55
Blind Guardian
  • artschi
    #55
    Sacred 2 video
  • rage
    #54
    Lichtenfels, Stadthalle.
    Germany, Lichtenfels.
    2006.09.16.

    01 - Intro
    02 - Into The Storm
    03 - Born In A Mourning Hall
    04 - The Nightfall
    05 - The Script For My Requiem
    06 - Fly
    07 - Valhalla
    08 - Time Stands Still
    09 - Lord Of The Rings
    10 - I´m Alive
    11 - Lost In The Twillight Hall
    12 - And Then There Was Silence
    13 - Welcome To Dying
    14 - Another Stranger Me
    15 - Imaginations From The Other Side
    16 - The Bard´s Song
    17 - Mirror, Mirror

    Nem viszik túlzásba az új dalokat a turnén ...
  • Dying Soul
    #53
    Belevetettem magam az új albumba, és zseniális szerintem.
  • rage
    #52
    Köszi a beszámolót !

    Az új albumról pont a legjobb dalok nem voltak...
    Ki tudja, hogy nézett volna ki a műsor, ha senki sem lett volna beteg...
  • Sil78
    #51
    Na, megvolt a bécsi koncert. :) Tök jó volt (a hangulat meg minden), bár elég kicsi helyen tartották (úgyhogy a helyszínen már nem lehetett jegyet venni, mind elkelt elővételben). Elég furcsa koncert volt egyébként, mert egy vírus miatt ki kellett hagyniuk több szokásos számot (Frederic állítólag lázas is volt). Úgyhogy egy csomó lassabb számot játszottak, és a végén nem volt a Mirror Mirror, amivel mindig befejezik a koncerteket, hanem a Barbara Ann volt az utolsó. Ezenkívül az új albumról csak 3 számot játszottak, és a Valhallából egy rövidített verzió volt, gyakorlatilag csak a refrén. De így is jó volt, én szeretem a balladákat, és igazán beleadtak mindent a körülményekhez képest. :) Majdnem lett dobverőm is, pont a mögöttem álló srác kapta el. És a végén (bár eredetileg nem a zenekart vártuk) sikerült elcsípni őket, és mivel már nem maradtunk akkorra sokan, kaptunk autogramot is Hansitól (aláírta a Twist in the Myth CD-met), és közös fotót is csináltunk. :)

    A setlist:

    Into the Storm
    Nightfall
    A Past and Future Secret
    Bright Eyes
    Harvest of Sorrow
    Mordred's Song
    And the Story Ends
    Valhalla - outro
    Skalds and Shadows
    Another Stranger Me
    Lord of the Rings
    And Then There Was Silence
    Bard's Song
    Carry the Blessed Home
    Time Stands Still
    Barbara Ann
  • Sil78
    #50
    Én megyek, már megvan a jegyem... :-) Négy éve, amikor nálunk is felléptek, sajnos még épphogycsak ismerkedtem a zenekarral, úgyhogy akkor még nem voltam koncerten.

    Ez a klip egyébként koncertDVD-ről való (Imaginations Through the Looking Glass), érdemes megnézni az egészet. Az egyik kedvenc részem pl amikor a közönség nem akarja abbahagyni a Valhalla éneklését. De a hangulattal tuti nincs gond a többi koncerten sem.
  • Tidérium
    #49
    Haller! Ha jól tudom október 13-án Bécsben tartanak koncertet. Tervezi vki, hogy kinéz oda?

    http://video.google.com/videoplay?docid=-4317318224185210852&q=blind+guardian

    Ez alapján rohad jó lehet a hangulat!!
  • rage
    #48
    Nagyon jól sikerült az új album, az Otherworld, a Turn The Page,
    a Straight through The Mirror, a Skalds and Shadows, A New Order meg a japán bónusz All the King's Horses minden BG rajongónak máris nagy kedvence lehet :)
  • Sil78
    #47
    Én először tartottam tőle, hogy ez is olyan nehezen emészthető lesz, mint az ANATO volt első hallgatásra, de kellemesen csalódtam. :-) Csak azt sajnálom, hogy az All the King's Horses csak a japán verzión van rajta, jó lenne, ha nemcsak mp3-ban lenne meg.
  • stp4trick
    #46
    Nekem bejött, már a megjelenés előtt is:-)))
    Hozták a formájukat nem okoztak csalódást, sőt szerintem még egy kis plussz lendületet is kapott az anyag.
  • Dying Soul
    #45
    Még nem mélyültem bele, a napokban megteszem, írhatok majd vmit róla a saját szemszögömből, ha érekel. :)
  • Sil78
    #44
    Most, hogy végre megjelent a Twist in the Myth, hogy tetszik?
  • Dying Soul
    #43
    Köszi!
  • rage
    #42
    Itt megtalálod az összeset

