325
Volvo
  • Carmang
    #325
    Akkor irány egy szerviz, ahol visszaszerelik. Amúgy mennyire lehet legális, egy ilyen led cucc? :)
  • zoli1274
    #324
    Nincsen benne, a műszerfalvilágítás szabályzó van benne mellette ott kellene lennie de csak a helye van ezért írtam hogy lehet e máshol állítani :) ledesen lett véve már az autó.
  • Carmang
    #323
    Kell legyen benne magasságállító tekerő, ott van a műszerfalfényerő-szabályozó mellett. Legalábbis alapból így van. Hogy nálad miként lett átvariálva, az más kérdés. Te csináltattad ledesre, vagy így vetted?
  • zoli1274
    #322
    Ja igen azt elfelejtettem hozzáirni hogy tompított mellet csak a műszerfal világítast tudom szabalyozni. A fényszóró magasságállító tekerő az viszont nincs benne.
  • Carmang
    #321
    Azon a panelen van a magasságszabályzó tekerő, ahol felkapcsolod a tompítottat. Hogy a te esetedben hogyan működik, azt nem tudom, ez a ledes cucc valami utólagos hekkelés, gondolom.
  • zoli1274
    #320
    Sziasztok! Van egy 2001-es Volvo V40-es kombi 116Le diesel 1.9-es a lámpája elektronikusan nem állítható, esetleg valaki tudna segíteni hogy manuálisan a magasságát hogyan bírnám szabályozni Led-es lámpákról van szó :) a segítségeteket előre is köszönöm :)
  • log6
    #319
    Nagyon köszönöm !
    Hasznos információ .
  • Carmang
    #318
    Ez szerintem tipikus esete a nem távgyógyítható dolgoknak, szóval irány a szerelő. Mégpedig olyan, akinek van Volvós kiolvasója, az általános kiolvasók ugyanis nem tudnak a Volvo rendszerével kommunikálni, és teljesen értelmetlen üzeneteket dobnak ki.
  • log6
    #317
    Szervusztok !
    A haverom V60-jával(2011-es,2000cm3 ,5 hengeres D5 motor ,diesel ) probléma van és nem boldogul vele ,ezért a segítségeteket szeretném kérni .
    Menet közben kigyullad egy sárga lámpa amiben egy I betű van ,(ez világít akkor is ha nyitva az ajtó )
    Ezzel egy időben világít a motor szimbólum is ,és elmegy a nyomaték . A haver szerint olyan mintha leállna a
    turbó és ezt rendszertelenül csinálja . Leállítás és újraindítás után megint elmegy egy darabig .
    Számítógépen nézve 1-es lambda szonda hiba ,amit kiütve újra megy rendesen egy darabig . A lambda szonda csere semmilyen változást nem eredményezett .
    Előre is köszönök minden segítséget !
  • Stockbauer33 #316
    https://sg.hu/forum/tema/1145617532
  • enncsibaba
    #315
    Sajnos nem egy nagy forgalmú topic ez :(
    Beszéltem a kereskedővel, állítása szerint habos, rossz minőségű gázolaj volt a tankban, egyszer már ők is kicserélték a szűrőt. Holnap ezt megpróbálom, de szkeptikus vagyok.
    Van esetleg vélemény?
  • enncsibaba
    #314
    Köszönöm a választ!
    De a komolyabb mit jelenthet?
    Febr 1-én új munkahelyen kezdek és kell oda az auto, de menetbiztosan. Tehát nem mindegy mikorra, mennyiből és kié a költség
  • Carmang
    #313
    Ezt így távolról elég nehéz megmondani, bármi baja lehet. Lehet, hogy tényleg csak üzemanyagszűrő, lehet, hogy valami komolyabb.
  • enncsibaba
    #312
    Sziasztok!
    20-án vettem egy 2003-es 1,9D 116 LE V40-et kereskedésben. Óra szerint 186k km. Elötte 2x néztem meg, nem tapasztaltam hibát, de gyanús volt hogy mind2x meleg motorral próbálhattam ki.
    21-én reggel (kb -5fok) 2 izzításra szépen röffent, szép hang, szép alapjárat, de amint kezdett átmelegedni (kb 5perc)az alapjáratom ingadozni kezdett kb 700ra. Elindultam vele és a 2. sarkon lefulladt menet közben kb 30nál. Újra indítani csak kis gázadással tudtam, majd kb 20-30m és megint leállt.
    2 szerelőt kérdeztem (egyik sem diesel mágus) elsőnek az üzemanyag szűrőt mondták.
    23án jár le a három napos visszatérítési határidő. Az auto egyébként nagyon rendben van, semmi kosz a motortérben, futómű, kormány, fékek rendben, minden feszes az autón. Átírva 850k volt.
    A dilemma: tök tuti auto, csak megállt és hétfő elött nem tudjuk meg mi a baj, lehet komolyabb is.
    Szeretném kérni aki járatos adjon tanácsot, hogy javíttassam, vagy mondjak le róla!
    Köszönöm!
  • XENON57HUN
    #311
    Lehetséges,de az a motor ami abban van így nem hosszú életű. A turbo nyomással és a fordulatszám tiltás feloldásával megoldható. Az más kérdés,hogy pár ezer km után kuka a motor/lehet,hogy sokat írtam/...
  • ramgab
    #310
    Üdv,
    850-esnek elromlott a riasztó távirányítója.
    Hogyan tudom kikapcsolni a riasztót, mikor megvettem a kocsit adtak hozzá egy pár kicsi kulcsot is, de nem találok sehol lukat nekik.
    A motorteret már teljesen átkutattam.
    Köszi,
  • Motoros1970
    #309
    Sziasztok!
    Lenne egy kérdésem 98-as v40-es 2000-es benzines volvom van. Két vákumcső jön ki a légszűrőház oldalából és nem tudom hova kell csatlakoztatni. Nem találok seholse helyet neki. Valaki tudna nekem segíteni?
    Köszönöm
  • Petka
    #308
    A fényekkel szerintem sincs gond, látszólag a kamera is pont akkor mozdul be, amikor váltások vannak. Ellenben gyanúra ad okot, hogy valaki 300 fölött még lazán zoomolgat és hát ugyebár az utat sem látjuk :D
  • tothbalu99
    #307
    Ez engem is érdekelne.
  • fifi
    #306
    hanem?
  • Motoroj
    #305
    Én is azt mondom, de nem a fények miatt.
  • Carmang
    #304
    Valószínűleg hamisítvány, valahogy a fények nem az igaziak.
  • tothbalu99
    #303
    Sziasztok! Nem tudom valaki feltöltötte már vajon ide ezt a videót, mindenesetre a véleményetekre lennék kíváncsi. Hamisítvány vagy tényleg valódi? Mert ha igaz akkor egy S60-as Ferrarikat tud majd megszégyeníteni
  • Tinman #302
    Volvo RTI - 2012.1 - Europe (MMM/P2001)

