2613
  • Dietrich
    #2329
  • Dietrich
    #2328
    kölök arca, hangulata mindent elárul a jövőről...
    McLaughlin and Moffat on Volvo

    Holden, Nissan still positive
    Utoljára szerkesztette: Dietrich, 2016.05.06. 06:25:30
  • Dietrich
    #2327
    no mindegy...hétvégén Barbagallon lesz supersprint verseny már új nevén a széria is..

    Virgin Australia Supercars Championship

    szombat
    R8 08:45 - 09:45 /50 kör

    vasárnap
    R9 08:00 - 09:30 /83 kör

    stream
  • Dietrich
    #2326
    Csak tipp, de sztem a WTCC olcsóbb is.
    egy prototípus bajnokság? :)
    jelenlegi V8SC, DTM, WTCC hármasból messze a V8 a legolcsóbb.A régi kasztnis bajnokságnál 200.000AUD volt az autó + a szerelők díja+alkatrészek+utazási költség. Ez még mindig nem annyi mint 1db Citroen vagy Honda ára!
    Az új generációs autó meg még olcsóbb.
    Én csak azt nem értem van 26 autó a versenyek is jók, mitől tud így összecsuklani egy bajnokság?
    Volvonak a tavalyi éve volt szar az ideie eddig a legjobb a 3 év közül a pályán.

    A PRA végülis nem FG-X-el folytatja 2017-ben? Volt valami ilyen hír?

    mivel jelenleg nincs más ez maradna gyári támogatás nélkül..az meg halott ügy. beszéltek itt mustangról, de abból nincs 4 ajtós változat..ez így halott ügy.nem tudom penske mit tud intézni az ügyben másban nem lehet bízni...
    támogatók nem mennek el a gyártók igen.
    mert milyen szép neve van a PRA csapatnak egyébként Pepsi helyett :)
    The Bottle-O Racing Team and Monster Energy Racing
  • SuperCharger
    #2325
    Sztem nem kell sokat gondolni a WTCC vs. V8SC mögé. A motorsport 100% marketing. Egy cég akkor száll ki belőle, ha tud helyette venni több/jobb marketinget. Ausztrália egy 25 milliós ország, Európa meg egy 250 milliós valami (vagy ki tudja mennyi, de nagyságrendi külöbség biztos van). Csak tipp, de sztem a WTCC olcsóbb is.

    Azt a 2 autót ott a végén, amiket amúgy sem láttunk sokat, nem hiányolom, de a Volvo azért letett valamit az asztalra. Kár, hogy most szállnak ki, amikor a kettes autó végre kapott egy jobb pilótát.

    A PRA végülis nem FG-X-el folytatja 2017-ben? Volt valami ilyen hír?

    Kicsit olyan tyúk/tojás helyzetre, vagy amolyan tőzsdei önbeteljesítő jóslatra kezd ez hasonlítani. Mennek el a támogatók, mert bizonytalan a jövő. Bizonytalan a jövő, mert mennek el a támogatók.

    Ha 2017-re új formula lesz, arra most már mennie kéne a fejlesztésnek. Sztem jövőre még konzerválás lesz, vagy beengednek vmi már létező szabályrendszert a jelenlegi mellé.
  • Dietrich
    #2324
    Mercedes már nincs
    Ford nem lesz jövőre, bár Penske nagyon kapálózik (lobbyzik) az ügyben
    Holden mégis maradnak az utolsó hírek szerint, de erősen kérdőjeles
    Nissan még csak szóban jelezte, hogy marad
    Volvo 2016 végén lepattan

    hogy esetleg kikkel tárgyalnak passz...
    milyen motor lesz 2017-ben passz...V8 biztosan nem különben új gyártót nem tudnak behozni.
  • Dietrich
    #2323
    Itt a legfrissebb hír...esélyt sem adtak a V8 programhoz.
    Volvo Australia were given no chance to save V8 race program
    Hát lehet benne valami amit írsz miért fontos a wtcc....
  • Ulvar
    #2322
    Igen, de ezt megcáfolta a Cyan Racing utána azzal a bejelentéssel, hogy visszahívják a motort...

    Amúgy ... WTCC...én nem értem a Volvot komolyan. Ez a cég a világ egyik legszuperebb autóit gyártja (még akkor is ha most kínai kézen van). Nem értem mi vonzó a WTCCben...valamit nagyon tudnak az újszabályokat illetően mint anno a Citroen...úgy érzem..de mindegy ...nem baszom fel magam jobban.

