49
  • BiroAndras
    #49
    "Ezekszerint annak a méretében sincs egyet értés, mert már több helyen olvastam mást és mást az erejéről: 13kt, 15kt, 20kt (ezt főleg könyvekben láttam)."

    A leghitelesebb források szerint a Hirosima 12, a Nagaszaki 15 kilotonna (ha jól emléxem).
    Részletesebben:
    http://www.yale.edu/lawweb/avalon/abomb/intro.htm
    Nem találtam meg, hogy ezen belül konkrétan hol vannak a számok, de emlékeim szerint valahol le van írva.
  • irkab1rka
    #48
    Monnya má meg valaki, hogy mekkora becsapódás volt, és hogy az az energiamennyiség hova a faszba szívódott fel.
    Köszi okosok
  • csibcsab
    #47
    hihh köcce jól esik ha mellettem áll valaki.
  • Tetsuo
    #46
    Azt elvárhatjuk, h olyan szavakat használjon, aminek tudja a jelentését? Aminek nem tudja, azt meg nézze meg a Bakos-féle idegen szavak szótárában?
    :)
    Hozzáteszem, értelmesebb dolgokat is felvetettél, mint sok idősebb fórumos..
  • csibcsab
    #45
    Hát na ez jó szal csinálhatott de ha te olyan szorgalmas vagy és leírtad a jelentését akkor köcce. tissztelet és egy 13 éves gyerektől ne várjá olyan nagy idegen szó tudást.
  • sonicXX
    #44
    imitáció = tettetés/valaminek az eljátszása.

    Mondjuk én imitálhatok egy üzletembert. De magyarázd már meg, hogy milyen szóra gondoltál ehelyett valójában az előző hsz-odban.
  • csibcsab
    #43
    Na ja igazatok van, és egy nagy kihalást is imitálhatott a dolog de őszintén még naon fiatal vaok a dologhoz csak a véleményemet mondtam el.
  • A1274815
    #42
    "Nem csak becsapódástól lehet, mint ahogy a cikkben is szó van róla."

    Csak ez a kis kezdő mondat bekavar: "Hatalmas meteorit becsapódási kráter húzódik az Antarktisz jege alatt, ami magyarázatot adhat bolygónk eddigi legnagyobb kipusztulására, jelentették be az Ohio Állami Egyetem kutatói."
    Főleg azoknak akik ennél tovább nem olvassák el a ciket.
  • A1274815
    #41
    "Persze nem árt pontosítani, mert egy atombomba kb. 1 kilotonnától kb. 50 megatonnáig bármekkora lehet."

    A Mt-sok már 2 vagy 3 fázisú hidrogénbombák.

    "Általában a hirosimai bombát szokták alapul venni, ami 12 kilotonnás volt."

    Ezekszerint annak a méretében sincs egyet értés, mert már több helyen olvastam mást és mást az erejéről: 13kt, 15kt, 20kt (ezt főleg könyvekben láttam). De ezek szerint valahol meg azt állítják, hogy 12kt-s volt.
  • BiroAndras
    #40
    "Sztem ez az a kráter egy elég szép becsapódás nyomait mutatja."

    Nem csak becsapódástól lehet, mint ahogy a cikkben is szó van róla.

    "Tehát egy ekkora test becsapódása egy atombombánaka sokoszorosa is lehet."