    Térkép vagy garantáltan működő letöltési link kellene. Nem lennék hálátlan ;-)
  • nagyjozzi
    #301
    Hali! Nincs valakinek véletlenül ilyen (http://boorze.com/hu/car_part/Volvo_V70_felni_-_alu_R16/26861) volvo felnije esetleg gumival is jó lenne, Magyarország területén. Köszi
  • Carmang
    #300
    Infocenter van az autóban? Mert anélkül nem fog működni, hiába van meg a kábelezése. Plus kell még valszeg egy szoftver frissítés az infocenterre, amit csak márkaszervizben tudsz megcsináltatni.
  • vtomika
    #299
    üdv.Van egy 1,6-os 1999-es benzines volvóm és az érdekelne nincs-e valami gyári hőmérő amit be tudnék építeni a kocsiba.Gondoltam hátha van valami extra felszereltség aminek megvan a helye.Mégvalami: nincs esetleg valakinek a hátsó kalaptartóba való műanyag hangszóró takaró.mert amik gyárilag bent vannak csak díszek nincs rajtuk semmi lyuk.
  • kispaci
    #298
    A Volvo WiW idén is szervez egy év végi összejövetelt.


    Dátum: 2011.12.29 18:00
    Helyszín: Halász vendéglő
    www.halaszvendeglo.hu
    Cím: Vecsés, Fő út 86.

    A fogyasztás önköltséges.

    Szeretettel várunk a fenti helyen és időpontban :)
  • ramgab
    #297
    Bizony másegyéb lett az ok.
    Két napja keresik hol van a zárlat. :-(
  • fifi
    #296
    lehetett volna Bosch-ra átmókolni, de annyit meg nem ér az egész...
  • fifi
    #295
    amíg nem kell porlasztóval/injektorral, adagolóval/pumpával, illetve turboval b@szogni...

    én is többek között a fantasztikus Lucas adagoló miatt adtam el a V40-et. Aki azt kitalálta....
  • ramgab
    #294
    Én a másegyébtől tartok, most az SRS is kigyullad időnként. Gyújtás ráadásakor előfordul hogy bal oldalt nem gyullad ki semmi.
  • Carmang
    #293
    Service lámpa: olajcsere (évente) esedékes. Üa. visszajelző: talán a jeladó rossz. Vagy kontakt hiba, vagy másegyéb :)
  • ramgab
    #292
    Van jelentése annak ha a Szervíz-lámpa és az üzemanyag visszajelző-lámpa nem alszik ki ?
    Üzemanyag van bőven.
  • Motoroj
    #291
    Valószínűleg ugyanilyen jó lesz hozzá.

    Feltöltött aksira rá tudsz mérni. Megnézed a feszültségét terheletlenül, aztán meg egy-két lámpát, ventilátort, rádiót rákapcsolsz. Ha 1-2 voltnál nagyobbat esik a feszültség, akkor tuti rossz az akku.
  • ramgab
    #290
    A 850 2.5 TDI 1997 hez milyen akksi való ?
    Varta 72Ah / 680 van benne, újnak néz ki, a kupakokon még rajta van a matrica is, de negyon gyenge, vagy valami leszívja.
  • madmanic
    #289
    http://gumiabroncsfelni.hu/alufelni_kereso.html?coll=19&gkmarka=VOLVO&tipus=S40%2FV40&kggyido=1999-03&gkkivitel=1.6i%2F1.8%2F1.8i%2F1.9D%2F2.0i%2F2.0T%2F2.0i-T4&kerespanel=rejt&gomb=Alufelni+keres%C3%A9se

    19" esek, nagyobbat nem talál
  • madmanic
    #288
    http://www.autogumibolt.hu/ebolt/felnikereso/index.html
  • vtomika
    #287
    Üdv.99-es volvo s40 1.6 benzines volvora mekkora alufelni megy fel?
  • buckos
    #286
    Nekem 1.9 D 95 lovasom van. Le a kalappal előtte. Városon kívül 4.4, városba max 6 litykó (télen). Eddig még sokszor nem kellett hozzányúlni, pedig már 255e van benne.