    A Supercars vezetőségének összekell kapkodnia magát és új gyártók után kutatni és a szabályokat az ő igényeik szerint alakítani...ilyen világot élünk.
  • Dietrich
    #2321
    erre írtad azt amit?
    GRM to continue with Volvo
  • RatBaG #2320
    mclaughlint a wtccbe, woohoo!
    Utoljára szerkesztette: RatBaG, 2016.05.04. 19:43:27
  • Dietrich
    #2319
    volvo kiszáll az STCC-ből is és csak a wtcc-re koncentrálnak...
    ausztrál fanok is mondták a magukét a hírt megtudva
  • Ulvar
    #2318
    Na erre meg rákontrázott a Volvo...vagyis a Cyan Racing...hát ez kész ... ez már átmegy Mónika showba...ezzel lényegében nem a GRMre hanem magára a szakágra akarnak nyomást helyezni úgyérzem, hogy felgyorsítsák az új generációs autók versenyeztetését Ausztráliában. Magyarul...pápá V8...és egyelőre úgy néz ki hogy pápá Supercars...

    agyfasz lvl kurva anyját mindenkinek...
  • Ulvar
    #2317
    Óriási tévedés papa. A Volvo továbbra is versenyezni fog mint márka, csak nem lesz mögötte a Polestar ennyi :).

    LÁSD itten
  • RatBaG #2316
    picsába...
  • Dietrich
    #2315
    Hát akkor ennyi volt a Volvo 2016 után :(
    Volvo’s performance arm, Polestar, ends contract with Garry Rogers Motorsport
  • Dietrich
    #2314
    én mikor megláttam élőben...:)))
    van olyan kategória mint ez volt :)


    McLaughlin 3. és 4. lett a 2db STCC kvalin.
  • RatBaG #2313
    garry rogers ünneplője phillip island-en :D

  • Dietrich
    #2312
    Július 1-től új széria név...
    A new era for Supercars
  • Dietrich
    #2311
    Hétvégén V8SC a Tasman pályán (Symmons Plains).
    Szombat
    R4 07:45 - 08:40 /50 kör
    Vasárnap
    R5 06:05 - 07:30 /84 kör
  • Dietrich
    #2310
    az 1. felejthető
    a 2. nagy csata Whincup és Craig között a 2. helyért
    3. elején nagyobb csata a 3 RBRA autó között..ill. egyiknek a kamu neve Vortex autó ;)
  • Dietrich
    #2309
    nem hát...
    amúgy a pénteki R2-t tudtam volna nézni ha van stream. ;)
    no sebaj R1-2-3 letöltve és nézem. :)
  • Ulvar
    #2308
    hát ezért nem kelünk fel :D
  • Dietrich
    #2307
    2016 Formula 1® Rolex Australian Grand Prix
    Format
    International SuperSprint

    Péntek
    R1 04:20 - 04:50 /12 kör
    R2 08:20 - 08:50 /12 kör
    Szombat
    R3 05:20 - 05:55 /12 kör
    Vasárnap
    R4 02:20 - 02:50 /12 kör
    stream

    pontokat nem osztanak szokás szerint...
  • Palinko
    #2306
    hmmm. mire is jöttek rá?
  • Dietrich
    #2305
    letöltve mindkettő még este megnéztem a 2. befutója majdnem 2014-esre sikeredett. .)
    a mait szétcseszte a vihar meg az eső, de mikor mentek nem volt unalmas és a vége......
  • Ulvar
    #2304
    Mekkora verseny a 2. futamon azt a kurva...ezt visszanézni is fasza lesz!
  • Ulvar
    #2303
    Érdekesen alakult a kvali az első két futamra. A nagymenők fele állandósította magát az élmezőnybe mind a kétszer, a többiek szétszóródva. Meglep Scott Pye eredménye a DJR Penskevel.
  • Dietrich
    #2302
    Hétvégi kezdések:

    Szombat
    R1 04:20 - 05:25 - 39 kör
    R2 06:45 - 07:50 - 39 kör

    vasárnap
    R3 05:50 - 07:50 - 78 kör
    stream

  • RatBaG #2301
    craig-lowndes-to-be-honoured-at-clipsal-500-adelaide
  • Dietrich
    #2300
    ez a hír először vagy 4 éve röppent fel, hogy vége a Holdennek..szóval semmi meglepő nincs benne csak kár érte.
    Viiszont az jó hír, hogy 1-el több autó lesz a bajnokságba az idén (Penske jóvoltából) annak ellenére, hogy Mercedes már nem lesz.
    The full entry list for the 2016 V8 Supercars Championship
    MANUFACTURER REPRESENTATION

