem, és ez szintén biztonsági megoldás volt, nehogy kedvet kapjak egy kis prémiumkiosztásra magamnak. Ki volt ez találva, hidd el. Csak úgy toom elképzelni a kooperációt, hogy a bank vezetősége is áldását adja rá, és összehangolja a különböző osztályokat, hogy ki tudják szolgáltatni az adatokat. Ami amúgy is működött eddig is, csak nem ilyen nagy tételben. Sőt van egy csalásmegelőző osztály is, minden bankban akik online monitorozzák a tranzakciókat, valószínűnek tartom, hogy nekik jutott ki a "terroristamegelőzés" is.
    Megjegyzem, hogy még a hibás vinyót sem adhattuk vissza gari alatt, újat kellett venni.
    Ezért vagyok íváncsi arra a "különleges csoportra " akik be tudnak kukkantani a fizikailag izolált rendszerekbe, adatbázis admin jogokkal..
  • Béla bácsi
    #29
    Egy bankvezető értesülhet róla, nyilván nem akárkit raknak be ilyen pozícióba, ennyiben igazad van. De az hogy valamit érdemben tegyenek az ellen, hogy egyesek - ismét nyilván nem akárkik - ne nézhessenek bele az adatokba, eléggé naív elképzelés.
  • Béla bácsi
    #28
    Te kerested meg, amennyiben csak te férhettél hozzá, de nem tudod ki kérésére, nem tudod kiket, nem tudod milyen céllal. Mellesleg kettős könyvelés is létezik a világon.
  • Morden23
    #27
    Sólyom után szabadon: lehet úgy is harcolni a terroristák ellen, hogy nem nézzük semmibe az emberi jogokat.
  • uniu
    #26
    Ők biztos belenéz7nek, de nem úgy, hogy a bank sem tudja meg, ez így nagyon "hollywood"-os volt.
  • k0zi
    #25
    Igen, nemzetbiztonsági hivatalnak hívják :)
  • k0zi
    #24
    Nos nem tudom mit kell meglepődni ezen. Nem tudom olvastátok-e ezt a cikket máshol is, de több millió átutalásról van szó naponta. Szerintetek ezeket hogy nézik át? Mert tuti bedobják a fekete listás országok számlaszámait és ha oda megy utalás akkor elkezdik figyelni az adott illetőt. Magyarul ha a Kajmán-szigetekre, vagy Iránba utalsz akkor tuti hogy minden átutalásod nézik.
    Egyébként emailekre is valszeg van ilyen rendszer, telefonhívásokra is. Amióta van számítógépes feldolgozás, azóta több milliárd adatot tudnak feldolgozni naponta.
    Pl mobilszolgáltatók x évig eltárolják azt is hogy te éppen melyik cellában voltál és mikor, ez Budapesten akár utcaszintű is lehet.
    Nem hiszem hogy itt bárkinek is az átutalásokért kéne aggódnia.
  • uniu
    #23
    Ohh.. az "igazság" ?? Ki milyen igazságot definiált ? Én csak 1 meredek beszólást olvastam, mindenféle tények nélkül.
    Az én hozzászólásom mögött az áll, h évekig dolgoztam rendszergazdaként a legnagyobb magyar bank, bankkártyakönyvelésén, és pontosan tudom, h ki kivel van. Ha kimutatásokra volt szükség (pl bírósági megkérésre) nekünk(össz. 2 ember) kellett +keresni, a mentésekben. A teljes rendszer fizikailag el volt vágva a külvilágtól, és "fekete ruhás" emberek sem jelentek meg néha, és nem is ültek oda a serverekhez.
  • Béla bácsi
    #22
    Az igazság néha eléggé "erős" tud lenni. Ettől a tények még tények maradnak.
  • djukel
    #21
    Faszkalapok! 50 éven belül egy újabb nagyhatalom majd úgyis lezúzza őket! köcsög amcsik
  • uniu
    #20
    nem a te diákhiteled érdekli őket...
  • uniu
    #19
    ez 1 "picit" erős volt...
  • assdf
    #18
    Nem hiszem amit mondasz. Szerintam a terroristák nem millió dollárokat utalnak át egymásnak, vszinü a szeptember 11-i merényeletet elkövető terrroristák is kaptak néhány ezer dollárt, abból éltek fél évig.