    www.curufin.com/bg
  • Dying Soul
    #41
    Egyáltalán létezik ilyen?
  • rage
    #40
    1992-es Somewhere Far Beyond - demo.
  • Dying Soul
    #39
    De ezek demók.
  • norbdog
    #38
    Mindegyik a Somewhere Far Beyond albumról van.
  • Dying Soul
    #37
    Hansi has been working on and off for 8 years on an orchestral project writing music about Lord of the Rings (negotiations failed to be included on the famous Lord of the Rings Trilogy movies as the soundtrack). The album will be released in 2008, and although it will not be a power metal album (meaning that there won't be any drums or electric guitars and bass), it will be published under the name of Blind Guardian because it matches the theme of the band's lyrics, as Hansi said.
  • Dying Soul
    #36
    Üdv!
    Mostanában sikerült szereznem pár BG albumot, de van egy problémám.
    Van egy Demo mappám, ömlesztve benne számok. No abból én kivettem párat, mert rájöttem, hogy az az 1990 - Demóról valók, de így is maradt benne pár, ha beszúrok egy képet, megtudnátok mondani, honnan valók?
    Köszi!

    A kép
  • rage
    #35


    Another Stranger Me - Video
    Video
  • stp4trick
    #34
    1. de talán nem véletlen a bandák felsorolása
    2. csak kár hogy beledumálnak
  • rage
    #33
    "Bands Inspired by Dragonlance"

    Ez nem feltétlen azt jelenti, hogy filmzene lesz belőle.
    :)

    Amúgy a Twist in the Myth album promo verziója kikerült a netre, s ez alapján úgy néz ki, ismét egy remek albumot fog kiadni a zenekar.
  • stp4trick
    #32
    filmzene lesz a BG-től
  • bakvarnyu
    #31
    énekeljünk együtt BG nótákat
  • Noodlee
    #30
    megy az OFFolda :P
  • stp4trick
    #29
    nem egy CSS, de elmegy, mostanság hanyagolva
  • bakvarnyu
    #28
    jó mindegy; az az America s army jó játék?
  • norbdog
    #27
    hát ja:) 2hónapja
  • Maffya
    #26
    Legjobb a '90 albumuk!!
  • Noodlee
    #25
    Biztos régóta szereted őket :P

    Sry, de nem hagyhattam ki. :)
  • norbdog
    #24
    Jóvanmá. Igen, gyík voltam. Nemtudtam mi a retek az tribute zenekar, egyáltalán minek csinálnak ilyenek és fotozzák le őket. A google meg első találatként adta ki én meg egyből azt raktam ki.
  • stp4trick
    #23
    Azért írtam a #3-ban a grat-ot
  • Noodlee
    #22
    Oki.
    Tovább olvastam.
    Én sem értettem, hogy mit keres egy "idegen" zenekar BG topic kezdő kommentjeként...
  • Noodlee
    #21
    Ők kik?
    Mármint a képen.
  • stp4trick
    #20
    Ez a maidenes hatás leginkább az első lemezen volt, aztán kezdett eltűnni. Mindezt azért írtam, mert nagy Maiden fan voltam és az összes témát ismertem, még álmomból felkelve is. Ha meg meghallottam valahol, akkor meg borsódzott a hátam. Mikor meghallottam Blindékat ugyanezt éreztem és rögtön meg is szerettem a zenéjüket.
    Tehát mindamellett, hogy nem vettem sértésnek a MH-s dumát, ezt én akkor így éreztem és gondoltam, ezrét írtam, amit.
  • bakvarnyu
    #19
    " zeneileg igencsak
    érezhető az Iron Maiden hatása. Szinte komplett témákat ültettek át Blind Guardian-es hangzásba. A tempót kicsit felpörgették és egyedibbé varázsolták zenéjüket."
    Hát ez a szöveg tipikus Metal hammeres hülye meghatározás ahogy próbálnak valamit erőlködve ráhúzni a zenéjükre.Engem a Maiden mindig fárasztott ezek meg még ma se.Meg kell néznetek a tavalyi koncertvideójukat bszottul hangulatos.
    Hanschi még le is áll néha mert a németek mindent énekelnek helyette=) Ezek a megszállottak bebiflázták az összes Tolkien szöveget=)
  • bakvarnyu
    #18
    nagyon otthon lehetsz a témában ha még a tribute zenekaraikat is felismered=)
  • norbdog
    #17
    imhol a Blind Guardian:
  • zakika
    #16
    ez jo, en is csodalkoztam mit keres csaj a BGban. Neha pedig jol jonne, kicsit valtozatosabb lenne tole a zenejuk. regen szoktal halgatni