    Holden — 14
    Ford — 6
    Nissan — 4
    Volvo — 2

    Hétvégén kezdünk, Adelaide!!!
  • SuperCharger
    #2299
    Ők már rájöttek arra, amire az amerikaiak/nyugateurópaiak majd 15-20 év múlva fognak rájönni.
  • RatBaG #2298

  • bosco05 #2297
    ugyanezt akartam belinkelni :D ez nem jó hír sajnos
  • Dietrich
    #2296
    Már senki sem menti meg a Holdent
  • Dietrich
    #2295
    a cikket miért spóroltad ki hozzá? :)

    Craig Lowndes tips an uncrowned driver to win the 2016 V8 Supercars title

    Felépült a kulcscsont töréséből (emiatt kell kihagynia a hétvégi Bathurst 12h-t) ez lesz a 19. éve a túrabajnokságban és még jövőre is indulni akar a 20. évében. Nehéz lesz az idei bajnokság a számára, mert a Falconok, Moster, Coulthard, Whincup, SVG mind erős lesz....2017 végére mondja jön a változás...most akkor a jövő évi bajnokság is ebben a variácóban zajlik le a autó és motorok terén, ha jól értem.

    Végre eltérő festése lesz már a hagyományos RB-tól...
  • RatBaG #2294
  • Dietrich
    #2293
    11db új autót építenek az Adelaide rajtra összesen 6 milliáért.
    V8 Supercars teams in $6 million arms race to build new cars for the 2016 season
  • SuperCharger
    #2292
    Nem úgy értettem, hogy meg fog szűnni az egész teljesen. Biztos, hogy folytatják, vagy legalábbis megpróbálják folyatatni a "vérvonalat".

    De a mai formája, ami nem nagyon változott kb. 20 éve, annak vége van. Ez a versenysorozat az ÖVÉK volt. A saját pályáikon, a honfitársaik vezette, a saját maguk által saját maguknak gyártott autókkal. Ebből a három pillérből az egyik, ami talán a legfontosabb a háromból, az megszűnt létezni.
    És a vezetőség nem, de lehet, hogy senki sem tudja, mit tegyenek a helyére, vagy egyáltalán tegyenek-e oda valamit. Lehet konzerválni a mostani állapotot, édes nosztalgiában úgy tenni, mintha semmi sem történt volna, de ez az önámítás valszeg pár évig működne csak. Vagy lehet közelíteni a szabályrendszert a világ fennmaradó részéhez, és beengedni az importokat.(pontosabban: importokkal tölteni fel az egész rajtrácsot, mert minden autó import lesz) Egy biztos, valami örökre elveszett, és lehetetlen megmondani, melyik jövőképre lesz vevő a rajongótábor is, a csapatok is, meg az autógyártók is.
    Szerintem ezért nem jönnek azok az új szabályok. Egy lehetelen döntés előtt állnak, és a jövőjük múlik rajta.
    Vagy talán a háttérben próbálnak egyeztetni csapatokkal, szponzorokkal, gyártókkal. Kiötleni valami olyan formátumot, ami mindenkinek jó, csak rohadt nehezen megy, mert mindenki mást szeretne. De mondjuk ha így lenne, arról lennének legalább pletykák.
  • Dietrich
    #2291
    Azért megszűnni nem fog. És ha új motorformula új belépőket is jelenthet...de még mindig nem mondanak semmit.
    Oké nem lesz V8-as szívó motor..jó de akkor mi lesz? 2500ccm turbó? mondanának már valami konkrétumot így 1 évvel 2017 előtt...
  • SuperCharger
    #2290
    Miután a Holden bejelentette hogy abbahagyják a hazai gyártást, és vége a Commodore-nak, majd a Ford is bejelentette, hogy abbahagyják a hazai gyártást, és vége a Falconnak, elég egyértelmű volt, hogy a hazai gazdaság nem fogja tudni eltartani ezt az úri huncutságot ebben a formában. Viszont szép volt, különleges volt, egyedi volt, amíg tartott, emlékezzünk erre a búcsúévad alatt.