9761
10645648441175096535.jpg
  • MerlinW
    #9761
    Új topik
  • smv
    #9760
    Geforce 8400 GS...

    Próbálnám összehozni ezzel a videókarival a 2 monitort, de sajnos nem sikerül. A windows látja, hogy 2 monitor van rádugva, a driver a legfrisebb, a felbontást állítgattam össze-vissza, de mégis egyszerre csak 1 monitoron van kép. Ha azt kihúzom és restartolok akkor a másikon lesz kép. Ha áthelyezem a desktopot, ha kiterjesztem, vagy ha klónozom akkor is változatlan a helyzet, egyszerre csak az egyiken van kép. (Egy Acer + egy Naovo monitor).

    Bárkinek van-é valami használható ötlete? 2 hónapja még nem nálam volt a gép, az előző gazdájánál ment rendesen a 2 monitor, aztán átkerült ide + lett rajta egy Win7 reinstall. Sajnos most próbálnám de nem sikerül összehozni, nem tudom mi lehet a gond.
  • maxi1987
    #9759
    hali
    valiaki meg tudja nekem mondani hogy mi a különbség a Geforce 8600Gt és az asus nvidia en8600gt magic között?
    Bele lehet rakni mind a kettőt egy gigabyte alaplapba? (GA P31-DS3L)
  • Higany
    #9758
    thx!
  • solo
    #9757
    13-15k
  • Higany
    #9756
    Üdv! Szerintetek mennyit lehet kérni egy Nvidia EN8800GT 512 memóriás videókártyáért? Tartozékokkal...
  • pointer4
    #9755
    Ha 105°-fölé megy, akkor kezdj el aggódni, így nyáron ez természetes.
  • dienesoft
    #9754
    Sziasztok!

    Szerintetek egy BFG Tech 8800GTS-től nem gáz, ha alapjáraton 60-62°, játék közben 78-80°-at megy? (Crysis alatt mérve, kb 1 óra játékidő)
  • zaki
    #9753
    hát asszem teljesen gallyra tette a hűtésemet az a bizonyos driver pár hónapja... kicsit mw2ztem az előbb, 102fokosra melegedett fel a kártya, no comment :D már a 71foknál is fostam, most majdnem szívrohamot kaptam maikor megláttam mennyit mutat az everest :D

    köszi nvidia
  • RelakS
    #9752
    Win xp-n nem volt semmi gond a dologgal. Az alábbi két probléma csak a Win7 óta van jelen
  • CamelX
    #9751
    Nem minden játék motorra lehet ráerőltetni mindenféle high tech effektet. HL2 idején még hol volt T.AA?
  • RelakS
    #9750
    Beállítok mindenféle szép élelmosást az NVIDIA control panel-ben, és a Half-Life 2 szarik rá.
    Valami ötlet? Jó néven vennék egy kis transparency anti aliasing-ot.

    Win7 + 8600 GT + 257.21-es driver.