    Az biztos. Millió vagy milliárd atombombáról is lehet szó ebben az esetben.
    Persze nem árt pontosítani, mert egy atombomba kb. 1 kilotonnától kb. 50 megatonnáig bármekkora lehet. Általában a hirosimai bombát szokták alapul venni, ami 12 kilotonnás volt.
  • adrianvadas
    #39
    Chuck N. Kikopte a barackmagot, es az okozta. :)
  • kukacos
    #38
    Nem hülyeség. Nem kell kijöjjön a túlsó oldalon, elég lehet, ha a lökéshullámok koncentrálódnak a túlsó oldalon. A Mimas, a Szaturnusz holdja is így járt.
  • csibcsab
    #37
    Na a föld nem gömb nem, lapos és nem banán alakú. A föld geoid alakú. És van benne valami mert sztem télleg egy aszteroida habár méretét tekintve má üstökös csinálhatta a lyukat. Ez a 200-250 millió év majdnem egybe esik a szuper kontinens a Pangea feldarabolódásával. Sztem ez az a kráter egy elég szép becsapódás nyomait mutatja. Tehát egy ekkora test becsapódása egy atombombánaka sokoszorosa is lehet. Sztem elég ahhoz hogy egy geológiai változást indítson elő földkéreg tagolódásában. És a kérdés h miért az anktarktiszon? Mert a kontinensek széthullása előtt föntebb volt mint most.
  • smv
    #36
    Kivéve, ha Chuck Norris úgy akarja.
  • jerec
    #35
    A Föld banán alakú!!!! Hát még ezt sem tudjátok???
  • nearo
    #34
    Akkor mondom úgy, hogy nem tökéletes gömb, hanem nyomott.
    Az egésznek az a lényeg, hogy a kozmomágikus turbulenciák dinamikáját lineárisról spirálisra változtatjuk, így ugyanazt a fluxust többször is felhasználhatjuk. Érthető?
  • Windforce
    #33
    Igy van, x-aktak the movie
  • gordonmail
    #32
    lapos?a Föld gömbölyű, nem pucialaku bazeg :Ð
  • nearo
    #31
    Étemmá mé lapos a főd...
  • sz4bolcs
    #30
    X-akták (úgy emlékszem utolsó előtti) mozifilmjének végén volt, természetesen Scully elájult, mielőtt a város méretű idegen űrhajó kiemelkedett a jégből, így újra csak nem látott semmit. Valami ilyesmi volt az alcíme: "A jövő a tét". :-)
  • Berber
    #29
    Ja a metán meg metánhidrogénből is származhat, amitől 100-200 év mulva pusztulunk ki.
  • Berber
    #28
    Az nem az X-atkák voltak, hanem az Alien vs. Predator, ha jól emlékszem, vagy valami más komoly környezettanulmány...
  • sz4bolcs
    #27
    Dan Brown már nem megy vissza gabonakört taposni.
  • KezdetPhia
    #26
    Jaja én is ezt akartam mondani épp, hogy a Dan Brown: A megtévesztés foka című könyvben majnem ugyanez van, és ott a nasa találta ki az egészet, hogy továbbra is támogassa őket az amcsi kormány, mer mostanában csak kudarcaik vannak, szóval nem kell az ilyeneket egyből elhinni, ha meg kamu akkor úgyis kiderül a részletesebb vizsgálatok során.
  • sz4bolcs
    #25
    Nincs is pillangó. A ház építésénél egy munkás pislantott egyet, a pillangó pedig ettől kimúlt.
  • A1274815
    #24
    Igen erről én is hallottam, ugyan akkor azt is hallottam róla, hogy az enyhén kisebb átmérőjű kráter (100-200km). A becsapódás áltatal okozott robbanás állítólag 1000 Gt volt.
  • immovable
    #23
  • brueni
    #22
    ...én spec nem hiszek a meteor okozta kihalásban...

    ...szerintem a dinók annyi zöldséget összezabáltak, hogy telefingták a bolygót, és csndben megfulladtak...
    ...metánnyomokat még ma is találni...
  • brueni
    #21
    Dan Brown könyve pont így kezdődik...

    ...A NASA talál egy meteoritot a jég alatt. Csak az az északi sarkon van...
    ...ez azért félelmetes...
    ...bár ha rajzot megnézem több helyre is lkehetne kört rajzolni...
  • dirty dogg
    #20
    #17, #18
  • Tiberius B
    #19
    Ez érdekes, az egyik cikk, amire hivatkoznak, pont ugyanezt a meteoritot találta meg cak a tengerben, azzal mi lett? (nem olvastam végig)
  • Windforce
    #18
    Chuck Norris nem ut melle
  • HUmanEmber41st
    #17
    Chuck N. egyszer nagyon melléütött és akkor keletkezett ??
    :) :) :) :)
  • wanek
    #16
  • Aramir
    #15
    Az X-akták mozifilmben volt egy bazinagy űrhajó a jég alatt :)
  • Mr Csé
    #14
    ott van atlantis meg onil :D
  • greg971
    #13
    az nem az x akták volt, hanem az alien vs predátor ...és nem város, hanem áldozati piramis.
  • drizzt1666
    #12
    Milyen furcsa, h ez a meteor nem az amerikai földrészbe csapódott, mint az összes többi katasztrófa filmben
  • NEXUS6
    #11
    Ezexerint B.Willisnek mégsem sikerült!
    ;)
  • Gladiator
    #10
    :DDD