    Ráadásul ha van eszük (márpedig van ez nem amerikai movie ahol leüt egy entert és már át is utalt 10millárd dollárt egy számitógépes analfabatéa ember), akkor a sok pénzt is apró részletekben, több számláról, több bankból nem egy időben utalják át, tehát az amerikaik kénytelenek lesznek átnézni minden kis apró pár millió forintos pénzmozgású számlát is, ergo ez akár a tiéd is lehet épp. És ezzel már elég könnyü visszaélni.
  • Sidewinder
    #17
    A buzi kurva annyuk retkes picsáját nézegessék ezek a faszfej jenkik.
    To President Bush:please check this dear motherfucker:
  • Béla bácsi
    #16
    Hát ők, a kiválasztottak.
  • Caro
    #15
    Nem, a háborúban nem civilek a célpontok.
  • Feriboy
    #14
    véletlenül utalhattak volna nekem egy kis zsettát :D
  • Darth Sith
    #13
    "A titkos program keretében a hivatalos indoklás szerint az amerikai hatóságok az al-Kaida és más nemzetközi terrorszervezetek folyószámlái után kutattak"
    jó szar szöveg.. ki dől be ennek?

  • Feriboy
    #12
    ki ez a csoport?
  • Frank99
    #11
    van Mo-on egy csoport, aki bármelyik bank adataiba betekinhet úgy, hogy a bank sem tudja meg.

    ez nem újdonság.

  • Béla bácsi
    #10
    Ezt eddig is lehetett sejteni.
  • fawcet
    #9
    Lehallgatások minden szinten ez már inkább egyre háborúsabb jelleget ölt. Megértem egy szintig az amerikaiakat ez rájuk jellemző. Csak az nem tetszik hogy egyre inkább illegális módszerek vannak előnyben náluk.
  • rigidus
    #8
    "Ahhoz, hogy a terroristák ellen hatékonyan lehessen fellépni, el kell zárni a hozzájuk vezető pénzcsatornákat"

    Es milyen vilagosan latja Dana Perino. Pont ugyanigy lehetne vegetvetni a tobbezer eves multu elnyomasnak:
    "Ahhoz, hogy az elnyomo reteg ellen hatékonyan lehessen fellépni, el kell zárni a hozzájuk vezető pénzcsatornákat"
    Ugye ebbe a terroristak, gengszterek, milliardos nagytokesek is beleesnek. Ehhez meg ugye tobbeves nyomozas sem kell, csak nehany perc, meg egy 1 soros SQL parancs.

    Ize, ha valaki alkalmas ra es netan ongyilkossagot is tervez a kozeljovoben, ezt a melot neki talaltak ki...
  • Caro
    #7
    Nem sírni kell, hogy megnézik, hanem PGP-t használni!
  • intrex
    #6
    Nem tudom miért aggódtok, nem a ti néhány ezer (vagy százezer) Ft-os tranzakciótokba tekintenek bele, hanem a rendszeres sok miliós, vagy eseti milliárdos pénzmozgásokba, illetve a gyanús forrás illetve cél bankokba. Engem egyáltalán nem zavar, valszeg nem fenyeget az a veszély, hogy milliárdos legyek. :)
  • kisgabo
    #5
    gyors vízumot persze nem tud adni ez a köcsög banda, emelt díjas telefon, púposkodás, az megy.

    azért bekéne már nekik inteni, nem csak a seggny@li. még jó, hogy a nato csicskások is vagyunk.
  • assdf
    #4
    Hát nemtudom, szerintem ebből még igen nagy botrány lesz.
  • noss
    #3
    "az amerikai kormány betekintett a világ jelentős pénzintézeteinek számítógépes rendszerébe"
    és mit látott odabent?? :D

    csak nehogy a terrRRRRRRRRRRRRrroristák kezébe kerüljön! ;)

    Looserke: a telót és az ímélt már ellenőrzik. Ha jól tom, vmi echlon v mi a neve a rendszernek.
  • Looserke
    #2
    mi jöhet még ezek után?
    Telefon, emil, bankszámlák ellenőrzése...pfff...
  • qtpman
    #1
    ö hogy rohadnának meg az amcsik köcsög seggfejek!!