    Másik gond, hogy nem tudom belőni az Nvidia scaling with fixed aspect ratio részt. Az asztalra tudom alkalmazni, de ha egy program pl 1600*1200-at ismeri csak, akkor szépen széthúzza a képet a monitoron. A monitorom meg buta az ilyenhez. Winxp alatt anno működött. Erre is tud valaki esetleg megoldást?
  • V43 1105
    #9749
    Ezerszer :]
  • CamelX
    #9748
    öööö... sokkal :D
  • DONGUBA
    #9747
    Sziasztok az lenne a kerdesem hogy egy 8800GTX 768 mb dd3 as kartya mennyivel jobb mint a 7600 GT??
  • Jancs
    #9746
    Segítségeteket kérném, Xp alatt Inno3D 8800Gt-m van és az egyik játék alatt a kép lefagyott színhibákkal, összemosódással. Újraindítás után nincs szignál, másik monitoron is próbáltam, de lehet az nem volt jó próbálkozás, hiszen az XP 1920*1080-ra volt állítva és ezt a régi monitorom nem tudja. Tehát a kérdésem, hogy ellenőrizzem, hogy nem lett-e valami baja a videókártyának. Régen ez a hiba videómemória hibát jelzett régi kártyáknál. Oké próbálok egy PCI-expresszes kártyát beszerezni, hogy biztos legyek a kártyahibában, de akkor mit kezdjek vele? Ne mondjátok, hogy dobjam ki, egy egész éven keresztül gyűjtöttem rá és már nem garanciás.
  • TVelvet
    #9745
    Az én Gainward 8800 GT-m (GS GLH) 60 fok fölé nem megy léghütéssel, ugy hogy 20-30% ot húzok rajta. Elég komoly
  • pointer4
    #9744
    8xxx-es sorozat ilyen forrófejű, jaaaa...
  • zaki
    #9743
    szal akkor ez tök jó, ne fossak? :D
  • pointer4
    #9742
    8800GTX-em, alapjáraton 75°, játék közben 95°, bár gyári giga hűtővel. Bírni bírta a meleget, fagyás, és hiba nélkül.
    Bár sokáig vízhűtő volt rajta, avval 35-45° :D
  • zaki
    #9741
    hali

    asus EN8800GT karim van. kb 1.5 éve nem frissítettem drivert, nem volt rá szükségem. kipróbáltam a bf2-t, vmi csíkozás volt a képen. na mondom felteszem a legújabb drivert. először nem vettem semmi furcsát észre, de pl egyszer újraindult a filmnézés közben a gépem. wtf? aztán 1-2 nappal később olvasom tök véletlenül, hogy sz@r a driver, mert túlmelegedést okozhat. gondolom ezért indult újból a gép. visszaraktam a régi drivert (tegnap meg a legújabbat). sajna nem tudok pontos adatokat, hogy milyen volt a hőmérséklete a kártyának, mielőtt feltettem az új drivert, de most 50-52 fokos alapjáraton a kártya. nyomtam egy fél óra cod4et, és 71fokig felugrott a hőmérséklet. normális ez? mert én szerintem nem volt ilyen meleg a kártyám ezelőtt... hozzáteszem, hogy nem gyári hűtésem van, hanem zalman vf1000-es. nyáron gondolom +10fokkal simán melegebb lesz minden, szal nem lehet, hogy gallyra ment vmi a kártyában? hűtés tuti megy, mert hallom a ventillátor zaját, és a kézi szabályzójával is tudom állítani a sebességét.
  • Devv
    #9740
    Hello! Nalam nem indul el az Nvidia control panel. Mi lehet a baj?
  • ibrik
    #9739
    Volt restart, de amúgy is alap dolog, hogy az ilyen dolgokat előbb a PC kikapcsolt állapotában szoktam csatlakoztatni.
  • pointer4
    #9738
    Próbáltad, hogy rádugod, és akkor egy restart?
  • ibrik
    #9737
    Próbáltam... Ugyanaz...
    Nem érzékeli, hogy be lenne dugva bármi is.
  • pointer4
    #9736
    Akkor S-Video kimenet van a Komponens mellett. És a gyári tartozék, az úgy csinálna kompozitot, hogy a 3 s-Video lábat összeköti.
    Az alap 4 tűs S-video kábelt próbáltad már bedugni a 7 tűs aljzatba ?
  • ibrik
    #9735
    A típus: Asus EN8800GT
    A "Specifications"-ben "HDTV-output" szerepel HDCP-támogatással (na ezt jelenleg nem tudom mire használni) és a "TV Output" résznél az szerepel, hogy "S-Video to Composite"...
  • pointer4
    #9734
    Gyárilag hozzá járó kábel a jó csak. Az a gond a 7 tűs S-video kábellel (ami amúgy nem létezik, mert ilyen szabvány nincs), hogy milyen hangulata volt a kis kínainak, hogy kötötte be, nem láttam még két egyformát, max azonos gyártónál. Ugye 7 lábról van szó. Abba nehéz bekötni mindent. Az S-video 4 láb, amiben meg külön a hideg ponthoz a chroma jel, meg a függőleges-vízszintes szín jel. A komponensnek a hideg pont mellé jön 1 jel, a YUV-komponens csatinak meg megint csak 4 ér kell. A közös hideg pont, a szinkron jel, a piros, meg a kék-zöld kivonata jel.
    Na most ennyi lábat bekötni 7 érre, szerintem nem lehet.
    A VGA leírása alapján egyáltalán küld ki kompozit vagy s-video jelet a kártya ?
    Az S-video kábel nem működik, ha közvetlenül a kártyába dugod?
  • ibrik
    #9733
    Van egy 8800GT kártyám, az op.rendszer Win7.
    A videokártyán két DVI-kimenet van, és egy 7-tűs S-Video kimenet. Az utóbbihoz annakidején csak egy component video kábelt kaptam, azzal a 3 RCA-s csatlakozóval (piros/kék/zöld - Pr/Pb/Y).
    Nincs semmi olyan eszközöm (sem TV, sem más...), amihez csatlakoztatni tudnám. Természetesen a régi 4-tűs S-Video csatlakozós kábelem ehhez nem jó.

    Most kaptam kölcsönbe egy 7-tűs S-Video -> RCA video átalakító kábelt, de azzal sem működik. Az nVidia Control Panel-ben nem is észleli, hogy be lenne dugva a csatlakozó, pedig fizikailag ott van és a TV-re is rá van csatlakoztatva, mégsem működik.

    Létezik megoldás arra, hogy ezt a kimenetet mégis tudjam TVOut-ként használni?
    Vagy ez nem lehetséges ezzel a kártyával?
  • GPx8
    #9732
    Szvsz. memória hiba.
  • Krotchy
    #9731
    Kösz, sikerült, bár ez sem segít semít.

    Már 3 féle windows, több driver, órajel állítgatás fagy csíkokkal ez a lószar. 3 hete baszakszok ezzel. Remélem tart még rá a garancia.
  • Viktor9202
    #9730
    Középen oda van írva hogy Driver Settings - ForceWare detacted és jobb oldalt ott van a szürke nényzet, a Customize mellett a kocka, arra rákatt, azon belül a VGA-ra ( System settings )
  • Krotchy
    #9729
    Ebben a RivaTunerbe hol lehet az órajelet átállítani?
  • Krotchy
    #9728
    A boltban megnézték és a csávó azt mondta nem melegszik extrém helyzetben sem. Meg hát mitől melegedne jó a ventije.
  • pointer4
    #9727
    Pedig ott szerintem melege lesz a Ramoknak. Ha 95° fölé megy az már kezd gáz lenni. Futtasd úgy a programokat, hogy közben lásd a hőmérsékeleteket.
  • Krotchy
    #9726
    Nem melegszik, nézték szervizbe is.

    A S.T.A.L.K.E.R CoP benchmarkja alatt fagyott le először, azóta minden játék 10 percig megy és becsíkozódik a kép és lefagy. Azelőtt semmi baj nem volt a kártyával, meg voltam elégedve. Valaki írta alább hogy memóriahibás a kártyája és eladná, szerintem itt is ez lehet a gond... GPU core 663 MHz GPU memory 950 Mhz. Lejjebb veszem (ha sikerül ezzel a pirogival) bár ez nem tűnik soknak, mert amúgy is OC a kártya.
  • Viktor9202
    #9725
    Inkább a RivaTuner programot próbáld ki, de nem hinném h az órajel lenne a baja, szerintem inkább h melegszik
  • Krotchy
    #9724
    Hol lehet beállítani a mag órajelét??

    8800 GT-m álladóan fagy játékoknál 10 perc után...talán ez lehet a gond. de nem találok ilyen menüpontot sehol a NVIDA beállításokban...
  • Higany
    #9723
    Ha kaptad a kártyát, akkor ennyiért pofátlanság árulnod!
  • V43 1105
    #9722
    HD5970-öm van .. de olcsóbban kapsz 285öst tuningoltat is =(